عکس / ماجرای کامل ماگ توهین آمیز دیجی کالا به مقدسات و واکنش ها را ببینید

4

عکس منتشر شده از ماگ توهین آمیز دیجی کالا با عبارات «لیوان دهنی فاطمه زهرا» به مقدسات و واکنش ها را ببینید که اینروزها به خبر جنجالی تبدیل شده و دادستانی علیه دیجی کالا اعلام کرده است. تا جایی که برخی از افراد ناشناس دیوار نوشته های تهدیدآمیز علیه کارمندان دیجی کالا به دلیل توهین به مقدسات با ماگ فاطمه زهرا روی دیوار دفتر فروش این مرکز منتشر کردند.

عکس / ماجرای کامل توهین ماگ دیجی کالا به مقدسات و واکنش ها را ببینید

در پی انتشار گزارشی در برخی رسانه‌ها در خصوص فروش برخی محصولات حاوی توهین به مقدسات در فروشگاه اینترنتی مشهور «دیجی کالا»، علیه این مجموعه اعلام جرم و برای رسیدگی به آن پرونده قضایی تشکیل شد.
در روز‌های گذشته با انتشار برخی تصاویر از محصولات عرضه شده در این فروشگاه و با طرح این سوال که «معلوم نیست کدام نهاد مسئول و ناظر خود را موظف به برخورد با این هنجارشکنی می‌داند»، از دستگاه‌های قضایی و نظارتی خواسته بود در این خصوص تصمیم گیری کنند.

رسانه‌ی رسمی قوه قضاییه اعلام کرد «به دلیل انتشار تصاویر توهین‌آمیز به مقدسات از برخی محصولات ارائه شده در سایت دیجی‌کالا، علیه این سایت اعلام جرم شد.»

توهین ماگ دیجی کالا به مقدسات

ماجرای کامل ماگ جنجالی دیجی کالا و توهین به مقدسات

توهین ماگ دیجی کالا با نوشته نام فاطمه زهرا و اهل بیت ع که برای فروش عرضه میشود، باعث شد تا دادستانی علیه این فروشگاه معروف اعلام جرم کند. در همین رابطه، رسانه‌ها گزارش داده‌اند که تصاویری از لیوان‌هایی با عبارات «لیوان دهنی فاطمه زهرا» یا «قیافه فاطمه زهرا وقتی به لیوانش دست می‌زنی» در وب‌سایت دیجی کالا باعث شده که دادستانی علیه این شرکت شکایت کند. اگرچه این لیوان‌ها فقط به اسامی مذهبی محدود نیستند و با نام‌های مختلف افراد به فروش می‌رسند. اما حالا استفاده از نام چهره های مذهی و دینی خبرساز شده است. نکته مهم این عبارت روی ماگ دیجی کالا این است که اسم فاطمه زهرا برای دختران به صورت ترکیبی استفاده نمیشود.

جریان اعلام جرم دادستانی از دیجی‌کالا

به دلیل انتشار تصاویر توهین‌آمیز به مقدسات از برخی محصولات ارائه شده در سایت دی‌جی‌کالا، علیه این سایت از سوی دادستانی تهران اعلام جرم شد.

به گزارش گروه قضایی خبرگزاری فارس، در پی انتشار تصاویر توهین‌آمیز به مقدسات از برخی محصولات ارائه شده در سایت دی‌جی‌کالا، دادستانی تهران علیه این شرکت اعلام جرم کرد.

در همین رابطه پرونده قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب تهران تشکیل شد.

یک منبع آگاه در گفتگو با فارس عنوان کرد: دلیل این اعلام جرم، فروش وسایلی از جمله کفش، ماگ و … با القاب مقدس اهل بیت(ع) توسط دیجی کالا بود.

پیش از این کارکنان دیجی کالا در سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ اقدام به هنجارشکنی و انتشار تصاویر بی‌حجاب کارکنان خود کرده بود.

عکس / ماجرای کامل توهین ماگ دیجی کالا به مقدسات و واکنش ها را ببینید

توهین دیجی کالا به مقدسات با ماگ فاطمه زهرا

در روز‌های گذشته با انتشار برخی تصاویر از محصولات عرضه شده در این فروشگاه و با طرح این سوال که «معلوم نیست کدام نهاد مسئول و ناظر خود را موظف به برخورد با این هنجارشکنی می‌داند»، از دستگاه‌های قضایی و نظارتی خواسته بود در این خصوص تصمیم گیری کنند.

پس از آن خبرگزاری «میزان»، رسانه‌ی رسمی قوه قضاییه اعلام کرد «به دلیل انتشار تصاویر توهین‌آمیز به مقدسات از برخی محصولات ارائه شده در سایت دیجی‌کالا، علیه این سایت اعلام جرم شد.»

به گفته‌ی «میزان»، دادستانی تهران علیه دیجی‌کالا اعلام جرم کرده و در همین رابطه پرونده قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب تهران تشکیل شده است، پرونده‌ای که درباره جزییات آن اطلاعی در دست نیست.

«ایرنا» خبرگزاری رسمی دولت، در این باره نوشت: در روز‌های اخیر در فضای مجازی تصاویری از عرضه برخی کالا‌ها در بستر این سکو منتشر شد که نشان می‌داد، نظارتی بر عرضه محصولات مغایر با باور‌های فرهنگی و اعتقادی مردم از طریق این پلتفرم اینترنتی وجود ندارد.

همچنین خبرگزاری دولتی «فارس» به نقل از یک منبع آگاه عنوان کرد: دلیل این اعلام جرم، فروش وسایلی از جمله کفش، ماگ و … با القاب مقدس اهل بیت (ع) توسط دیجی کالا بود.

شعارنویسی مقابل شرکت دیجی کالا

در پی این اتفاق، تصاویری در فضای مجازی از شعارنویسی مقابل شرکت دیجی کالا پس از فروش ماگ جنجالی منتشر شده است.

بیانیه دیجی‌کالا در پی اتفاق اخیر

دیجی کالا بیانیه‌ای را درباره‌ی حواشی اخیر پیش آمده در وبسایت خود منتشر کرده و در آن تأکید داشته نظارت روی کالا‌های خود را بیشتر از پیش و سختگیرانه‌تر خواهد کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

دیجی‌کالا ضمن تاسف فراوان و عذرخواهی از مردم شریف ایران بابت وجود کالا‌های یک فروشنده خاص که شائبه توهین به مقدسات را به وجود آورده، تمام اقدامات نظارتی را برای حذف کالا‌ها و عدم تکرار این اتفاق انجام خواهد داد.

در ساعات گذشته تصاویر مربوط به کالا‌های یکی از فروشندگان فعال بر روی این پلتفرم شائبه توهین به ارزش‌های دینی را ایجاد کرده است. دیجی‌کالا در اولین اقدام با غیرفعال نمودن این کالا‌ها و ممنوعیت فعالیت فروشنده آنها، سعی در رفع سوتفاهم‌های به وجود آمده، داشته است.

فروش کالا‌های منطبق با چارچوب‌های فرهنگی و دینی مردم ایران، همیشه از اولویت‌های دیجی‌کالا بوده است. در این راستا تیمی چندصدنفره با کمک هوش مصنوعی، روزانه در حال بررسی و نظارت کالا‌های موجود روی سایت هستند.

بیش از ۳۵۰هزار فروشنده در بستر پلتفرم دیجی‌کالا، در حال فروش بیش از ده میلیون تنوع کالایی هستند. این فروشندگان شامل تولیدکنندگان بومی و محلی در روستا‌های دورافتاده تا کسب‌وکار‌های فعال در شهر‌های بزرگ ایران، همه قوانین رسمی کشور را رعایت می‌کنند و به ارزش‌های اخلاقی و دینی احترام می‌گذارند.

تیم نظارت دیجی‌کالا برای صیانت از ارزش‌های فرهنگی و دینی، صراحتا موارد ممنوعه را به فروشندگان اطلاع‌رسانی کرده است؛ به این ترتیب استفاده از اسامی و طرح‌ها در گروه‌های کالایی که شأن مقدسات حفظ نشود، ممنوع است.

این نظارت، سخت‌گیرانه‌تر از گذشته روی کالا‌های فروشندگان اعمال می‌شود تا شاهد وقوع اتفاقات مشابه نباشیم.

4 دیدگاه در “عکس / ماجرای کامل ماگ توهین آمیز دیجی کالا به مقدسات و واکنش ها را ببینید

 1. علی گفت:
  8
  6

  اصلا الان اسم من علی هست پس اگه نوشته باشه یعنی به حضرت علی داره توهین میشه جمع کنید بابا دنباله قاتل بروسلی هستید بخدا

 2. مهدی گفت:
  2
  2

  خوبه…………

 3. رویا گفت:
  10
  7

  این کجاش توهین به مقدساته؟
  اسم طرف همون بوده خب!
  کاملا مشخصه که به این بهانه‌ی واهی، کم‌کم دست می‌ذارن رو این شرکت موفق!

 4. سعید گفت:
  10
  14

  جالبه بدونید فروشنده این کالا غیر فعال نشده ، بلکه صرفا فروش اون لیوان برداشته شده و توهین کننده لیوان‌های دیگشو داره میفروشه. دیجی کالا توی همین بیانیه هم دروغ گفته.

نظرات