آخرین وضعیت تعطیلی مدارس مشهد فردا شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ (آلودگی هوا)

0

آخرین وضعیت تعطیلی مدارس مشهد فردا شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ مشخص شد آلودگی هوا

وضعیت تعطیلی مدارس مشهد فردا شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ مشخص شد در ادامه در پاسخ به سوال دانش آموزان عزیز که آیا مدارس مشهد فردا شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ تعطیل است یا نه جزئیات اخبار جدید درباره وضعیت تعطیلی فعالیت مدارس مشهد فردا ۱۱ آذر را بخوانید

آخرین وضعیت تعطیلی مدارس مشهد فردا شنبه 11 آذر 1402 (آلودگی هوا)

آیا فردا شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ مدارس مشهد تعطیل است؟

همچنین کیفیت هوای شهر مشهد در ۲۴ ساعت گذشته نیز با عدد شاخص کلی ۱۲۷ در شرایط هوای ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

بیشترین بار آلودگی از ایستگاه‌های تقی‌آباد، هفت‌حوض و مفتح در شرایط ناسالم برای همه به ثبت رسیده است.

با وجود آلودگی شدید هوا در مشهد هنوز برای تعطیلی مدارس مشهد فردا شنبه ۱۱ آذر تصمیم‌گیری نشده است

🔹در صورت صدور هرگونه اطلاعیه جدید اطلاع‌ رسانی خواهد شد.

آخرین گزارش های هواشناسی از آلودگی هوا، فردا (شنبه ۱۱ آذر) خبر داد و بر اساس هشدار هواشناسی گرد و خاک دوباره کشور را در بر می‌گیرد

شاخص آلودگی هوا

بر اساس گزارشهای دریافتی از مراکز استانها هوای شهر مشهد در ۲۴ ساعت گذشته نیز با عدد شاخص کلی ۱۲۷ در شرایط هوای ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. بیشترین بار آلودگی از ایستگاه‌های تقی‌آباد، هفت‌حوض و مفتح در شرایط ناسالم برای همه به ثبت رسیده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای کلانشهر مشهد با افزایش حجم آلاینده‌ها، در ششمین روز از آذر ماه ۱۴۰۲ در آستانه رسیدن به وضعیت هشدار آلودگی برای تنفس شهروندان قرار دارد.

مهدی اله‌پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد در ۲۴ ساعت گذشته، با عدد ۱۰۴ نشانگر هوای ناسالم است و شاخص هوای این کلانشهر در یک تا ۲ ساعت گذشته با عدد ۹۹ از سالم بودن هوا حکایت دارد، اما در صورت عبور این شاخص از این رقم، وارد وضعیت هشدار آلودگی می‌شود.

وی با بیان اینکه کیفیت هوا در مناطق «سرافرازان، امامیه، الهیه و ماشین ابزار و طرق» مشهد در شرایط آلوده و وضعیت هشدار قرار دارد، ادامه داد: شاخص کیفیت هوا در ۱۸ ایستگاه دیگر دارای سنجش هوا در کلانشهر مشهد، در شرایط سالم برای تنفس شهروندان قرار دارد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در روزهای دارای هوای سالم و پاک به شهروندان توصیه می‌شود، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود از یاد نبرند، اما در روزهای دارای هوای آلوده از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله‌پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی همچنان با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش مؤثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

به گزارش ایرنا، قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

نظرات