تفریحات

۱۰ فیلم برتر هندی سال ۲۰۲۳ – بهترین فیلم های هندی که نباید از دست داد

0

سال ۲۰۲۳ یکی از سال‌های ویژه برای سینما بالیوود محسوب می‌شود. فیلم های هندی در این سال به‌طور گسترده‌ای و در ژانرهای مختلفی تولید شدند، که بسیاری از آن‌ها در باکس آفیس جهانی جایگاه ویژه‌ای کسب کردند.

بهترین فیلم های هندی ۲۰۲۳ با شخصیت‌های برجسته‌ و داستان‌های جذابی اکران شدند. بهترین فیلم‌های هندی شامل رقص و آهنگ‌های فراوان تا درام‌های خانوادگی می‌شوند. در ادامه این مقاله به بررسی ۱۰ فیلم برتر هندی خواهیم پرداخت. اگر شماهم مایل به شناخت بیشتر سینمای بالیوود هستید در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

بهترین فیلم های هندی

سینمای بالیوود در سال ۲۰۲۳

بهترین فیلم های هندی ۲۰۲۳ با بازیگران محبوبی پا به عرصه گذاشت؛ اما در کنار این چهره‌های آشنا و ماندگار برخی‌ بازیگران و هنرپیشه‌های تازه‌واردی نیز حضور داشتند. سینمای هند در سال‌های اخیر در غرب طرفداران بیشتری پیدا کرده است. محتوای فیلم‌ هندی سال‌ها است به سمت مسائلی مانند نژاد، سیاست، طبقه اجتماعی و… می‌پردازد. هرچند که درکنار این موارد به مسائل مربوط به سرگرمی و موضوعات جذاب نیز می‌پردازد.

فیلم‌های هندی در کنار خط داستانی خود، همیشه به تحریک احساسات مخاطب می‌پردازند و درنهایت نیز یک پیام برای مخاطب به‌همراه دارند. فیلم‌های هندی اغلب دارای موارد داستانی بسیاری هستند که با بررسی دقیق می‌توان برخی موارد را به‌عنوان ویژگی اصلی این فیلم‌ها معرفی کرد. مواردی همچون بازنمایی غم‌های نوستالژیک، ایجاد مرز میان ۲ قشر فقیر و مرفه جامعه، درون‌پردازی مشاهده می‌شوند. همچنین موضوعاتی مانند قهر، آشتی و دوستی ازجمله مواردی هستند که به‌عنوان ژانر اصلی‌ در فیلم‌های هندی کاربرد دارند.

در صنعت سینمایی هند، شرکت‌های فیلم‌سازی بسیاری تاسیس شدند که موجب افزایش تولید بهترین فیلم های هندی شدند. در ادامه این مقاله به بررسی بهترین فیلم های هندی ۲۰۲۳ خواهیم پرداخت.

فیلم­های برتر سال ۲۰۲۳

فیلم­های بسیاری در سال ۲۰۲۳ در سینمای هند اکران شدند؛ اما برخی از آن­ها جز بهترین‌ها محسوب می­شوند و امتیاز بیش­تری کسب کرده‌اند. برای بررسی ۱۰ فیلم برتر هندی تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. برای دانلود فیلم هندی و این لیست برترین­ها می­توانید از وب‌سایت­های مختلفی استفاده کنید.

فیلم کاتال: راز جک‌فروت

کاتال: راز جک‌فروت یکی از بهترین فیلم های هندی ۲۰۲۳ ، با ژانر کمدی محسوب می‌شود که داستان دزدیده‌شدن ۲ جک‌فروت را بیان می‌کند. بازرسی به‌ نام ماهیما باسور مأمور یافتن جک‌فروت‌ها می‌شود؛ اما در این بین متوجه دزدیده‌شدن یک دختر هم شده و مسیر تحقیقات او دچار تغییر می‌شود. کاتال روی کاغذ یک پیشینه ساده دارد؛ با‌این‌حال پرسش‌های عمیق‌تری راجع‌به رفتار با زنان و استفاده از قدرت سیاسی مطرح می‌کند.

بهترین فیلم های هندی

فیلم دهک دهک

دهک دهک یکی از بهترین فیلم های هندی ۲۰۲۳ محسوب می‌شود که به کارگردانی تارون ددجا تولید شد. تمرکز این فیلم هندی بر نکات مثبت و روشن زندگی ۴ زن است و احساسات خوشایندی را برای آن‌ها رقم می‌زند. دهک دهک در‌واقع، بر‌اساس یک داستان واقعی ساخته شده است. این فیلم زندگی زنانی را بیان می‌کند که می‌خواهند با موتورسیکلت‌های خود به بالاترین نقطه کوه شهرشان بروند.

فیلم راز

این فیلم نیز یکی از بهترین فیلم های هندی ۲۰۲۳ است که ژانر جاسوسی دارد. راز با بازیگری تابو که در نقش یک جاسوس بازی می‌کند، ساخته شده است. این جاسوس در سفری که دارد با یک زوج مشکوک برخورد می‌کند و این شک موجب می‌شود تا به تعقیب آن‌ها بپردازد. فیلم راز شروع آرامی دارد؛ اما در ادامه هیجان‌انگیز خواهد بود.

فیلم ماهی قرمز

یکی‌دیگر از بهترین فیلم های هندی ۲۰۲۳، ماهی قرمز است که به داستان یک دختر و مادرش که زوال عقل دارد، می‌پردازد. آنالیکا دختری است که سال‌ها قبل از مادر و زندگی که داشت، فرار کرد؛ اما پس از مدتی برای مراقبت از مادرش باید برگردد. این فیلم‌ روند بسیار آرامی دارد و در این داستان کسی مورد‌قضاوت قرار نمی‌گیرد.

فیلم فری

در لیست بهترین فیلم های هندی ۲۰۲۳، فری نیز قرار دارد. این فیلم‌ ترکیبی از درام‌های دبیرستانی و هیجان‌های این دوره است که نسل آینده بالیوود را با یک داستان خاص، نشان می‌دهد. نیازی، فردی است که در یک مدرسه مخصوص نخبه‌ها پذیرش می‌گیرد؛ اما باتوجه به پیشینه خانوادگی متفاوت، با همکلاسی‌های قشر مرفه خود دچار چالش‌هایی می‌شود.

فیلم زندگی در سرخوشی

این فیلم داستان زندگی ۲ فرد مسن و تنها را پیگیری می‌کند که به‌دنبال برقراری یک ارتباط سالم هستند. این افرد، زمانی در کنار هم قرار می‌گیرند که از خانه‌هایشان سرقت می‌شود. در این سرقت تمامی دارایی‌های آن‌ها دزدیده می‌شود؛ اما این سرقت باعث ایجاد آشنایی شده و اتفاقات خوبی را رقم می‌زند.

بهترین فیلم های هندی

فیلم جمعیت

جمعیت فیلمی است که به دوران نه‌چندان دور قرنطینه و شیوع کرونا می‌پردازد. در این فیلم بازرس سوریار کومار سینگ تیکاس، افسر یک پاسگاه مرزی است که با مشکلات جلوگیری از عبور مردم از مرز، درگیر است. فیلم جمعیت داستان‌های بسیاری را از شخصیت‌های مختلف بیان می‌کند و به بیان سرنوشت این افراد می‌پردازد.

فیلم دوازدهمین شکست

دوازدهمین شکست یکی‌دیگر از بهترین فیلم های هندی ۲۰۲۳ محسوب می‌شود که داستان عاشقانه‌‌ای را در پیش می‌گیرد. مانوج کومار شامار نقش اصلی این داستان است که حین تقلب در امتحان دچار مشکل می‌شود. او تصمیم می‌گیرد زندگی‌اش را تغییر دهد و با درس خواندن به یک افسر پلیس تبدیل شود.

فیلم اسپینر

اسپینر در ظاهر یک‌ فیلم ورزشی به نظر می‌آید؛ اما در واقع درباره رشد عاطفی شخصیت‌های فیلم است. آنینا در یک صانحه تصادف دست خود را از دست می‌دهد و انگیزه‌اش برای بازیکن حرفه‌ای کریکت شدن از‌بین می‌رود. در این بین آنینا با پادام سینگ سودی و توپ‌اندازی آشنا می‌شود و آرامش زندگی خود را با او تجربه می‌کند. این ۲ شخصیت در ظاهر فقط به بازی می‌پردازند؛ اما خیلی زود احساسات عاشقانه میان آن‌ها نمایان می‌شود.

جوان

فیلم جوان با بازی شاهرخ خان توانست رکوردهای باکس آفیس جهانی بالیوود را تغییر دهد. شاهرخ خان در این فیلم نقش پدر و پسری را بازی می‌کند و اتفاقات را از ۲ دیدگاه مختلف بیان می‌کند. داستان عمیق این فیلم به فساد سیاسی می‌پردازد. فیلم جوان یکی از بهترین فیلم های هندی ۲۰۲۳ محسوب می‌شود که بازی‌ شاهرخ خان در این فیلم بی‌تاثیر نبوده است.

بهترین فیلم های هندی

جمع بندی

تعداد زیادی از بهترین فیلم های هندی در سال ۲۰۲۳ اکران شدند و سال فوق‌العاده‌ای را برای سینمای بالیوود رقم زدند. در این مقاله به بهترین فیلم های هندی ۲۰۲۳ اشاره کردیم و موضوع کلی آن‌ها را بیان کردیم. این ۱۰ فیلم برتر هندی را می‌توانید براساس سلیقه خود انتخاب و مشاهده کنید. برای دانلود این فیلم‌های هندی نیز می‌توانید از وب‌سایت‌های مختلفی که به ارائه این فیلم‌ها می‌پردازند، استفاده کنید./۲۸۱۴۱۰

نظرات