تفریحات

علت باز نشدن سایت سایپا برای ثبت نام عید فطر ۱۴۰۳ چیست؟

0

علت باز نشدن سایت سایپا برای ثبت نام عید فطر ۱۴۰۳ چیست؟

سایت سایپا saipa.iranecar.com برای ثبت نام عید فطر ۱۴۰۳ که قرار بود ثبت‌نام برای چهار محصول گروه خودروسازی سایپا، از ساعت ۱۱ امروز (یکشنبه ۱۹ فروردین) آغاز شود، طبق اعلام گروه خودروسازی فروش محصولات سایپا ویژه عید سعید فطر، لغو شده است.

علت باز نشدن سایت سایپا برای ثبت نام عید فطر ۱۴۰۳ چیست؟ / علت لغو طرح فروش عید فطر 1403 سایپا 

علت لغو طرح فروش سایپا برای عید فطر ۱۴۰۳

شرکت خودروسازی سایپا اعلام کرد طرح فروش عید سعید فطر این شرکت که قرار بود امروز یکشنبه ۱۹ فرودین ماه ۱۴۰۳ آغاز شود را لغو کرده است.

در متن این اطلاعیه آمده است:

باسلام احتراماً ، با عنایت به مشکلات سیستمی پیش آمده در خصوص اجرای طرح فروش بخشنامه های شماره ۳۴۴۴ و ۱۶۱۶ (شرایط فروش عید سعید فطر) به اطلاع میرساند طرح های فروش مربوطه لغو و متعاقباً شرایط فروش محصولات اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش رکنا، طبق شنیده ها از آنجایی که قیمت گذاری محصولات دو شرکت خودروساز داخلی ایران خودرو و سایپا معمولا هر سه ماه یک بار (خصوصا ابتدای هر سال) از سوی شورای رقابت تعیین و افزایش پیدا می کند، احتمالا لغو طرح فروش عید فطر از سوی شرکت خودروسازی سایپا به دلیل انتظار برای افزایش قیمت خودرو است.

به گزارش ایسنا، اولین شرایط فروش و پیش فروش خودروهای سایپا در سال ۱۴۰۳ لغو شد.

جزوئیات

مقرر شده بود که ثبت‌نام برای چهار محصول گروه خودروسازی سایپا که دارای ظرفیت خالی از مرحله‌ قبلی عرضه بود، از ساعت ۱۱ امروز (یکشنبه) آغاز شود، اما این عرضه به دلیل مشکلات سیستی فعلا لغو شده است؛ طبق اعلام گروه خودروسازی سایپا، زمان جدید ثبت‌نام متعاقباً اعلام خواهد شد.

گروه خودروسازی سایپا، اواخر سال گذشته توانست برای تعدادی از محصولات خود مجوز اجرای طرح فروش و ثبت‌نام، خارج از فرآیند سامانه یکپارچه فروش خودروها را کسب و طرح آن را اجرایی کند؛ با توجه به ظرفیت خالی باقی مانده برای برخی از این محصولات، این گروه خودروسازی قصد داشت در آستانه عید سعید فطر، این خودروها را برای ثبت‌نام متقاضیان عرضه کند.

برهمین اساس مقرر شد از ساعت ۱۱ امروز (یکشنبه ۱۹ فروردین ماه)، سایت فروش اینترنتی سایپا برای ثبت‌نام خودروی کوییک GXR-L رینگ آلومینیومی در قالب طرح فروش فوق‌العاده با موعد تحویل حداکثر ۹۰ روزه و چهار خودروی اطلس G، ساینا S دوگانه‌سوز با استاندارد ۸۵ گانه، کوییک GXR-L و سهند تیپ S در قالب پیش‌فروش با موعد تحویل شهریور تا بهمن ماه ۱۴۰۳ برای مشتریان عرضه شود.

اما طبق اعلام گروه خودروسازی فعلا این دور از مرحله از فروش به دلیل مشکلات سیستمی فعلا لغو شده و زمان بعدی ثبت‌نام متعاقباً اعلام خواهد شد.

نظرات