علت فوت پردیس افکاری بازیگر + بیوگرافی و همسر پردیس افکاری

0

پردیس افکاری بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون بر اثر سرطان کبد درگذشت.

پردیس افکاری بازیگر سینما و تلویزیون که به تازگی بر اثر سرطان کبد در بیمارستان بستری شده بود امروز پنجشنبه سوم اسفند بر اثر این بیماری درگذشت.

محمد نجفی همسر وی در گفت و گو با خبرنگار مهر درگذشت او را تایید و بیان کرد: پردیس افکاری ساعتی پیش در بیمارستان مفرح بر اثر سرطان پیشرفته کبد درگذشت.

فوت پردیس افکاری

پردیس افکاری بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است و سال ها در عرصه های مختلف هنری فعالیت داشته است.

این هنرمند در تئاتر با کارگردانانی چون زنده‌یاد رکن‌الدین خسروی، مجید جعفری، شکرخدا گودرزی، محمد نجفی و قطب‌الدین صادقی همکاری داشته و از عمده نمایش‌هایی که در آنها بازی کرده می‌توان به آثاری چون «سوسنگرد»، «ابن سینا»، «باغ آلبالو»، «زیرگنبد کبود»، «ژاندارک»، «عروسی»، «عاشق‌کشون»، «دندون طلا» اشاره کرد.

افکاری در سینما با کارگردانانی چون سیروس الوند، محمد علی سجادی، امرالله احمدجو، حسن فتحی، کریم آتشی، حمید رخشانی و … همکاری کرده که نتیجه آن بازی در آثاری چون «دخترک کنار مرداب»، «گزل»، «کیفر»، «برخورد»، «پرواز را به خاطر بسپار»، «پنجاه روز التهاب»، «ضربه آخر»، «بانی چاو» … است.

او در تلویزیون به عنوان عروسک گردان در برنامه«هادی و هدی» حضور داشته و در سریال هایی چون «در مسیر زاینده رود» و «پنج کیلومتر تا بهشت»ایفای نقش کرده است.

حرف تازه درگذشت این هنرمند را به خانواده و جامعه هنری تسلیت می گوید.

فوت پردیس افکاری

بیوگرافی پردیس افکاری :

پردیس افکاری (۶ اردیبهشت ۱۳۴۷ – ۳ اسفند ۱۴۰۲) بازیگر ایرانی بود. او کار سینمایی خود را در سال ۱۳۶۷ با فیلم شاخه‌های بید آغاز کرد. افکاری سپس در نقش اصلی فیلم اکشن پنجاه روز التهاب (۱۳۷۲) و فیلم پروپاگاندای قلاده‌های طلا (۱۳۹۰) به ایفای نقش پرداخت. او سپس در میانه دهه ۱۳۹۰ به ترکیه مهاجرت کرد و در تعدادی از آثار شبکهٔ جم تی‌وی به ایفای نقش پرداخت اما پس از کشته شدن سعید کریمیان، رئیس جم، به ایران بازگشت.

او در سال ۱۳۹۵ به خارج از ایران مهاجرت کرد. در همان زمان رسانه‌ها خبر از کشف حجاب وی و حضور او در شبکهٔ جم دادند.

نظرات