آخرین وضعیت تعطیلی مدارس شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ به علت آلودگی هوا و بارش برف

0

آخرین وضعیت تعطیلی مدارس شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ به علت آلودگی هوا و بارش برف

اسامی شهر های تعطیلی مدارس شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ به علت آلودگی هوا و بارش برف البرز و ایلام و خراسان رضوی ، تبریز ، زاهدان، زابل خوزستان ، اهواز ، یزد ، بوشهر ، زنجان ، اصفهان ، رشت ، سقز ، سنندج ، کردستان و شیراز ، اراک ، سیستان و بلوچستان و زابل و زاهدان و قم و قزوین و سمنان و کرمان و مشهد و سرخس و تایباد برای دانش آموزان و والدین مهم شده و می پرسند آیا مدارس فردا تعطیل است؟ یا نه تعطیل نیست

♦️کلیه‌ی مدارس در تمام استان ها و شهر ها فردا شنبه ۱۸ آذر دایر هستند

🔹طبق اعلام دبیر کارگروه کمیته اضطراری آلودگی هوای استان، فردا شنبه ۱۸ آذر کلیه‌ی مدارس به صورت حضوری دایر خواهند بود.

اگر چه پدر و مادر دانش اموزان خواستار تعطیلی مدارس برای شنبه ۱۸ آذر (۱۴۰۲) هستند اما فردا مدارس تعطیل نیست.

اخبار لحظه و لحظه تعطیلی مدارس فردا در ادامه….

خواسته خانواده ها و دانش اموزان این است که اگر تعطیلی مدارس برای شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ اعلام خواهد شد زودتر اطلاع رسانی شود تا بچه ها تکلیف خود را بدانند.

این خبر تکمیل میشود…

تعطیلی مدارس شنبه 18 آذر 1402

 

آیا مداس شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ تعطیل است؟

خیر، مداس شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ نیست و تمامی کلاس ها به صورت حضوری برگزار میشود. بر اساس گزارش منابع خبری، تعطیلی مدارس شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ در البرز و ایلام و خراسان رضوی ، تبریز ، زاهدان، زابل خوزستان ، اهواز ، یزد ، بوشهر ، زنجان ، اصفهان ، رشت ، سقز ، سنندج ، کردستان و شیراز ، اراک ، سیستان و بلوچستان و زابل و زاهدان و قم و قزوین و سمنان و کرمان و مشهد و سرخس و تایباد صحت ندارد. در ادامه وضعیت تعطیلی مدارس شنبه ۱۸ آذر/ کدام مدارس فردا تعطیل است / تعطیلی مدارس فردا شنبه / تعطیلی مدارس شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ و اسامی شهر هایی که مدارس آنها تعطیل هستند را بخوانید

آیا مدارس شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ تعطیل است؟| تعطیلی مدارس فردا 18 آذر 1402 (جدید)

اخبار تعطیلی مداس شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲

اگرچه این سوال برای بسیاری از والدین و دانش آموزان پیش آمده است که آیا فردا شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ مدارس به علت آلودگی یا برودت هوا تعطیل است یا خیر؟ و آیا صحت دارد؟ باید بگوییم خیر، شنبه هجدهم آذر ۱۴۰۲ همه مدارس استان تهران باز و دایر است و هیچ خبری مبنی بر تعطیلی احتمالی روز شنبه نیست. مگر اینکه تا قبل از شنبه شدت آلودگی یا برودت هوا طوری باشد که مدارس تعطیل شود، آن وقت هر اطلاعیه رسمی از سوی وزارت آموزش و پرورش صادر بشود و ما هم در همین خبر به اطلاع شما خواهیم رساند.

ایسنا در این رابطه نوشت: در حالی‌که مردم ایران طی روزهای اخیر با آلودگی هوا مواجه بوده‌اند، میانگین کیفیت برخی شهرها در وضعیت قابل قبول قرار گرفته است.

آلودگی هوا، از مهر ماه میهمان ناخوانده شهرهای بزرگ ایران است که این روند در روز جمعه ۱۷ آذر ماه نیز ادامه دارد و کیفیت هوا اکنون در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) است.

اگر چه میزان آلودگی هوا در نقاط بهبود یافته اما پیش بینی‌های هواشناسی حکایت از این دارد که تا ساعات آینده وضعیت کیفیت هوا به شرایط قابل قبول خواهد رسید.

البته در این شرایط باز هم به کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی و ریوی توصیه می‌شود در فضای باز تردد نکرده و در صورت لزوم حتما از ماسک استفاده کنند.

اینروزها خبر تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا حائیز اهمیت شده و دانش آموزان پیگیر این هستند که آیا مدارس تعطیل است یا خیر مسئولین نیز خبرهای تعطیلی را دیر وقت و یا با تعلل اعلام می کنند تا جایی که این خبرها در همان روز اطلاع رسانی میشود که معمولا بچه ها به مدرسه رفتند.

وضعیت تعطیلی مدارس شنبه و یکشنبه ۱۸ و ۱۹ آذر ۱۴۰۲

گفتنی است شایعاتی مبنی بر تعطیلی شنبه و بکشنبه ۱۸ و ۱۹ آذر هفته بعد در برخی سایت های زرد منتشر شده که به هیچ عنوان صحت ندارد و دانش آموزان خبرهای تعطیلی را از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش و ستاد مدیریت بحران استان ها پیگیری کنند.

در حال تکمیل…

پیش‌بینی بارش باران در کشور

ئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا ادامه داد: شنبه (۱۸ آذر) با ورود سامانه بارشی به کشور در استان‌های واقع در غرب، شمال غرب و نیز در گیلان و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی، بارش باران، در برخی مناطق رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در نقاط کوهستانی و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت هواشناسی شهرها هجدهم آذر

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور در هفته آینده اظهار کرد:شنبه (۱۸ آذر) مجدد در نواحی شمالغرب، غرب و سواحل غربی دریای خزر افزایش ابر، بارش و وزش باد انتظار می‌رود. از بعدازظهر سه‌شنبه و روز چهارشنبه دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی شهرهای ایران در هفته پیش رو با صدور هشدار سطح زرد ازفعالیت سامانه بارشی، رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی در برخی نقاط گردوخاک ودر مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف از سه‌شنبه تا شنبه ( ۱۴ تا ۱۸ آذر) خبر داد.

در اثر این مخاطره جوی احتمال لغزندگی جاده‌ها، افزایش ترافیک شهری، احتمال آبگرفتگی معابر به‌طور محدود، احتمال جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، احتمال آسیب به محصولات کشاورزی حساس به بارندگی در این بازه زمانی دور از انتظار نیست.

این شرایط جوی روز شنبه ۱۸ آذر ماه ۱۴۰۲ در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، قزوین، البرز، شمال تهران، مرکزی، لرستان و ایلام پیش‌بینی می‌شود.

در اثر این مخاطره جوی احتمال لغزندگی جاده‌ها، افزایش ترافیک شهری، احتمال آبگرفتگی معابر به‌طور محدود، احتمال جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، احتمال آسیب به محصولات کشاورزی حساس به بارندگی در این بازه زمانی دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب‌ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی، خودداری از توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و انتقال محصولات کشاورزی به انبارهای استاندارد را توصیه می‌کند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

نظرات