بیوگرافی و اسامی بازیگران فیلم عشق و مرگ +‌عکس و داستان

1

فیلم عشق و مرگ به کارگردانی محمدرضا اعلامی و تهیه کنندگی عباس جهانبخش و با موضوع اکشن و سیاسی تولید شده و قرار بر این است از شبکه نمایش پخش شود. در این فیلم بازیگرانی چون اصغر علایی ، امیرحسین خان شهری ، ثریا گلمحمدی ، جمشید هاشم پور ، چنگیز وثوقی ، رضا جهانبخش ، رضا جهانگیری ، شهرام جمشیدی ، شیوا خنیاگر ، عباس جهانبخش ، غزال اعلامی ، غلامرضا طباطبایی ، فهیمه راستکار ، ماهایا پطروسیان ، مریم هوشیدری، امیرحسین خانشهری، شهرام جمشیدی، کریم مرائی، قادری، علیرضا علایی، داوود خلیلی، محمود تبریزی، طاهره جهانبخش، آذر فاضلی پور، مینا باقرزاده، حسن خلیلی، فاطمه ششکلانی، سیمین نفیسی، بروجردی، ملیحه نصیری، مختار سائقی، رضا منوچهری، صدیقه کیانفردر آن ایفای نقش کردند. در ادامه به معرفی بیوگرافی بازیگران فیلم عشق و مرگ همراه با بیوگرافی و عکس های تمامی بازیگران فیلم عشق و مرگ و بیوگرافی نقش هایشان در فیلم عشق و مرگ با عکس های واقعی و همسرانشان در این سریال و زمان پخش در نوروز ۱۴۰۳ می پردازیم.

بیوگرافی و اسامی بازیگران فیلم عشق و مرگ +‌عکس و داستان

بیوگرافی همه بازیگران فیلم عشق و مرگ با عکس جدید

فیلم عشق و مرگ به کارگردانی محمدرضا اعلامی و تهیه کنندگی عباس جهانبخش و نویسندگی مشترک محمدرضا اعلامی و تهمینه میلانی محصول کشور ایران بوده و در سال ۱۳۶۹ ساخته شده است. این فیلم برای اولین بار در همان سال پخش شد. عشق و مرگ داستان اکشن و سیاسی دارد و زندگی دکتر متینی را روایت می کند که در دوران اوایل انقلاب از مبارزان بوده و سپس به کشورش خیانت می کند. در خلاصه داستان فیلم، توضیحی آمده است: دکتر متینی است که در سال‌های پیش از انقلاب، ابتدا جزو دانشجویان مبارز بوده اما با طرح و توطئه پدرزنش که از سران ساواک بوده، به همرزمانش خیانت کرده و از این رهگذر به زندگی مرفهی دست یافته ‌است. پس از انقلاب، همسرش به همراه خانواده خود به خارج از کشور رفته و متینی برای جبران گذشته، تمامی دارایی اش را در اختیار بیمارستان گذاشته و خود نیز تمام وقت در بیمارستانی دیگر به خدمت مشغول است

بیوگرافی همه بازیگران فیلم عشق و مرگ با عکس جدید

اسامی بازیگران فیلم عشق و مرگ

بازیگران فیلم عشق و مرگ به کارگردانی محمدرضا اعلامی عبارتند از:

اصغر علایی ، امیرحسین خان شهری ، ثریا گلمحمدی ، جمشید هاشم پور ، چنگیز وثوقی ، رضا جهانبخش ، رضا جهانگیری ، شهرام جمشیدی ، شیوا خنیاگر ، عباس جهانبخش ، غزال اعلامی ، غلامرضا طباطبایی ، فهیمه راستکار ، ماهایا پطروسیان ، مریم هوشیدری امیرحسین خانشهری، شهرام جمشیدی، کریم مرائی، قادری، علیرضا علایی، داوود خلیلی، محمود تبریزی، طاهره جهانبخش، آذر فاضلی پور، مینا باقرزاده، حسن خلیلی، فاطمه ششکلانی، سیمین نفیسی، بروجردی، ملیحه نصیری، مختار سائقی، رضا منوچهری، صدیقه کیانفر که از بازیگران فیلم عشق و مرگ می باشند.

اسامی بازیگران فیلم عشق و مرگ

معرفی کلی فیلم عشق و مرگ

فیلم عشق و مرگ یکی از قدیمی ترین فیلم های سینما در ژانر اکشن و سیاسی بوده که تاکنون چند بار از تلویزیون پخش شده است و حالا در نوروز امسال نیز قرار است بر روی آنتن شبکه نمایش برود. این فیلم بدلیل موضوع و محتوای اکشن و سیاسی قبل از انقلاب مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است.

«عشق و مرگ» كه اولين تجربه كارگرداني محمدرضا اعلامی است. اساس و پايه اين فیلم مبارزه قبل از انقلاب و سازمان ساواک است.

فیلم سینمایی «عشق و مرگ» در سال ۱۳۶۹ به کارگردانی محمدرضا اعلامی ساخته شد. تهیه‌کنندگان این فیلم عباس جهانبخش ، عصمت پورحق‌گو و بیژن گنابادی بوده‌اند و محمدرضا اعلامی به همراهی تهمینه میلانی نیز نویسندگان آن بودند.

داستان فیلم عشق و مرگ

خلاصه داستان

داستان عشق و مرگ داستان درام و سیاسی دارد. فیلم داستان درباره دکتر متینی است که در سال‌های پیش از انقلاب، ابتدا جزو دانشجویان مبارز بوده اما با طرح و توطئه پدرزنش که از سران ساواک بوده، به همرزمانش خیانت کرده و از این رهگذر به زندگی مرفهی دست یافته ‌است. پس از انقلاب، همسرش به همراه خانواده خود به خارج از کشور رفته و متینی برای جبران گذشته، تمامی دارایی اش را در اختیار بیمارستان گذاشته و خود نیز تمام وقت در بیمارستانی دیگر به خدمت مشغول است. یکی از دانشجویان او که در ضمن پرستار نیز هست، شیفته شخصیت ایثارگرانه اش می‌شود و این در حالی است که نامزد پرستار، افشین، این رابطه را خیانت می‌پندارد. پس از برخوردهای متعدد بین افشین و متینی، یکی از روزها بیمارستان توسط عراقی‌ها بمباران می‌شود و افسانه به شدت زخمی می‌شود. دکتر متینی سعی می‌کند او را نجات دهد، اما …

در واقع دکتر «منوچهر متین» که در زمان دانشجویی درگیر مسائل سیاسی بوده، اینک پس از شکست در زندگی سیاسی و خانوادگی، در تنهایی به سر می‌برد. همسرش او را رها کرده و پسرش با بیماری دست به گریبان است. وی با یکی از شاگردانش که نمونه‌ی خوبی و ایثار است آشنا می‌شود و به او محبتی برادرانه پیدا می‌کند. اما دختر نامزدی دارد که این رابطه را درک نمی‌کند و با دکتر «متین» به ستیز می‌پردازد. دکتر «متین» که در وجود پرخاشگر نامزد جوانی خود را می‌بیند، سعی در راهنمایی و آگاه ساختن او می‌کند. اما حادثه‌ای غیر منتظره پیش می‌آید که مسیر داستان را تغییر می‌دهد.

معرفی کلی فیلم عشق و مرگ

زمان پخش و تکرار از شبکه نمایش

فیلم سینمایی «عشق و مرگ»، یکشنبه ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۰۰ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

ماهایا پطروسیان

بازیگر نقش افسانه در فیلم عشق و مرگ کیست

ماهایا پطروسیان (زادهٔ ۱۳ دی ۱۳۴۸ در تهران) هنرپیشه سینما، تئاتر و تلویزیون ارمنی‌تبار اهل ایران است.

او از دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشتهٔ تئاتر فارغ‌التحصیل شد. با بازی در فیلم عشق و مرگ به کارگردانی محمدرضا اعلامی پا به عرصهٔ سینما گذاشت و با بازیگری در فیلم‌های پردهٔ آخر، دیگه چه خبر، نابخشوده، و کمکم کن در سینمای ایران مشهور شد. وی برای فیلم های پردهٔ آخر و هفت پرده برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن شد.

چنگیز وثوقی

بیوگرافی و اسامی بازیگران فیلم عشق و مرگ +‌عکس و داستان

چنگیز وثوقی (زادهٔ ۱۰ اسفند ۱۳۲۶ در خوی) یک هنرپیشهٔ مرد ایرانی و برادر بهروز وثوقی و شهراد وثوقی است.

چنگیز وثوقی، پیشهٔ بازیگریش را در سینما، در سال ۱۳۵۱ با ایفای نقش کوتاهی در بلوچ، ساختهٔ مسعود کیمیایی آغاز کرد. تجربه خوانندگی را نیز دارد و در آذر ۱۳۹۵ آهنگ آقای حبیب را به یاد زنده یاد حبیب محبیان ضبط و منتشر کرد.وی بیشتر از حرفه بازیگری به فعالیت های هنری همچون ساخت موسیقی،مجسمه سازی ،عکاسی ،طراحی،نقاشی و نویسندگی هم علاقه داشته و در این زمینه ها فعالیت های بسیار داشته است.مجموعه ای از عکاسی هایش را جمع آوری کرده و کتابی هم به عنوان زندگی نامه اش به نگارش دراورده است .منزل مسکونی اش را همچون موزه ای از هنرهای دستی اش آراسته و آیینه کاری و مجسمه و نقاشی هایش را آنجا نگه داری می‌کند

بیوگرافی و اسامی بازیگران فیلم عشق و مرگ +‌عکس و داستان

دیگر عوامل سازنده

 • مجتبی متولی به عنوان مدیر تولید
 • فائزه افشار و محسن اسپهبد به عنوان چهره پرداز
 • حسن عمادی به عنوان فیلمبردار
 • نوید نوذری و اسماعیل دین محمدی به عنوان دستیار فیلمبردار
 • احمدرضا پناهی به عنوان مدیر فیلمبرداری
 • سعید مظفری به عنوان سرپرست گویندگان
 • فرهنگ معیری به عنوان طراح چهره پردازی
 • محمدرضا اعلامی به عنوان طراح صحنه و لباس
 • خسرو مساعدی به عنوان دستیار تدارکات
 • ناصر پزشکی به عنوان مدیر تدارکات
 • تیتراژ با حسین شمسی
 • امور فنی صدا با فریدون خوشابافرد و حمید قدکچیان
 • تدوین با بهرام دهقانی
 • انتخاب موزیک با محمدرضا اعلامی و عزیز معتضدی
 • تصحیح رنگ (اتالوناژ) با وحید تبریزی
 • برش نگاتیو با محمدحسن واحدی
 • امور مالی با علی بیگدلی.
 • تهیه کننده عباس جهانبخش و عصمت پورحق‌گو و بیژن گنابادی

1 دیدگاه در “بیوگرافی و اسامی بازیگران فیلم عشق و مرگ +‌عکس و داستان

 1. مصطفی گفت:

  اون پسری که کفش ها رو واکس میزد توی رستوران اسمش چیه ؟

نظرات