تفریحات

چگونه تبلیغات خود را خلاقانه‌تر کنید؟

0

تبلیغ آنلاین روشی مقرون‌به‌صرفه و کارآمد برای ارتقای محصولات و خدمات، افزایش آگاهی از برند و افزایش نرخ تبدیل محسوب می‌شود. سوال مهم این است که با بمباران مداوم تبلیغاتی که مصرف‌کنندگان روزانه با آن روبه‌رو هستند، چگونه می‌توان توجه مخاطب را جلب کرد؟

 تبلیغات

کلید برجسته و دیده‌شدن برند شما، در ایجاد آگهی‌های خلاقانه و قانع‌کننده نهفته است. تبلیغی جالب که افراد مختلف را به خود جذب می‌کند و تاثیری ماندگار بر جای می‌گذارد.

در این مقاله شما با تبلیغ آنلاین جذاب و نمونه‌هایی از آگهی‌های خلاقانه آشنا خواهید شد.

تبلیغات

تبلیغات آنلاین چیست و چه اهمیتی دارد؟

تبلیغات آنلاین به استفاده از اینترنت برای ارائه پیام‌های بازاریابی تبلیغی به مصرف‌کنندگان اشاره دارد. تبلیغ اینترنتی شامل طیف گسترده‌ای از جمله تبلیغ‌های نمایشی، ویدیویی، رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی موتورهای جست‌وجو و موارد دیگر است.

در تبلیغ آنلاین دسترسی به مخاطبان هدف بسیار آسان‌تر است و می‌توان معیارهای عملکرد و کمپین‌های تبلیغاتی را بهتر ردیابی کرد. باتوجه‌به اینکه اکثر مشتریان زمان قابل‌توجهی را در فضای مجازی سپری می‌کنند، کسب‌وکارها می‌توانند از تبلیغ آنلاین برای افزایش دیده‌شدن برند، ایجاد سرنخ یا لید و افزایش فروش بهره‌مند شوند.

چگونه تبلیغات آنلاین موثری بسازیم؟

ایجاد تبلیغ آنلاین موثر شامل ترکیبی از برنامه‌ریزی استراتژیک، محتوای قانع‌کننده، تصاویر و ویدیوهای جذاب است. برای شروع، کسب‌وکارها باید واضح و دقیق مخاطبان هدف خود را تعریف و شناسایی کرده و پیام‌های خود را متناسب با علایق و نیازهای پرسونا (مخاطب هدف) تنظیم کنند.

استفاده از تصاویری چشم‌نواز، ویدیوهای جالب، متون تبلیغی جذاب و دعوت به اقدام (call to action) قانع‌کننده می‌تواند به جلب‌توجه مخاطب و ایجاد تعامل کمک کند.

علاوه بر این، تجزیه‌وتحلیل داده‌ها برای ردیابی و بهینه‌سازی عملکرد تبلیغ هم مهم است و باید از دیده‌شدن آگهی‌های خود توسط مخاطبان هدف و رسیدن به اهداف دلخواه، اطمینان حاصل کنید.

نکاتی برای تبلیغات آنلاین موفق

شرکت‌های مختلف سالانه هزینه گزافی را صرف انواع تبلیغات خلاقانه می‌کنند تا خدمات خود را ارتقا دهند. این آگهی‌ها می‌تواند ابزاری قدرتمند در استراتژی بازاریابی شرکت شما باشد و برای کسب‌وکارتان معجزه کند.

نکاتی وجود دارد که به شما در تبلیغات اینترنتی موفق کمک می‌کند:

  • بهبود سئو سایت شرکت
  • ایجاد محتوای جذاب متنی و ویدیویی
  • استفاده از کال تو اکشن‌های (cta) واضح و جالب
  • درگیرکردن احساسات مخاطب
  • برندسازی اصولی و منحصربه‌فرد
  • شناسایی و هدف قراردادن مخاطب
  • استفاده از تبلیغ کلیکی
  • تبلیغ در رسانه‌های اجتماعی
  • توجه به تجربه کاربری (ux)
  • ردیابی شاخص‌های کلیدی عملکرد (kpi)

شما باید KPIهای خود را خوب ردیابی کنید تا دقیقا مشخص شود چقدر در تبلیغات اینترنتی خود موفق هستید. اگر این اطلاعات را بدانید، می‌فهمید که چه چیزی برای کسب‌وکار شما مفید است و چه چیزی مناسب شما نیست.

قلاب در تبلیغات به چه معناست؟

در بازاریابی و تبلیغ، قلاب اولین چیزی است که مخاطب شما متوجه آن می‌شود. این پیامی است که برای مخاطبان شما جذاب بوده و آن‌ها را به خواندن یا دیدن تشویق می‌کند.

در واقع هدف قلاب جلب‌توجه است و باید فورا علاقه مخاطب را برانگیخت. یکی از روش‌ها این است که در همان ابتدای تبلیغ حس فوریت را به مشتری منتقل کنید.

مثال: برای استفاده از این پیشنهاد عالی یا تخفیف، تنها یک روز فرصت دارید یا تنها ۲ نفر از ظرفیت دوره یا کلاس باقی ‌مانده است.

همان‌طور که از نام آن پیداست، قلاب‌ها مانند طعمه‌های ماهیگیری عمل می‌کنند که برای جذب و صید ماهی از آن‌ها استفاده می‌شود. شما باید فورا با یک قلاب، مخاطب خود را مجذوب کنید تا آن‌ها برای شنیدن یا خواندن آگهی‌های شما ترغیب شوند.

تبلیغات

با خلاقیت در تبلیغات، کاربر را قلاب کنید!

یک قلاب خوب مرتبط، واقعی و ارزشمند است و مشتری را فریب نمی‌دهد. این قلاب‌های بازاریابی چندین عملکرد حیاتی را انجام می‌دهند:

۱- جلب‌توجه

قلاب‌ها توجه مخاطب را به خود جلب می‌کنند و قلاب خوب موجب تثبیت پیام تبلیغات اینترنتی در ذهن مخاطب می‌شود.

۲- ارزش پیشنهادی

با برجسته‌کردن مزایای کلیدی محصول یا خدمات، قلاب‌ها به‌طور موثر مشتریان بالقوه را به خرید یا تعامل تشویق می‌کنند.

۳- شناخت برند

قلاب‌ها با ایجاد ارتباطات با برند یا محصول، هویت برند را قوی‌تر می‌سازند.

۴- تعامل با مشتری

قلاب‌ها احساسات مشتریان را درگیر می‌کنند، ارتباط با برند را عمیق‌تر کرده و به طور بالقوه بازخوردهای ارزشمند مشتری را ایجاد می‌کنند.

برای ایجاد قلاب می‌توانید در ابتدای ویدیو تبلیغی خود سوالی بپرسید و با ایجاد کنجکاوی در مخاطبان آن‌ها را ترغیب کنید ویدیو را تا انتها تماشا کنند.

شما همچنین می‌توانید در همان ابتدای تبلیغ، مشکل را مطرح کنید و در ادامه راه‌حل آن را ارائه دهید. برای مثال، ماندن جای جوش روی پوست و روش جلوگیری یا رفع آن.

تا اینجا با تبلیغات آنلاین و نکاتی مهم برای جلب‌توجه مخاطب آشنا شدید. در ادامه چند تبلیغ خلاقانه و موفق داخلی و خارجی را بررسی می‌کنیم.

چند نمونه از تبلیغات خلاقانه

بعد از شناسایی پرسونا و رسانه‌هایی که مخاطبان شما در آنجا حضور دارند، باید با استفاده از آگهی‌های جذاب توجه مخاطبان را به خود جلب کنید.

یکی از کمپین‌های تبلیغاتی موفق داخلی کمپین تپسی بود که سخت‌ترین ماموریت‌های غیرممکن را به انجام می‌رساند. حتی رساندن شیرین به فرهاد و لیلی به مجنون! در این تبلیغ تپسی با استفاده از مثل‌های آشنا و معروف توانسته بود، تبلیغی جذاب و خلاقانه‌ ایجاد کند.

تبلیغات

در بیلبورد بعدی، برند کاپسیکو پیام تبلیغی را بدون استفاده از شعار یا متن نشان داده و آن را خیلی واضح و سریع به مخاطب منتقل کرده است. تبلیغ حتی به مشتری هشدار می‌دهد که اگر معده حساسی دارید، بهتر است دور این سس تند را خط قرمز بکشید!

تبلیغات

کمپین تیزینگ و اوپنینگ فلای تودی هم تبلیغی خلاقانه بود. در تیزینگ ابتدا کنجکاوی مخاطب برانگیخته و سپس در مرحله اوپنینگ، ابهام برطرف می‌شود.

تبلیغات

وای‌فای رایگان در رستوران مک‌دونالد؛ در این عکس روش تصویربرداری از ظرف غذا به‌گونه‌ای است که لپ‌تاپ را در ذهن تداعی می‌کند. مک‌دونالد بدون استفاده از جلوه‌های تصویری و تنها با عکاسی حرفه‌ای، به مزیت جدید رستوران‌های خود یعنی وای‌فای رایگان اشاره کرده است.

پلتفرم تبلیغات شبکه‌های اجتماعی جریان

خلاقیت در موفقیت و ثمربخشی تبلیغات آنلاین بسیار مهم است. با پیروی از روش‌های مناسب ایجاد کمپین‌های موثر و بهره‌گیری از قدرت داستان‌سرایی خلاقانه، کسب‌وکارها می‌توانند از تبلیغات اینترنتی خود بیشترین بهره را ببرند.

در پلتفرم جریان می‌توانید به‌عنوان صاحب کسب‌وکار، تبلیغ خود را در کم‌ترین زمان و با بالاترین بازگشت سرمایه اجرا کنید.

انواع مختلفی از تبلیغ آنلاین در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد که می‌توانید به کمک جریان از آن‌ها برای اجرای تبلیغ‌های خلاقانه خود استفاده کنید.

کارشناسان جریان می‌توانند باتوجه‌به مخاطبانتان، بهترین روش تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی را برای اجرای کمپین تبلیغاتی آنلاین به شما معرفی کنند./۲۷۱۵۰۴

نظرات