شرایط و آدرس سایت ثبت نام گاز مایع دولتی + نحوه ثبت نام در سامانه سدف (niopdc.ir)

0

شرایط و آدرس سایت ثبت نام گاز مایع یارانه ای + نحوه ثبت نام در سامانه سدف (niopdc.ir)

ورود به سایت درخواست گاز مایع دولتی niopdc.ir

سایت ثبت نام گاز مایع یارانه ای +راهنمای ثبت نام گاز مایع یارانه ای و دولتی با جزوئیات خبر و نحوه ثبت نام گاز مایع به نرخ دولتی مسکونی و تجاری و قیمت گاز مایع دولتی و زمان تحویل و همه چیز درباره شرایط و اعطای گاز مایع یارانه ای در سایت https://newtejaratasan.niopdc.ir را در ادامه بخوانید:

شرایط و آدرس سایت ثبت نام گاز مایع دولتی + نحوه ثبت نام در سامانه سدف (niopdc.ir)

طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی متقاضیان گاز مایع دولتی و یارانه ای و گازوئیل می توانند برای درخواست گاز مایع به سامانه سدف به نشانی اینترنتی niopdc.ir مراجعه کرده و سوخت مصرفی خود را به نرخ دولتی دریافت کنند. این شامل متقاضیان منازل مسکونی و تجاری و کشاورزی می باشد.

توجه: برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به آدرس niopdc.ir مراجعه یا با سامانه ارتباط مردمی ۰۹۶۲۷ تماس حاصل کنند.

سامانه سدف newtejaratasan.niopdc.ir یکی از سامانه های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است که در سال های اخیر، تمام افراد و شرکت هایی که در صنایع مختلف فعالیت داشته فرآورده های نفتی خود را با درخواست از طریق این سامانه دریافت کردند.

چگونه در سامانه سدف ثبت نام کنیم؟

بطور کامل راهنمای ثبت نام در سامانه سدف برای درخواست گاز مایع را در این * لینک * بخوانید:

مراحل ثبت نام گاز مایع در سامانه سدف

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: توزیع گاز مایع یارانه‌ای تنها از طریق سامانه دریافت فرآورده‌های نفتی (سدف) انجام می‌شود و متقاضیان باید در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف) ثبت‌نام کنند.
در متن این اطلاعیه آمده است: «با توجه به قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، همه هموطنانی که متقاضی دریافت گاز مایع یارانه‌ای هستند، لازم است در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف) ثبت‌نام کنند.

آدرس سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف)

متقاضیان برای ثبت‌نام در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی، به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنند:

https://newtejaratasan.niopdc.ir

سامانه سدف

سامانه سدف newtejaratasan.niopdc.ir یکی از سامانه های جدید فرآورده های نفتی می باشد که امکان درخواست برای این مواد و هم چنین دریافت آن ها را آسان نموده است. افراد متقاضی دریافت سوخت می توانند با ثبت نام در سامانه سدف از طریق این آدرس برای ثبت نام گاز مایع و سایر فرآورده های نفتی اقدام نمایند. این سامانه برای استفاده بخش های گوناگون از جمله صنایع کشاورزی، حمل و نقل دریایی، معادن، اقتصادی، تامین منابع آب و موارد این چنینی ایجاد شده است و همه این اصناف می توانند درخواست خود را از طریق آن ارائه دهند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بر لزوم ثبت‌نام متقاضیان در سامانه دریافت فرآورده‌های نفتی (سدف) برای دریافت گاز مایع تأکید کرد.

جعفر سالاری‌نسب در این باره به خبرنگار شانا گفت: گاز مایع (ال‌پی‌جی) به قیمت یارانه‌ای در حال توزیع است، اما همه متقاضیانی که نیازمند دریافت گاز مایع برای مصارف خانگی یا مشاغل خرد هستند باید در سامانه دریافت فرآورده‌های نفتی ثبت‌نام و از طریق این بستر الکترونیکی سوخت موردنیاز خود را دریافت کنند.

وی افزود: دولت تلاش می‌کند فرآورده یارانه‌ای را به دست مردم به‌عنوان مصرف‌کننده اصلی برساند و از شبکه خارج نشود، بنابراین تلاش شده است تا انواع فرآورده با قیمت یارانه‌ای به‌منظور شفافیت بیشتر از طریق بسترهای اینترنتی توزیع شود. دولت همچنین سوخت را به نرخ یارانه‌ای تحویل نیروگاه‌ها می‌دهد تا برق با نرخ یارانه‌ای تحویل مردم شود، بنابراین همه تلاش دولت این است که مردم در بحث سوخت مشکلی نداشته باشند و فرآورده‌ای که نیاز دارند، در اختیار آنها قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: ماهیت شکل‌گیری سامانه سدف نیز که زیرساخت‌های آن در سال‌های گذشته آماده و تکمیل شده همین امر بوده است تا متقاضیان واقعی گاز مایع را که به گاز شهری دسترسی ندارند، شناسایی کرده و سوخت یارانه‌ای از این طریق در اختیار این افراد قرار گیرد.

قیمت گاز مایع

سالاری‌نسب تصریح کرد: کارتخوان‌ها را حتی به روستاهای سخت‌گذر نیر ارسال کردیم و پرداخت قیمت گاز مایع از این طریق انجام می‌شود؛ نفت سفید نیز به همین منوال از طریق فروشندگی‌ها و با قیمت یارانه‌ای در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

توزیع الکترونیکی سوخت

توزیع الکترونیکی گاز مایع را از حدود یک سال گذشته آغاز کرده‌ایم و سیستان و بلوچستان بیشترین نیاز را داشت که در این استان صددرصد ثبت‌نام انجام شده است و حتی عشایر نیز ثبت‌نام کرده‌اند، اما برخی مصارف مربوط به کسب‌وکارهای خرد است که سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) متولی شناسایی این مشاغل است و باید احراز هویت آنها انجام شود و با تأیید سازمان صمت استان، گاز مایع در اختیار این مصرف‌کنندگان نیز قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بیان کرد: به نظر می‌رسد کمتر از ۱۰ درصد نیاز گاز مایع کشور مربوط به نیازهای غیریارانه‌ای باشد که تلاش میکنیم آن را هم از طریق سدف توزیع کنیم.

سالاری‌نسب‌ تأکید کرد: این شرکت تنها وظیفه توزیع‌ گاز مایع را به‌عهده دارد و قیمت‌گذاری و نظارت بر نحوه توزیع به‌عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و ستاد تنظیم بازار است. شرکت‌های موزع نیز زیرمجموعه وزارت صمت تعریف شده اند که باید از همان مسیر، بر نحوه توزیع گاز مایع با نرخ یارانه‌ای هر کپسول ۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان بر آنها نظارت شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: هدف از مصوبه مجلس و دستورعمل دولت ایجاد شفافیت در روند عرضه سوخت است که در این باره شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به تعهدهای خود به‌صورت کامل عمل کرده و سیستم بانکی نیز آماده است با عرضه صددرصدی گاز مایع کشور به‌صورت الکترونیک،‌ روند شفافیت در عرضه فرآورده را تسهیل کند.

سالاری‌نسب‌ تأکید کرد: بالطبع خانوارهایی که به گاز شهری دسترسی دارند، شامل دریافت گاز مایع یارانه‌ای نمی‌شوند، اما باز هم دولت در این باره نیز تسهیلاتی در نظر گرفته و وزارت صمت نیز صحت ادعای مشاغل خرد را بررسی و تأیید می‌کند.

وی تصریح کرد: هیچ کمبودی وجود ندارد و اولویت اصلی تامین نیاز مردم است و به هر مقدار شرکت‌های توزیع‌کننده گاز مایع بخواهند، تحویل خواهد شد، اما باز هم تأکید می‌کنیم که توزیع تنها در بستر سدف انجام خواهد شد.

شرایط و آدرس سایت ثبت نام گاز مایع دولتی + نحوه ثبت نام در سامانه سدف (niopdc.ir)

آموزش و راهنمای ثبت نام گاز مایع در سامانه سدف

 • اگر قبلا ثبت نام نکرده اید ابتدا در آدرس اینترنتی سامانه newtejaratasan.niopdc.ir یا «سامانه سدف» ثبت نام کنید
 • جهت ورود به سامانه سدف لازم است نشانی niopdc.ir و یا به فارسی سامانه سدف را در گوگل جستجو کنید
 • در صورتیکه سهمیه جهت ذخیره سازی باشد، نوع سهمیه را ذخیره سازی انتخاب کرده و همچنین انبار مورد نظری که قرار است سهمیه ذخیره سازی را از آن دریافت کند را مشخص میکند.

ورود به سایت درخواست گاز مایع دولتی niopdc.ir

 • بعد از تکمیل فرآیند ثبت نام، نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید. با قرار دادن این اطلاعات می توانید به صفحه اصلی کارری خود وارد شده و در این بخش نسبت به ثبت درخواست اقدام کنید.
 • بعد از وارد شدن به صفحه اصلی قسمت پایین بخش ورود کاربران، قسمتی با عنوان «سامانه فرم الف» قرار گرفته است.
 • از بین دو گزینه «ثبت نام شخص حقیقی» و «ثبت نام شخص حقوقی» یکی را انتخاب کنید.
 • با توجه به این که به عنوان یک شخص حقیقی یا حقوقی قصد ثبت نام در این سامانه را دارید، بر روی گزینه مورد نظر خود کلیک نمایید.
 • ابتدا با فرض ثبت نام شخص حقیقی گزینه اول را انتخاب کرده و وارد شدیم.
 • بعد از ورود صفحه جدیدی را مشاهده خواهید کرد که باید اطلاعاتی از جمله کد ملی، تاریخ تولد، جنسیت، نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، شماره تلفن همراه، شماره تلفن منزل با پیش شماره، پست الکترونیک و ادرس خود را وارد نمایید.

توجه: آدرس را یک بار باید به صورت جداگانه و با انتخاب استان، شهر تا آخرین بخش محل زندگی انتخاب نموده و کد پستی را وارد کنید؛ بار دیگر هم باید آدرس را به طور کامل در محل مربوطه و به صورت پوسته بنویسید.

 • در مرحله بعد فرم ثبت نام سامانه سدف گاز مایع ابتدا باید یک سوال امنیتی را انتخاب کرده و جواب آن را هم در کادر مربوطه قرار دهید. این سوال ها شامل نام بهترین دوست، نام اولین مدرسه، شهر محل تولد، قهرمان کودکی و نام پدر می باشند. یکی را به دلخواه انتخاب کرده و پاسخ ان را بنویسد. باید پاسخ این سوال را در ذهن داشته باشید که در صورت نیاز بتوانید آن را وارد کنید.
 • در ادامه باید کد امنیتی موجود را در جایگاه خود قرار داده و تیک مربوط به عبارت « مفاد مطروحه در دستورالعمل ماده ۴۴ آئین نامه اجرایی مواد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز را مطالعه و مورد تایید است و مسئولیت صحت اطلاعات فوق را پذیرفته ام» را بزنید.
 • لینک متن کامل دستورالعمل هم در این بخش قرار داده شده تا قبل از زدن تیک بتوانید ان را مطالعه کنید. نهایتا باید گزینه «ثبت مشخصات» در قسمت پایین صفحه را بزنید تا ثبت نام شما تکمیل گردیده و نام کاربری و رمز عبورتان را دریافت کنید.
 • مرحله بعدی اگر به عنوان یک فرد حقوقی قصد ثبت نام در سامانه سدف سوخت را دارید، باید گزینه «ثبت نام شخص حقوقی» را انتخاب کنید.
 • سپس به صفحه درخواست اطلاعات آن وارد می شوید. اولین بخش فرم ثبت نام اشخاص حقیقی مربوط به اطلاعات کارگاه است و باید در این قسمت شناسه ملی، کد اقتصادی، تاریخ ثبت، آدرس و کد پستی کارگاه، نوع آن، مالکیت، نحوه مدیریت و بخش فعالیت کارگاه را مشخص کنید.
 • سپس مشخصات کارگاه و مشخصات بیمه ای مانند کد ملی، تاریخ تولد، نام،‌ نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، شماره تلفن ثابت و همراه نماینده و آدرس وی وارد شود. در بخش مشخصات بیمه هم باید شماره بیمه نامه کارگاه را وارد نمایید.
 • بخش پایانی فرم ثبت نام اشخاص حقوقی می رسید. این بخش کاملا شبیه به فرم ثبت نام شخص حقیقی است که آن را توضیح دادیم. در این قسمت بعد از انتخاب و پاسخ دادن به سوال امنیتی، باید کد امنیتی موجود را هم وارد کنید. در نهایت تیک عبارت مربوط به پذیرش مفاد دستورالمل مذکور را زده و ر روی گزینه «ثبت مشخصات» کلیک کنید. در این مورد هم با پایان ثبت نام نام کاربری و رمز عبور در اختیار شما قرار می گیرد.

فراموشی رمز عبور

در صورتی که رمز عبور خود را هم فراموش کرده باشید، هیچ لزومی به نگرانی نیست. کافی است گزینه « رمز عبور خود را فراموش کرده ام» را انتخاب کنید. در ادامه از شما خواسته می شود تا نام کاربری تان را وارد کرده و یکی از روش های بازیابی رمز با استفاده از پیامک یا ایمیل را انتخاب کنید. بعد از ورود این اطلاعات، کد امنیتی را وارد کرده و بر روی گزینه «یادآوری کلمه عبور» کلیک کنید. در نهایت رمز عبور جدید برای شما ارسال خواهد شد و به کمک آن می توانید به سامانه سدف گاز مایع وارد شوید.

مراحل درخواست سوخت

برای این کار ابتدا گزینه «ثبت درخواست جدید» را در صفحه اصلی انتخاب نمایید.
با انتخاب این گزینه فرم ثبت نام به شما نمایش داده خواهد شد که باید ان را به طور کامل و با دقت پر کنید.
در مرحله بعدی، بسته به دلیلی که برای دریافت سوخت انتخاب کرده اید، باید یک سری مدارک را بارگذاری کنید.

مدارک درخواست سوخت گاز مایع

این مدارک بسته به نوع درخواست شما می توانند متفاوت باشند

خوراک : فرآورده هایی است که در برخی فعالیت ها به عنوان مواد اولیه جهت تولید فرآورده های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال از نفت کوره برای تولید ایزوگام و سایر موارد استفاده می شود.
سوخت : فرآورده هایی می باشد که به منظور مصارف گرمایشی و سوخت مصرفی دستگاهها و ماشین آلات استفاده می شود.
ذخیره : این است که در برخی از فعالیت ها مشتریان باید همیشه مقداری فرآورده به عنوان ذخیره در مخزن موجود داشته باشند تا در صورت عدم دریافت به

پیگیری سوخت در سامانه سدف

جهت پیگیری درخواست سوخت خود از طریق این سامانه کافی است اقدامات زیر را انجام دهید:

ابتدا باید به صفحه آدرس این سامانه مراجعه کرده با ورود نام کاربری و رمز عبور خود، وارد حساب کاربری تان بشوید.
در ادامه گزینه «لیست درخواست ها» را در صفحه اصلی حساب خود انتخاب نمایید.
در این قسمت با وارد کردن شماره درخواستی که بعد از ثبت آن به شما ارائه شده است می توانید از وضعیت درخواست خود مطلع شوید.

نظرات