نکات مهم نگهداری از گربه در منزل که باید بدانید + نکات محافظت از گربه

0

نگهداری از گربه در منزل : بسیاری از مردم امروزه گربه دارند اما نکات نگهداری از آن را نمی دانند به همین جهت حرف تازه برایتان نکات مهم محافظت و نگهداری گربه را برایتان آماده کرده. همراه ما باشید.

نگهداری از گربه در منزل

نکات مهم نگهداری از گربه در منزل که باید بدانید + نکات محافظت از گربه

اولین و مهم‌ترین اصلی که برای نگهداری گربه‌ها در خانه باید به آن توجه کرد، تغذیه این حیوان است. تغذیه ارتباط مستقیم با سلامتی، طول عمر و جلوگیری از ابتلا به بیماری در گربه‌ها دارد. در تغذیه گربه‌های خانگی مسائلی مانند میزان غذای مصرفی، تعداد وعده‌های غذا در طول روز، ترکیبات غذایی که به حیوان داده می‌شود و خانگی یا تجاری بودن غذا از اهمیت زیادی برخوردار است. جالب است بدانید که غذای مصرفی گربه‌ها حتی در کیفیت پوست و موی این حیوان هم تاثیرگذار است.
مهم‌ترین ماده غذایی که وجود آن در رژیم غذایی گربه‌ها ضرورت دارد، پروتئین است. به جز پروتئین چربی، اسید آمینه، کربوهیدرات و مواد مغذی مختلف دیگر هم برای سلامت گربه‌ها مورد نیاز است. برای تغذیه اصولی گربه هم امکان استفاده از غذاهای خانگی و هم امکان استفاده از غذاهای تجاری آماده در انواع مختلف خشک و مرطوب به صورت کنسروی یا پوچ وجود دارد.

آرایش و پیرایش گربه‌ها، نظافت حیوان، محیط زندگی و وسایل او از دیگر اقداماتی است که به عنوان سرپرست یک گربه وظیفه شما است. البته گربه‌ها حیوانات تمیزی هستند و بخش زیادی از روز را به نظافت خود مشغول هستند بنابراین در این مورد کار سختی نخواهید داشت. با این حال انجام کارهایی مانند حمام کردن گربه‌، مسواک زدن، شانه کردن مرتب موها، تمیز کردن ظرف خاک و ظروف آب و غذای حیوان جزو کارهایی است که به منظور رعایت بهداشت و حفظ سلامت حیوان باید مرتبا انجام دهید.
در مورد مراقبت‌های بهداشتی از گربه‌ها، واکسیناسیون و مراجعه منظم به دامپزشکی از دیگر کارهایی است که باید به موقع انجام دهید. گربه‌های خانگی بعد از ۲ ماهگی باید مرتبا واکسینه شوند تا از بیماری حیوان جلوگیری شده و دچار عفونت یا انگل نشوند.

محافظت از گربه در منزل

لاوه بر تامین غذای مناسب و مراقبت‌های منظم بهداشتی، حفظ آرامش روحی گربه‌ها هم وظیفه شما است و باید این کار را از طریق توجه به گربه، وقت گذاشتن برای حیوان و ایجاد فضایی با نشاط و آرام برای نگهداری او انجام دهید. البته گربه‌ها حیواناتی مستقل هستند و از این نظر نگهداری آن‌ها نسبت به سگ‌ها راحت‌تر است. برای مثال گربه‌ها نیازی به پیاده‌روی ندارند و برای سرگرم کردن آن‌ها تهیه چند اسباب‌بازی مخصوص گربه کافی است. به علاوه بیشتر نژادهای گربه در طول روز استراحت می‌کنند و چرت می‌زنند، در نتیجه تنها گذاشتن آن‌ها در خانه نیز چندان مشکل‌ساز نیست.

نکات نگهداری گربه

همراه ما باشید

نظرات