زمان سنجش سلامت کلاس اولی ها (۱۴۰۳ – ۱۴۰۴) + محل مراجعه

0

سنجش سلامت کلاس اولی ها ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ و زمان و مراکز سنجش سلامت دانش آموزان پایه اول دبستان برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ و ۱۴۰۴ را در ادامه کامل بخوانید

زمان سنجش سلامت کلاس اولی ها (۱۴۰۳ – ۱۴۰۴) + محل مراجعه

سنجش سلامت کلاس اولی‌ها از آبان ۱۴۰۲ آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۳ ادامه دارد. والدین برای نوبت گیری سنجش سلامت کلاس اولی‌ها به سایت my.medu.ir مراجعه کنند

مهلت نوبت گیری سنجش سلامت کلاس اولی ها تا اردیبهشت ۱۴۰۳

دانش‌آموزانی که از اول مهر ۱۴۰۳ وارد پایه اول دبستان می‌شوند حتماً باید در طرح سنجش سلامت شرکت کنند، اردیبهشت آخرین فرصت سنجش سلامت کلاس اولی‌ها می باشد و دیگر تمدید نمی شود.

زمان نوبت گیری سنجش سلامت کلاس اولی ها (1403 - 1404) + محل مراجعه

سامانه نوبت‌گیری سنجش سلامت

سامانه سنجش سلامت به نشانی سایت my.medu.ir برای نوبت‌گیری باز شده و همچنان در حال فعالیت است. متولدین اول مهر ۱۳۹۶ تا اول مهر ۱۳۹۷ که در سال ۱۴۰۳ وارد پایه اول دبستان می‌شوند الزاما باید در برنامه سنجش بدو ورود شرکت کنند. در غیر این صورت امکان ثبت‌نام در پایه اول را نخواهند داشت.

نحوه نوبت گیری

والدین با مراجعه به سامانه my.medu.ir و پس از آن انتخاب گزینه ورود از طریق دولت من، تلفن همراه خود را ثبت کنند و با دریافت رمز یک‌بار مصرف پیامک شده به سامانه وارد شوند، پس از آن درگاه پیشخوان وزارت آموزش و پرورش را انتخاب و بر روی گزینه سنجش سلامت کلیک کنند

والدین در این بخش می‌توانند مراکز جامع سلامت را که در نزدیکی محل زندگی خود قرار دارد مشاهده کنند و با ثبت درخواست در زمان و روز تعیین شده مراجعه کنند.

برای سنجش سلامت کلاس اولی ها به کجا مراجعه کنیم

برای سنجش سلامت کلاس اولی ها به کجا مراجعه کنیم

۱۴ مرکز جامع سلامت در نوبت صبح و ۱۲ مرکز در نوبت عصر در شهر تهران فعالیت می‌کنند و از روز ۱۸ فروردین ۳۵ پایگاه ضمیمه اضافه خواهد شد و در مجموع ۶۷ مرکز در شهر تهران فعال خواهند بود.

سنجش سلامت شامل ارزیابی‌های بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی ـ حرکتی، اندازه‌گیری توده بدنی، قد، وزن، دهان و دندان، بیماری‌های جلدی (پوست و مو) و بیماری‌های نیازمند مراقبت ویژه است؛ همچنین بررسی وضعیت واکسیناسیون توسط مراقب سلامت در پایگاه سنجش انجام می‌شود. همچنین غربالگری اختلالات یادگیری، نقص توجه و بیش‌فعالی و آسیب زبان و گفتار در مراکز سنجش انجام خواهد شد. اگر نوآموز در هر یک از مراحل غربالگری مشکوک به مشکل باشد برای ارزیابی تخصصی ارجاع داده می‌شود

مدارک لازم

به همراه داشتن اصل شناسنامه والدین و نوآموز، کارت واکسیناسیون نوآموز و یک قطعه عکس ۴*۳ الزامی است.

آموزش ثبت نام در سامانه سنجش سلامت

بعد از تکمیل پیش ثبت نام دانش آموز در سایت سیدا مراحل نوبت گیری دانش آموز جهت سنجش انجام می شود. ‌
بعد از ورود به سامانه جدید سنجش به آدرس (sanjesh.healthehr.ir ) و وارد کردن مشخصات ( کاربری و رمز در سایت جدید کد ملی مدیر میباشد ) گزینه نوبت گیری سنجش را بزنید .
در سایت جدید سنجش ، مشخصات دانش آموز مجدد باید بطور کامل وارد و ثبت شود . برای اینکار از منوی سمت چپ وارد قسمت ( ثبت و ویرایش اطلاعات دانش آموز ) شوید و در کادر بالا کد ملی دانش اموز را وارد و جستجو کنید .
بعد از ثبت تمامی اطلاعات خواسته شده در پایین صفحه دکمه ذخیره را بزنید . ( در صورت اشتباه وارد کردن یکی از موارد اطلاعات ذخیره نمی شوند پس در وارد کردن تمامی اطلاعات دقت شود )
بعد از انجام مرحله دوم مجدد از منوی سمت چپ وارد قسمت نوبت گیری سنجش شوید و در کادر سفید کد ملی را وارد و جستجو کنید . با انتخاب گزینه نوآموز بدو ورود مراحل ثبت نوبت سنجش را انجام دهید .توجه: در صورتی که دانش آموز در دوره پیش دبستانی سنجش شده باشد نیاز به پیش ثبتنام و نوبت گیری ندارد ‌.

نظرات