زمان و تاریخ تعطیلی مدارس برای عید ۱۴۰۳ +‌زمان شروع تعطیلات عید ۱۴۰۳

0

زمان تعطیلی مدارس برای عید ۱۴۰۳ + مدارس چندم اسفند ۱۴۰۲ تعطیل میشود؟ را در این بخش از مجله حرف تازه می خوانید:

زمان و تاریخ تعطیلی مدارس برای عید ۱۴۰۳ +‌زمان شروع تعطیلات عید ۱۴۰۳

زمان و تاریخ تعطیلی مدارس برای عید 1403 + مدارس چندم اسفند ۱۴۰۲ تعطیل میشود

سال گذشته آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای اعلام کرد مدارس تا ۲۸ اسفندماه دایر می باشد و از تعطیلات سال جدید از ۲۹ اسفند ماه آغاز می شود. اما در حال حاضر هنوز زمان تعطیلی مدارس برای عید ۱۴۰۳ اعلام نشده به محض اعلام تاریخ شروع تعطیلی عید اطلاع رسانی می شود.

زمان تعطیلی مدارس برای عید ۱۴۰۳

باتوجه به روزهای پایان سال و ماه اسفند که در آن قرار دارین یکی از دغدغه های دانش آموزان زمان تعطیلی مدارس عید نوروز ۱۴۰۳ است. زیرا برای مسافرت و کارهای اخر سال برنامه ریزی کرده و برنامه های خود را پیش ببرند. به احتمال زیاد مدارس تا ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ دایر می باشد و تا ۲۹ اسفند خبری از تعطیلی زودهنگام نیست.

از ساعاتی پیش شایعه ای مبنی احتمال تعطیلی مدارس از روز چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه در شبکه اجتماعی و برخی رسانه ها منتشر شده که نوشتند: احتمال دارد روز چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه روز پایانی مدارس باشد. اما توجه داشته باشید هنوز ابلاغیه‌ای از آموزش و پرورش در این مورد صادر نشده است.

مدارس چندم اسفند تعطیل میشود (۱۴۰۲)

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اهداف نظام تعلیم و تربیت گفت: مدرسه مهم‌ترین و بهترین مکان برای تربیت و رشد اجتماعی دانش‌آموزان است که کودکان و نوجوانان در محیطی امن و سالم رشد و تربیت می‌یابند و امکان ورود دانش‌آموزان به اجتماع فراهم می‌شود بنابراین ضرورت دارد خانواده‌ها بر حضور دانش‌آموزان در مدرسه تأکید داشته باشند و این موضوع را پیگیری کنند.

سال گذشته مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: طبق تقویم تا ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ در خدمت دانش آموزان هستیم و مدارس باز هستند. یعنی دانش موازان منتظر تعطیلی مدارس زودتر از هنگام به دلیل عید نوروز نباشند و تا ۲۸ اسفند باید به مدارس بروند.

زمان شروع تعطیلات نوروزی ۱۴۰۳

گفتنی است تعطیلات عید نوروز یکی از تعطیلات رسمی ایران می باشد که در این زمان، آموزش و پرورش و سایر ادارات اقدام به تعطیلی می نمایند. زمان تعطیلی مدارس برای عید نوروز از اواخر اسفند ماه آغاز می شود و تا ۱۳ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

طبق معمول مدارس تا روز دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ ادامه دارد و تعطیلی زودتر از موعد در دستورکار آموزش و پروش نیست. به گفته یکی از مسئولین وزارت آموزش و پرورش همه فعالیت‌های آموزشی و پرورشی باید تا آخرین روز کاری سال استمرار داشته باشد که در این راستا والدین باید برنامه‌های سفر خود را به گونه‌ای تنظیم کنند تا لطمه‌ای به فعالیت تحصیلی دانش آموزان وارد نشود.

نظرات