سردار محمد هادی حاج رحیمی از فرماندهان سپاه پاسداران کیست؟ بیوگرافی

0

بیوگرافی شهید محمدهادی حاج رحیمی سپاه قدس و همسر و فرزندان +‌نحوه شهادت و سوابق

سردار محمد هادی حاج رحیمی معاون سردار زاهدی در سپاه قدس در سوریه بود که در حمله هوایی اسرائیل به ساختمان کناری سفارت ایران در دمشق روز ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ و همنا با ۲۱ ماه رمضان به شهادت رسید. این مطلب جدید در سال ۱۴۰۳ و سال ۲۰۲۴ تولید شده و درباره نحوه شهید محمدهادی حاجی رحیمی محمدهادی حاجی رحیمی اهل کجاست و بیوگرافی سردار محمدهادی حاج رحیمی و سوابق وی را می خوانید

سردار محمد هادی حاج رحیمی از فرماندهان سپاه پاسداران کیست؟ بیوگرافی

بیوگرافی سردار محمدهادی حاج رحیمی

سردار محمدهادی حاج رحیمی از فرماندگان سپاه پاسداران هستند که سابقه عضویت در سپاه پاسداران قدس را در کارنامه دارد. او معاون محمدرضا زاهدی در سوریه و معاون هماهنگ کننده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در توسط رژیم صهمیونیستی به شهادت رسید.

زندگینامه و سوابق

«سردار محمدهادی حاجی رحیمی» معاون سردار زاهدی از شهدای حمله رژیم صهیونیستی به دمشق است. ایشان مدتی هم عهده دار معاونت عملیات کل سپاه پاسداران بودند. سرلشکر حاج‌رحیمی، دوست صمیمی و جانشین زاهدی، همچنین از شاخه سوریه و لبنان نیروی قدس سپاه پاسداران بود.

طبق گزارش ها اسرائیل ساختمان نزدیک سفارت ایران در دمشق را هدف حملات هوایی قرار داده‌ است. طبق اعلام غیررسمی برخی رسانه‌ها در این حمله دست‌کم ۶ نفر شهید و تعدادی مجروح شدند. برخی رسانه‌ها نیز گفته‌اند این حمله توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی صورت گرفته است. علاوه بر سردار زاهدی و سردار حاج‌رحیمی یکی دیگر از نیروهای سپاه قدس به شهادت رسیده‌اند. مجموعا ٣تن از شهدا از مستشاران ایرانی هستند.

برترین‌ها: تصویری از سردار محمد حاجی رحیمی که به همراه سردار زاهدی در حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به شهادت رسید، در کانال‌های تلگرامی منتشر شد، اسرائیل با شش موشک کنسولگری ایران را هدف قرار داد. سردار محمدرضا زاهدی فرمانده شاخه سوریه و لبنان سپاه قدس و دو فرمانده ارشد دیگر از این شاخه هدف این حمله بوده است. طبق آمار اولیه در مجموع ۷ نفر در کنسولگری حضور داشته اند که به شهادت رسیده اند. سفیر و خانواده وی آسیبی ندیده است.

نحوه شهادت

سردار محمدهادی حاجی رحیمی در حمله جنگنده های اسرائیل به ساختمان کناری کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق به شهادت رسید.

سردار محمدهادی حاجی رحیمی از یاران حاج قاسم سلیمانی بود.

سرداران رشید مدافع حرم «سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی» و «سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی» از فرماندهان ، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه و ۵ تن از افسران همراه آنان به فیض شهادت نائل آمدند.

سرلشکر سردار حاج‌رحیمی، دوست صمیمی و معاون محمدرضا زاهدی نیز در کنار وی در طی حمله اسراییل به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق سوریه به شهادت رسید.

سردار سرتیپ حسین امیرالله، رئیس ستاد کل سپاه پاسداران در امور سوریه و لبنان، جانشین محمدرضا زاهدی، فرمانده این نیروها در سوریه و مدیر دفتر وی نیز در حمله اخیر اسراییل به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه به شهادت رسیده است. =.

گفتنی است، اسرائیل با شش موشک کنسولگری ایران را هدف قرار داد. سردار محمدرضا زاهدی فرمانده شاخه سوریه و لبنان سپاه قدس و دو فرمانده ارشد دیگر از این شاخه هدف این حمله بوده است. طبق آمار اولیه در مجموع ۷ نفر در کنسولگری حضور داشته اند که به شهادت رسیده اند. سفیر و خانواده وی آسیبی ندیده است.

نظرات