تفریحات

قبل از اخذ ویزای تحصیلی کانادا این نکات را بدانید

0

مهاجرت تحصیلی، بیشتر از سایر روش‌های مهاجرتی مورد استقبال قرار گرفته است. سالیانه افراد زیادی برای مهاجرت تحصیلی اقدام می‌کنند. در واقع، دلیل افزایش آمار مهاجران به کانادا، شرایط اقتصادی مناسب و کیفیت سیستم آموزشی و اعتبار دانشگاه‌های این کشور است. شما می‌توانید با تحصیل در برترین دانشگاه‌ها، شانس خود را برای یافتن شغلی بهتر در آینده افزایش دهید. اما برای اینکه از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت کنید، باید ویزای تحصیلی دریافت کنید. قبل از اخذ ویزای تحصیلی باید نکاتی را در نظر بگیرید تا پروسه دریافت روادید را راحت‌تر طی کنید. در این مطلب همه آنچه باید درباره مهاجرت تحصیلی بدانید را برای شما تهیه کرده‌ایم.

 ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به دلیل کیفیت بالای آموزش و پایین بودن هزینه‌ها، بهترین گزینه برای افراد علاقه‌مند به تحصیل در کشور‌های خارجی است. متقاضیان می‌توانند با دریافت این روادید به صورت موقت و تا پایان دوره آموزشی در کانادا اقامت داشته باشند. شرط سنی خاصی برای مهاجرت تحصیلی در نظر گرفته نشده است. شما می‌توانید در هر سنی برای تحصیل در کانادا اقدام کنید و هیچگونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

با تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کانادا، آینده شغلی درخشان‌تری نیز خواهید داشت. تحصیل در کانادا، اولین قدمی است که به دانشجویان خارج از کشور اجازه می‌دهد که در طول دوران تحصیل کار کنند. بنابراین، افرادی که با ویزای تحصیلی به کانادا مهاجرت کرده‌اند، می‌توانند بعد از یافتن شغل، در این کشور مقیم دائم شوند.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

به منظور مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، باید مدارک و اسنادی را از قبل تهیه کنید. اسناد و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا عبارتند از:

مدارک هویتی

شما باید یک پاسپورت معتبر و دو قطعه عکس جدید را برای اخذ ویزا آماده کنید. لطفاً نام و تاریخ تولد خود را در پشت هر دو عکس درج کنید. همچنین، برای دریافت ویزای تحصیلی، باید پاسپورت‌تان حداقل یک صفحه خالی داشته باشد.

تمکن مالی

شما باید توانایی مالی برای حمایت از خودتان در کانادا را داشته باشید. همچنین، احتمالاً باید مدارکی مانند گردش حساب بانکی را نیز جهت تایید تمکن مالی ارائه دهید. هدف از ارائه صورت حساب بانکی، اطمینان از این موضوع است که توانایی تأمین هزینه‌های تحصیل و زندگی خودتان را در کانادا دارید. لازم به ذکر است که میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی در سال ۲۰۲۴ افزایش یافته است.

ارائه مستندات تحصیلی

شما باید مدارک تحصیلی قبلی خود مانند گواهی دیپلم، کارشناسی یا ارشد را از قبل آماده کنید. تمام مدارک تحصیلی‌تان باید دارای ترجمه رسمی باشند.

نامه پذیرش دانشگاه

یکی از مدارک لازم برای مهاجرت از طریق تحصیل، دریافت نامه پذیرش دانشگاه است. شما باید برای ثبت نام در دانشگاه موردنظرتان درخواست داده و نامه پذیرش را در هنگام درخواست ویزا ارائه دهید.

گواهی عدم سوء‌پیشینه

هر دانشجویی برای ورود به این کشور باید گواهی عدم سوء پیشینه را هنگام درخواست روادید ارائه دهد. اگر فرد دارای سوابق کیفری و سوء پیشینه باشد، اجازه تحصیل در مراکز آموزشی و دانشگاه‌های کانادا را نخواهد داشت.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا

جهت دریافت پذیرش تحصیلی کشور کانادا باید مراحلی را طی کنید. شما می‌توانید با طی کردن هر یک از این مراحل، یک گام به مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی نزدیک‌تر شوید. این مراحل عبارتند از:

  • آماده کردن مدارک تحصیلی
  • شرکت در آزمون زبان معتبر مانند آیلتس
  • انتخاب رشته و دانشگاه مورد علاقه
  • جمع‌آوری و ترجمه مدارک لازم
  • اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی
  • اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی

زمان پردازش ویزای دانشجویی کانادا

بعد از دریافت مدارک شما توسط سفارت، زمان پردازش ویزای دانشجویی کانادا شروع می‌شود. بازه زمانی پردازش ویزای تحصیلی به طور معمول بین ۱۰ الی ۱۵ روز طول خواهد کشید. با این حال، گاهی اوقات، این بازه زمانی باتوجه به پیچیدگی درخواست، ممکن است که تا مدت ۳۰ روز نیز طول بکشد.

شرایط آیلتس برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

یکی از معیار‌های کانادا برای پذیرش دانشجویان، شرکت در آزمون آیلتس است. در این آزمون، میزان مهارت‌های متقاضیان در زمینه نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن مورد سنجش قرار می‌گیرد. در انتهای آزمون نیز نمره‌ای به فرد تعلق خواهد گرفت. داوطلبان باید برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، نمره ۵ به بالا را در آزمون آیلتس کسب کنند. با این حال، برخی از دانشگاه‌ها، نمره قبولی خاصی را برای پذیرش دانشجویان در هر یک از مقاطع تحصیلی در نظر گرفته‌اند.

اخذ بورسیه تحصیلی کانادا

اگر قصد تحصیل در کشور پیشرفته کانادا را دارید، می‌توانید از بورسیه تحصیلی استفاده کنید. دریافت بورسیه تحصیلی، بهترین راهکار برای کسانی است که بودجه کافی برای پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا را ندارند. متقاضیان مدرک دکتری، راحت‌تر می‌توانند برای اخذ بورسیه اقدام کنند. دانشجویان دکتری می‌توانند با توجه به رزومه، نمرات و رتبه علمی خود، شانس بیشتری را برای دریافت بورسیه داشته باشند. اما پروسه دریافت بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی، سخت‌تر و پیچیده‌تر است.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

هزینه‌های تحصیلی بر اساس دوره و دانشگاه متفاوت است. برای اطمینان از توانایی تأمین این هزینه‌ها، مبالغ دقیق دانشگاه مقصد را بررسی کرده و برنامه مالی مناسبی برای پوشش این هزینه‌ها داشته باشید. به طور معمول، هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کانادا بسیار کمتر است و دانشجویان می‌توانند بورسیه تحصیلی نیز دریافت کنند. بنابراین، قبل از مهاجرت باید به صورت دقیق‌تر از شهریه‌ها و بورسیه‌های هر یک از دانشگاه‌ها مطلع شوید.

علل ریجکتی ویزای تحصیلی

هر یک از ویزا‌های کانادا ممکن است که به دلایل مختلف ریجکت شوند؛ ویزای تحصیلی نیز از این قاعده مستثنی نیست. از مهمترین علل ریجکتی روادید تحصیلی می‌توان به داشتن سوء سابقه، عدم تمکن مالی، نقص در مدارک، جعل اسناد و… اشاره کرد. بنابراین، سعی کنید که در جمع‌آوری اسناد لازم برای اخذ روادید تحصیلی دقت لازم را داشته باشید. همچنین، شرط جدید تمکن مالی در سال ۲۰۲۴ ارائه شده است و در صورت نداشتن بودجه لازم برای پرداخت هزینه‌ها، ویزای شما ریجکت می‌شود. برخی از دلایل دیگر نیز منجر به ریجکتی ویزا می‌شوند؛ به همین خاطر باید از وکلای حقوقی در این زمینه کمک بگیرید. وکلای حقوقی النورا به شما کمک می‌کنند که پروسه درخواست ویزای تحصیلی را به بهترین نحو طی کنید تا با ریجکتی مواجه نشوید.

مهاجرت تحصیلی آسان‌تر به کانادا با دریافت راهنمایی از مشاوران حقوقی النورا

پروسه مهاجرت تحصیلی ممکن است که با موانع و چالش هایی همراه باشد. به همین خاطر، جهت تسهیل این پروسه می توانید از کمک افراد خبره در زمینه مهاجرت تحصیلی کمک بگیرید. در صورتی که امور مهاجرت تحصیلی را به کارشناسان حقوقی مجرب النورا بسپارید، با ریجکتی یا عدم پذیرش ویزا مواجه نمی شوید. بنابراین، جهت دریافت هرگونه راهنمایی برای اخذ ویزای تحصیلی می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۵۹۱۷۴۵۴ تماس بگیرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت تحصیلی به کانادا یا سایر کشور‌ها نیز می‌توانید به وبسایت النورا به آدرس elenoora.com سری بزنید./۲۷۴۳۸۸

نظرات