آشنایی با چاپ uv dtf؛ جدیدترین نسل چاپ لیبل

0

در میان دستگاه های چاپ گوناگون موجود در بازار، تنها برخی از آن ها می توانند موفقیت های بزرگی را برای برندهایشان رقم زده و نزد مردم به چنان محبوبیتی برسند که نتوان از مدل های مختلفشان گذر کرد. دستگاه های چاپ یو وی دی تی اف یکی از آن ها هستند که اگر توسط برند معتبری ساخته شده باشنند، واقعا ارزش خرید و استفاده خواهند داشت. این دستگاه ها مزایا و ویژگی های مثبت فراوانی دارند و بهره بردن از آن ها توسط کارشناسان هم توصیه می شود. برای شناخت جدیدترین نسل چاپ لیبل ، تا انتها همراهمان باشید.

 چاپ یو وی دی تی اف

چاپ یو وی دی تی اف چیست؟

اگر به دنبال محصولی هستید که قابلیت چـاپ روی پارچه و اجسام مختلف را در اختیارتان قرار دهد، دستگاه چاپ یو وی دی تی اف گزینه ایده آلی خواهد بود. ضمن این که چـاپ روی اجسام صاف و منحنی نیز توسط این دستگاه امکان پذیر است و مراحل کاملا ساده ای دارد. تنها با مقایسه ای کوچک با دستگاه های دیگر موجود در بازار به راحتی استفاده از این دستگاه پی خواهید برد. Uvdtf سبب چاپ روی انواع سطوح از جمله فلز، شیشه، پلاستیک، چوب، کاغذ، مقوا، گالینگور، آینه، استیل و ام دی اف می شود.

چاپ و چسبندگی این دستگاه ها نیز با کیفیت بالایی انجام می گیرد. چـاپ یو وی دی تی اف در چند دهه اخیر تحولات فراوانی در این صنعت به وجود آورده است و احتمالا استقبال از آن تا سال ها ادامه داشته باشد. برای نمونه باید به تحولات کسب و کارهای مختلف و رونق آن ها اشاره کرد.

برای چـاپ هر چه بهتر توسط این دستگاه ها از اشعه فرابنفش استفاده می شود. در واقع برای ایجاد طرح روی فیلم ها از اشعه یو وی بهره برده می شود. بعد از آن صرفا با فشار دادن انگشت ها به سمت پایین و کندن فیلم، امکان انتقال اشکال روی اجسام وجود خواهد داشت. ضمنا کاربران برای چـاپ الگو برای سطوح سفت هم از چاپ یو وی دی تی اف استفاده کرده و از مزایای آن لذت می برند.

چاپ یو وی دی تی اف

شیوه اجرای چاپ یو وی دی تی اف

برای این که چاپ یو وی دی تی اف به بهترین شکل انجام شود، نیازمند طی کردن چند مرحله هستیم. در ابتدا باید الگو و طرح مد نظر را روی یک فیلم اولیه چاپ کرد که جوهر آن به سرعت در برابر نور ماورای بنفش از سوی یک لامپ ال ای دی با منبع نورد سرد تامین می گردد. جوهر به کار رفته در این دستگاه، نوعی عامل خشک کننده و حساس به نور به شمار می رود. پس زمانی که در معرض نور ماورای بنفش قرار می گیرد، به سرعت خشک شده و این موجب ساخت طرح اولیه می شود.

سپس با کمک یک دستگاه لمینت، بخشی از فیلم در قسمت پشتی الگو و بخش دیگر هم در بخش جلویی آن قرار می گیرد. مرحله بعدی هم برش طرح توسط یک قیچی است. اگر نیاز به انتقال طرح روی یک بستر باشد، باز هم می توان از مزایای چاپ یو وی دی تی اف بهره برد. بعد از چسبیدن هر چه بهتر طرح، امکان برداشتن لایه ای از آن قسمت وجود دارد تا در نهایت الگو به طور کامل منتقل گردد.

برای چه محصولاتی سراغ چاپ یو وی دی تی اف برویم؟

می توان به نوعی گفت که همه کسب و کارها به چاپ یو وی دی تی اف نیاز دارند. تفاوتی ندارد برند شما کوچک باشد یا بزرگ؛ در هر شرایطی برای انجام تبلیغات یا سایر کاربردها به این نوع از چاپ نیاز خواهید داشت. درج لوگو و نام برند توسط این چاپ انجام می شود و کیفیت بالاتری نسبت به انواع دیگر چاپ ها دارد. شاید تا کنون نام برندها را روی لیوان ها دیده باشید که چاپ آن کار هیچ چیز جز یو وی دی تی اف نیست. این چـاپ به این جا ختم نمی شود و موارد دیگری مانند گزینه های زیر را شامل شده است:

 • کیف چرمی
 • بطری های شیشه ای
 • قاب موبایل
 • سرامیک و شیشه

بررسی مزایای چاپ یو وی دی تی اف

این شما و این هم برجسته ترین مزایای موجود در چاپ یو وی دی تی اف:

 • همان طور که ذکر شد، انواع مواد با جنس های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
 • اثر و بازدهی این دستگاه بسیار خوب است و رنگ های مد نظرتان را کاملا واضح و روشن چاپ می کند. این در حالی است که برای چاپ روی سطوح با دستگاه های دیگر، شاید بازدهی لازم را مشاهده نکنید.
 • جوهرهای به خصوصی باید برای این دستگاه ها به کار برود که اتفاقا دوام و مقاومت بالایی دارند. معمولا کاربران در استفاده از آن با مشکلاتی مانند محو شدن دست و پنجه نرم می کنند. حتی چاپ ها در طول زمان هم کیفیت خود را حفظ می کنند.
 • انعطاف پذیری بالا از جمله مزایای دیگر چاپ یو وی دی تی اف به شمار می رود که کاربران محدودیت آن چنانی در آن ها پیدا نمی کنند.
 • پروسه چاپ با این دستگاه ها اصلا زمان بر نیست و خیلی زود به نتیجه می رسید.

معایب چـاپ یو وی دی تی اف چیست؟

در کنار تمام مزایایی که برای چاپ یو وی دی تی اف گفته شد، این دستگاه معایبی هم دارد. پس با سبک و سنگین کردن مزایا و معایب می توان تصمیم گیری بهتری در مورد خریدش داشت. در این قسمت به چند تا از معایب موجود در این دستگاه اشاره می شود:

 • با وجود این که این دستگاه های چاپ روی سطوح سفت هم جواب می دهد، اما برای سطوح خشن هرگز پیشنهاد نمی شود؛ زیرا صدماتی به دستگاه وارد خواهد شد.
 • ظاهرا این دستگاه برای تولیدات انبوه ساخته نشده است. در واقع برای چسباندن الگو باید به روش های دستی روی آورد که در بالا توضیحاتی در موردش داده شد. همین موضوع می تواند هزینه نیروی کار را افزایش دهد؛ زیرا شاید یک یا دو فرد از عهده انجامش بر نیایند.
 • برای سطوحی که دمای بالاتر از ۶۰ درجه سانتی گراد دارند، باید از دستگاه های چاپ دیگر بهره برد.

چاپ یو وی دی تی اف

سخن پایانی

کاربردهای گسترده دستگاه چاپ یو وی دی تی اف سبب شده افراد استفاده های فراوانی از آن داشته باشند. کاربران برای استفاده از کاربردهای گفته شده در این مطلب به سراغ این دستگاه رفته و از آن رضایت زیادی دارند. به خاطر اهمیت این محصولات، برندهای فراوانی هم دست به کار شده و آن ها را در اختیار مشتریان قرار می دهند. البته تنها می توان به برخی از آن ها اعتماد کرد. این مطلب نیز پیرامون چاپ یو وی دی تی اف نوشته شده است و در صورت داشتن هر گونه سوال، حتما آن را از تیم کارشناسان سایت بپرسید./۲۶۵۸۱۷

نظرات