امامزاده ابوطالب کجاست علت خاکسپاری پروانه معصومی در امامزاده ابوطالب فرحزاد + عکس

0

امامزاده ابوطالب کجاست؟ علت خاکسپاری پروانه معصومی در امامزاده ابوطالب فرحزاد + عکس

امامزاده ابوطالب در منطقه فرحزاد تهران و دیگری در منطقه رباط کریم واقع است . طبق اعلام خانواده پروانه معصومی پیکر این بازیگر سینما و تلویزیون قرار است ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۸ آذر به جای قطعه هنرمندان بهشت زهرا در امامزاده ابوطالب فرحزاد به خاک سپرده شود.

امامزاده ابوطالب کجاست؟ علت خاکسپاری پروانه معصومی در امامزاده ابوطالب فرحزاد + عکس

ساعاتی پیش نیما معصومی پسر پروانه معصومی جزئیات مراسم تشییع و خاکسپاری پروانه معصومی را اعلام کرد. فرزند پروانه معصومی از مراسم تشییع پیکر در رشت و خاکسپاری در امامزاده ابوطالب فرحزاد خبر داد. او گفت: مراسم خاکسپاری در امامزاده ابوطالب به صورت خصوصی و خانوادگی برگزار می‌شود چون آن محل گنجایش جمعیت زیادی را ندارد از این جهت این درخواست را از مردم عزیز داریم که تجمعی نداشته باشند.

پیکر پروانه معصومی در امامزاده ابوطالب فرحزاد به خاک سپرده میشود.

ایسنا نوشت: در حالی که برخی کانال‌های مجازی اعلام کردند که پیکر پروانه معصومی در قطعه هنرمندان به خاک سپرده می‌شود نیما معصومی فرزند او توضیحاتی درباره جزئیات مراسم تشییع و خاکسپاری و در عین حال سوء تفاهمی که بعضاً در اعلام بیماری این بازیگر فقید مطرح شده، ارائه کرد.

نیما معصومی پسر این بازیگر فقید در گفت‌وگویی به خبرنگار تسنیم گفت: خانه سینما تلاش بسیاری برای خاکسپاری داشتند اما همان‌طور که مادرم می‌خواست در امامزاده ابوطالب به خاک سپرده شوند و تأخیری در خاکسپاری اتفاق نیفتد (سه‌شنبه) ساعت ۱۰ صبح مراسم تشییع از مقابل ساختمان خاتم‌الانبیاء به سمت شهرداری رشت برگزار می‌شود و چهارشنبه صبح به تهران منتقل و در آرامگاه خانوادگی امامزاده ابوطالب ده فرحزاد به خاک سپرده خواهند شد.

زمان مراسم تشییع

او با اشاره به برگزاری یک مراسم یادبود روز پنجشنبه توسط خانه سینما یک درخواست هم از مردم داشت: مراسم خاکسپاری در امامزاده ابوطالب به صورت خصوصی و خانوادگی برگزار می‌شود چون آن محل گنجایش جمعیت زیادی را ندارد از این جهت این درخواست را از مردم عزیز داریم که تجمعی نداشته باشند. البته خانه سینما این خواسته را داشتند برای روز پنجشنبه یک مراسم یادبود برگزار کنند که البته هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده است.

همچنین سیدمهدی حقی از نزدیکان پروانه معصومی با اعلام جزئیاتی از مراسم تشییع پیکر این هنرمند، بیان کرد: سه‌شنبه ـ هفتم آذرماه ساعت ۱۰ صبح مراسم تشییع از ساختمان خاتم الانبیاء به سمت شهرداری رشت برگزار می‌شود.
پس از آن پیکر این هنرمند به تهران منتقل شده و در آرامگاه خانوادگی ایشان در امامزاده ابوطالب به خاک سپرده خواهد شد.

آدرس و محل امامزاده ابوطالب فرخزاد

علت دفن پروانه معصومی امامزاده ابوطالب

حقی تاکید کرد: اراده خانم معصومی بر این بود که در امامزاده ابوطالب فرحزاد و در مقبره خانوادگی به خاک سپرده شوند.

او در عین حال یادآور شد: از سوی خانه هنرمندان تلاش‌ بسیاری برای خاکسپاری ایشان در قطعه هنرمندان صورت گرفت اما خانواده خانم معصومی تاکید داشتند ایشان در امامزاده ابوطالب به خاک سپرده شوند.

به گزارش ایسنا، پروانه معصومی ـ بازیگر سینما و تلویزیون ـ دوشنبه ـ ششم آذر ماه ـ در بیمارستانی در شهر رشت گیلان درگذشت.

ادرس و محل امامزاده ابوطالب فرحزاد

امامزاده ابوطالب در محله فرحزاد تهران و در خیابان جهانی واقع شده است.
از لحاظ موقعیت جغرافیایی این مکان در نزدیکی مراکزی مانند مرکز بهداشت فرحزاد و رستوران موروکو و موسسه آموزش عالی اندیشه معین و امامزاده صالح بن زین العابدین و هایپر میوه شهرک نفت قرار گرفته است.
نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به این مکان، ایستگاه اتوبوس امام زاده می‌باشد که دسترسی به این مکان را برای کاربران حمل‌ونقل عمومی آسان می‌سازد.

آدرس امامزاده ابوطالب رباط کریم

آستان امامزاده ابوطالب در شهرستان رباط کریم، بخش مرکزی، دهستان امامزاده ابوطالب روستای آدران واقع شده است و از طريق آزاد راه تهران ـ ساوه با قرار گرفتن در جاده شهريار به سلطان آباد قابل دسترسی است. به طوركلی از سه مرحله معماری درساختمان بقعه مشاهده می‌شود كه دو مرحله آن متعلق به دوره قاجاريه و يك مرحله ديگر مربوط به دوره جديد است که شامل تغييرات جزئی و افزودن فضاهای جانبی است. معماری بقعه عبارت است از يک فضای ورودی شامل سردرب و دو طاقنما در طرفين است كه فضای هشتی مقابل آن با آجركاری و كاربندی تزيين گرديده است. فضای درونی بقعه نيز با پلان چهار ضلعی دارای گنبدی كوچک است. نام این بقعه در فهرست آثار تاریخی میراث فرهنگی استان تهران ثبت گردیده است و جزو جاذبه های گردشگری رباط کریم به حساب می‌آید.

نظرات