همه چیز در مورد پارچه مبلی یزد+ معرفی بهترین کارخانه

1

پارچه مبلی یکی از مهم‌ترین بخش‌های دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود و انتخاب آن از دغدغه‌های بزرگ افراد در زمان طراحی و خرید وسایل خانه است. تولیدکنندگان مبل باید به دنبال پارچه‌هایی باشند که محبوبیت بیشتری دارند. تنوع طرح، رنگبندی و جنس پارچه از موارد حائز اهمیت در تولید و انتخاب پارچه هستند. در حال حاضر می‌توان پارچه مبلی یزد را یکی از با کیفیت‌ترین انواع پارچه مبلی در سراسر کشور دانست که از ویژگی‌های بسیار خوبی برخوردار است. در ادامه به بررسی انواع پارچه‌های مبلی یزد و ویژگی‌های آن‌ها می‌پردازیم.

 انواع پارچه مبلی یزد

پارچه مبلی یزد

شهر یزد یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پارچه مبلی در کشور محسوب می‌شود و حتی می‌توان آن را قطب نساجی در ایران دانست. پارچه‌های مبلی تولید شده در یزد دارای کیفیت بسیار خوبی هستند و به راحتی با نمونه‌های خارجی رقابت می‌کنند. خرید پارچه مبلی تولید یزد، از نظر اقتصادی به صرفه است و با وجود کیفیت مناسبی که دارد، رضایت مشتریان را افزایش می‌دهد. در ادامه به بررسی ویژگی‌ها و انواع پارچه‌های مبلی نساجیت، یکی از برترین تولیدگنندگان یزد می‌پردازیم.

ویژگی‌های پارچه مبلی مناسب چیست؟

انتخاب پارچه مبلی باید با توجه به ویژگی‌های مختلف آن صورت بگیرد تا مبلمان از نظر ظاهری و کیفیت بدون نقص باشند. توجه به این موارد طول عمر پارچه و جذابیت ظاهری آن را در دراز مدت افزایش خواهد داد. در ادامه به مهم‌ترین ویژگی‌های پارچه مبلی می‌پردازیم.

انتخاب پارچه مبلی

مقاومت بالای پارچه مبلی

بالا بودن تراکم پارچه نشان‌دهنده مقاومت و دوام بالای آن است. به طور کلی پارچه مبلی مناسب باید از خاصیت کشسانی کمتری برخوردار باشد و مقاومت خود را در برابر فشار وزن افراد حفظ کند. هر چه بافت پارچه منسجم‌تر و سفت‌تر باشد، کیفیت پارچه بهتر خواهد بود و دوام بیشتری را از خود نشان خواهد داد.

معمولا پارچه‌هایی که در ترکیب آن‌ها از الیاف مصنوعی استفاده شده است، مقاومت بیشتری در برابر پارگی و خراشیده شدن از خود نشان می‌دهند. خوشبختانه تمام پارچه‌های مبلی یزد دارای مقاومت بالایی هستند و همین موضوع باعث افزایش طول عمر آن‌ها می‌شود.

تمیزکاری آسان پارچه مبلی

پارچه‌های مبلی باید در برابر لکه‌ها مقاوم باشند، زیرا حضور لکه بر روی مبلمان باعث ایجاد ظاهر نامناسبی می‌شود. هر چه نگهداری پارچه و تمیز کردن آن آسان‌تر باشد، مشتریان بیشتری نسبت به خرید مبلمان مشتاق می‌شوند. بنابراین جهت انتخاب پارچه مبلی باید از پارچه‌هایی استفاده شود که در صورت کثیف شدن یا ایجاد لکه‌های مختلف بتوان به آسانی برای تمیز کردن آن اقدام کرد و جای لکه‌ها روی بافت پارچه باقی نماند.

تنوع در طرح و رنگ پارچه مبلی

پارچه مبلی باید از رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی برخوردار باشد. تنوع بالا در طرح و رنگ باعث می‌شود افراد با سلیقه‌ها و دکوراسیون‌های متفاوت بتوانند از پارچه‌های مبلی مختلف و دلخواه خود استفاده کنند. همچنین متنوع بودن ویژگی‌های ظاهری پارچه باعث می‌شود که بتوان از آن‌ها در سبک‌های مختلف مبلمان بهره گرفت.

تنوع در پارچه مبلی

مزایای انتخاب پارچه مبلی بافت یزد

پارچه‌های تولید شده در شهر یزد، با انواع مشابه خود از کشور‌های دیگر برابری می‌کنند. حتی می‌توان کیفیت این پارچه‌ها را نسبت به بسیاری از پارچه‌های ترک و چینی بهتر دانست. به دلیل وارداتی نبودن و عدم وجود هزینه باربری، معمولا این پارچه‌ها  با وجود شرایط مشابه قیمت بهتری نسبت به همتایان خارجی خود دارند.

دسترسی به پارچه‌های بافت یزد بسیار ساده است و در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توان آن‌ها به طور مستقیم از کارخانه خریداری کرد. پارچه‌های مبلی تولید شده در نساجیت از طرح‌ها و رنگ‌ها متنوعی برخوردار هستند و طراحی آن‌ها متناسب با نیاز بازار روز ایران صورت گرفته است. به این ترتیب احتمال فروش آن‌ها بالاتر می‌رود. همچنین طراحی این پارچه‌ها، با سبک‌های مختلف مبلمان تناسب دارد.

کارخانه‌ تولیدی نساجیت تنها فروشش را به این شهر و استان محدود نکرده‌ و با تاسیس شعب فروش مختلف در سراسر کشور خرید انواع پارچه‌های مبلی را آسان‌تر کرده‌ است. این پارچه‌ها شامل ضمانت قطعی و خدمات پس از فروش مطمئنی هستند تا رضایت مشتری را به طور کامل جلب کنند. خرید عمده پارچه مبلی از کارخانه به شکل بسیار ساده، بدون واسطه و از کارخانه نیز امکان‌پذیر است. با توجه به مقرون به صرفه بودن این پارچه‌ها و کیفیت مناسب آن‌ها، انتخاب این دسته از پارچه‌های مبلی عملکردی بسیار هوشمندانه است.

انواع پارچه‌های مبلی یزد بر اساس سبک مبلمان

شناسایی انواع پارچه مبلی بر اساس سبک مبلمان می‌تواند باعث تسهیل فرایند خرید پارچه برای ساخت مبلمان شود. محبوب‌ترین سبک‌های مبلمان موجود در بازار به سه دسته مبلمان راحتی، کلاسیک و استیل دسته‌بندی می‌شوند. پارچه‌های مناسب برای هر کدام از این سبک‌ها، دارای ویژگی‌های خاصی هستند که آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند. در ادامه این بررسی را با دقت بیشتری انجام خواهیم داد:

پارچه مناسب مبلمان راحتی

پارچه مبل راحتی یزد متناسب با پارچه مبلمان راحتی در سراسر دنیا طراحی می‌شود. در تولید مبل‌های راحتی معمولا از پارچه‌های ساده یا پارچه‌هایی با طرح‌های محو استفاده می‌شود. می‌توان از میان پارچه‌های نساجیت، انواع پارچه رومانتیک، لارا، لارسن، ساوالان و ماریا را مناسب این دسته از مبلمان دانست که هر کدام در رنگ‌بندی و شرایط بسیار متنوعی تولید و ارائه می‌شوند.

پارچه مناسب مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک با ظاهری شیک و ساده شناخته می‌شوند؛ البته می‌توان با توجه به سلیقه افراد از پارچه‌های مختلفی برای ساخت این مبل‌ها استفاده کرد. به طور کلی پارچه‌های سیم‌بافت یزد یا پارچه‌های مخمل، از بهترین و پرطرفدارترین انتخاب‌ها برای این سبک مبلمان محسوب می‌شوند. به همین منظور خانواده محصولات سایا پلاس، فلوریس، روملو و ایندکس بین مجموعه‌های پارچه‌های تولیدی یزد از بهترین گزینه‌ها به شمار می‌روند.

پارچه متناسب با مبلمان استیل

پارچه مبلی استیل یزد در میان سایر رقبا زبانزد است؛ چرا که کیفیت بالا و طراحی بسیار دقیقی دارد. پارچه‌هایی که برای مبلمان استیل به کار برده می‌شوند، به طور معمول دارای طرح‌های شلوغ و خاص هستند. این پارچه‌ها در کنار تاج‌ها و پایه‌های کار شده مبل‌ها، فضای باشکوهی را در منزل به وجود می‌آورند. انواع پارچه‌های طرح‌دار، گل‌دار، راه‌راه و سیم‌بافت، برای این سبک مبلمان به کار می‌روند. در بازار آنلاین نساجیت پارچه‌های روملو پلاس، ایندکس، جولیا پلاس و جسیکا برای ساخت مبلمان استیل بسیار مناسب هستند.

مبلمان

دسته‌بندی پارچه‌های مبلی یزد بر اساس جنس

دسته‌بندی پارچه‌های مبلی نساجیت بر اساس جنس به روند تصمیم‌گیری در مورد نوع پارچه کمک می‌کند. به طور کلی می‌توان محبوب‌ترین انواع پارچه‌های مبلی بافت این تولیدی را شامل سیم‌بافت، شانل، گونی‌بافت، مخمل و ساتن دانست.

پارچه مبلی یزدی سیم‌بافت

پارچه‌های جنس سیم‌بافت، طراحی‌های مختلفی دارند و با هر سلیقه‌ای سازگار هستند. طرح‌های معمول این پارچه‌ها معمولا به شکل‌های هندسی، تک‌گل، سه‌گل، لوزی و راه‌راه هستند. درخشندگی و براق بودن پارچه‌های سیم‌بافت باعث می‌شوند مبلمان لوکس و شیک به نظر برسند.

پارچه مبلی شانل یزد

می‌توان پارچه مبلی یزد شانل را یکی از محبوب‌ترین انواع پارچه مبلی در ایران دانست. این پارچه جنسی شبیه به مخمل دارد و از طرح‌های گوناگونی برخوردار است؛ به طوری که می‌توان در تمام سبک‌ها مبلمان از این پارچه استفاده کرد. پارچه مبلی شانل پتینه یزد، سه‌گل، لوزی، راه‌راه، ساده و هندسی از محبوب‌ترین طرح‌های پارچه‌هایی با جنس شانل به شمار می‌روند. این پارچه‌ها به دلیل دوام بالا، رنگ‌پذیری مناسب و شستشوی آسان محبوبیت زیادی دارند. خرید اینترنتی پارچه مبلی شانل یزد به شکل عمده و با تخفیف‌های متنوع، از طریق سایت نساجیت امکان‌پذیر است.

پارچه گونی‌بافت یزد

پارچه مبلـی گونی بافت یزد یکی از محبوب‌ترین انواع پارچه برای مبلـمان راحتی و کلاسیک محسوب می‌شود و شاید بتوان آن را بهترین پارچه مبلـی یزد دانست. این پارچه‌ها بافت درشتی دارد و دوام آن در برابر سایش و پوسیدگی خیره‌کننده است. پارچه‌های گونی‌بافت تولید شده در یزد نسبت به انواع خارجی کیفیت بهتر و در عین حال قیمت معقول‌تری دارند. پارچه‌های گونی‌بافت دارای دو طرح ریز و درشت هستند که نسبت به مدل مبلمان و سلیقه طراح، می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

پارچه مبلی مخمل یزد

پارچه‌های مخمل از دیرباز نماد اشرافیت بوده و زیبایی خیره‌کننده‌ای به فضا می‌بخشیدند. در حال حاضر به دلیل لطافت و مقاومت بالای این پارچه‌ها، از آن‌ها در ساخت مبلمان استفاده می‌شود. پارچه‌های مخمل به دو روش بافت سیمی و بافت دو لایه تولید می‌شوند. روش دوم باعث از بین رفتن خواب در پارچه و در نتیجه با کیفیت‌تر شدن آن می‌شود. پارچه‌های مخمل یزد در نساجیت، با روش دوم تولید می‌شوند؛ این پارچه‌ها کیفیت خارق‌العاده‌ای دارند و در دو نوع طرح‌دار و ساده موجود هستند. از این پارچه‌ها می‌توان در مبلمان کلاسیک یا انواع سبک‌های مدرن مثل مبل چستر استفاده کرد.

پارچه مبلی ساتن

پارچه ساتن نمایان‌گر نوع خاصی از بافت است که ظاهری براق و درخشنده‌ دارد و یک انتخاب مناسب برای مبلمان سلطنتی و کلاسیک محسوب می‌شود. از انواع پارچه مبلی یزد جدید، می‌توان به طرح‌های مختلف پارچه ساتن مثل سه‌گل، راه‌راه، هندسی و پتینه اشاره کرد.

دسته‌بندی پارچه‌های مبلی بر اساس طرح

پارچه‌های مبلی یزدی دارای طرح‌های مختلفی هستند و به راحتی می‌توان با توجه به سبک دکوراسیون آن‌ها را انتخاب کرد. طرح پارچه باید متناسب با ابعاد، مدل و سبک مبلمان انتخاب شود؛ به همین دلیل ارائه طرح‌های مختلف به مشتریان ضروری است. در ادامه دسته‌بندی انواع پارچه‌های مبلی ساخت یزد را از نظر طراحی‌های مختلف بررسی می‌کنیم.

انواع جنس پارچه مبلی

پارچه مبلی طرح پتینه

یکی از جدیدترین طرح‌های موجود در پارچه‌های مبلی یزد، پارچه‌هایی با طرح پتینه هستند. از این پارچه‌ها که اخیرا محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند، می‌توان برای طراحی مبلمان کلاسیک و راحتی استفاده کرد. پارچه مبلی پتینه یزد تا سال‌های طولانی از مد نمی‌افتند و قابلیت شستشو دارند. جنس شانل بهترین نوع برای اجرای طرح پتینه است که کیفیت خوب، تنوع رنگی بالا و مقاومت بسیار زیادی دارد.

پارچه‌های مبلی یزدی با نقش گل‌ریز

پارچه‌هایی با طراحی گل‌ریز معمولا بر روی جنس شانل یا سیم‌بافت تولید می‌شوند. این پارچه‌های مبلی یزد را می‌توان در سبک‌های کلاسیک و مدرن به کار برد. پارچه‌های مبلی گل ریز نساجیت دارای تنوع طرحی متفاوتی هستند و با سلیقه اکثر افراد همخوانی دارند.

پارچه مبلی با طرح داماسک

پارچه‌های طرح داماسک یا سه گل، یک انتخاب عالی برای مبلمان سلطنتی هستند. این طرح در دسته محبوب‌ترین پارچه‌های مبلی یزدی قرار می‌گیرند و انواع مختلفی دارند. گل‌های برجسته یا محو از پرطرفدارترین انواع این پارچه‌ها محسوب می‌شوند. پارچه‌های داماسک معمولا بر روی پارچه‌های براق تولید می‌شوند تا نمای لوکس و شیکی به فضای منزل ببخشد.

پارچه‌های مبلی راه راه یزدی

پارچه‌های راه‌راه جزو طرح‌هایی هستند که هم در سبک مدرن و هم در سبک کلاسیک می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. پارچه‌های راه‌راه تولید یزد را می‌توان در دو مدل ساده و براق تهیه کرد؛ بنابراین شانل، مخمل و سیم‌بافت جنس مناسبی برای این طرح به نظر می‌رسند.

پارچه‌های مبلی ساده

پارچه‌های مبلی ساده هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد و می‌توان در تمام سبک‌های دکوراسیون، خصوصا سبک مدرن، از آن‌ها استفاده کرد. خوشبختانه در تولید پارچه‌های ساده می‌توان از پارچه‌هایی با جنس‌های مختلف کمک گرفت. پارچه‌های گونی بافت یزدی که در دسته پارچه‌های ساده قرار می‌گیرند نیز طرفداران زیادی دارند و با دکوراسیون‌های مدرن هماهنگ می‌شوند.

پارچه مبلی یزدی با طرح لوزی

پارچه‌های طرح لوزی را می‌توان در سبک‌های مختلف دکوراسیون به کار برد و به همین دلیل است که محبوبیت زیادی دارند. این طرح را می‌توان بر روی اکثر جنس‌های پارچه‌های مبلی یزد ایجاد کرد. معمولا طرح‌های لوزی در دو شکل ساده و براق تولید می‌شوند.

پارچه مبلی با طرح هندسی

پارچه‌های مبلی با طرح هندسی از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند و این طرح‌ها در اندازه‌ها، رنگ‌ها و شکل‌های گوناگونی قابل اجرا هستند. بسته به نیاز تولیدکنندگان مبل، می‌توان پارچه‌های مبلی یزد با طرح هندسی را بری روی جنس‌های مختلفی مثل شانل، مخمل و گونی‌بافت اجرا کرد.

پارچه‌های طرح تک گل

پارچه مبلـی یزد تک گل، مدل‌های مختلفی دارد و معمولا برای مبلمـان کلاسیک یا استیل استفاده می‌شود. این پارچه‌ها دارای یک طرح نسبتا بزرگ در مرکز هستند که زیبایی و سادگی خاصی دارد. این پارچه‌ها نیز در دسته پارچه‌های مبلـی محبوب یزد قرار می‌گیرند و طرفداران زیادی دارند. با توجه به تنوع طرحی و رنگی پارچه‌های مبلی یزد، می‌توان نقش این پارچه‌ها را به شکل محو و درخشنده طراحی کرد.

پارچه مبلی یزد با طراحی سفارشی

با وجود تنوع بسیار زیاد طرح و رنگ و جنس پارچه‌های مبلـی یزد اما ممکن است فروشندگان و طراحان طراحی پارچه خاصی با جنسی مشخص را برای اجرای طراحی مبلـمان نیاز داشته باشند. به طور معمول امکان سفارش عمده پارچه مبلـی با طرح اختصاصی و سفارشی نیز به واسطه تولید داخلی و استفاده از تجهیزات نوین طراحی پارچه وجود دارد.

قیمت پارچه مبلی یزد

نوسانات بازار به شکل غیرقابل انکاری بر قیمت پارچه مبلی یزد درجه یک تاثیرگذار هستند در کنار آن نیز عوامل زیادی بر قیمت پارچه مبلی تاثیر می‌گذارند. متراژ مورد نیاز، هزینه مواد اولیه، هزینه‌های تولید مانند حقوق کارکنان، تامین تجهیزات و..، هزینه حمل و نقل پارچه از کارخانه تا کارگاه تولیدکننده مبل، جنس پارچه و طرح آن بر روی هزینه نهایی تاثیرگذار هستند. تخمین زدن مجموع هزینه‌ها برای انجام یک خرید مطمئن ضروری است.

قیمت پارچه مبلی یزد

خرید پارچه مبلی از کارخانه

تاکنون به ویژگی‌های مختلف درباره پارچـه مبلی یزد پرداختیم. تولیدکنندگان مبل و کلیه افرادی که برای طراحی دکوراسیون داخلی و مبلمان خود در فکر خرید پارچـه مبلی هستند، می‌تواند به شکل مستقیم و بدون واسطه، انواع پارچـه مبلی را از کارخانه‌های یزد خریداری کنند. کارخانه مورد نظر باید از قوانین خاصی پیروی کند. مهم‌ترین ویژگی‌های هر کارخانه تولید پارچـه از نخ‌های باکیفیت، استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و مدل بافت بادوام است.

گروه تولیدی نساجیت با بیش از ۵ سال فعالیت در حوزه تولید پارچه، جزو لیست بهترین برند پارچه مبلـی یزد قرار می‌گیرد. نساجیت با ارائه مرغوب‌ترین پارچه‌ها با بهترین قیمت، نقش پررنگی در صنعت مبل‌سازی کشور دارد. این مجموعه پارچه‌هایی با کیفیت پارچه‌های درجه یک ترک را تولید می‌کند و با قیمت بسیار کمتری نسبت به آن‌ها به بازار عرضه می‌کند.

نمایندگی پارچه مبـلی در یزد و تهران پذیرای مشتریان برای بازدید از پارچه‌ها به شکل حضوری است. البته نمایندگی پارچه مبلـی یزد در کرج، مشهد و سایز شهرهای ایران را نیز می‌توان سایت نساجیت دانست. بهترین و آسان‌ترین راه این است که با مراجعه به سایت نساجیت و به کمک تیم مشاوره ماهر آن، تمامی محصولات موجود را بررسی و با یکدیگر مقایسه کنید تا در نهایت بهترین پارچه‌های مبلی را برای ساخت مبلمان شیک و جذاب تهیه نمایید.

نساجیت

خرید آنلاین پارچه مبلی

اگر به هیچ‌کدام از نمایندگی فروش پارچه مبلـی یزد در تهران، یزد، کرج یا مشهد دسترسی ندارید، می‌توانید به جهت صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ها، خرید پارچه را به شکل آنلاین انجام دهید. به کمک این امکان، می‌توان در هر ساعتی از شبانه‌روز و به دور از هیاهوی شهر، سفارش خود را ثبت کرد. در خرید آنلاین می‌توان از امکان مشاوره، تخفیف‌های دائمی سایت و ضمانت سلامت کالا نیز بهره‌مند شد.

کلام آخر

طرح، رنگ و جنس پارچه مبـلی در تمامی دکوراسیون‌های داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است و مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. در این مطلب از حرف تازه ویژگی‌های مهم پارچه مبلـی باکیفیت را بررسی کردیم و سپس پارچه مبـلی یزد را از دیدگاه‌های مختلف زیر ذره‌بین قرار دادیم. پارچه‌های مبلـی یزد، در لیست بهترین پارچه‌های مبلی قرار می‌گیرند و با نیاز هر فردی هم‌خوانی دارند. با مراجعه به نساجیت، که یکی از بهترین و مطرح ترین کارخانه پارچه مبـلی در یزد است می‌توانید انواع متنوع پارچه مبلـی را در دسته‌بندی‌های مختلف مشاهده کنید و ویژگی‌های مختلف آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید./۲۳۲۴۰۱

1 دیدگاه در “همه چیز در مورد پارچه مبلی یزد+ معرفی بهترین کارخانه

  1. سیما گفت:

    الان پارچه مبلی های یزد از نظر طرح و رنگ هم مشابه پارچه مبلی های ترک هستند ؟

نظرات