پدر همسر حسن خمینی کیست +‌بیوگرافی آیت الله سیدمحمد موسوی بجنوردی و علت فوت

0

پدر همسر حسن خمینی کیست +‌بیوگرافی آیت الله سیدمحمد موسوی بجنوردی و علت فوت

پدر خانم سید حسن خمینی که بود؟

آیت‌الله موسوی بجنوردی پدر همسر سید حسن خمینی می باشد که ۵ اسفند ۱۴۰۲ درگذشت. آیت الله موسوی بجنوردی متولد ۱۳۲۶ در نجف بود و پس از یک دوره بیماری در سن ۸۰ سالگی درگذشت. او از فقهای حوزه علمیه و از اعضای هیات علمی دانشگاه خوارزمی و پدر زن سید حسن خمینی بود

پدر همسر سیدحسن خمینی درگذشت +‌بیوگرافی و علت فوت آیت الله سیدمحمد موسوی بجنوردی

بیوگرافی آیت الله موسوی بجنوردی

آیت‌الله موسوی بجنوردی متولد ۱۳۲۶ در نجف بود. او پدر زن سید حسن خمینی نوه امام خمینی و فرزند آیت الله العظمی سید حسن بجنوردی می باشد. ایشان صبح امروز پس از طی یک دوره بیماری درگذشت.

سوابق

آیت‌الله موسوی بجنوردی در نجف اشرف متولد شد و تحصیلات حوزوی خود را نیز در همان شهر نزد اساتیدی همچون حضرات آیات امام خمینی، خوئی، حکیم و پدرش گذراند. عضویت در شورای عالی قضایی و هیأت عفو زندانیان از سوی امام خمینی؛ از جمله مسئولیت های آیت الله موسوی بجنوردی پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود. وی همچنین یکی از اعضای شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز بود.

بیشتر فعالیت های آیت الله سید محمد موسوی‍بجنوردی به فعالیت‌های علمی در حوزه و دانشگاه‌های داخل و خارج کشور گذاشت. عقد ضمان، علم اصول، فقه تطبیقی، اندیشه‌های حقوقی حقوق خانواده، قواعد فقهیه (۲ جلدی) و… از جمله تألیفات این فقیه فقید است و از همین رو، در سال ۱۳۸۴ به عنوان چهره ماندگار فقه و حقوق برگزیده شده بود.

علت فوت آیت‌الله سید محمد موسوی‌بجنوردی

پدر همسر سیدحسن خمینی کیست +‌بیوگرافی و علت فوت آیت الله سیدمحمد موسوی بجنوردی

آیت‌الله موسوی سید محمد بجنوردی (ره) صبح امروز پس از طی یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت. تصاویر سیدحسن خمینی در کنار پدر همسرش را ببینید:

مراسم تشییع و ترحیم

مراسم تشییع و خاکسپاری آیت‌الله موسوی‌بجنوردی، دوشنبه هفتم اسفند از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح از حسینیه شماره یک جماران به سمت حرم امام راحل برگزار می‌شود. پیکر وی نیز در جوار حرم امام راحل خاکسپاری می‌شود.

نظرات