حمله هولناک به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، سردار محمدرضا زاهدی کیست؟ +‌ فیلم

0

حمله هولناک به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، سردار محمدرضا زاهدی کیست؟ +‌ فیلم

ساعاتی پیش اسرائیل ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را هدف حملات هوایی قرار داد. در این حمله هوایی سردار محمدرضا زاهدی از فرماندهان ارشد سپاه و ۵ نفر دیگر به شهادت رسیدند. سردار زاهدی از فرماندهان ارشد سپاه متولد ۱۱ آبان ۱۳۳۹ در اصفهان بود

حمله هولناک به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، سردار محمدرضا زاهدی کیست؟ +‌ فیلم

منابع خبری امروز دوشنبه (۱۳ فروردین ۱۴۰۳) گزارش دادند رژیم صهیونیستی ساختمان مجاور سفارت ایران در دمشق را هدف حملات هوایی قرار داده‌اند. در این حمله تروریستی سردار محمدرضا زاهدی از نیروهای سپاه قدس و معاون وی به شهادت رسیده‌اند. همچنین ۲ نفر از کسانی که مسوولیت حفاظت از سفارت را برعهده داشتند نیز در این حمله تروریستی شهید شدند».

بیوگرافی سردار زاهدی

سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی بر اثرحمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران به شهادت رسید. سردار محمدرضا زاهدی از فرماندهان ارشد سپاه متولد ۱۱ آبان ۱۳۳۹ در اصفهان بود

فیلم حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه

به گزارش العالم، هدف ساختمان کنسولگری و محل اقامت سفیر در منطقه «المزه» در دمشق بوده است. این شبکه خبری همچنین گزارش داده‌ است سفیر ایران و خانواده ایشان در سلامت کامل هستند.

امیرعبداللهیان نیز ضمن تشکر از حضور وزیر خارجه سوریه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق ، گفت: نتانیاهو بدلیل شکست های پی در پی رژیم اسراییل در غزه و دست نیافتن به اهداف جاه طلبانه صهیونیست ها ، تعادل روانی خود را کاملا از دست داده است.

امیرعبداللهیان حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را عبور از همه تعهدات و کنوانسیون های بین المللی دانست و مسوولیت عواقب این اقدام را متوجه رژیم صهیونیستی دانست و بر ضرورت واکنش جدی جامعه جهانی نسبت به این گونه اقدامات جنایتکارانه تاکید کرد.

فیلم حمله هولناک اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق

توضیحات درباره حمله امروز اسرائیل به دمشق

خبرگزاری ایسنا: سفیر ایران در سوریه از شهادت پنج تا ۷ نفر در پی حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق خبر داد.

«حسین اکبری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه روز دوشنبه، با بیان این‌که در جریان حمله هوایی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق بین پنج تا ۷ نفر به شهادت رسیده‌اند، گفت: «در حال حاضر نمی‌توانم آمار دقیقی در مورد تعداد شهدا اعلام کنم و تا زمان پایان آواربرداری باید صبر کنیم تا آمار دقیق به دست آید».

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه «ساختمان کنسولگری ایران در دمشق توسط جنگنده‌های اف-۳۵ و با ۶ موشک مورد حمله قرار گرفته است»، ادامه داد: «من در محل کار خودم در سفارت بودم و از اتاق خودم دیدم که به ساختمان خسارت وارد شد. اولین بار نیست که رژیم صهیونیستی علیه دیپلمات‌ها اقدام به جرم و جنایت می‌کند و تاکنون این رژیم جرم و جنایت زیادی علیه دیپلمات‌ها انجام داده است».

اکبری که در جمع خبرنگاران در مقابل سفارت ایران در دمشق سخن می‌گفت، اعلام کرد: «در جریان این حمله تعدادی از همکاران ما و مستشاران نظامی که در ساختمان حضور داشتند به شهادت رسیدند که اسامی آن‌ها را بعدا اعلام می‌کنیم».

امار مصدومان و شهدا

او با اشاره به اینکه «در طول ۶ ماه گذشته شاهد جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و همچنین سوریه بوده‌ایم»، گفت: «امروز نیز صهیونیست‌ها این جنایت را انجام دادند و ساختمان کنسولگری ایران که در کنار سفارت قرار دارد را مورد حمله قرار دادند».

سفیر ایران در ادامه و در پاسخ به سوال‌ها تاکید کرد که در حال حاضر نمی‌تواند آمار دقیقی از تعداد شهدای این حمله تروریستی اعلام کند و باید تا پایان آواربرداری در این زمینه صبر کرد.

بیوگرافی سردار محمدرضا زاهدی در حمله ایرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق

سردار محمدرضا زاهدی کیست ؟ بیوگرافی

سردار محمدرضا زاهدی از فرماندهان ارشد سپاه متولد ۱۱ آبان ۱۳۳۹ در اصفهان بود. سردار زاهدی از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۵ در نیروی قدس فعالیت می‌کرد و فرمانده سپاه سوریه و لبنان بود.

او در سال ۱۳۵۹ به سپاه پاسداران پیوست و در طول جنگ تحمیلی از فرماندهان میانی سپاه بود و فرماندهی تیپ ۴۴ قمر بنی‌هاشم را از ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۵ برعهده داشت.

زاهدی در فاصله سال‌های ۱۳۶۵ تا ۱۳۷۰ فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین (ع) و در فاصله سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷ فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران بود.

او همچنین وی از ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۵ با حفظ سمت فرمانده قرارگاه ثارالله نیز شد و از سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۸ معاونت عملیات سپاه پاسداران را هم برعهده داشت.

منابع: العام و مهر

نظرات