راهکارهای هوشمندسازی خانه

0

با ورود اینترنت به زندگی ما انسان‌ها همه پیچیدگی‌ها به طور کامل متحول شد و می‌توان گفت باعث راحت شدن کارها بوده بنابراین اینترنت توانست زندگی انسان را به ساده‌ترین حالت ممکن درآورد. هوشمندسازی خانه‌ها باعث شد که دیگر نگران امنیت و بروز اتفاقات یا صرف انرژی بیش از اندازه در منزل نباشید و با خیال راحت به سفرهای کاری یا تفریحی خود بپردازید و یا چندین ماه خانه را ترک کرده و در جای دیگر زندگی کنید.

حتی ممکن است بخواهید در یک قسمت از خانه بنشینید و اصلاً تکان نخورید با این حال کنترل همه چیز در دستتان باشد و با لمس یا کلیک کردن بر روی یک دکمه همه اقدامات لازم را انجام دهید. ما اینجا هستیم تا اطلاعات بیشتری در رابطه با خانه هوشمند در اختیارتان قرار دهیم، شاید شما هم یکی از افرادی باشید که قصد هوشمندسازی منزلتان را دارید. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

هوشمندسازی خانه

هوشمندسازی خانه‌ها به چه صورت انجام می‌شود؟

حتماً شما هم با خود فکر می‌کنید هوشمندسازی خانه‌ها باید از ابتدا و همزمان با ساخت انجام گیرد اما سخت در اشتباهید چرا که خانه‌های قدیمی هم قابلیت هوشمندسازی دارند. حتماً لازم نیست از همان ابتدا برای هوشمندسازی خانه برنامه‌ریزی کنید و یک زمین خالی را برای ساخت خانه به یک سیستم مجزای هوشمند تبدیل کنید، هر خانه با هر قدمت و ساختی می‌تواند به یک خانه هوشمند تبدیل شود.

برای اینکه خانه‌ها را هوشمند کنند ابتدا یک سیستم یا شبکه اتصال اینترنت به وسیله وای فای یا اینترنت فراهم نموده و آنها را به قسمت‌های مختلف خانه متصل می‌کند اینکه شما بخواهید کدام قسمت از خانه و چه سیستم‌هایی را هوشمندسازی کنید بستگی به سلیقه و نظر و بودجه‌تان دارد. به عنوان مثال شما می‌توانید سینمای خانگی را هوشمندسازی کرده و با فاصله زیاد آن را مدیریت کنید که چه زمانی روشن یا خاموش شود و در چه بازه زمانی کاهش یا افزایش صدا داشته باشد.

مزایا و فواید هوشمندسازی خانه‌ها چیست؟

همه ما می‌دانیم که پروسه و تکنولوژی خانه هوشمند باعث زندگی راحت و بدون دغدغه خواهد شد اما از جزئیات بیشتر مطلع نیستیم در واقع خانه هوشمند دارای مزایا و ویژگی‌هایی است که باعث شده هر روز تعداد افرادی که خانه‌های خود را هوشمند می‌کنند بیشتر شود. بنابراین در این قسمت دسته‌ای از مزایا و ویژگی‌های خانه هوشمند را برایتان بیان می‌کنیم پس توجه شما را به موارد زیر جلب می‌کنیم:

هوشمندسازی خانه

 • با داشتن خانه هوشمند می‌توانید سیستم‌های گرمایش و سرمایش را از کیلومترها فاصله کنترل و مدیریت کنید یعنی آنها را خاموش، روشن، کم و یا زیاد کنید.
 • از دیگر مزایای خانه هوشمند کنترل سیستم اطفا حریق است که در صورت بروز هرگونه آتش سوزی یا احتمال ایجاد آن، هشدارهای لازم با وجود آژیر یا پیامک به شما داده می‌شود.
 • برقراری امنیت کامل با وجود خانه‌های هوشمند به راحتی ممکن شده و شما می‌توانید با وجود انواع دوربین‌ها و دزدگیرها در داخل و خارج از منزل آنها را مدیریت کنید.
 • فراموش نکنید که سیستم هوشمند می‌تواند باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی مورد نظر در خانه شود بنابراین شما دیگر نیاز نیست هزینه‌های هنگفتی بابت سیستم‌های گرمایش و سرمایش بپردازید. در صورتی که خانه نیستید به راحتی آنها را خاموش کنید تا انرژی کمتری صرف شده همچنین قبل از ورود آنها را روشن کنید تا دوباره خانه به دمای مورد نظر برگردد.
 • جالب است بدانید که خانه‌های هوشمند قابلیت سفارشی سازی دارند یعنی شما می‌توانید بر اساس سلیقه و نظرتان برخی قسمت‌ها را هوشمند کرده و برخی دیگر را نکنید.
 • با وجود هوشمندسازی می‌توانید هر لحظه که اراده کنید با لمس یا فشردن یک کلیک به راحتی تمام برق‌های خانه و خارج از خانه مثل حیاط و تراس را روشن و خاموش نمایید.

چه لوازم یا وسایلی از خانه قابلیت هوشمندسازی دارند؟

حتماً شما هم کنجکاو هستید بدانید چه لوازمی را در خانه می‌توان هوشمند کرد و از آنها استفاده نمود. به طور کلی برخی سیستم‌ها و لوازم برقی قابلیت هوشمندسازی دارند اما اگر شما بخواهید می‌توانید کلیه لوازم منزل را هوشمندسازی کنید به طوری که مدیریت همه چیز در دستان شما باشد حال فرق نمی‌کند که شما در خانه حضور داشته باشید یا در جای دیگر باشید. در واقع می‌توانید با کیلومترها فاصله تسلط و مدیریت کامل خانه را در دست بگیرید. شما نه تنها خانه‌ها بلکه سالن‌های ویدیو کنفرانس را نیز می‌توانید هوشمند کنید. مواردی که در ادامه خواهید خواند قابلیت هوشمندسازی خانه‌ها را نشان می‌دهد:

 • امکان ایجاد دوربین‌های امنیتی هوشمند در داخل و خارج از خانه می‌تواند گام بزرگی به سمت هوشمندسازی خانه باشد.
 • روشنایی خانه را می‌توان به طور کامل هوشمندسازی کرد به این صورت که شما لامپ‌های داخل و خارج از خانه را به راحتی با یک کلیک خاموش و روشن کنید یا نور آنها را کم و زیاد نمایید.
 • هوشمندسازی قفل درب‌ها که می‌تواند با وجود اثر انگشت یا کد یا حتی چهره و قرنیه چشمان شما باز و بسته شود. این سیستم به عنوان یک سیستم هوشمند و امنیتی نیز به شمار می‌آید.
 • تلویزیون هوشمند از دیگر مواردی است که شما می‌توانید از طریق آن با وجود اینترنت به سیستم‌ها و برنامه‌های دیگر دسترسی داشته باشید و به موقع آن را خاموش یا روشن کنید.
 • هوشمندسازی یخچال باعث می‌شود شما بتوانید تاریخ انقضای برخی مواد غذایی را بیابید و از طریق نمایشگر تصویری یخچال ارتباط و مدیریتی کامل ایجاد کنید.
 • سیستم آبیاری هوشمند باعث می‌شود که در صورت عدم حضور شما گیاهان به طور کامل و به اندازه معین آبیاری شوند.
 • لباسشویی و جاروبرقی هوشمند می‌توانند در زمان و موعد مقرر روشن شده و عملیات خود را انجام دهند و در زمان معین شده نیز خاموش شوند.

هوشمندسازی خانه

نتیجه‌گیری

با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار گرفت اکنون دیگر ضرورت هوشمندسازی خانه‌ها را می‌دانید در واقع هوشمند سازی خانه‌ها علاوه بر ضرورت امنیتی که ایجاد می‌کند به عنوان یک روش راحت برای زندگی سرشار از آرامش ایجاد شده است. شما نیز می‌توانید هوشمندسازی خانه خود را به شرکت آوادیس بسپارید که این کار را با تجربه فراوان و به بهترین حالت ممکن برایتان انجام می‌دهند. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانان و مشاورین ما در شرکت آوادیس از طریق شماره تماس‌های زیر در ارتباط باشید./۲۷۸۰۸۳

نظرات