همه چیز درباره خرید طلای آب شده

0

خرید طلای آب شده، بعد از شناخت ویژگی‌های این شکل از طلا، به موضوع جذابی برای سرمایه‌گذاران تبدیل می‌شود. طلای آب شده، اجرت ساخت  مالیات ندارد؛ در واقع فقط هزینه تکه طلای خریداری شده به‌علاوه سود طلا فروش را می‌پردازید‌؛ اما خرید طلای آب شده، نکات خاصی دارد که قبل از خرید، باید با آن‌ها آشنا باشید.

توجه به اصالت طلا، عیار بالا و شناخت مفهوم نوشته‌های روی تکه طلا، از نکات بسیار مهم در زمان خرید طلای آب شده هستند. همچنین شناخت فروشندگان و کارگاه‌های ذوب معتبر نیز اهمیت دارد. از آن‌جایی که نگهداری طلا با ریسک زیادی روبه‌رو است، سامانه‌های آنلاین خرید و سرمایه‌گذاری طلای آب شده می‌توانند گزینه‌های جذابی باشند که به آن‌ها هم می‌پردازیم. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

طلای آب شده

چرا طلای آب شده بخریم؟

اگر قصد خرید هر شکلی از طلا را دارید، باید با چیزی که خریداری می‌کنید به خوبی آشنا شوید. شناخت تفاوت‌های طلای آب شده نسبت به سایر مصنوعات طلا باعث می‌شود تا معامله و سرمایه‌گذاری بهتری داشته باشید. این که طلای آب شده چیست، اولین قدم در شروع فرایند خرید است. اگر مزیت‌های زیر، با هدف شما از خرید طلا تناسب دارند، خرید طلای آب شده گزینه خوبی برای شما خواهد بود:

 • اجرت ساخت ندارد.
 • مالیت بر ارزش افزوده ندارد.
 • فروش آن بسیار ساده است.
 • نگهداری آن نسبت به سایر شکل‌های طلا ساده‌تر است.
 • می‌توانید آن را به کارگاه‌های ساخت بدهید تا قطعه مدنظرتان را بسازد.
 • امکان خرید و سرمایه‌گذاری در صندوق‌های آنلاین وجود دارد.
 • نسبت به سایر مصنوعات طلا از جمله سکه یا طلای دست دوم، نوسان قیمت کمتری دارد.
 • و مواردی از این قبیل.

طلای آب شده

طلای آب شده را از کجا بخریم؟

گفتیم که در زمان خرید، حتماً به فروشندگان معتبر مراجعه کنید. همچنین توجه به اعتبار کارگاه ذوب طلای آب شده هم نکته مهمی است. بسیاری از طلافروشان، وب‌سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی، اقدام به فروش طلای آب شده با عیار پایین (دارای فلزات ناخالص فراوان) یا حتی تقلبی می‌کنند که ضرر بزرگی را متوجه شما خواهد کرد. قبل از اقدام به خرید طلای آب شده، حتماً فروشنده طلا و مشخصات درج شده روی تکه طلا را بررسی کنید.

یکی از دغدغه‌های خریداران طلا، این است که چگونه با میزان سرمایه کمتر، بتوانند به این بازار ورود کنند. اغلب تکه‌های طلای آب شده، وزن بالایی دارند و به تبع، قیمت بالایی هم خواهند داشت. خرید از سامانه‌های اینترنتی معتبر، خرید و نگهداری طلای آب شـده با سرمایه محدود را برای شما ممکن می‌کند.

طلای آب شده

در زمان خرید طلای آب شده به چه نکاتی دقت کنیم؟

حال که با نحوه خرید طلای آب شـده آشنا شدیم، باید به جزئیات و نکات مهم در زمان خرید بپردازیم. چه در خرید آنلاین و چه فیزیکی، حتماً مواردی که در ادامه ذکر می‌کنیم را در نظر بگیرید.

فروشنده معتبر

درباره اهمیت خرید طلای آب شـده از فروشنده یا صندوق سپرده‌گذاری معتبر، تذکر دادیم. مراقب باشید که کلاهبرداران از طریق راه‌های مختلف می‌توانند سرمایه شما را هدف قرار دهند. طلاهای عیار پایین، قطعات ناخالص و تقلبی، قیمت‌های بسیار بالا، صندوق‌های آنلاین نامعتبر یا بدون تضمین، همه و همه جزو راه‌های کلاهبرداری در این زمینه هستند. پس برای خرید طلای آب شـده به سراغ هر فروشنده‌ای نروید!

بررسی مشخصات قالب طلا

اعتبار قطعه طلایی که خریداری می‌کنید، از اعتبار فروشنده هم مهم‌تر است. هرچند اغلب فروشندگان معتبر، طلای آب شـده معتبری را به شما خواهند فروخت ولی باز هم توجه به این مسئله ضروری است. اصالت و عیار بالای قطعه طـلای آب شده را از طریق مشخصات درج شده روی آن می‌توانید بررسی کنید. اطلاعات کارگاه تولیدکننده و کد ری‌گیری را حتماً بررسی کنید. این کد ۶ رقمی، انگ نامیده می‌شود و قابل استعلام از اتحادیه است.

طلای آب شده

وزن مناسب طلای آب شده

شاید با این سؤال روبرو شوید که چه وزنی از طلای آب شـده برای شروع سرمایه‌گذاری مناسب است. در واقع همه چیز به هدف و میزان سرمایه اولیه شما بستگی دارد. قطعات طلای آب شـده، وزن‌های نسبتاً زیادی دارند و در کمترین حالت، ۱۰ گرم هستند. هرچند بسیاری از فروشندگان، با توجه به تقاضای مشتری، قطعات را قیچی کرده و در وزن‌های کمتر هم می‌فروشند. در زمان انتخاب میزان طلا، علاوه بر سرمایه، به شرایط نگهداری و میزان نوسان قیمت هم توجه داشته باشید.

خرید طلای آب شده آنلاین

با توجه به نکاتی که گفتیم، خرید طلای آب شـده آنلاین، گزینه بسیار خوبی به نظر می‌‌رسد. با توجه به افزایش سامانه‌های سرمایه‌گذاری آنلاین طلا، خوب است درمورد مزیت‌های این روش بدانیم:

 • امنیت کامل از نظر نگهداری هر میزان از طلا
 • سرعت بالای معامله، در زمان خرید یا فروش
 • سهولت معامله به دلیل آنلاین بودن فرایندها
 • امکان بررسی اعتبار از طریق نمادها و اتحادیه
 • امکان خرید طلای آب شـده در وزن‌های مختلف، حتی با میران سرمایه اندک
 • پرداخت کارمزد کمتر نسبت به خرید از مغازه‌داران
 • انعطاف حجم‌های خرید و فروش

طلای آب شده

یکی از بهترین سامانه‌های خرید طلای آب شـده، طلاین (tlyn.ir) است. با طلاین، می‌توانید سکه یا طلای آب شده را بدون هیچ کارمزدی، تحت نظارت اتحادیه، خرید و سپرده‌گذاری کنید. اعتبار بالا، قیمت پایین طلا (کف قیمت بازار)، امکان خرید و فروش سریع، سهولت معامله، نداشتن نگرانی بابت نگهداری طلا و موارد این‌چنینی، جزو مزیت‌های سرمایه‌گذاری در سامانه طلاین هستند.

برای شروع سرمایه‌گذاری، با هر میزان از سرمایه، کافی است وارد سایت طلاین شده و ثبت‌نام کنید. اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و مراحل احراز هویت را طی کنید. پس از احراز هویت و تأیید شماره همراه، آماده سرمایه‌گذاری هستید. در تمامی مراحل ثبت‌نام، خرید یا فروش، می‌توانید با پشتیبانی وب‌سایت طلاین در ارتباط باشید و با خیال راحت معامله کنید.

مروری بر راهنمای جامع خرید طلای آب شده

طلای آب شـده، شامل اجرت ساخت و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود؛ به همین دلیل گزینه جذابی برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید. در زمان خرید طلای آب شـده، توجه به عیار و اصالت قطعه طلا اهمیت زیادی دارد. از آنجا که نگهداری طلا با چالش‌های خاصی روبرو است و دنیای معاملات به سمت سرعت و سادگی در خرید و فروش می‌رود، سامانه‌های آنلاین سرمایه‌گذاری طلا محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. طلاین یکی از این سامانه‌های محبوب و معتبر است که تحت نظارت اتحادیه طلا و جواهر، امکان خرید و فروش طلای آب شـده را مهیا کرده است.

سؤالات متداول

 1. آیا رنگ طلای آب شـده مهم است؟ بله؛ رنگ یک‌دست طلایی قطعه طلای آب شـده نشان‌دهنده خلوص و عیار بالا است. نقاط تیره روی قطعه، نشان‌دهنده وجود فلزات ناخالص ترکیب شده با طلا است.
 2. چه زمانی از سال برای خرید طلای آب شـده بهتر است؟ تفاوت فاحشی میان ماه‌های سال نیست هرچند با توجه به تحلیل‌های بازار طلا، به نظر میرسد در بهار و تابستان (تا مردادماه) نرخ طلا پایین‌تر است و فرصت خرید وجود دارد. در نیمه دوم سال شاهد رشد قیمت طلا هستیم و فرصت فروش وجود دارد./۲۳۳۶۹۰

نظرات