تفریحات

بهترین و ارزانترین راه سفر به قشم

0

بعضی از افراد به قصد تفریح و خوش‌گذرانی و بعضی دیگر برای کار و تجارتشان راهی قشم می‌شوند. هدف شما از سفر به این شهر هر چه که باشد، اعم از تفریحات قشم، بازدید از جاهای دیدنی قشم و غیره، مهم است بدانید که بهترین راه سفر به قشم چیست؟ به طور کلی برای هر کسی با توجه به علاقه، بودجه و شرایطی که دارد، بهترین روش سفر به قشم متفاوت خواهد بود و نمی‌توان یک روش ثابت را ذکر کرد. ما در این مقاله انواع روش‌ها و ارزانترین راه سفر به قشم را بررسی کرده‌ایم تا شما سفری راحت و بی‌دغدغه را به این شهر تجربه کنید.

 سفر به قشم

 بهترین گزینه‌های سفر به قشم

بخشی از راهنمای سفر به قشم برای هر مسافری این است که راه مناسب برای دسترسی به این جزیره زیبا را بیابد. خوشبختانه مسیرهای رفتن به قشم محدود نیست و گزینه‌های مختلفی هم‌چون اتوبوس، قطار، هواپیما و ماشین شخصی پیش روی شماست تا به این شهر برسید. در ادامه تمام روش‌های دسترسی به قشم را به طور کامل و دقیق توضیح داده‌ایم تا درباره انتخاب بهترین راه سفر به قشم بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

سفر به قشم با ماشین شخصی؛ ارزانترین راه سفر به قشم

از بین راه‌های متنوع برای سفر به قشم، استفاده از خودروی شخصی در مقایسه با روش‌های دیگر هزینه کمتری را دربر خواهد داشت. اگر خستگی مسافت طولانی را به جان می‌خرید و در راه می‌توانید خود را با گوش‌دادن موسیقی، صحبت با همسفر و مطالعه سرگرم کنید، سفر با خودرو انتخاب مناسبی برای شماست. مسیرهای رفتن به قشم با ماشین شخصی محدود به یک روش نیست و چندین راه دارد که در ادامه با جزئیات آن‌ها آشنا می‌شوید.

 انتقال ماشین با لندیگراف به جزیره قشم و نکات مهم آن

لندیگراف یا لندینگ کرافت‌ها شناورهای دریایی هستند که برای حمل مسافران با ماشین‌هایشان در نظر گرفته شده‌‌اند. برای حمل خودروی خود با استفاده از این شناورها باید از بندرعباس به سمت بندر پل بروید و مسافتی حدود ۷۰ کیلومتر را طی کنید. به بندر پل که رسیدید، خودروی خود را به لندیگراف‌ها بسپارید تا شما و خودرو را به بندر لافت در جزیره قشم برسانند. برای سفر به قشم با استفاده از لندیگراف‌ها نکات زیر را به خاطر بسپارید:

 • لندیگراف‌ها در زمان‌هایی که شرایط آب و هوایی ناپایدار است، فعالیتی ندارند.
 • اولین زمان حرکت لندیگراف‌ها ساعت ۶ صبح است و فعالیت آن‌ها تا ساعت ۱۱ شب ادامه پیدا می‌کند.
 • مسیر دریایی با لندیگراف‌ها حدود نیم‌ساعت طول می‌کشد.
 • از برگه مجوز ورود خودرو به داخل جزیره به خوبی مراقبت کنید تا در زمان ورود خود آن ارائه دهید.
 • مسافران داخل خودرو برای جابه‌جایی خود لازم نیست هزینه‌ای پرداخت کنند و تنها هزینه انتقال خودرو کفایت می‌کند.
 • هزینه سفر با لندیگراف‌ها ممکن است در روزهای شلوغ و تعطیل افزایش پیدا کند.
 • سرنشینان خودرو در طول سفر با لندیگراف‌ها اجازه ندارند وارد ماشین خود شوند.

سفر به قشم

سفر به قشم با ماشین شخصی تا بندرعباس

یک راه بی‌دردسر برای سفر ارزان به قشم این است که ماشین خود را در یکی از پارکینگ‌های بندرعباس پارک کنید و بعد خودتان به سمت اسکله شهید حقانی بروید. اتوبوس‌های دریایی (با ساعت کاری ۶ صبح تا ۱۱ شب) واقع در این اسکله شما را به قشم می‌رسانند.

سفر به قشم با ماشین شخصی و قطار

روش ترکیبی دیگر سفر به قشـم با ماشین این است که ماشین خود را به قطار بسپارید تا آن را به بندرعباس برساند. برای حمل خودروی خود با قطار باید (از دفترهای فروش بلیط قطار) بلیط تهیه کنید. در نظر داشته باشید که این روش حمل برای ماشین‌هایی به کار می‌رود که ارتفاعشان کمتر از ۱۵۸ سانتی‌متر و عرض آن‌ها نهایتا در حد ۱۸۰ سانتی‌متر باشد. بعد از اینکه ماشین شما با قطار به بندرعباس رسید، در پارکینگ می‌ماند تا شما آن را تحویل بگیرید.

سفر با کشتی از بندرعباس؛ بهترین راه سفر به قشم برای علاقه‌مندان سفر دریایی

سفر به قشـم با کشتی از بندرعباس، روشی جالب و خاص برای دسترسی به این شهر است؛ البته به این شرط که سفر دریایی برای شما جذاب باشد. بندر شهید باهنر، بندر شهید حقانی و بندر پل سه مسیری هستند که شما را با کشتی از بندرعباس به قشم می‌رسانند.

اتوبوس؛ بهترین روش سفر به قشم برای صرفه‌جویی در هزینه

در پاسخ به این سوال که چگونه به قشـم ارزان سفر کنیم، باید گفت که سفر با اتوبوس روشی مقرون‌به‌صرفه است. البته این روش چندان راحت نیست چراکه اتوبوس‌ها، دقیقا شما را تا قشـم نمی‌رسانند و مقصدشان بندرعباس است. بعد از رسیدن به بندر عباس باید با اتوبوس‌های دریایی از اسکله شهید حقانی به قشـم بروید. اگر از سمت بوشهر یا فارس به سمت قشـم حرکت کنید، اتوبوستان به جای بندرعباس در بندر پل و درگهان قشـم توقف خواهد داشت.

سفر امن و سریع به قشم با قطار

بهترین روش سفر به قشـم برای کسانی که دنبال امنیت و آرامش در سفر هستند، انتخاب قطار است. این روش در مقایسه با سفر هوایی، سفر ارزان به قشم هم به حساب می‌آید. سفر با قطار بهترین راه سفر به قشـم برای کسانی است که همراه خود کودک و سالمند دارند. در سفر با قطار، شما در کوپه‌های دنج می‌نشینید و از مسیرهای ریلی پرپیچ‌وخم عبور می‌کنید تا به بندرعباس برسید. بعد از رسیدن به بندرعباس باید به اسکله شهید حقانی بروید و سوار اتوبوس‌های دریایی شوید؛ این اتوبوس‌ها شما را طی ۵۰ دقیقه به قشم می‌رسانند.

سفر سریع و راحت به قشم با هواپیما

سریع‌ترین راهی که می‌توانید برای سفر به قشـم انتخاب کنید، بدون شک سفرهای هوایی هستند. سفر با هواپیما با اینکه ارزانترین راه سفر به قشـم نیست اما دقت‌کردن به کلاس و تاریخ پرواز و شرکت‌های هواپیمایی می‌تواند هزینه این سفر را کاهش دهد. سفر با هواپیما بهترین راه سفر به قشم برای افرادی است که می‌خواهند هر چه سریع‌تر به قشم برسند و محدودیتی از نظر بودجه ندارند. در دو حالت می‌توانید با هواپیما به قشـم سفر کنید، یک حالت شما را مستقیما به قشم می‌رساند اما در حالتی دیگر مقصد هواپیما، بندرعباس است. بعد از اینکه به بندرعباس رسیدید، همان‌طور که در قسمت‌های قبل گفتیم، می‌توانید از اسکله شهید حقانی به قشـم بروید.

گفتنی‌ست شرکت‌های هواپیمایی براساس امکانات کلاس‌های پروازی مختلف، نرخ‌های متفاوتی را برای بلیط‌های هواپیما اعلام می‌کنند و این همان فرصتی است که نباید از دست بدهید. برای مثال خرید بلیط هواپیما از کلاس اکونومی یکی از روش‌های سفر ارزان به قشم از نوع هوایی است.

سفر راحت و ارزان به قشم با تور

اگر می‌خواهید راهی سفری بی‌دغدغه و راحت به سمت قشم شوید، سفر با تور قشم گزینه‌ای مناسب برای خواسته شماست. سفر با تور، بهترین راه سفر به قشم برای کسانی است که دوست دارند محل اقامت و بلیطشان را با اطمینان قبل از سفر مشخص کنند. از طرفی سفر با تور وقتتان را آزاد می‌گذارد تا به جای دنبال گشتن برای بلیط و محل اقامت بتوانید از گشت‌وگذار در جاهای دیدنی قشم لذت ببرید.

اقامت ارزان در هتل های قشم

تفاوتی ندارد که با قطار به قشـم بروید یا با هواپیما و خودروی شخصی، در هر صورت به مکانی نیاز دارید که چند روز را با خیال آسوده در آن اقامت داشته باشید و اگر در انتخاب آن دقت نکنید، ممکن است با هزینه زیادی در پایان سفر مواجه شوید. اگر اولویت شما برای اقامت، امکانات است باید سراغ هتل‌های پنج و چهار ستاره قشـم بروید اما اگر می خواهید سفر ارزان به قشم داشته باشید، هتل‌های دو و سه ستاره برای اقامت شما مناسب‌تر هستند. برای کسانی که این دغدغه را دارند که چگونه به قشـم ارزان سفر کنیم، اقامت در اقامتگاه بومگردی گزینه مناسبی است زیرا در مقایسه با هتل‌های چندستاره قشـم، هزینه کمتری دارند و در عین حال از امکانات کافی برخوردار هستند. به علاوه با اقامت در این اقامتگاه‌ها می‌توانید زندگی و آداب و رسوم سنتی مردم قشم را از نزدیک ببینید و از خوردن غذاهای سنتی لذت ببرید.

در لیست زیر انواعی از اقامتگاه و هتل های قشم را معرفی کرده‌ایم تا بتوانید طبق بودجه و سلیقه خود برای اقامتتان تصمیم بگیرید.

 • هتل پنج ستاره آراکتا
 • هتل چهار ستاره آرتمیس
 • هتل چهار ستاره آرتا
 • هتل چهار ستاره آتامان
 • هتل سه ستاره سینگو
 • هتل سه ستاره پرشین گلف
 • هتل سه ستاره شمس
 • هتل دو ستاره امیر
 • هتل دو ستاره سان سیتی
 • هتل دو ستاره رخسار
 • هتل آپارتمان قباد
 • هتل آپارتمان شادناز
 • اقامتگاه بومگردی ساحل سینگو

سفر به قشم

سؤالات متداول

برای سفر به قشم با ماشین شخصی چه مدارکی لازم است؟

برای سفر به قشم با ماشین شخصی، همراه داشتن مدارکی مانند کارت ماشین، گواهینامه، برگه معاینه فنی، بیمه‌نامه و مدارک شناسایی مالک ماشین ضروری است.

کدام روش سفر به قشم ارزانتر است؟

استفاده از ماشین شخصی و اتوبوس از ارزانترین راه سفر به قشـم هستند اما روش‌هایی زمان‌بر به حساب می‌آیند.

برای سفر با خودروی شخصی از تهران تا قشم، چه مسافتی را باید طی کرد؟

برای رفتن به قشـم از تهران با خودروی شخصی باید حدود ۱۴۰۰ کیلومتر را طی کنید که از بین مسیرهای مختلف، مسیر یزد به قشـم کوتاهتر است.

هزینه سفر به قشم با ماشین شخصی چقدر است؟

هزینه سفر به قشـم با ماشین شخصی عدد ثابتی ندارد و با توجه به فاصله مبدا تا قشـم و نوع حمل خودروی شما با قطار و لندیگراف‌ها تعیین می‌شود. برای مثال هزینه حمل خودرو در سال ۱۴۰۲ با لندیگراف‌ها کمتر از یک میلیون تومان بوده است.

آیا زمان سفر به قشم در هزینه آن تاثیری دارد؟

بله. یکی از عوامل تاثیرگذار در هزینه سفر به قشـم، زمان سفر شماست. برای مثال در فصل زمستان که قشـم پربازدیدتر می‌شود، ممکن است هزینه اقامتگاه و رفت‌وآمد در این جزیره بیشتر شود.

جزیره قشـم، بزرگترین جزیره کشور است و بر خلاف تصور عموم مردم تفریحاتش چیزی کم از کیش ندارد! قشـم جزیره کسانی است که نمی‌خواهند فقط سفر کنند بلکه ماجراجویی همیشه باید چاشنی سفرهایشان باشد. جاهای دیدنی قشـم پر است از عجایب اما اگر دنبال تفریحات خاص هستید، باز هم مقصد درستی را انتخاب کرده‌اید. بیایید همین جا نگاهی بیندازیم به بهترین تفریحات جزیره قشم از تفریحات آبی تا جستجوی هیجان وسط خشکی جزیره!

تفریحات قشـم تنوع بالایی دارند. اگر به دنبال تفریحات آبی هستید و می‌خواهید از دریا لذت ببرید، هر نوع تفریح آبی در این جزیره برای شما فراهم است. این را هم فراموش نکنید که با مراجعه به سایت‌های مختلف می‌توانید از تخفیف تفریحات قشم بهره‌مند شوید.

از دریای نیلگون و ساحل آن هم که بگذریم، قشـم طبیعت شگفت‌انگیزی دارد که باید به تماشای آن بروید. حتماً نام جنگل‌های حرای قشم به گوشتان خورده است. منطقه‌ای سرسبز و زیبا در شمال جزیره قشـم که از دیدنی های معروف قشـم است.

جاذبه‌های طبیعی به همین‌ها خلاصه نمی‌شود. دره ستارگان، غار خربس، جزایر ناز و تنگه چاهکوه دیدنی های طبیعی دیگر جزیره هستند. هر کدامشان به شیوه‌ای منحصربه‌فرد هستند و بیننده را مسحور خود می‌کنند.

در این مقاله می‌خواهیم شما را با تفریحات و جاهای دیدنی و مراکز خرید قشم آشنا کنیم. ضمن اینکه درباره قیمت تفریحات قشم نیز با شما صحبت خواهیم کرد. پیشنهاد ما به شما این است که با مراجعه به سایت‌های تفریحی، رزرو تفریحات قشم را اینترنتی انجام بدهید.

بهترین تفریحات قشم

جزیره قشم، بزرگترین جزیره کشور است و بر خلاف تصور عموم مردم تفریحاتش چیزی کم از کیش ندارد! قشم جزیره کسانی است که نمی‌خواهند فقط سفر کنند بلکه ماجراجویی همیشه باید چاشنی سفرهایشان باشد. جاهای دیدنی قشـم پر است از عجایب اما اگر دنبال تفریحات خاص هستید، باز هم مقصد درستی را انتخاب کرده‌اید. بیایید همین جا نگاهی بیندازیم به بهترین تفریحات جزیره قشم از تفریحات آبی تا جستجوی هیجان وسط خشکی جزیره!

تفریحات قشـم تنوع بالایی دارند. اگر به دنبال تفریحات آبی هستید و می‌خواهید از دریا لذت ببرید، هر نوع تفریح آبی در این جزیره برای شما فراهم است. این را هم فراموش نکنید که با مراجعه به سایت‌های مختلف می‌توانید از تخفیف تفریحات قشم بهره‌مند شوید.

از دریای نیلگون و ساحل آن هم که بگذریم، قشـم طبیعت شگفت‌انگیزی دارد که باید به تماشای آن بروید. حتماً نام جنگل‌های حرای قشم به گوشتان خورده است. منطقه‌ای سرسبز و زیبا در شمال جزیره قشـم که از دیدنی های معروف قشـم است.

جاذبه‌های طبیعی به همین‌ها خلاصه نمی‌شود. دره ستارگان، غار خربس، جزایر ناز و تنگه چاهکوه دیدنی های طبیعی دیگر جزیره هستند. هر کدامشان به شیوه‌ای منحصربه‌فرد هستند و بیننده را مسحور خود می‌کنند.

در این مقاله می‌خواهیم شما را با تفریحات و جاهای دیدنی و مراکز خرید قشم آشنا کنیم. ضمن اینکه درباره قیمت تفریحات قشم نیز با شما صحبت خواهیم کرد. پیشنهاد ما به شما این است که با مراجعه به سایت‌های تفریحی، رزرو تفریحات قشم را اینترنتی انجام بدهید.

کشتی تفریحی اوستا قشم

یکی از تفریجات پرطرفدار قشـم کشتی تفریحی با موزیک زنده استو ۲ساعت گشت دریایی و بهترین کشتی تفریحی قشم کشتی تفریحی اوستا قشم است .

کشتی اوستا قشم با دارا بودن ظرفیت ۲۵۰ نفری و عرشه بزرگ بهترین و بزرگترین کشتی قشم است . بند موزیک فوق العاده و برنامه شاد این کشتی را متمایز کرده است .

عکس کشتی اوستا قشم را براتون قرار دادیم تا بهتر با این کشتی آشنا شوید.

سفر به قشم

آشنایی با تفریحات آبی قشـم

اول برویم سراغ تفریحات آبی! اگر اهل آب بازی هستید یا اصلا به سمت جنوب می‌روید تا از دریای گرم قشم در روزهای سرد سال لذت ببرید، اینجا می‌توانید یک هیجان متفاوت را تجربه کنید!

جت ‌اسکی قشم

جت اسکی یکی از تفریحات آبی پرهیجان است که طرفداران بسیاری دارد. جت اسکی را هم به صورت فردی و هم به صورت گروهی می‌توانید سوار شوید.

افراد زیر ۲۰ سال باید به همراه فرد دیگری سوار شوند و همه افراد موظف به پوشیدن جلیقه نجات هستند.

باید بدانید که اگر به صورت گروهی به مراکزی که جت اسکی اجاره می‌دهند، می‌روید، نمی‌توانید بیشتر از یک دستگاه اجاره کنید.

مدت زمان این تفریح ۱۵ دقیقه بوده و قیمت بلیت جت اسکی در قشم برای هر نفر، ۲۵۰ هزار تومان است.

شاتل قشم

شاتل، یکی دیگر از تفریحات قشم است. در شاتل، شما به همراه دوستان خود که می‌توانند از ۱ نفر تا ۳ نفر باشند، بر روی تیوپی می‌نشینید.

این تیوپ به قایقی متصل است و این قایق با سرعت در دریا شروع به حرکت می‌کند. برای شاتل‌سواری باید جلیقه نجات و کلاه ضد ضربه بپوشید.

ممکن است در طی این تفریح به آب بیفتید یا خیس بشوید؛ بنابراین به فکر لباس اضافی باشید. این تفریح هم برای آقایان و هم برای بانوان در دسترس است.

مدت زمان شاتل‌سواری، ۱۵ دقیقه بوده و هزینه شاتل قشم نیز ۸۰ هزار تومان است. در بین قیمت تفریحات آبی قشم،‌ شاتل از بقیه قیمت مناسب‌تری دارد.

برای شاتل‌سواری و یا هر تفریح آبی دیگری از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر وقت دارید و باید بدانید که اگر شرایط آب و هوایی خوب نباشد، بلیت شما به زمان دیگری موکول می‌شود.

بناناسواری

بناناسواری در واقع همان شاتل است با چند تفاوت جزئی. در بناناسواری، تیوپی که شما سوار آن می‌شوید، به شکل یک موز است. در بناناسواری نمی‌توانید به تنهایی سوار شوید و باید همراهانی داشته باشید.

حداکثر تعداد افرادی که می‌توانند با هم بناناسواری کنند، ۷ نفر است.

مدت زمان این تفریح، ۱۰ دقیقه بوده و بلیت بنانا در قشـم برای هر نفر، ۵۰ هزار تومان است.

غواصی در قشم

برای شمایی که عاشق دریا هستید و می‌خواهید از دنیای زیر آب‌ها سر در بیاورید، غواصی بهترین گزینه است.

غواصی شاید یکی از محبوب‌ترین تفریحات دریایی قشـم است. برای تجربه غواصی باید به یکی از سایت‌های غواصی قشم مراجعه کنید که در ادامه معرفیشان می‌کنیم.

در ابتدا باید بگوییم که افراد زیر ۱۰ سال و بالای ۵۰ سال اجازه غواصی ندارند. برای غواصی نباید نگران شنا باشید؛ زیرا در ابتدا آموزش‌هایی به شما داده می‌شود و سپس به همراه مربی به زیر دریا می‌روید.

غواصی هم برای بانوان و هم برای آقایان در دسترس است.

سفر به قشم

مراکز تفریحی جزیره قشـم

هوس سفر به قشـم کردید؟ دست نگه دارید! اول بیایید سری بزنیم به مراکز تفریحی قشـم و آن‌ها را بهتر بشناسیم.

مراکز غواصی قشم

مرکز غواصی تخت جمشید: مرکز غواصی تخت جمشید یکی از مهم‌ترین مراکز غواصی در قشـم است. این مرکز روبه‌روی ساحل زیتون قرار دارد. غواصی در این مرکز از عمق ۲ تا ۸ متری صورت می‌گیرد.

مرکز غواصی نگین ساحل قشم: مرکز غواصی نگین یکی از معتبرترین مراکز غواصی در قشـم است. این مرکز در سال ۱۳۹۳ در ساحل ریگوی قشم افتتاح شد و در سال ۲۰۱۶ به عنوان مرکز غواصی SSI آلمان انتخاب شد. در این مرکز دوره‌های یادگیری غواصی و سایر تفریحات آبی نیز برگزار می‌گردد.

مرکز غواصی دوبه قشم: این یکی ویژگی متمایزی از بقیه مراکز غواصی دارد و آن هم نوع گونه‌های جانوری است که در این سایت می‌بینید. این مرکز در روستای سوزا قرار دارد. غواصی در این مرکز تا عمق ۲۲متری هم انجام می‌شود و می‌توانید باراکوداهای جالبی زیر آب ببینید.

جزیره‌های جذاب اطراف قشـم

خب می‌رسیم به ماجراجویی در اطراف جزیره قشم. یک لنج یا قایق بگیرید و حتما به این جزایر زیبا و معروف اطراف قشم سر بزنید.

جزیره هنگام

جزیره هنگام در فاصله ۲ کیلومتری جنوب شرقی قشم قرار گرفته است و زیبایی‌ها و عجایب خاص خودش را دارد. اکثر اهالی این جزیره به شغل صیادی مشغول هستند.

ساحل نقره ای که شب‌های درخشان و روزهایی سحرآمیز دارد، در این جزیره است. از دیگر شگفتی‌های این جزیره، وجود گونه‌های جانوری نادر مانند آهوهای زیبا و آفتاب‌پرست است.

راستی، در این جزیره می‌توانید از تماشای دلفین‌ها هم لذت ببرید.

جزیره هرمز

جزیره هرمز، جزیره‌ای بیضی شکل است که در ۸ کیلومتری بندرعباس قرار گرفته است. این جزیره به علت نزدیکی به تنگه هرمز از موقعیت مهمی برخوردار است.

شگفتی‌های زمین‌شناسی و خاک‌های رنگارنگ متمایل به قرمز از عجایب این جزیره و دلیل شهرت آن است.

سفر به قشم

ماجراجویی جنگل حرا

جنگل‌های حرا شاید معروف‌ترین جاذبه طبیعی قشم باشند. برای بازدید از این جنگل‌ها به اسکله روستای طبل یا اسکله سهیلی بروید و به همراه یک ناخدای باتجربه به تماشای این شگفتی طبیعت بروید.

برای رفتن به جنگل‌های حرا، هیچ راهی از خشکی وجود ندارد و باید سوار قایق شوید.

ویژگی عجیب این جنگل‌ها آن است که با جزر و مد دریا، درختان آن به زیر آب فرو رفته و پس از مدتی مانند یک حیله جادوگری سر از آب بیرون می‌آورند./۲۶۴۴۹۱

نظرات