تاثیر فیبر بر کاهش وزن و تناسب اندام

0

استفاده از فیبر در رژیم غذایی می‌تواند یکی از راه‌کارهای هوشمندانه در سلامت و کاهش وزن باشد. فیبر و کاهش وزن بهترین گزینه‌ها برای داشتن یک روتین مناسب غذایی برای تمامی افراد به‌خصوص ورزشکاران هستند. با استفاده از فیبر خوراکی می‌توانید بهترین مدیریت را در کنترل وزن خود داشته باشید.

 تاثیر فیبر بر کاهش وزن

همچنین تاثیر این ماده تنها برروی وزن نبوده و به سلامت گوارش و قلب هم کمک می‌کند. از نکات قابل توجه دررابطه‌با مصرف فیبر و گندم، داشتن پوستی بسیار صاف و شفاف است که خیلی از افراد خواهان چنین امتیازی از مصرف فیبر هستند. در ادامه مقاله به بررسی تاثیر فیبر برروی کاهش وزن می‌پردازیم.

دلایل نشان دهنده ای که مصرف فیبر بر کاهش وزن دارد

فیبر یک نوع کربوهیدرات است که کاملا در بدن هضم نمی‌شود و به شکل قابل حل و غیر قابل حل وجود دارد. آبگندم جوجو یکی از بهترین محصولات در فیبر و رژیم لاغری محسوب می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید تاثیرات زیادی مانند موارد زیر را در وزن خود مشاهده کنید:

  • احساس سیری
  • کنترل قند خون
  • کاهش جذب چربی
  • تنظیم رفلکس انسولین و گلوکز
  • تغذیه میکروبیوم گوارشی

یکی از نکاتی که هنگام مصرف هرنوع فیبر مثل آبگندم باید در نظر بگیرید، استفاده مداوم از آب است تا مایعات بدنتان هم در این رژیم تامین شود. مصرف آبگندم و فیبر باید متناسب با نیاز بدن انجام بگیرد. برای همین منظور گرفتن مشاوره از متخصصان و پزشکان تغذیه الزامی است.

معرفی مواد غذایی در رژیم فیبر و کاهش وزن

تاثیر فیبر بر کاهش وزن

استفاده از مزیت فیبر و تناسب اندام از راهکارهای سریع جهت کاهش وزن محسوب می‌شود و دسترسی به این منابع غذایی هم بسیار آسان است. اگر تمایل دارید که برای مصرف روزانه از فیبر و رژیم غذایی برخوردار باشید، می‌توانید آبجو گندم بدون الکل جوجو را استفاده کنید. مصرف روزانه از این محصول، فـیبر مواد غذایی برای تناسب اندام شما را تامین می‌کند.

فیبر و کاهش وزن ازطریق مصرف مواد غذایی زیر هم امکان‌پذیر است. بسیاری از این مواد انواع میوه‌ها و سبزیجات حتی حبوبات هستند. مصرف انواع میوه‌ها مثل سیب، توت، هلو، پرتغال، زردآلو، انگو، هندونه دارای منابع غنی از فیبر هستند که می‌توانید در انتخاب رژیم غذایی  فـیبر و کاهش وزن از آن‌ها استفاده کنید.

سبزیجاتی مثل کرفس، خیار، کلم، فلفل، فلفل دلمه‌ای، تره فرنگی، نخود سبز، گل کلم، کاهو، گوجه، هویج هم مثل آبگندم و رژیم غذایی می‌توانند در کاهش وزن و مصرف فیبر مورد نیاز به بدن‌تان تاثیرگذار باشند. استفاده از حبوباتی مثل انواع لوبیاها، عدس، نخود، نخود فرنگی و انواع مختلفی از حبوبات بسیاری فواید فـیبر را برای شما فراهم خواهند کرد.

فواید آبگندم و مصرف فیبر و کاهش وزن

استفاده از محصولات بدون قند و کم کالری مثل آبگندم می‌تواند کاهش وزن شما را تسریع دهد. علاوه‌بر این، آبگندم و تناسب اندام می‌تواند تاثیرات عمده دیگری هم در بدن شما داشته باشند. از مهم‌ترین ویژگی‌های فیبر آبگندم این است که در آب حل می‌شود و این ویژگی به این ماده خاصیت جذب مواد مختلف را می‌دهد. فواید استفاده از فیبر گندم شامل موارد زیر می‌شود:

  • کاهش سطح کلسترول
  • کنترل قند خون
  • تنظیم گلوکز خون
  • کمک به سلامت سیستم گوارش

کاهش سطح کلسترول

کاهش سطح کلسترول به‌خصوص کلسترول LDL یکی از موارد مهم در فواید استفاده از فیبر محسوب می‌شود.

کنترل قند خون

انتخاب رژیم آبگندم و تناسب اندام می‌تواند تاثیر به‌سزایی دز کنترل قند خون به‌ویژه انسولین داشته باشد.

تنظیم گلوکز خون

مصرف این فیبر در تنظیم گلوکز خون و مدیریت دیابت در کنار مدیریت وزن بسیار تاثیرگذار است.

کمک به سلامت سیستم گوارش

این مواد با افزایش حجم مواد غذایی باعث حرکت راحت‌تر غذاها در سیستم گوارش می‌شوند و می‌توانید فرایند حجم و جذب غذا را به‌خوبی انجام دهید.

اهمیت مصرف فیبر و کاهش وزن در ورزشکاران

تاثیر فیبر بر کاهش وزن

از کاربردهای مهم فـیبر در ورزش و کاهش وزن بیشتر روی سلامت سیستم گوارش و احساس سیری صحبت می‌شود. درست است که مصرف فـیبر در ورزشکاران باعث ماهیچه‌سازی و چربی‌سوزی نمی‌شود، اما در فرایندهایی دیگر می‌توانند بهترین رژیم برای ورزشکاران محسوب شوند.

با مصرف فـیبر کافی می‌توانید سیستم ایمنی بدن خود را بالا ببرید. فـیبر دقیقا ماده‌ای است که برای رشد باکتری‌های مفید در روده‌ها لازم است. با مصرف فیبر به رشد این باکتری‌ها کمک کرده و سیستم ایمنی بدن را بالا می‌برید. این فرایند شامل استفاده بیشتر از دستگاه‌های عمومی و کوتاه‌شدن بازه زمانی بیماری می‌شود.

استفاده زیاد از گلوکز باعث می‌شود که بدن آن را به‌عنوان چربی هم مصرف کند و این اصلا برای یک ورزشکار یا فردی که می‌خواهد رژیم غذایی برای کاهش وزن داشته باشد خوب نیست. مصرف فیبر و کاهش وزن بر کنترل انسولین تاثیر می‌گذارد و مانع جذب گلوکز اضافی در بدن می‌شود. همچنین مصرف درست و اندازه از فیبرها برای ورزشکاران می‌تواند انرژی لازم برای فعالیت‌های ورزشی و روزمره را برای افراد تامین کند.

جمع بندی

فیبـر یکی از مواد ارزشمندی است که با وجود هضم‌نشدن در بدن به سلامت و کاهش وزن هم کمک می‌کند. مصرف فـیبر و کاهش وزن یکی از مواردی است که کم‌تر به آن پرداخته می‌شود و در برخی موارد می‌تواند گزینه مناسبی برای رژیم نباشد. اما با کمی مطالعه درباره این مواد خواهید فهمید که چه فواید و خاصیت‌هایی می‌توانند داشته باشند.

استفاده از فـیبر در رژیم‌های غذایی هدفمند برای لاغری و کاهش وزن بسیار موثر است، اما افراد دیگری هم مثل ورزشکاران برای بالا بردن مکانیزم‌های بیشتر در بدن می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. تاثیر فیبر در لاغری می‌تواند باعث کم‌اشتهایی و سلامت سیستم گوارش بدن شود، اما علاوه‌بر این موارد می‌تواند سازوکار بیشتر هم برای مصارف دیگر فراهم کند. برای تهیه محصولات فیبردار چه به‌شکل محلول یا میوه و سبزیجات می‌توانید به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید./۲۷۵۷۷۷

نظرات