۵۵ متن کوتاه در مورد حجاب برای مدرسه و کودکان + شعر و جملات کوتاه

0

۵۵ متن کوتاه در مورد حجاب برای مدرسه و کودکان + شعر و جملات کوتاه

برای اینکه کودکان با حجاب آشنا شوند باید این موضوع را برای آنها با زبان خودشان توضیح دهیم. این بخش راجب به متن در مورد حجاب برای مدرسه است. ما در این بخش چند متن کوتاه در مورد حجاب همراه با شعر و جملات انشاگونه کوتاه درمورد حجاب در قالب ساده و کودکانه به مناسبت اهمیت حجاب برای دانش آموزان عزیز آماده کرده ایم.

متن کوتاه در مورد حجاب برای مدرسه

متن کوتاه در مورد حجاب برای مدرسه

به پوششی مانند روسری و شال و مانتو و چادر حجاب می گویند! حجاب برای زنان و دختران در اسلام توضیه شده و یکی از واجبات شرعی و دینی می باشد. حجاب در قوانین جمهوری اسلامی نیز قرار دارد و تخطی از آن مجازات به همراه دارد.

متن کوتاه درباره حجاب برای انشا

هر خانم برای چادر پوشیدن دلایل و استدلال های خودش را دارد و به آن ها احترام می گذارد. چادر پوشیدن، حس و حال بسیار خوب و متفاوتی را القا می کند. متون زیبا و اشعار دلنشین درباره چادر مشکی از عمق احساسات این افراد سرچشمه می گیرد و دلایل آن ها را برای انتخاب این پوشش به صورت زیبا، ادبی و خاص بیان می کنند.

اولین و شاید مهم ترین موضوعی که در مسئله حجاب مطرح می شود، محافظت از آزار و اذیت زنان از جوانب مختلف به خصوص مردان است. متأسفانه در جامعه مردان بدچشمی وجود دارند که شاید حتی به این موضوع عادت داشته باشند که با نگاه کردن به قسمت های برجسته و بخش های خاص زنان، خود را سرگرم کرده و نیازهای روانی مریض گونه خود را ارضا کنند! متأسفانه چنین رفتارهایی که نمی شود وجود آن ها را در جامعه انکار کرد، می تواند موجب اذیت و آزار زنانی شود که مورد چنین تعرض هایی قرار می گیرند.

رعایت حجاب بر اساس اصول و قواعدی که در قرآن کریم برای آن ذکر شده، می تواند زنان را از هرگونه آزاری که می تواند در این راستا وجود داشته باشد، محافظت کند چرا که با رعایت کردن حجاب، بانوان می توانند بدن خود را بپوشانند. البته باید این حقیقت تلخ را پذیرا بود که حتی با وجود داشتن حجاب کامل، برخی افراد مریض، همچنان به آزار و اذیت خود ادامه می دهند و تنها حجاب می تواند درصد این مزاحمت ها را کاهش دهد.

55 متن کوتاه در مورد حجاب برای مدرسه و کودکان + شعر و جملات کوتاه

هنگامی که صحبت از حجاب به میان می آید به نوعی در مورد تعهد زن به مرد هم صحبت می کنیم! هیچ فردی هنگامی که یک زن حجاب خود را رعایت کرده، حق این را ندارد که به دنبال لذت جویی از وجود آن باشد چرا که می داند این فرد به خود و یا عهد به همسرش پایبند است و نشانه آن همین حجاب است. البته در مقام بالاتر، حجاب به عنوان نمادی برای تعهد به خدا و مذهب هم شناخته می شود.

هیچ کس دوست ندارد که تنها به خاطرش ظاهرش به او علاقه مند باشند چرا که همه ما می دانیم، زیبایی جوانی و ظاهری تمام شدنی است و یک روزی آن را از دست می دهیم، پس چه بهتر که از ابتدا کاری کنیم که بجای توجه به ظاهرمان به شخصیت ما توجه کنند. از فواید حجاب برای زنان محجبه این است که از این خاصیت که افراد به ظاهرشان نه ویژگی جسمانی شان توجه کنند، برخوردار می شوند.

اگر افراد مختلف به خاطر زیبایی درونمان به ما علاقه مند باشند، بسیار خوشحال تر و شادتر خواهیم بود. همچنین یکی از مواردی که می تواند به شما علاوه بر ارائه یک حجاب کامل، زیبایی هم ارائه دهد، حجاب و مقنعه لبنانی می باشد.

اکثر زنان علاقه مندند که در رقابت های زیبایی با یکدیگر شرکت کنند و به اصطلاح چشم و هم چشمی کنند. اگر بانوی مسلمانی از حجاب برای ظاهر خود استفاده کند، می تواند از تأثیرات منفی این رقابت ها و چشم هم چشمی ها جلوگیری کند چرا که دیگر نیاز ندارند لباس های گران قیمت خود را به رخ بکشد. همچنین تمام زنانی که حجاب خود را رعایت می کنند به یک شکل واحد در می آیند و همین موضوع باعث می شود که بر اساس قیمت لباس هایشان از سوی دیگر افراد مورد قضاوت قرار نگیرند.

انشا کوتاه درمورد حجاب ساده و کودکانه

شعر کودکانه در مورد حجاب

چادر زن تاج سلطانی بود حافظش از شر شیطانی بود

چادر زن برهوس غالب شود عزت زن را زحق طالب شود

چادر زن کیمیای غیرت است چون نشان غیرت ملیت است

از برون شرح درونی می‌دهد خشم دشمن را فزونی می‌دهد

صرفه دارد بهر زن در اقتصاد صرفه‌اش باشد عیان از صد جهات

بر سر زن هست مانند سپر حافظ زن هست هنگام خطر

متن های ساده و بچه گانه درباره حجاب برای انشا و کلاس آزاد

متن طولانی در مورد حجاب کودکانه

حجاب یعنی پوشش؛ خداوند در قرآن کریم از مردان و زنان خواسته است که پوشش داشته باشند و حیا پیشه کنند. پوشش برای زنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کسانی که حجابشان را رعایت می کنند، نمی گذارند جامعه با بی حجابی و بد حجابی به بیراهه برود. شخصیت هر انسان را لباسی که بر تن دارد، نمایان می کند. چه بسا انسان لباسی بپوشد که تنگ و مجذوب باشد و قسمت هایی از بدنش را نمایان و شخصیت او را تخریب کند.

شهیدان چفیه بستند تا بسیجی وار بجنگند. من چادر می پوشم تا زهرایی زندگی کنم! آن ها چفیه را خیس می کردند تا نفس هایشان”آلوده شیمیایی” نشود من چادر می پوشم تا از”نفس های آلوده”دور بمانم!

حیا و حجاب قصه مبهمی نیست، پوششی است که به زنان و دختران وقار می‌بخشد و پادزهری در مقابل تهاجم فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

عفاف و حجاب را اگرچه زینت بخش انسانیت (زن و مرد) می‌دانند اما حجاب زیبا و مناسب زنان و دختران علاوه براینکه حریم پاکی‌هاست و به آن‌ها وقار می‌بخشد، صفای ظاهر و باطنش دوچندان می‌شود.

حجب و حیا قصه مبهمی نیست، زیرا سالیان درازی است که اثر این گوهر زیبا، نه تنها در کلمات قصار ائمه اطهار (ع) که در صدر واژگان عارفانه شعرا، شهدا و علما بوده و هست.

حجاب کامل و پوشش مناسب داشتن در کلام اهل معرفت و تدین پناهگاه و محافظ زن است که او را از لذت‌های حرام دور نگه می‌دارد و هر چه این پوشش کامل‌تر باشد، به خصوص در قالب ‘چادر’ درصد امنیت و حفاظت زنان بالاتر می‌رود

*********

حجاب برای زن، به معنای ذلت نیست؛ بلکه به معنای عصمت و حفظ زن است و نه فقط عصمت و حفظ زن، بلکه عصمت و حفاظت زن و مرد هر دوست. حجاب به معنای چادر نیست؛

اما چادر در نزد ما ایرانی ها که زن های ما از قدیم داشتند، بهترین نوع حجاب است؛ بدون چادر هم حجاب ممکن است. حجاب به معنای پوشیدن سالم [است]؛ نه پوشیدنی که از نپوشیدن بدتر است.

به تعبیر روایات، پوشیده عریان که در عین پوشیدگی، مثل انسان برهنه و عریان است. آن پوشیدن، به درد نمی خورد؛ حجاب نیست؛ پوشیدن سالم که سر و مو و گردن و بدن و تمام سر تا پای بدن زن را پوشانده باشد؛

حجاب از طرف زن و حجاب از طرف مرد. حجاب مرد هم نگاه نکردن است: حجاب، یعنی مانع؛ یعنی فاصل در زن.

از نظر غرب و فرهنگ غربی، یکی از ارزش هایی که برای زن متصور است، این است که با وجود خود و با شخصیت خود، وسایل التذاذ و بهره مندی دیگران را فراهم آورد؛

اشعار کودکانه چادر برای بچه های پیش دبستانی

آینه بی حجاب، به طبع گیرد غبار / خوش بود آئینه را، پرده بر آن داشتن

منع تماشاچیان، گر نکند باغبان / می نتواند به باغ، سرو روان داشتن

غنچه به باغ ایمن است، تا بود اندر حجاب / آفت جان و دل است، چهره عیان داشتن

***********
چادر شب را

به سر کشیده بود ماه!

بانوی زیبای آسمان

و بر مدار عفاف

می چرخید با نجابتی شاعرانه

چون دختران سرزمین من

که تندیس روشنی از نورند

در لفافه خورشید

*********

بشنو از چادر که در توصیف زن

تار و پودش با تو می‌گوید سخن

تار و پودم را شرافت تافته

تا شرافت را به عصمت بافته

در کلاس حفظ تقوی و شرف

دختران دُرند و چادر چون صدف

بهترین سرمایه زن چادر است

زانکه زن را زینت زن چادر است

حفظ چادر در سرای اقتدار

دختران را هست تاج افتخار

حفظ چادر حفظ دین و مذهب است

شیوه زهرا و درس زینب است

حفظ چادر حافظ ناموس‌هاست

پاسدار حیله جاسوس‌هاست

حفظ چادر نص قرآن مجید

قفل جنت را بود تنها کلید

حفظ چادر چاره‌ساز کارهاست

حافظ گل از هجوم خارهاست

حفظ چادر زخم‌ها را مرهم است

دست رد بر سینه نامحرم است

حفظ چادر التیام دردهاست

سد محکم در بر نامردهاست

جملات انشاگونه کودکانه در مورد باحجاب بودن و چادر

شش ماه از چادری شدنم گذشته و من هر روز که میگذره خوشحال و راضی ترم از انتخابم، خدایا صد هزار مرتبه شکر، چادر به من ارزش میده و به خودم افتخار میکنم!

چادر … محافظ منه، دیروز که داشتم چادرم رو اتو میزدم… یادم اومد چقدر دوسش دارم و حس میکردم من و به بانوی دو عالم نزدیک میکنه (من کجا و بانو کجا) این حداقل کاریه که ازم برمیاد دیگه!

خدایا کمکم کن بتونم چادرم رو ، حجابم رو حفظ کنم، خدایا کمکم کن هر روزم بهتر از روز قبل باشه، خدای مهربونم کمکم کن کسی باشم که میتونه رضایت تو رو جلب کنه، خدایا دوست دارم دوسَم داشته باش… لطفا!!!

کودک و کوچک که بودم، سنی نداشتم، تازه دریافته بودم که چه کسی هستم و در این دنیا چه می کنم همان وقت ها بود که مادرم به من یاد داد زن مرواریدی است درون صدف.
از کودکی چادر را درک کردم و با حجاب و عفاف بزرگ شدم. درود به مادری که دخترش را چنان تربیت کرد که می داند چه خون ها ریخته شد و بدن ها تکه پاره شد تا این آرامش جاودانه زنده بماند، باید دست آن مادر را بوسید که چنان دختری را تربیت کرده که می داند حجاب و اسلام را از سر راه نیاورده ایم

شهید ها در این راه داده ایم قطعا مادری که چنین دختری داری بهشتِ تو و دخترت قطعی است چون فرزند صالح باعث می شود تا پدر و مادر آن شخص شفاعت شوند.

من که با چادر بزرگ شدم معنی اش را از اول فهمیدم که چه کار خوبی کرده ام چون خادمان حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها به من آفرین می گفتند، از همان بچگی هایم همه به من آفرین می گفتند و حالا که بزرگ شده ام خودم معنی کارم را می دانم.
حجاب من ، چادر مشکی من است، پس چادرم را دوست دارم، من این سیاهی تمام قد را دوست دارم ! خودم ، دوستش دارم و انتخابش کردم ! اما نه به اجبار خانواده و نه به قانون اداره و نه به هر دلیل دیگر با تمام آرزوهای رنگارنگ ، با تمام راحتی ها ، با تمام دنیا ، عوضش نخواهم کرد.

می دانی ، چرا ؟؟ برای اینکه حجاب واجب است و حجاب داشتن حق من است، مپندار که دست و پا گیر است ، چون که باید دست و پا را بگیرد! از دست درازی ها و قدم های اشباه.

حجاب چون چتری است در برابر باران مسموم نگاه ها ! ذوق خارج از خانه بودنم تنها به چادر سیاهم است ! به اینکه باید از حق خود دفاع کنم … همان حق داشتن حجاب را می گویم. به اینکه من حق دارم چادری باشم و تو اگر نخواستی ، نباشی. من یک چادری ام، دوستش دارم و چادری خواهم ماند .

نظرات