۷ تاثیر باورنکردنی استفاده از بالابر پله برای سلامتی

0

پله یکی از خطرناک ترین دشمنان ما برای سلامتی است. استفاده زیاد و طولانی مدت از پله ها می تواند در گذر زمان سلامتی را به خطر بیندازد. برای همین کارشناسان با ساخت بالابر پله پیما توانسته اند مشکلاتی که در اثر استفاده از پله ایجاد می شود را به حداقل برسانند. با افزایش سن نیز بیشتر سالمندان ترجیح می دهند در خانه خود بمانند و کمتر بیرون بروند. بنابراین استفاده از بالابر معلولین بهترین گزینه برای حل مشکلات ایمنی یا حرکتی در خانه برای سالمندان به شمار می رود. در این مقاله سعی داریم به بررسی تاثیر بالابر پله روی سلامتی افراد خصوصا سالمندان و معلولان بپردازیم. این مطلب جذاب درباره تاثیر بالابر پله برای سالمندان را از دست ندهید!!!

بالابر پله

مضرات پله روی سلامتی چیست؟

چه در خانه، چه در محل کار و مکان های عمومی بالا آمدن و پایین رفتن از پله ها از رایج ترین فعالیت های روزمره ماست. اما واقعا پله می تواند در دراز مدت مشکلاتی را برای ستون فقرات، پاها و خصوصا کمر به وجود می آورد.

بالا رفتن از پله‌ ها خصوصا برای سالمندان می تواند روی عضلات کمر تاثیر منفی بگذارد و منجر به کشیدگی و آسیب به عضلات کمر و ایجاد مشکلات مزمن شود.

راه حل مشکل استفاده از پله چیست؟

بهترین راهکار برای جلوگیری از آسیب پله ها به کمر و مفاصل استفاده از بالابر پله پیما است که می تواند مشکلاتی را که بر سلامتی ما تاثیر دارند را تا حد زیادی از بین ببرد. خصوصا برای سالمندان استفاده از پله می تواند خطرناک باشد و نصب این بالابر مشکلات استفاده این افراد از پله را به حداقل می رساند.

بالابر پله پیما چیست؟

بالابر پله پیما یک دستگاه مکانیکی است که از یک صندلی یا یک سکو موتوردار ساخته شده که در امتداد مسیری که به پله ها وصل شده حرکت می کند. این بالابر مخصوص افراد معلول و سالمندان طراحی شده است و به این افراد اجازه می دهد بدون هیچ زحمتی از پله ها عبور کنند. کار با بالابر پله برای اکثر کاربران بسیار آسان است. برای بالا رفتن از پله ها، افراد مسن به سادگی یک سوئیچ روی بازوی صندلی را فشار داده و نگه می دارد و برای پایین آمدن از پله ها، کاربر سوئیچ را برعکس فشار می دهد و نگه می دارد.

بالابر پله

مزایای استفاده از بالابرهای پله

مهم ترین تاثیر بالابر پله روی سلامتی سالمندان و معلولان و ایمنی در ادامه گفته شده است. به طور کلی مزایا بالابر پله برای سالمندان عبارتند از:

  • ایمنی بالای بالابر پله برای سالمندان

زمین خوردن عامل اصلی آسیب در میان سالمندان محسوب می شود و با افزایش سن ماهیچه تضعیف می شود و افراد دیگر نمی توانند تعادل خود را به خوبی حفظ کنند. همین امر خطر سقوط و صدمه مانند شکستن لگن و مشکلات جسمی دیگر در سالمندان را به حداکثر می رساند.

ترس از افتادن روی پله ها هم یکی دیگر از مشکلاتی است که اغلب افراد ناتوان و مسن با آن مواجه می شوند. از تاثیر بالابر پله روی سلامتی و آسیب ندیدن سالمندان در اثر افتادن از پله نمی توان چشم پوشی کرد. استفاده از بالابر پله نورد خطر سقوط و صدمات افراد سالمند به شدت کاهش می دهند و آرامش خاطر را در اختیار سالمندان و هم مراقبین این افراد می گذارد.

  • سلامت روانی با بالابر سالمندان خانگی

در سنین پیری افراد دیگر توانایی بالارفتن از پله ها را از دست می دهند و ممکن است احساس درماندگی یا وابستگی به دیگران پیدا کنند ، از آن جایی که در برخی خانه ها حمام یا اتاق خواب در طبقات بالا قرار دارد، معمولا سالمندان دسترسی آسان به این مکان ها از دست می دهند.

اما با استفاده از بالابر پله ای آن ها استقلال خود را حفظ می کنند و در نهایت آسایش می توانند خود را به طبقات بالا برسانند و کارهای خود را بدون استرس انجام دهند. تاثیر بالابر ویلچر بر سلامتی روانی این افراد این است که آن ها اعتماد به نفس خود را دوباره به دست می آورند و این اعتماد به نفس می تواند بر سلامت روحی آنها تأثیر مثبت بگذارد.

  • سلامت جسمانی با بالابر پله برای سالمندان

بالا رفتن مکرر از پله ها درهای عضلانی و کمردرد را برای افراد خصوصا سالمندان ناراحت کننده و غیرقابل تحمل می کند. مهم ترین تاثیر بالابر پله روی سلامتی جسمی این است با استفاده از بالابر پله پیما و با یک جابه جایی نرم و بدون زحمت می توانند انرژی خود را حفظ کنند و فشار روی مفاصل و ماهیچه های خود را کاهش دهند. بدون زحمت و خستگی به اتاق های بالا دسترسی پیدا کنند.

بالابر پله

معرفی انواع بالابر پله برای سالمندان

انواع مختلفی از بالابر پله پیما وجود دارد که می تواند نیاز افراد خاص به پله را پاسخگو باشد و هم چنین به خریداران کمک می کند تا بتوانندگزینه مناسب را انتخاب کنند:

  • بالابر پله پیما مستقیم

این بالابـر مخصوص راه پله هایی طراحی شده که بدون پاگرد میانی هستند و از رایج ترین مدل های بالابـر پله پیما محسوب می شوند.این بالابـر برای حرکت مستقیم در پله های بدون انحنا یا چرخش گزینه مناسبی می باشد. نصب آن ها ساده است و در دو طرف راه پله نصب می شود و دسترسی آسان به سطوح مختلف خانه را برای سالمندان امکان پذیر می کند.

  • بالابر پله پیما گردشی

این مدل به شکل چرخشی طراحی شده است که به شکل سفارشی تولید می شوند. این بالابـر صندلی پله چرخشی مسیر راه پله هایی خانه شما را طی می کند و خود را با هر راه پله ای سازگار می سازد. بالابـر پله پیما گردشی یا پیچشی با مهندسی و فناوری پیشرفته، امکان سواری نرم و ایمنی برای معلولان و سالمندان فراهم می کند.

  • بالابر پله ای خانگی در فضای باز

بالابـر پله پیما در راه پله های فضای باز خانه یا باغ وصل می شوند و مسیری از ایوان به حیاط خلوت می رسانند و افراد مسن و معلول می توانند به این نقاط دسترسی بهترین داشته باشند و از هوای آزاد لذت ببرنداین نوع بالابـر پیمه پیما را طوری می سازند که در برابر عوامل جوی مانند باران، برف و اشعه خورشید از مقاوم بالا برخوردار باشد.

بهترین تولیدکننده و مجری نصب بالابر پله پیما در ایران

شرکت پارس ایمن الکترونیک یکی از بهترین شرکت های طراحی ساخت و اجرای بالابر پلـه پیما با بهره گیری از فناوری روز دنیا می باشد. این شرکت توانسته است با تولید انواع بالابر و بالابر پله پیما با کیفیت بالا، پشتیبانی و خدمات سریع و عالی رضایت مشتریان را به خود جلب کند و رزومه موفقی داشته باشد.

کارشناسان متبحر و مجرب ما می توانند بهترین بالابـر پله پیما برای افراد کم توان و مسن را با مناسب ترین قیمت بالابـر پله در بازار و متناسب با پیکربندی خاص راه پله شما نصب کنند. پارس ایمن بالابر  برای خدمات خود گارانتی ارائه می دهند و تا زمان گارانتی از بابت مشکلات احتمالی نیز خیالی آسوده داشته باشید.

نظرات