نقشه مترو پرند به تهران و بالعکس + قیمت بلیت و ساعت حرکت و عکس

0

نقشه مترو پرند به تهران و بالعکس + قیمت بلیت و ساعت حرکت و عکس

مترو پرند ۹ آذر ۱۴۰۲ افتتاح شد و پس از این قرار است مسیر ریلی پرند به تهران و بالعکس مسافران را جابجا کند. توجه داشته باشید خط مترو پرند یک طرفه است و صبح‌ها به سمت تهران و عصرها به سمت پرند می‌روند. اما برای آشنایی شما که هر روز قرار است مسیر تهران – پرند و پرند – تهران با مترو طی کنید نقشه و مسیرهای متروی پرند – تهران همراه با ساعت حرکت متروی پرند به تهران و بالعکس و ایستگاه ها و قیمت بلیت مترو پرند را مطلبی را اماده کرده ایم

نقشه مترو پرند تهران + قیمت بلیت و ساعت حرکت مترو پرند به تهران و بالعکس

مترو پرند کجاست + ساعت حرکت مترو پرند به تهران و بالعکس

خط مترو پرند بخشی از خط ۵ مترو تهران است و در کیلومتر ۱۸ جاده تهران-پرند واقع شده و از ایستگاه شاهد حرکت می‌کند. این ایستگاه، دسترسی مناسبی به مناطق مختلف شهر پرند و سایر شهر‌های اطراف دارد که هز جمله شهر پرند، بلوار باهنر، تقاطع بلوار علامه طباطبایی را می توان اشاره کرد.
مسیر تهران به پرند، حدود ۵۰ کیلومتر است. اگر این مسیر را با اتوبوس، مترو یا تاکسی خطی طی کنیم، حدود ۲ ساعت طول خواهد کشید.

همچنین قطار حومه‌ای تهران-پرند، در هر ساعت، دو بار حرکت می‌کند و مسیر را در حدود ۴۵ دقیقه طی می‌کند.

عکس نقشه مترو پرند

قیمت بلیت مترو پرند

تشکری هاشمی در ارتباط با بهای بلیت مترو پرند، گفت: بهای بلیت مترو پرند باید متناسب با اقتصاد خانواده و بهای ناوگان حمل و نقل عمومی مشخص شود. احتمالا بهای بلیت مترو پرند بین ۱۵ الی ۱۶ تومان خواهد بود. البته این موضوع در کمیسیون حمل و نقل شورای شهر مطرح خواهد شد و سعی می‌کنیم تا یکشنبه هفته آینده این موضوع را به تصویب برسانیم.

آدرس ایستگاه مترو شهر پرند

ایستگاه مترو شهر پرند در ضلع جنوبی شرقی شهر پرند و آزادراه تهران-ساوه قرار دارد. خط مترو‌پرند یک طرفه است و صبح‌ها به سمت تهران و عصرها به سمت پرند می‌رود و به نظر می‌رسد با توجه به دور بودن مسیر، سرفاصله نیم ساعت منطقی است.

مترو پرند پس از ۱۸ سال؛ نهم آذر ۱۴۰۲ با حضور رییس‌جمهور افتتاح شد. این پروژه در سال ۱۳۸۴ توسط وزارت راه و شهرسازی آغاز شد و در سال ۱۳۹۱ به شهرداری تهران واگذار شد. که بخش اول، حدفاصل ایستگاه شاهد تا محدوده شهر آفتاب (به طول ۴ کیلومتر) در ابتدای سال ۱۳۹۵ افتتاح شد و بخش دوم، حدفاصل ایستگاه شهرآفتاب تا فرودگاه امام راحل (به طول ۲۶ کیلومتر) در مرداد ماه سال ۱۳۹۶ افتتاح شد و در نهایت بخش سوم، حدفاصل ایستگاه فرودگاه امام تا شهر جدید پرند (به طول ۱۹ کیلومتر) در آذر ماه سال ۱۴۰۲ بهره برداری شد

در همین رابطه سخنگوی دولت گفته است که این پروژه در بخش حدفاصل فرودگاه امام راحل تا شهر پرند به ارزش امروز کالا و خدمات، مبلغی فراتر از ۶ هزار میلیارد تومان هزینه داشته است. براساس آمار‌های ترافیکی، روزانه ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر بین تهران و شهر پرند تردد دارند که بیشتر آن‌ها نیز از وسایل حمل و نقل شخصی استفاده می‌کنند این امر، علاوه بر ایجاد ترافیک، باعث افزایش آلودگی هوا و کاهش کیفیت زندگی شهروندان پرند می‌شود.

مترو پرند

ساعت حرکت مترو تهران به پرند

اولین حرکت مترو‌پرند ساعت ۶ صبح از تهران به سمت پرند و ساعت ۷ صبح نیز از پرند به سمت تهران قطار حرکت می‌کند. همچنین عده‌ای از شهروندان تقاضا داشتند تا این سفرها زودتر آغاز شود که این تقاضای درست است زیرا یک ساعت مسیر است و شاید که اول وقت اداری در محل‌های کار خود حضور نیابند.
این مترو در روز بیش از ۱۲ بار مسافران زیادی را جابه‌جا می‌کند. در حالت عادی گزینه‌ای ایده‌آل برای افرادی است که ساکن شهر پرند هستند و برای سفر‌های روزمره خود از تاکسی و اتوبوس‌های شلوغ و خسته‌کننده استفاده می‌کنند.

مسیر صادقیه به مترو‌پرند

مسیر صادقیه به متروی پرند از خط ۲ مترو تهران شروع میشود. ایستگاه صادقیه سوار خط ۲ شوید و در ایستگاه امام خمینی پیاده شوید. سپس به سمت کهریزک سوار خط یک شوید و در ایستگاه شاهد پیاده شوید و وارد متروی پرند شوید.

مسیر مترو راه آهن تهران به متروی پرند

برای رفتن از مسیر راه اهن تهران به متروی پرند ابتدا سوار خط هفت مترو شوید و در ایستگاه محمدیه پیاده شوید. سپس وارد خط یک شوید و به سمت پایانه کهریزک بروید. در ادامه در ایستگاه شاهد، خط خود را به سمت پرند تغییر دهید.

مسیر میدان آزادی

برای رفتن به مترو‌پرند از ایستگاه میدان آزادی ابتدا باید سوار قطار‌هایی شوید که به سمت پایانه شهید کلاهدوز می‌رود. در ایستگاه دروازه دولت خط خود را تغییر دهید و قطار‌هایی را سوار شوید که به سمت پایانه کهریزک می‌رود. سپس در ایستگاه شاهد خط خود را به سمت پرند تغییر دهید و مستقیم پیش بروید.

مسیر پایانه جنوب

در ایستگاه مترو پایانه جنوب سوار قطار‌هایی شوید که به سمت پایانه کهریزک می‌رود. پس از رسیدن به ایستگاه شاهد خط خود را به سمت پرند تغییر داده و تا انتهای خط پیش بروید. سرویس‌دهی در این مسیر تاکنون در ۲ ایستگاه انجام می‌شد که با افتتاح ایستگاه شهر پرند، انشعاب خط یک از ایستگاه شاهد باقرشهر تا ایستگاه شهر پرند با سه ایستگاه، به صورت یکپارچه مسافران حومه‌ای را جابه‌جا می‌کند.

ایستگاه شهر پرند آخرین ایستگاه در توسعه جنوبی خط یک است که هدف اصلی آن دسترسی و اتصال شهر جدید پرند به شبکه سراسری مترو تهران و ارائه سرویس حمل و نقل به مسافران شهر جدید پرند و مناطق اطراف است که به‌جز حمل و نقل سریع، حذف اثرات زیست محیطی استفاده از سوخت فسیلی و صرفه‌جویی قابل ملاحظه در هزینه منابع ملی و وقت مسافران را در پی دارد.

پرند در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی تهران و در مسیر آزادراه تهران ساوه و در مجاورت فرودگاه بین‌المللی امام (ره) واقع شده است و بر اساس اعلام مسئولان روزانه بیش از ۳۰ هزار نفر بین تهران و پرند تردد می‌کنند. حوزه توسعه مترو مدیریت شهری تهران توانست در مدت۲ سال ۲۴ کیلومتر به طول مترو تهران اضافه کند طول رفت و برگشت این خط به ۴۱ کیلومتر رسید.

نظرات