بیوگرافی و اسامی بازیگران سریال حشاشین (حسن صباح) +‌عکس و داستان

0

سریال “حشاشین” به‌دلیل پرداختن به موضوعی تاریخی و جذاب و همچنین به‌واسطه کیفیت ساخت بالا و بازی‌های قابل‌قبول، موردتوجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفته است. در ادامه، شما را به خواندن بیوگرافی بازیگران این سریال دعوت می‌کنیم تا با شخصیت‌ها و نقش‌های آن‌ها بیشتر آشنا شوید.

سریال حشاشین (حسن صباح) به کارگردانی پیتر میمی با موضوع درام تاریخی و بیوگرافی تولید شده و قرار بر این است از شبکه اصلی مصر پخش شود. در این سریال بازیگرانی چون کریم عبدالعزیز (حسن صباح)، کریم عبدالعزیز (نظام‌الملک)، فتحی عبدالوهاب (زهرا)، میرنا نورالدین (دنیا زاد)، احمد عید (زید بن سیحون)، اسلام جمال (سلطان ملکشاه یکم)، نیکلاس معاوض (خیام)، سامی الشیخ (کیا بزرگ امید) و سارا الشامی (نورهان) در آن ایفای نقش کردند. در ادامه به معرفی بیوگرافی بازیگران سریال حشاشین همراه با بیوگرافی و عکس های تمامی بازیگران سریال حشاشین حسن صباح یا قاتلان و بیوگرافی نقش هایشان در سریال حشاشین (حسن صباح) با عکس های واقعی و همسرانشان در این سریال و زمان پخش در ماه رمضان ۱۴۰۳ می پردازیم.

بیوگرافی و اسامی بازیگران سریال حشاشین (حسن صباح) +‌عکس و داستان و دانلود

سریال “حشاشین” یا “The Assassins” محصول سال ۲۰۲۴ کشور مصر، به روایت داستانی تاریخی از دوران حیات و وقایع مربوط به “حسن صباح”، بنیان‌گذار دولت اسماعیلیه در ایران، می‌پردازد.

این سریال با استقبال گسترده جوانان عرب مواجه شده؛ اما درعین‌حال، واکنش‌های جنجالی و نگرانی‌هایی را نیز از سوی برخی از اعضای جنبش اخوان المسلمین و طرفداران آن به‌دنبال داشته است.

منتقدان این سریال معتقدند که سازندگان آن با به تصویر کشیدن مراحل مذهبی و سیاسی “حسن صباح”، به‌طور ضمنی به بررسی و نقد سیاست‌های اخوان المسلمین پرداخته‌اند و این سریال را به مثابه اثری انتقادی علیه این جنبش تلقی می‌کنند.

این سریال با به تصویر کشیدن وقایع تاریخی و رمز و رازهای پیرامون فرقه حشاشین، مخاطب را به سفری جذاب در دل تاریخ می‌برد و حقایق ناگفته‌ای را از آن دوران برملا می‌کند

بیوگرافی و اسامی بازیگران سریال حشاشین (حسن صباح) +‌عکس و داستان

بیوگرافی همه بازیگران سریال حشاشین (حسن صباح) با عکس جدید

سریال حشاشین با قاتلان به کارگردانی پیتر میمی و تهیه کنندگی مشترک فتحی اسماعیل، تامر مرسی محصول کشور مصر بوده و در سال ۲۰۲۴ ساخته شده است. این فیلم برای اولین بار در ماه رمضان همان سال پخش شد. حشاشین داستان زندگی حسن صباح است و داستان درام و تاریخی دارد در خلاصه داستان فیلم، توضیحی آمده است: داستان سریال در یک بستر تاریخی، در سدهٔ یازدهم اتفاق می‌افتد. در آن زمان حسن صباح رهبری گروه حشاشین را عهده‌دار بود که به انجام ترورهای خونین شخصیت‌های برجسته مشهور بودند.

بیوگرافی همه بازیگران سریال حشاشین (حسن صباح) با عکس جدید

اسامی بازیگران سریال حشاشین حسن صباح

بازیگران سریال حشاشین (حسن صباح) به کارگردانی پیتر میمی عبارتند از:

کریم عبدالعزیز، فتحی عبدالوهاب، میرنا نورالدین، احمد عید، اسلام جمال، نیکلاس معاوض، سامی الشیخ و سارا الشامی که از بازیگران سریال حشاشین یا قاتلان می باشند.

اسامی بازیگران سریال حشاشین حسن صباح

معرفی کلی سریال حشاشین (حسن صباح)

سریال حشاشین (حسن صباح) با قاتلان یکی از جدیدترین سریال های عربی در ژانر درام و تاریخی بوده که در توسط کارگردان مصری ساخته شده و برای اولین بار در ماه رمضان ۱۴۰۳ از تلویزیون مصر پخش شد این سریال در ۱۶ قسمت تولید و فیلم بدلیل موضوع و محتوا مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است.

در واقع حشاشین (حسن صباح) مجموعهٔ تلویزیونی درام تاریخی مصری است که پخش آن در ۱۲ مارس ۲۰۲۴ آغاز شد. این سریال توسط عبدالرحیم کمال نوشته شده و توسط پیتر میمی کارگردانی شده است. این مجموعه به خلافت فاطمیان و گروه حشاشین می‌پردازد.

معرفی کلی سریال حشاشین (حسن صباح)

خلاصه داستان

داستان سریال حشاشین (حسن صباح) داستان درام و تاریخی و زندگی نامه ای دارد. فیلم داستان درباره زندگی حسن صباح فرمانده افسانه ای قلعه الموت است.

در خلاصه داستان این سریال آمده: در آن زمان حسن صباح رهبری گروه حشاشین را عهده‌دار بود که به انجام ترورهای خونین شخصیت‌های برجسته مشهور بودند. این سریال به ماجراهای فرقه اسماعیلیه به رهبری حسن صباح می‌پردازد که در قرن یازدهم میلادی در بخشی از ایران حکومت می‌کرد و با سلجوقیان حاکم بر ایران در نبرد بود.

فیلمبرداری آن دو سال به طول انجامید. قرار بود این سریال در ماه رمضان سال گذشته پخش شود و به دلیل فیلمبرداری صحنه‌هایی از سریال در مالتا و قزاقستان، نمایش آن تا امسال به تعویق افتاد.

داستان سریال حشاشین (حسن صباح)

لینک دانلود و تماشای آنلاین سریال حشاشین – The Assassins

از طریق لینک زیر و سایت ویدو می‌توانید به تمام قسمت‌های منتشرشده این سریال جدید مصری در کیفیت‌های مختلف دسترسی داشته باشید. همچنین امکان تماشای آنلاین این مجموعه برای کاربران فراهم است.

حشاشین چه گروهی بودند؟

فرهاد دفتری، به خبرنگار عرب‌نیوز گفته بسیاری از اسطوره‌ها و افسانه‌های پیرامون نزاریان «ریشه در جهل تخیلی صلیبیان و وقایع نگاران غربی آن‌ها دارد که به سرزمین مقدس آمدند و اورشلیم را در سال ۱۰۹۹ فتح کردند».

خود کلمه «قاتل» (assassin) که برای اولین‌بار توسط صلیبیونی که با نزاری‌ها در سوریه روبرو شدند ابداع شد، از یک سوء‌تفاهم در فهم یک کلمه ناشی می‌شود.

دفتری گفته: «در آن زمان نزاری‌ها که شیعه بودند، در میان مسلمانان اهل سنت دشمنانی داشتند که از آن‌ها به عنوان حشاشین یاد می‌کردند که اگر معنای لغوی آن را بگیرید به معنای کسی است که تریاک مصرف می‌کند». به گفته دفتری، کلمه حشاشین به این معنای نبود که اسماعیلیون واقعا مواد مخدر استفاده می‌کردند.

به گفته او، این اصطلاح در واقع یک دشنام، و «به معنای مردمی با اخلاق پایین، مردمی بدون جایگاه اجتماعی» بود. اما صلیبی‌ها فقط ظاهر این واژه را گرفتند و به این ترتیب در زبان‌های اروپایی ارتش‌های صلیبی، «هش‌شاشین» (hashshashin) به «قاتل» (assassin) تبدیل شد.

حسن صباح کیست

بسیاری از مناطق امروزی ایران تحت کنترل ترکان سلجوقی بود و حسن صباح شروع کرد به مبارزه و قیام علیه دولت سلجوقیان. «حسن که از امامت نزار در ایران دفاع می‌کرد، روابط خود را با قاهره و دولت فاطمی که از برادر کوچک‌تر نزار حمایت می‌کرد، قطع کرد، و دولت و جامعه اسماعیلی نزاری را پایه گذاشت».

دفتری می‌گوید درست است که حسن از روش‌های ترور استفاده می‌کرد، اما توصیف نزاری‌ها به عنوان تروریست -به‌معنای مدرنش- غلط است.

حسن صباح که در سال ۱۰۹۰ پایگاه خود را در قلعه الموت در بخش‌های کوهستانی ایران تأسیس کرد، «در حال مقابله با یک دشمن نظامی بسیار قدرتمند به نام سلجوقیان بود. او نمی‌توانست دست به جنگ رودرو دست بزند، چون ارتشی همسان ارتش آن‌ها نداشت.»

مورخان، تصرف قلعه الموت در سال ۱۰۹۰ توسط حسن صباح را به عنوان لحظه تأسیس دولت اسماعیلی نزاری می‌دانند. این قلعه که در سراسر ایران و شام شناخته‌شده بود به مدت ۱۸۳ سال در برابر همه دشمنان، از رقبای اسلامی گرفته تا صلیبیون مسیحی، مقاومت کرد. این دولت سرانجام در حدود سال ۱۲۵۶ توسط مغول‌ها از بین رفت.

بیوگرافی کریم عبدالعزیز بازیگر نقش حسن صباح در سریال حشاشین

بازیگر نقش حسن صباح در سریال حشاشین کیست

کریم عبدالعزیز، karim abdolaziz زاده ۱۷ اوت ۱۹۷۵ بازیگر و کارگردان مصری است. او فرزند محمد عبدالعزیز کارگردان و برادرزاده عمر عبدالعزیز کارگردان سینمای مصر است. او بازیگری را از کودکی آغاز کرد و اولین بازی خود را در فیلم پدرش (آقایان مراقب باشید) و سپس فیلم دوم به کارگردانی پدرش (بعضی‌ها دو بار نزد نماینده مجاز می‌روند) و (مظنون) بازی کرد.

کریم عبدالعزیز در یک خانواده هنری رشد و نمو یافت که در رشد اون در زمینه سینما مؤثر بود. عبدالعزیز در سال ۱۹۹۴ به مؤسسه عالی سینما پیوست تا از آن زمان زندگی متفاوتی را آغاز کند. او در سال ۱۳۷۶ از گروه کارگردانی فارغ‌التحصیل شد و مدت کوتاهی به عنوان دستیار کارگردان مشغول به کار شد و به جای اینکه پشت دوربین باشد، وسوسه شد که جلوی دوربین باشد. این بود که تصمیم گرفت به جای کارگردانی به بازیگری روی آورد تا اینکه با کارگردان شریف عرفه که برای اولین بار او را معرفی کرد، شانس بازیگری را پیدا کرد.

عبدالعزیز در سال ۲۰۲۴ در سریال حشاشین، در نقش حسن صباح، رهبر افسانه‌ای فرقه حشاشین، ظاهر شده است. این سریال به یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های عربی تبدیل شده و بازی عبدالعزیز در آن مورد تحسین بسیاری قرار گرفته است.

بیوگرافی هنرپیشه های سریال حشاشین؛ میرانا نورالدین

بیوگرافی میرنا نورالدین در نقش دنیا زاد در سریال حشاشین

میرنا نورالدین در نقش دنیا زاد زاده ۲۳ آوریل ۱۹۹۰، بازیگر مصری، فعالیت هنری خود را در سال ۲۰۱۵ با بازی در سریال سقوط آزاد آغاز کرد. او با ایفای نقش نور در سریال حكاية بنات در فصل چهارم آن به شهرت رسید.

میرنا در آمریکا متولد شد و دوران کودکی خود را در آنجا گذراند. او قبل از ورود به دانشگاه به مصر بازگشت و از دانشکده ادبیات، رشته زبان انگلیسی فارغ‌التحصیل شد. نورالدین در سال ۲۰۲۴ در سریال حشاشین در نقش دنیا زاد به ایفای نقش پرداخت. این سریال به یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های عربی تبدیل شده و بازی نورالدین در آن مورد تحسین بسیاری قرار گرفته است.

بیوگرافی هنرپیشه های سریال حشاشین؛ اسلام جمال در نقش ملکشاه دوم

بیوگرافی اسلام جمال در نقش سلطان ملکشاه یکم در هنرپیشه های سریال حشاشین

اسلام جمال، متولد ۱۶ فوریه ۱۹۸۹، از جمله بازیگران جوان و با استعداد مصری است که با نقش آفرینی های چشمگیر خود، نامی درخشان در عرصه هنر این کشور به ثبت رسانده است.

او در سال ۲۰۱۱ از آکادمی اخبار امروز فارغ التحصیل شد و پیش از آن، در سال ۱۰۹۰ با بازی در فیلم “نور عینی” قدم به دنیای بازیگری گذاشت. این فیلم نقطه عطفی در کارنامه هنری اسلام جمال بود و جوایز متعددی از جمله “بهترین بازیگر جوان” را از جشنواره ها و موسسات مختلف از آنِ خود کرد.

از جمله این افتخارات می توان به دریافت جایزه از آکادمی اخبار امروز، آکادمی العبور، دانشگاه عين شمس، جشنواره سفراء الطفولة العرب و همچنین رتبه برتر در نظرسنجی سایت “فی الفن” اشاره کرد.

بیوگرافی هنرپیشه های سریال حشاشین؛ نیکولا معوض در نقضش خیام

نیکلاس معاوض در نقش خیام در هنرپیشه های سریال حشاشین کیست

نیکولا معوض، متولد ۲۲ فوریه ۱۹۷۹، در خانواده‌ای چهار نفره در لبنان چشم به جهان گشود. او دو خواهر به نام‌های آنی و سابین و یک برادر به‌نام شربل دارد. نیکولا طعم تلخ فقدان را با از دست دادن پدر و مادرش به‌دلیل بیماری سرطان چشیده است
او تحصیلات خود را در رشته مهندسی در دانشگاه لبنان آغاز کرد؛ اما سرنوشت او را به‌سوی دنیای هنر و سرگرمی رهنمون شد. نیکولا فعالیت خود را در سال ۲۰۱۰ با برنامه “روتانا کافه” در شبکه روتانا موزیک آغاز کرد و به‌عنوان مجری برنامه‌های جوانان به شهرت رسید. علاوه‌بر اجرا، نیکولا در زمینه کارگردانی نیز فعالیت داشته و در کارگردانی چند برنامه تلویزیونی مشارکت کرده است. نقطه عطف زندگی هنری نیکولا معوض، ورود او به دنیای بازیگری بود. او با بازی در سریال‌های عربی مشترک، استعداد خود را در این زمینه به اثبات رساند. نیکولا با بازی در سریال “ونوس” در سال ۱۳۹۲، به‌طور رسمی وارد عرصه بازیگری در مصر شد. او در این سریال، با تسلطی که بر زبان عربی مصری داشت، نقش یک شیخ مسلمان به‌نام “فاروق” را به زیبایی ایفا کرد و به محبوبیت زیادی در میان مخاطبان مصری دست یافت.

عوامل

  • کارگردان: پیتر میمی
  • موسیقی از أمین بوحافة
  • کشور سازنده مصر
  • زبان اصلی عربی
  • شمار قسمت‌ها ۱۶
  • تهیه‌کننده‌ها فتحی اسماعیل و تامر مرسی
  • تولیدکننده سینرجی للإنتاج الفنی
  • پخش انتشار اولیه ۱۱ مارس ۲۰۲۴

نظرات