تفریحات

جزئیات حمله ایران به اسرائیل را در حرف تازه ببینید + واکنش اسرائیل به حمله ایران

0

جزئیات حمله ایران به اسرائیل : در ۱ آوریل ۲۰۲۴ اسرائیل ساختمان کنسولگری ایران در سوریه را مورد حمله هوایی قرار داد که بر اثر این حمله وحشیانه تعدادی از هموطنان مان شهید شدند که در بین این شهدا سردار محمدرضا زاهدی به این فیض نائل شدند. در ادامه همراه ما باشید.

جزیئیات حمله ایران به اسرائیل

در ۱ آوریل ۲۰۲۴ اسرائیل ساختمان کنسولگری ایران در سوریه را مورد حمله هوایی قرار داد که بر اثر این حمله وحشیانه تعدادی از هموطنان مان شهید شدند که در بین این شهدا سردار محمدرضا زاهدی به این فیض نائل شدند،ایران نیز بعد از این اتفاق اعلام کرد که انتقام سختی می گیرد و گفت حمله به سفارت ایران حمله به ایران و تجاوز به خاک ایران است .بسیاری از کشور ها این حمله اسرائیل را محکوم کردند.

تا اینکه بامداد ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تعدادی پهپاد و موشک را در عملیاتی به نام «وعده صادق» به سمت اسرائیل روانه کرده است که شامل ۱۸۵ پهپاد، ۳۶ موشک کروز و ۱۱۰ موشک زمین به زمین است این عملیات ۵ ساعت طول کشید و در نهایت منجر به آسیب های جدید به زیرساخت های نظامی رژیم صهیونستی شد.

به دلیل این اتفاقات کلیه پروازهای آسمان ایران به صورت داخلی و خارجی تا اطلاع ثانوی لغو شده و کشورهای خارجی مسیر هوایی خود را برای عبور از آسمان ایران تا اطلاع ثانوی لغو کردند.

تا کنون اسرائیل واکنش خاصی نشان نداده اما اکثر کشورها خواستار جواب ندادن اسرائیل به حمله ایران هستند.

در این میان کشورهای مختلف واکنش دادند :

بسیاری از کشورهای مسلمان این حملات ایران را دفاع مشروع از خود دانسته و خواستار توقف رفتارهای وحشیانه اسرائیل در غزه شدند.

در این میان هم برخی از مسئولان کشورهای غربی که چشم بر کودک کشی های این رژیم بسته اند و بعد از حمله وحشیانه اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه هیچ عکس العمل وبیانیه ای مبنی بر محکوم کردن این رژیم غاصب منتشر نکرده بودند ،حملات ایران را محکوم کردند.

حمله ایران به اسرائیل

همراه ما باشید

نظرات