معرفی ارزان ترین نما و راهکارهای کاهش هزینه تمام شده نمای ساختمان

0

اهمیت طراحی نمای ساختمان برهیچکس پوشیده نیست و طراحی نمای ساختمان به عنوان بخشی از روند ساخت و سازهمیشه مورد توجه افراد و سازندگان می باشد. اما پیمانکاران ومالکان همیشه به دنبال نماهایی هستند که هم زیبا و منعطف بوده و هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد. ما در اینجا می خواهیم راهکارهایی برای کاهش هزینه‌های نما داشته باشیم وهمچنین تعدادی از نماهای ارزان را معرفی کنیم. پس تا پایان با ما خانه معمارهمراه باشید تا بتوانید نمایی ارزان و در عین حال زیبا برای ساختمان خود داشته باشید.

 هزینه تمام شده نمای ساختمان

عوامل تاثیرگذار بر قیمت تمام شده نمای ساختمان

عوامل تاثیرگذار برهزینه تمام شده نمای ساختمان شامل موارد زیر است.

 • سبک طراحی نمای ساختمان
 • انتخاب مصالح مصرفی
 • سیستم اجرایی نمای ساختمان
 • میزان دستمزد کارگران

از میان این عوامل به طور قطع مصالح مصرفی بخش زیادی از هزینه تمام شده را شامل می‌شود. با تغییر مصالح مصرفی و استفاده از مصالح ارزان تر می توان نمای ارزان تری داشت اما این تنها راهکار ممکن نیست ؛با مدیریت صحیح و کمی دقت می‌توان نمای زیبا، ارزان و در عین حال با کیفیت داشت. در ادامه به این موضوع می پردازیم که چطور تاثیر این عوامل را بر هزینه تمام شده نمای ساختمان کاهش داده و نمایی ارزان و با کیفیت داشته باشیم.

چگونه ارزان‌ترین نما را با بهترین کیفیت داشته باشیم ؟

 • انتخاب سبک مناسب

اولین موضوع در طراحی نمای ساختمان سبک نماست. سبک نما تاثیر زیادی در هزینه تمام شده ساختمان دارد. نمای کلاسیک هزینه تمام شده بیشتری نسبت به سبک طراحی مدرن و مینیمال دارد. بنابراین اگر سبک نما برای شما اهمیت ندارد می توانید از سبک های مدرن استفاده کنید تا هزینه کمتری را متحمل شوید.

اما این به آن معنا نیست که درسبک نمای کلاسیک امکان کاهش هزینه ها وجود ندارد. با استفاده از متریال های نوین جایگزین سنگ می توانید یک نمای کلاسیک با قیمت پایین تر داشته باشید. به عنوان مثال استفاده از سنگ مصنوعی می‌تواند جایگزین مناسبی برای سنگ‌های طبیعی باشد و هزینه تمام شده کمتری را به شما تحمیل کند. البته همیشه انتخاب متریال ارزان‌تر به معنی بی‌کیفیت‌تر شدن نما نیست.

هزینه تمام شده نمای ساختمان

 • انتخاب متریال‌های ارزان‌تر

انتخای متریال ارزان تر یعنی استفاده از سیستم مصالح جایگزین به جای مصالح گران قیمت می تواند راهکاری برای کاهش هزینه های نمای ساختمان باشد. مثل استفاده ازسیمان ، سرامیک ، سنگ مصنوعی جایگزین سنگ.

 • استفاده از طرح‌های ساده‌تر یا به اصطلاح نماهای سبک‌تر

به عنوان مثال در طراحی نمای کلاسیک می‌توان با کم کردن ابزارها، باکس‌ها و جزییات ، نمای ساده تر و سبک‌تر در عین حال زیبایی داشته باشید.

 • استتفاده از سیستم اجرایی ارزان‌تر

در اجرای نمای ساختمان دو نوع سیستم اجرای وجود دارد. سیستم اجرایی خشک وسیستم اجرایی تر. به طور معمول نمای خشک هزینه تمام شده کمتری دارد .

 • استفاده از مصالح محلی

برخی مصالح در مناطقی به وفور یافت می شود. بهتر است سبک طراحی نمای ساختمان خود را مطابق با متریال‌های موجود در منطقه ،انتخاب کنید. سعی کنید مصالح سفارشی و خاص را در درجه دوم اولویت خود قرار دهید .

 • مصالح با هزینه نگهداری پایین انتخاب کنید
 • استفاده از مصالح مشابه با درجه کیفی پایین‌تر ولی کارایی مشابه
 • استفاده از نیروی اجرایی متخصص

نیروی کار ارزان و غیرمتخصص بر خلاف تصور، هزینه زیادتری به شما تحمل می کند و ممکن است در پایان کار نیز نتیجه رضایت بخشی نداشته باشد.

 • مشاوره گرفتن جهت طراحی نمای ساختمان

قبل از هر کاری بهتر است از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید. کارشناس طراحی نمای ساختمان با توجه به خواسته‌ها، شرایط اقلیمی و میزان بودجه در نظر گرفته شده، مناسب ترین و زیباترین طراحی را برای شما انجام می‌دهد. داشتن طراحی نما باعث می‌شود نمای ساختمان خود را قبل از اجرا مشاهده کنید و در صورتی که بخش هایی از طراحی مورد پسندتان نیست بدون مشکل و هزینه آن را تغییر دهید. بنابراین می توان گفت داشتن طراحی نمای ساختمان بخش زیادی ازهزینه‌های دوباره کاری را کاهش داده  و تیم اجرایی شما می تواند مطابق با ابعاد و اندازه‌های از پیش تعیین شده با سرعت بیشتری پروژه را به اتمام برساند.

معرفی ۸ متریال ارزان در طراحی نمای ساختمان

۱)سیمان

نمای سیمانی یکی از ارزان‌ترین نماها محسوب می‌شود. نمای سیمان سفید، نمای سیمان شسته، نمای سیمان تخته ماله، نمای سیمان چکشی، نمای تگری و ماهوتی و… از انواع  مختلف نمای سیمانی می‌باشند. ازسیمان می‌توان در طراحی نمای رومی نیز بهره برد و سیمان را جایگزین سنگ در طراحی نمای رومی کرد که نمایی فوق العاده زیبا و لوکس را ایجاد می‌کند.

۲)آجر

آجر یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین مصالح قابل استفاده در نما است. هزینه تمام شده این نما به خصوص در مناطقی که فراوانی آن وجود دارد نسبتا پایین است. آجردرانواع مختلفی تولید می‌شود که استفاده از هر کدام از انواع آجرها هزینه‌ تمام شده  متفاوتی را در پی دارد.

۳)پنل‌های پیش ساخته

هزینه تمام شده نمای ساختمان

پنل های پیش ساخته متریالی ارزان و در عین حال مقاوم در طراحی نمای ساختمان محسوب می شود که دارای انواع مختلفی ست. به دلیل سرعت اجرای بالا علاوه بر کاهش هزینه های نیروی کار، شما را  درگیر افزایش قیمت مصالح حین ساخت نیز نمی‌کند.

۴)پنل‌های بتنی یا صفحات بتنی

صفحات بتنی به عنوان یکی از مصالح ارزان دارای دوام و ماندگاری بالایی شناخته می شنوند. این پنل ها در طراحی نمای مدرن و مینیمال فوق العاده زیبا هستند.

۵)کامپوزیت

کامپوزیت در واقع از جنس ورق آلومینیوم است. نمای اجرا شده با کامپوزیت به دلیل هزینه پایین اجرا و زمان اجرای کوتاه ، هزینه تمام شده پایین‌تری دارد ؛همچنین کامپوزیت با هر اقلیم آب و هوایی نیز متناسب است.

۶)چوب پلاست

چوب پلاست جز مصالح نوینی است که جایگزین مناسبی برای چوب طبیعی است. این متریال در دو سبک مدرن و کلاسیک کاربرد دارد و هزینه تمام شده آن نسبت به چوب طبیعی فوق العاده پایین‌تراست.

۷)نمای استرچ متال

نمای استرچ متال می تواند به عنوان نمای اول و یا پوسته و محافظ نمای اول استفاده شود و ظاهری زیبا وجذاب برای ساختمان ایجاد کند. به دلیل اجرای آسان و استفاده از مصالح کمتر هزینه تمام شده نما را کاهش می دهد. از طرفی قابلیت بازیافت نیز دارد.

هزینه تمام شده نمای ساختمان

۸)نماهای پاششی

یکی ازانواع نماهای ساده و ارزان، نماهای پاششی هستند. نماهای پاششی شامل نمای مینرال، نمای اتیکس، نمای بایرامیکس ونمای کنتکس می‌شوند. این نوع از نماها به دلیل سرعت بالای اجرا و ارزان قیمت بودن هزینه تمام شده فوق العاده پایینی دارد.

۹)سرامیک

سرامیک نیز یکی از متریال های پرکاربرد در نمای ساختمان است . سرامیک در طرح های مختلف مثل طرح سنگ ، طرح سنگ تراورتن و آنتیک ، طرح آجر ، طرح چوب و … وجود دارد. سرامیک را هم به صورت خشک و هم به صورت تر می تون اجرا کرد.

هزینه تمام شده نمای ساختمان

معرفی متخصص طراحی نمای ساختمان

در اینجا به عواملی که می تواند هزینه تمام شده نمای ساختمان را کاهش دهد و همچنین تعدادی از مصالح ارزان در طراحی نمای ساختمان پرداختیم. اما توجه داشته باشید استفاده از نظر کارشناسان این حرفه می تواند بهترین نتیجه را در پی داشته باشد.

خانه معمار با سالها تجربه در زمینه طراحی نقشه ساختمان ، طراحی نمای ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی می تواند به شما در طراحی نمای ساختمان با کمترین هزینه  کمک کند . جهت مشاوره و ارتباط مستقیم می توانید یا شماره ۰۲۱۹۱۰۱۴۵۲۵ تماس حاصل فرمائید./۲۳۶۶۵۳

نظرات