اسامی بازیگران تله تئاتر دو مرغابی در مه با نقش +‌داستان و عکس و بیوگرافی

1

اسامی بازیگران تله تئاتر دو مرغابی در مه با نقش +‌داستان و عکس و بیوگرافی

بازیگران فیلم دو مرغابی در مه شبکه آی فیلم عبارتند از : مرحوم حسین پناهی نقش الیاس و مینا هوشیدری در نقش ماریا هستند اما دیگر بازیگرانی مانند رسول نجفیان و حسین کسبیان و رضا نوروزی در پشت صحنه ایفای نقش کردند. تمام بازیگران نمایش‌نامه دو مرغابی در مه جلوی دوربین دو نفر و یک زن و مرد ساده‌دل و روستایی به نام‌های «الیاس» با بازی حسین پناهی و مریم یا ماریا با بازی مینا هوشیدری هستند.

مینا هوشیدری بازیگر دو مرغابی در مه سال هاست در عرصه بازیگری حضور ندارد و از ایشان به تازگی خبری منتشر نشده است.

در ادامه بیوگرافی بازیگران تله تئاتر دو مرغابی در مه با نقش ها و عکس و داستان و اسامی بازیگران این سریال و زمان پخش از شبکه آی فیلم می پردازیم.

تله تئاتر دو مرغابی در مه

تله تئاتر “دو مرغابی در مه”، نمایشنامه ایرانی به کارگردانی رسول نجفیان و مسعود رسام در ژانر اجتماعی، درام خانوادگی است که در سال ۱۴۰۲ تولید شد. این فیلم بر اساس کتاب دو مرغابی در مه نوشته حسین پناهی ساخته شده و امشب ۱۶ آذر از شبکه آی فیلم پخش خواهد شد. تهیه کنندگی این اثر به طور مشترک بر عهده مجید گل‌بابایی و بهروز خوش رزم بوده است. متن فیلمنامه و نویسندگی آن نیز توسط زنده یاد حسین پناهی به رشته نگارش درآورده شده است

این فیلم محصول کشور ایران است و برای اولین بار در سال ۱۳۶۵ از شبکه های تلویزیون ایران به نمایش درامد.

زمان پخش و تکرار سریال «دو مرغابی در مه» از شبکه آی فیلم

تله تئاتر «دو مرغابی در مه»، امشب پنجشنبه ۱۶ آذر، ساعت ۲۲:۰۰ از شبکه آی‌فیلم پخش می‌شود و تکرار آن نیز در ساعت‌های ۶:۰۰ صبح و ۱۴:۰۰ روز جمعه روی آنتن خواهد رفت.

بیوگرافی بازیگران تله تئاتر دو مرغابی در مه

بیوگرافی بازیگران تله تئاتر دو مرغابی در مه

بیوگرافی حسین پناهی

حسین پناهی بازیگر نقش الیاس در تله تئاتر دو مرغابی در مه در ۶ شهریور ۱۳۳۵ در روستای دژکوه بدنیا آمد و در ۱۴ مرداد ۱۳۸۳ درگذشت. با پخش نمایش دو مرغابی درمه از تلویزیون که علاوه بر نوشتن و کارگردانی خودش نیز در آن بازی می کرد، خوش درخشید و با پخش نمایش های تلویزیونی دیگرش، طرف توجه مخاطبان خاص قرار گرفت.

حسین پناهی دژکوه در روستای دژکوه از توابع شهر سوق (شهرستان کهگیلویه) در استان کهکیلویه و بویراحمد متولد شد. پس از اتمام تحصیل در بهبهان به توصیه و خواست پدر برای تحصیل به مدرسه ی آیت الله گلپایگانی رفته بود و بعد از پایان تحصیلات برای ارشاد و راهنمایی مردم به محل زندگی اش بازگشت.
پناهی بازیگری را نخست از مجموعه تلویزیونی محله بهداشت آغاز کرد. سپس چند نمایش تلویزیونی با استفاده از نمایشنامه های خودش ساخت که مدت ها در محاق ماند.

بیوگرافی حسین پناهی بازیگر نقش الیاس در تله تئاتر دو مرغابی در مه

نمایش های دو مرغابی درمه و یک گل و بهار که پناهی آنها را نوشته و کارگردانی کرده بود، بنا به درخواست مردم به دفعات از تلویزیون پخش شد. در دهه شصت و اوایل دهه هفتاد او یکی از پرکارترین و خلاق ترین نویسندگان و کارگردانان تلویزیون بود.

او به دلیل فیزیک کودکانه و شکننده، نحوه خاص سخن گفتن، سادگی و خلوصی که از رفتارش می بارید و طنز تلخش بازیگر نقش های خاصی بود. اما حسین پناهی بیشتر شاعربود. و این شاعرانگی در ذره ذره جانش نفوذ داشت. نخستین مجموعه شعر او با نام من و نازی در ۱۳۷۶ منتشرشد، این مجموعه ی شعر تا کنون بیش از شانزده بار تجدید چاپ شد و به شش زبان زنده ی دنیا ترجمه شده است.

بیوگرافی مینا هوشیدری

بیوگرافی مینا هوشیدری بازیگر نقش ماریا در تله تئاتر دو مرغابی در مه

مینا هوشیدری، بازیگر نقش ماریا در تله تئاتر دو مرغابی در مه در آثاری همچون سریال تلویزیونی «دو مرغابی درمه»، سریال تلویزیونی «دو مرغابی در مه » فعالیت داشته است.

خلاصه داستان تله تئاتر دو مرغابی در مه

داستان این فیلم درباره الیاس نویسنده آس‌و‌پاسی است که از شهری کوچک به هوای نویسندگی و شهرت همراه همسرش (مریم) به تهران آمده و زندگی فقیرانه‌ای را می‌گذرانند. او که خود را الیوت نامیده و همسرش را ماریا، با تخیل خود زندگی حقیرانه‌شان را مجلل جلوه داده و خیال و توهم را درهم آمیخته است

خلاصه داستان تله تئاتر دو مرغابی در مه

کتاب دو مرغابی در مه نوشته حسین پناهی

کتاب دو مرغابی در مه شامل دو نمایشنامه کوتاه می باشد. «دو مرغابی در مه» و «گوش بزرگ دیوار»، نام دو نمایش‌نامه است که در این مجموعه گردآمده است. در قسمتی از کتاب «من معتقدم که در این دنیای بزرگ دو نوع هنرمند داریم. دسته اول هنرمندای بدبخت و مفلوکی که ۳۰ سال طول میکشه تا بتونند یه باغ آلبالو رو بنویسند. اما دسته دوم هنرمندای خوشبخت و کامروایی که ۳ روز نشده یه باغ آلبالو رو می‌خورند.»

عوامل

نویسنده : حسین پناهی
کارگردان هنری : رسول نجفیان و مسعود رسام
بازیگران : حسین پناهی ، مینا هوشیدری
کارگردان تلویزیونی : مسعود رسام
تهیه کننده مجید گل‌بابایی و بهروز خوش رزم
مدیر فیلم برداری خسرو احمدی و محمد خیاطان و احمد وقایع‌نگار

اسامی بازیگران تله تئاتر دو مرغابی در مه با نقش +‌داستان و عکس و بیوگرافی

بیوگرافی بازیگران تله تئاتر دو مرغابی در مه با نقش +‌داستان و عکس و اسامی

1 دیدگاه در “اسامی بازیگران تله تئاتر دو مرغابی در مه با نقش +‌داستان و عکس و بیوگرافی

  1. مه لقا گفت:

    من مرگ را دیدم که زندگی را بغل کرده بود و به پارک می برد!
    زنده یاد حسین پناهی
    بخشی از دیالوگ دو مرغابی در مه
    کتابی که به شدت توصیه میشه بخونید

نظرات