سفر جاده ای به مقاصد داخلی؛ مقرون ‌به‌ صرفه و هیجان انگیز

0

برای سفر به شهرهای مختلف می‌توانید با هر بودجه‌ای برنامه‌ریزی کنید، زیرا روش‌های حمل‌ونقل متنوع این امکان را به شما می‌دهد که حتی با هزینه کم نیز بتوانید بلیط اتوبوس به مقاصد مختلف را تهیه کنید و سفری امن و راحت داشته باشید. به‌ویژه در حال حاضر که وجود اتوبوس‌های vip امکان سفر راحت و بدون دردسر را برای شما فراهم کرده است. در این مطلب برای سفرهای داخلی چند مسیر جاده‌ای جذاب را به شما معرفی خواهیم کرد و همچنین نکاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 سفر جاده ای

بهترین مسیرهای داخلی برای سفرهای جاده ای

برای سفر به شهرهای مختلف یکی از جذاب‌ترین روش‌ها، سفر جاده‌ای است که هم می‌توانید از مسیر و هم از مقصد لذت ببرید. البته زمان سفر شما نیز در انتخاب مقصد تاثیر زیادی دارد.

پس مقاصد مختلف را در بهترین فصل‌ها برای سفر جاده‌ای به شما معرفی خواهیم کرد تا هر زمانی که قصد سفر دارید، بتوانید بهترین مقصد را انتخاب کنید و از سفر و مسیر رسیدن به مقصد لذت ببرید.

بهترین مسیرهای سفر جاده‌ای در بهار و پاییز

یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر جاده‌ای به بسیاری از شهرها، فصل بهار و پاییز است چراکه زیبایی‌های طبیعت دو چندان می‌شود. در این فصول انتخاب‌های زیادی برای سفر خواهید داشت.

به این دلیل که آب‌وهوای بیشتر شهرها معتدل هستند و بهترین زمان برای سفـر کردن به آن‌هاست. از جمله این مقاصد می‌توان به شهرهای شمالی در استان‌های مازندران، گیلان و گلستان اشاره کرد. در فصل بهار به‌ویژه اواسط و اواخر آن شمال غربی ایران نیز مثل تبریز، اردبیل، جلفا و زنجان نیز برای سفـر جاده‌ای بسیار مناسب هستند.

همچنین می‌توانید به مرکز ایران و شهرهایی مثل اصفهان، شیراز، یزد، کاشان، کرمان، لرستان، شمال خوزستان و هرمزگان سـفر کنید.

یکی از بهترین راه‌ها برای سفر به این مناطق اتوبوس است. برای مثال با خرید بلیط اتوبوس اصفهان به تهران می‌توانید بسیار اقتصادی سـفر کنید.

سفر با اتوبوس

بهترین مسیرهای سفر جاده‌ای در تابستان

در فصل گرمی مانند تابستان شهرهای خنک و کوهستانی بهترین گزینه برای سفر هستند که مناطق شمال غربی ایران و شمال شرقی مثل تبریز، اردبیل، بجنورد، مشهد و همچنین شهرهای غربی مثل همدان، کرمانشاه، ایلام، کردستان و غیره از جمله مقاصد جذاب و خنک به شمار می‌روند که می‌توانید با اتوبوس یا خودروی شخصی به این مقاصد سفر کنید.

بهترین مسیرهای سفر جاده‌ای در زمستان

در این فصل که سرمای هوا به بسیاری از شهرها چیره می‌شود، بهترین گزینه شهرهای گرمسیری مثل جنوب ایران است. البته بیشتر این مقاصد از شهرهای بزرگ فاصله دارند اما می‌توانید با سفـر از مسیر و مقصد به‌صورت همزمان لذت ببرید. از جمله شهرهای دیدنی برای سفرهای زمستانی جنوب استان خوزستان و شهرهایی مانند اهواز، آبادان، شوش و شوشتر، خرمشهر و… است. در استان هرمزگان نیز می‌توانید به جزیره‌های خلیج فارس نیز سفـر کنید. بوشهر در غرب و همچنین چابهار در شرق نیز از گزینه‌های جذاب برای سفـر زمستانی جاده‌ای هستند.

نکات مهم برای خرید بلیط اتوبوس

برای خرید بلیط اتوبوس ساده‌ترین راه، رزرو آنلاین است. برای مثال رزرو بلیط اتوبوس تهران مشهد را می‌توانید از سامانه آنلاین و بدون هیچ‌گونه محدودیتی انجام دهید. ضمن اینکه امکان مشاهده اطلاعات بلیط خود را خواهید داشت. برای مثال شهرهایی که دارای دو یا چند پایانه هستند، نام پایانه در بلیط درج می‌شود. همچنین ساعت و روز حرکت، نام شرکت مسافربری، ساعت رسیدن به مقصد، نوع اتوبوس، و قیمت آن نیز قابل مشاهده است.

  • اگر مسیر طولانی را برای سـفر جاده‌ای انتخاب می‌کنید، اتوبوس‌های‌ vip را برای سفـر انتخاب کنید. این اتوبوس‌ها، امکانات مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهند که سفـر راحت و بدون دردسری خواهید داشت.
  • در هنگام خرید به ترمینال مبدا و مقصد توجه کنید و پایانه‌ای را انتخاب کنید که فاصله کمی با محل سکونت شما داشته باشد.
  • اگر می‌خواهید در تعطیلات یا ایام پرمسافر به سـفر بروید، حتما از چند هفته قبل بلیط خود را رزرو کنید. چرا که در این ایام موجودی بلیط‌ها به سرعت محدود می‌شود و ممکن است با مشکلاتی مثل موجود نبودن بلیط‌ها مواجه شوید.
  • قیمت بلیط‌ها در فصل‌های مختلف یکسان نیست. یکی از مهم‌ترین مواردی که در این قیمت تاثیرگذار است، زمانی است که برای سـفر انتخاب می‌کنید. یعنی اگر بخواهید در ایام پرمسافر بلیط تهیه کنید، بلیط آن از زمان عادی بیشتر است.

در نهایت اینکه سـفر با اتوبوس نه تنها اقتصادی بلکه با خرید بلیط اتوبوس‌ vip بسیار راحت و بدون دردسر است. چرا که می‌توانید در صندلی‌های تختشو به راحتی استراحت کنید و امکان شارژ موبایل خود را خواهید داشت. همچنین می‌توانید با توقف‌های بین راه از مجتمع‌های رفاهی برای صرف وعده‌های غذایی و نوشیدنی استفاده کنید.

البته این نوع سـفر در برخی جاده‌های زیبا در بهار و تابستان بهترین روش سفر محسوب می‌شود. برای مثال شمال ایران در این دو فصل طبیعت خود را در جاده‌های زیبا به رخ می‌کشد.

با رزرو آنلاین، بلیط خود به هر مقصدی که می‌خواهید را تهیه کنید و بدون دردسر در یک ساعت پیش از حرکت به ترمینال مراجعه و سوار اتوبوس شوید. با این کار نیازی به مراجعه حضوری به شرکت‌های مسافربری مختلف نیز نخواهید داشت./۲۳۴۵۰۴

نظرات