راهنمای اخذ آنلاین ویزای توریستی دبی از فلایتیو برای ایرانیان مقیم استانبول

0

این روزها دنیا به یک دهکده جهانی کوچک تبدیل شده است که در آن، مردم به راحتی از کشوری که در آن متولد شده‌اند، مهاجرت کرده و کشور دیگری را برای اقامت انتخاب می‌کنند. گاهی اقامت در یک کشور همسایه با شرایط آسان اقامتی را بر می‌گزینند و گاهی نیز مسیرهای سخت برای کشورهای دور با قوانین دشوار مهاجرتی را پیش روی خود قرار می‌دهند.

استانبول شهر بزرگ کشور ترکیه که دروازه اروپا و آسیا است و جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد، یکی از مقاصدی است که هم‌وطنان ما برای اقامت انتخاب می‌کنند. قوانین سهل‌گیر مهاجرتی برای ایرانیان،  شباهت‌های فرهنگی و موارد بیشماری، دلیل چنین انتخابی است. زندگی در استانبول و سایر شهرهای ترکیه به ویژه برای چند سال، اقامت موقت به شمار می‌آید و این افراد شهروندان دائم ترکیه و ترکیه‌ای به حساب نمی‌آیند. بنابراین برای کارهای مهاجرتی و سفر به سایر کشورها مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران هستند.

 راهنمای دریافت ویزای توریستی دبی برای ایرانیان استانبول

شرایط اخذ ویزای توریستی دبی برای ایرانیان مقیم استانبول

ایرانیان با اقامت در استانبول، همچنان ایرانی به شمار می‌آیند و با پاسپورت ایرانی زندگی می‌کنند. به همین منظور برای سفر به سایر کشورهای همسایه مانند امارات و شهر دبی، نیازمند دریافت ویزا هستند. اما شرایط دریافت ویزا برای ایرانیان مقیم استانبول چیست و آیا میان دریافت ویزای یک فرد ایرانی از داخل ایران یا خارج از آن و مثلا شهر استانبول تفاوتی وجود دارد؟ این پرسشی است که ابتدا باید به آن پاسخ دهیم.

همان طور که گفته شد اکثریت قریب به یقین ایرانیان مقیم استانبول دارای گذرنامه ایرانی هستند و پاسپورت ترکیه را دریافت نکرده‌اند. به همین دلیل است که آنها را ایرانی می‌نامیم در غیر این صورت اگر قرار باشد فردی دوتابعیتی با پاسپورت کشوری غیر از ایران قصد سفر به دبی را داشته باشد، طبق قوانین مهاجرت دیگر ایرانی تلقی نشده و نیاز به دریافت ویزا مطابق قوانین اعمال شده برای ایرانیان نیست.

با این ترتیب زمانی که یک فرد ایرانی با پاسپورت ایرانی‌اش قصد سفر به دبی و دریافت ویزای توریستی کشور امارات را دارد، تفاوتی با یک ایرانی مقیم داخل کشور ندارد و باید همان مراحل را برای دریافت ویزای توریستی دبی طی کند. چند سالی است که ویزای توریستی دبی به صورت آنلاین صادر شده و برای دریافت آن باید از طریق یک آژانس مسافرتی اقدام کرد. در نتیجه ایرانیان مقیم استانبول همانند هموطنان داخل کشور باید یک شرکت مسافرتی معتبر مانند فلایتیو را برای دریافت ویزا انتخاب نمایند و از طریق آن فرایند اخذ ویزای توریستی دبی را طی کنند.

مراحل اخذ آنلاین ویزای گردشگری دبی از فلایتیو

اخذ آنلاین ویزای گردشگری دبی از طریق آژانس مسافرتی فلایتیو مراحل ساده‌ای دارد. راهنمای دریافت آنلاین ویزای دبی در ادامه می‌آید که مطالعه آن به دریافت ویزای آنلاین از فلایتیو کمک می‌کند و مخاطبان در می‌یابند که این مراحل تا چه اندازه ساده و بی‌دردسر است. در ابتدا خوب است بدانیم که چه مدارکی برای اخذ آنلاین ویزای دبی نیاز است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آنلاین دبی برای ایرانیان مقیم استانبول

چه مقیم یکی از شهرهای ایران باشید یا در استانبول اقامت داشته باشید، زمانی که پاسپورت ایرانی دارید، باید مدارک یکسانی را آماده کنید. خوشبختانه امکان دریافت آنلاین ویزا و همچنین امکان ارسال تصویر دیجیتال مدارک، شرایط دریافت آنلاین ویزای توریستی را برای ایرانیان مقیم استانبول آسان می‌کند.  ایرانیان مقیم استانبول می‌توانند تصویر دیجیتال مدارک خود را به همراه هزینه ویزای توریستی به فلایتیو ارسال کنند و ویزا را به صورت آنلاین دریافت نمایند. مدارک ویزای آنلاین دبی عبارت است از:

  1. اسکن رنگی یا عکس دیجیتال از صفحه‌ اول شناسنامه متقاضی
  2. اسکن رنگی یا عکس دیجیتال از صفحه‌ اول پاسپورت (با مدت اعتبار بیش از ۷ ماه) متقاضی
  3. اسکن رنگی یا عکس دیجیتال از عکس پرسنلی با پس‌زمینه‌ سفید متقاضی
  4. اسکن رنگی یا عکس دیجیتال از کارت ملی متقاضی

باید در نظر داشت که تصویر دیجیتال مدارک یاد شده باید به صورت فایل‌هایی دارای کیفیت مناسب و ابعاد مشخص باشد و از وضوح بالایی برخوردار باشد. پس از این که مدارک به همراه مبلغ مورد نظر به فلایتیو ارائه شد، این آژانس می‌تواند مراحل اخذ آنلاین ویزای دبی را برای ایرانیان ساکن در داخل کشور و افراد مقیم استانبول به جریان بیاندازد. توجه به کیفیت و وضوح کافی تصویر دیجیتال مدارک باعث پرهیز از درخواست ارسال مجدد آنها توسط اداره‌ مهاجرت امارات شده و موجب تسریع در امر صدور ویزا می‌شود.

راهنمای گام به گام اخذ ویـزای آنلاین دبـی از فلایتیو برای ایرانیان مقیم استانبول

پس از آماده کردن مدارک ادامه فرایند دریافت ویزای آنلاین در سایت یا اپلیکیشن فلایتیو انجام می‎گیرد. بنابراین برای نخستین گام باید ابتدا وارد این سایت به آدرس (www.flighitio.com) یا اپلیکیشن فلایتیو شد. پس از وارد شدن در این محیط، فرد باید یک حساب کاربری شخصی برای خود درست کند. این حساب کاربری از طریق یک شماره تلفن و یک نام کاربری به سادگی انجام می‌شود. کاربر با ارائه یک شماره تلفن یک کد تایید دریافت کرده و پس از آن مرحله ایجاد حساب کاربری‌اش در فلایتیو تکمیل می‌شود.

سایت فلایتیو برای اخذ ویزای توریستی دبی

پس از این مرحله به منظور دریافت ویزای توریستی باید به بخش مورد نظر در سایت یا اپلکیشن فلایتیو رفت. با تعیین کردن نوع ویزا و مدت زمان آن یعنی ۱۰ روزه یا ۳۰ روزه در صفحه درخواست ویزای توریستی دبی، یک گام دیگر در فرایند درخواست ویزای آنلاین طی شده است. پس از آن کاربر چه از ایرانیان مقیم استانبول، و چه یک شهروند ساکن ایران باشد، بایست اطلاعات دقیق مربوط به خود و همسفرانش را در بخش مورد نظر وارد نماید.

آپلود کردن تصاویر دیجیتال مدارک مسافران، انتقال هزینه دریافت ویزای توریستی از طریق کارت‌های شتاب به شماره حساب درج شده توسط فلایتیو، با توجه به نوع ویزا و سن مسافران، مراحل دیگر فرایند دریافت ویزای آنلاین از طریق فلایتیو است. پس از آن کاربر تنها باید منتظر فرآیند پردازش ویزا بماند. پس از صدور ویزا، کاربر می‌تواند تصویر آن را در حساب کاربری‌ خود در فلایتیو دیده و آن را دانلود کند. علاوه بر این تصویر ویزا به صورت پی‌دی‌اف برای کاربر ایمیل می‌شود.

به یاد داشته باشید که از ویزای خود پرینت بگیرید زیرا در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران و سایر فرودگاه‌های ایران که به دبی پرواز دارند، باید ویزای خود را به صورت کاغذی به مامورین ارائه بدهید. البته در فرودگاه دبی نیازی به نشان دادن این ویزا ندارید و مامورین مربوطه با چک کردن پاسپورت شما، خودشان در سیستم اطلاعات ویزایتان را بررسی می‌کنند.

مزایای اخذ آنلاین ویزای دبی از فلایتیو

چرا باید ویزای دبی را از فلایتیو دریافت کرد؟ بدون شک اخذ آنلاین ویزای دبی از فلایتیو دارای مزایایی است و از همین روست که کاربران زیادی این سامانه را برای دریافت ویزای توریستی دبی انتخاب می‌کنند. بنابراین در ادامه مزایای اخذ آنلاین ویزای دبی از فلایتیو را بر می‌شمریم:

سریع و بدون دردسر

یکی از مهم‌ترین مزایای دریافت ویزای دبی از طریق فلایتیو این است که زمان درخواست ویزا تا دریافت آن به چشم بر هم زدنی می‌گذرد. در واقع اخذ آنلاین ویزای دبی یک کار سریع و بدون دردسر است. ویزای توریستی دبی چه درخواست ویزای ۱۰ روزه داشته باشید و چه قصد داشته باشید ویزای توریستی ۳۰ روزه دریافت کنید، در بازه زمانی ۲ تا ۵ روز کاری صادر می‎شود. این زمان برای ایرانیان داخل کشور و ایرانیان مقیم استانبول یکسان است.

پرداخت ریالی، ارسال ارزی

زمانی که کاربران قصد دریافت ویزای آنلاین توریستی دبی را دارند، باید مبلغی را پرداخت نمایند. این مبلغ که به صورت ریال پرداخت می‌شود، به حساب ارزی اداره مهاجرت امارات پرداخت می‌شود. در نتیجه مسافران داخل ایران و ایرانیان مقیم استانبول می‌توانند با کارت‌های عضو شتاب و بدون ترس از دردسرهای ناشی از تحریم، به راحتی هزینه‌ها را به صورت ریالی پرداخت نمایند تا کار آنها به بهترین و سریع‌ترین نحو انجام شود.

امکان پرداخت آنلاین هزینه‌ها

درگاه اینترنتی فلایتیو امکان پرداخت آنلاین هزینه‌های دریافت ویزا را فراهم کرده است. در نتیجه کاربر به راحتی و ظرف چند ثانیه می‌تواند هزینه لازم برای دریافت ویزا را به فلایتیو پرداخت کند. البته باید توجه داشت مبالغ مربوط به صدور ویزای توریستی با توجه به مدت زمان درخواست ویزا و افراد با سنین مختلف متفاوت است. این مبالغ در ادامه آورده خواهد ‌شد.

  •       ویزای توریستی ۳۰ روزه الکترونیک برای افراد بزرگسال، ۲۹۵ درهم یا در حدود ۸۰ دلار آمریکا است. مبلغ ریالی ویزا با قیمت درهم روز محاسبه می‌شود. این ویزا ۵۸ روز اعتبار دارد.
  •       ویزای توریستی ۱۰ روزه الکترونیک برای افراد بزرگسال، ۲۸۵ درهم یا حدود ۷۷ دلار آمریکا است. مبلغ ریالی ویزا با قیمت درهم یا دلار روز محاسبه می‎شود. اعتبار ویزا نیز ۵۸ روز است.
  •       ویزای توریستی ۳۰ روزه الکترونیک برای افراد زیر ۱۶ سال، ۱۵۰ درهم یا حدود ۴۰ دلار آمریکا است. شایان ذکر است که معادل ریالی هزینه ویزا با قیمت درهم یا دلار روز حساب می‌شود. ویزا از زمان صدور ۵۸ روز اعتبار داشته و بر طبق قوانین مهاجرتی امارات، افراد زیر  ۱۸ سال حتما باید همراه با یکی از والدین خود به این کشور سفر کنند.
  •       ویزای توریستی ۱۰ روزه الکترونیک برای افراد زیر ۱۶ سال، ۱۳۰ درهم یا حدود ۳۵ دلار آمریکا است. با توجه به نوسانات ارز، مبلغ ریالی ویزا با قیمت درهم یا دلار روز محاسبه شده، اعتبار ویزا ۵۸ روز بوده و سفر فرد با حداقل یکی از والدین به امارات ممکن است.

وب سایت سفارت امارات متحده عربی در استانبول

نه ایرانیان مقیم استانبول و نه شهروندان ساکن ایران، برای دریافت ویزای آنلاین توریستی امارات، نیاز ندارند به وب سایت سفارت امارات متحده عربی در ترکیه وارد شوند. سفارت امارات متحده عربی در شهر آنکارا است و این کشور در استانبول دارای کنسولگری است. وب سایت سفارت در آنکارا:

https://www.mofa.gov.ae/en/missions/ankara

وب سایت کنسولگری امارات متحده عربی در استانبول:

https://www.mofa.gov.ae/en/Missions/Istanbul/The-Embassy/About-the-Embassy

با این همه باید در نظر داشت که ایرانیان مقیم استانبول کاری با سفارت امارات متحده عربی در این شهر ندارند. زیرا بنا بر قوانین اداره مهاجرت امارات متحده عربی همه کارهای دریافت ویزای توریستی باید توسط آژانس‌های مسافرتی نظیر فلایتیو انجام شود و کسی برای دریافت ویزای توریستی دبی به سفارت این کشور نمی‌رود. مسافران پس از دریافت ویزا از طریق فلایتیو به راحتی می‌توانند با ارائه عکس یا پرینت ویزا در فرودگاه شهر دبی، وارد این شهر شوند. اما شاید گاهی کارهایی اداری مانند تعویض پاسپورت و مواردی از این دست وجود داشته باشد که ایرانیان مقیم استانبول برای انجام آن نیاز داشته باشند به کنسولگری ایران بروند.

وب سایت کنسولگری امارات متحده عربی در استانبول

بنابراین باید پرسید که کنسولگری ایران در استانبول کجاست؟ کنسولگری ایران در استانبول واقع در خیابان آنکارا، پلاک ۲، کدپستی ۳۴۴۱۰ است. در صورتی که ایرانیان مقیم استانبول نیاز به آدرس پستی سفارت را داشته باشند، باید به این نشانی مراجعه نمایند.

Ankara Cd. No:1, 34410, CAGALOGLOU, ISTANBUL, TURKEY

هم‌‎چنین شماره تلفن کنسولگری ایران در استانبول ترکیه: ۰۰۹۰۲۱۲۵۱۳۸۲۳۰ بوده و سفارت روزهای از دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰ آماده خدمات رسانی به ایرانیان ساکن استانبول است. علاوه بر ایرانیانی که در استانبول اقامت دارند، ساکنین شهرهای ازمیر، مانیسا، آیدین، بورسا، اوشاک، ادیرنه، کریک لارلی، چاناک کاله، ساکاریا، کوجا علی، بیلیجیک، بالیک اسر، یالووا، کوتاهیا، تکیرداغ و دوزجه نیز برای انجام کارهای اداری باید به این کنسولگری مراجعه کنند. وب سایت کنسولگری ایران در استانبول istanbul.mfa.ir است./۲۷۸۴۵۰

نظرات