تفریحات

فاصله ایران تا اسرائیل چند کیلومتر است؟ (هوایی و موشکی) + نقشه

0

بعد از حملات ایران به اسراییل و ادامه تنش بین دو کشور، فاصله ایران تا اسرائیل مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.

فاصله ایران و اسرائیل

فاصله ایران تا اسرائیل

فاصله ایران و اسرائیل ۱۱۰۰ کیلومتر و به طور تقریبی حدود ۱،۶۵۰ کیلومتر (حدود ۱،۰۲۵ مایل است. این بعد فاصله روی اختلاف ساعت نیز تاثیر گذاشته و ۳۰ دقیقه که ایران جلوتر است.

فاصله تهران تا اسرائیل

فاصله تهران تا اسرائیل بستگی به مقصد دقیق در اسرائیل دارد تهران و اسرائیل از طریق مسیر هوایی مختلف و خطوط هوایی متفاوت به هم متصل هستند. مسافت بین شهر تهران و شهر‌های اسرائیل از حدود ۱،۴۰۰ کیلومتر تا ۲،۰۰۰ کیلومتر متغیر است. برای مثال فاصله تهران تا تل آویو در اسرائیل حدود ۱،۴۰۰ کیلومتر و تا اورشلیم حدود (۹۹۰) مایل است با توجه به نقاط مقصد و مسیر‌های، متاح این فاصله‌ها ممکن است تغییر کند.

فاصله نزدیک ترین سایت های موشکی ایران به اسرائیل چیزی حدود هزار کیلومتر است. به صورت مشخص از سایت موشکی مستقر در غرب کشور تا شهر تل آویو ۱۱۰۰ کیلومتر فاصله وجود دارد.

فاصله تهران تا اسرائیل

ساعت برخورد موشک و پهپاد

بر این اساس سه موشک دوربرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یعنی موشک های سجیل، شهاب ۳ و قدر قادر هستند به آسانی بخش های مختلف شهر تل آویو را هدف بگیرند.

اختلاف ساعت ایران و اسرائیل

اختلاف ساعت ایران و اسراییل ۳۰ دقیقه است یعنی زمانی که ساعت در ایران ۱۱:۳۰ است در اسرائیل ۱۱ است.

به گزارش انتخاب، فادی قران نوشت:

تحلیل من این است که مقیاس حمله ایران، تنوع مکان‌هایی که هدف آن قرار گرفت و تسلیحاتی که استفاده کرد، اسرائیل را مجبور کرد که اکثر فناوری‌های ضد موشکی آمریکا و این کشور را در سراسر منطقه برملا و آشکار کند.

ایرانی‌ها از سلاح‌هایی استفاده کردند که اسرائیل از آن‌ها مطلع بود، اما تهران از تعداد زیادی از آن‌ها استفاده کرد، اما احتمالاً ایرانی‌ها اکنون تقریباً نقشه کاملی از سیستم دفاع موشکی اسرائیل و همچنین مکان‌هایی که آمریکا در اردن و خلیج فارس دارد، دارند.

همچنین ایران دیگر می‌داند که چقدر طول می‌کشد تا آن‌ها پدافند‌ها را آماده کنند، جامعه اسرائیل چگونه واکنش نشان می‌دهد … و …

این هزینه استراتژیک هنگفتی برای اسرائیل است، همینطور برای حکومت‌های عرب که اکنون از سوی مردم خود، به‌ویژه اردن، به خاطر اینکه کاری برای حفاظت از غزه انجام نداده‌اند، اما تمام تلاش خود را برای حفاظت از اسرائیل انجام داده‌اند، مورد انتقاد قرار می‌گیرند.

مهم این است که ایران اکنون می‌تواند تمام اطلاعات جمع‌آوری‌شده از این حمله را مهندسی معکوس کند تا حمله مرگبارتر را ترتیب دهد. این در حالی است که ایالات متحده و اسرائیل باید به دور از مدل فعلی خود که اکنون برملا شده است، دوباره دست به طراحی بزنند

نظرات