آخرین خبر تعطیلی مدارس اصفهان و مشهد شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ (آلودگی هوا)

0

آخرین خبر تعطیلی مدارس اصفهان و مشهد شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ (آلودگی هوا)

آیا شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ مدارس مشهد و اصفهان تعطیل است؟

با توجه آلودگی هوا در اصفهان و در مشهد تا ساعاتی دیگر جزئیات تعطیلی مدارس مشهد شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ و همچنین تعطیلی مدارس اصفهان روز شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ در همین صفحه بروزرسانی خواهد شد.

وضعیت تعطیلی مدارس اصفهان و مشهد شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ بعلت آلودگی یا برودت هوا یکی از مهمترین خبرهای حائز اهمیت برای والدین و دانش اموزان اصفهانی و مشهدی است. دانش آموزان مشهدی و اصفهانی فردا شنبه مدارس شنبه ۱۸ آذر تعطیل نیست اما احتمال دارد تا اخر وقت امروز توسط منصور شیشه گران اعلام شود.

آخرین خبر تعطیلی مدارس اصفهان و مشهد شنبه 18 آذر 1402 (آلودگی هوا)

توجه؛ هنوز توضیحاتی درباره تعطیلی مدارس مشهد شنبه ۱۸ آذر و همچنین تعطیلی مدارس اصفهان روز شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ اعلام نشده و تا ساعاتی دیگر در همین صفحه بروزرسانی خواهد شد.

تعطیلی مدارس مشهد شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲

اعلام تعطیلی مدارس مشهد بر اساس مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا خواهد بود. تا این ساعت مدارس در مشهد در روز شنبه ۱۸ آذر ماه ۱۴۰۲ تعطیل نیست .

آیا مدارس اصفهان شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ تعطیل است ؟

اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره تشدید پایداری جو و افزایش انباشت آلاینده‌های جوی در مناطق مرکزی و صنعتی در روز شنبه ۱۸ آذر هشدار سطح نارنجی صادر کرد. پس تعطیلی مداذس اصفهان در روز شنبه ۱۸ آذر دور از انتظار نخواهد بود.

منصور شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به وضعیت هوای استان اظهار داشت: به علت سکون و پایداری جو از اول آبان ماه ۸ روز، روز ناسالم برای عموم و در آذر ماه نیز ۷ روز پیوسته شرایط ناسالم برای عموم را تجربه کردیم.

وی با بیان اینکه در این مدت ۱۵ روز ناسالم برای عموم گزارش شد و تنها ۲ روز قابل قبول داشتیم، افزود: کمیته کاهش آلودگی هوا هر روز تشکیل جلسه می‌دهد و در راستای کاهش آلودگی هوا برنامه‌ریزی می‌کند.

در این ارتباط احمدرضا لاهیجان زاده مدیرکل محیط زیست اصفهان اظهار کرد: ذوب آهن و کوره های آجرپزی بیشترین سهم در آلودگی هوا را دارند و طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد.

وی گفت: مقصران اصلی آلودگی هوای اصفهان شرکت ذوب آهن و کورهای آجر پزی هستند که تاکنون جلسات بسیاری در این زمینه تشکیل شده است.

هواشناسی

اداره کل هواشناسی استان اصفهان ساعتی پیش با صدور هشدار سطح نارنجی اعلام کرد که روز شنبه ۱۸ آذر به علت تشدید پایداری و سکون نسبی جو افزایش انباشت غلظت آلاینده‌ها، وضعیت کیفی هوا در مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلان‌شهر اصفهان تا اواخر روز در شرایط ناسالم خواهد بود.

اطلاعیه هواشناسی

در این اطلاعیه آمده است که روز شنبه افزایش محسوس شاخص کیفیت هوا توأم با رشد پتانسیل غلظت آلاینده‌ها تا شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی وجود دارد و در صورت رعایت نکردن و عدم کنترل منابع آلاینده احتمال شرایط بسیار ناسالم به ویژه در مناطق پر تردد و صنعتی دور از انتظار نیست.

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان آلودگی هوا طی روز شنبه ۱۸ آذر در مناطقی چون کلان‌شهر اصفهان، خمینی شهر، برخوار (دولت آباد)، لنجان، نواحی صنعتی اصفهان، فرودگاه اصفهان، فلاورجان، کبوتر آباد، لنجان (زرین شهر)، مبارکه، مورچه خورت، شاهین شهر و میمه و نجف آباد پیش‌بینی شده است.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان بر لزوم مدیریت منابع آلاینده از جمله کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی تاکید و توصیه کرده است که عموم شهروندان طی این مدت تردد غیر ضرور را کاهش دهند و از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز خودداری کنند.

نظرات