arongroups

بیوگرافی صفورا صفوی موزیسین گروه آبجیز کیست و اهل کجاست +عکس

0

بیوگرافی صفورا صفوی موزیسین گروه آبجیز کیست و اهل کجاست +عکس

صفورا صفوی خواننده ، آهنگساز ایرانی است ه در حال حاضر در سوئد زندگی میکند او فعالیت موسیقیایی خود را در سن ۱۴ سالگی آغاز کرد و و علاقه زیادی به آهنگسازی پیدا کرد به گونه ای که هر روز وقت زیادی را به موسیقی میپرداخت.

صفورا صفوی اهل کجاست

صفوی خواننده ، آهنگساز ایرانی است ه در حال حاضر در سوئد زندگی میکند او فعالیت موسیقیایی خود را در سن ۱۴ سالگی آغاز کرد و و علاقه زیادی به آهنگسازی پیدا کرد به گونه ای که هر روز وقت زیادی را به موسیقی میپرداخت.

در سال ۱۹۹۸ در مدرسه موسیقی گوتنبرگ تحصیلات خود را در عرصه موسیقی پیش برد و در سال ۲۰۰۱ به سوئد رفت و در دانشگاه تحصیلاتش ادامه داد.

صفورا صفوی نوازنده و آهنگساز و طراح صدا ایرانی و سوئدی میباشد پدر و مادر او ایرانی هستند صفورا در سن ۱۳ سالگی کار نوازندگی را آغاز کرد.

صفورا صفوی علاقه بسیار زیادی به سبک موسیقی فلامینکوی اسپانیا دارد و به آن زبان هم آهنگ می سازد و نتیجه سال‌های تحصیلش در جنوب اسپانیا در شروع آلبوم اخیرشان “کاملا آواره” دیده می شود. آهنگ “جای تو خالیه” فقط ترجیع بندش فارسی است و بقیه آهنگ به زبان اسپانیایی است. آهنگی که به طور زنده با گیتار در مصاحبه اش اجرا کرد.

به کلاس های موسیقی رفت در سال ۱۹۹۸ در مدرسه موسیقی Hvitfeldska در گوتنبرگ در رشته موسیقی به تحصیل پرداخت او در سال ۲۰۰۱ به سوئد مهاجرت کرد به تحصیلات خود را ادامه داد.

بیوگرافی صفورا صفوی موزیسین گروه آبجیز کیست و اهل کجاست +عکس

زندگینامه صفورا صفوی

صفورا صفوی نوازنده و آهنگساز و طراح صدا ایرانی و سوئدی میباشد پدر و مادر او ایرانی هستند صفورا در سن ۱۳ سالگی کار نوازندگی را آغاز کرد.

صفورا صفوی علاقه بسیار زیادی به سبک موسیقی فلامینکوی اسپانیا دارد و به آن زبان هم آهنگ می سازد و نتیجه سال‌های تحصیلش در جنوب اسپانیا در شروع آلبوم اخیرشان “کاملا آواره” دیده می شود. آهنگ “جای تو خالیه” فقط ترجیع بندش فارسی است و بقیه آهنگ به زبان اسپانیایی است. آهنگی که به طور زنده با گیتار در مصاحبه اش اجرا کرد. صفورا صفوی یکی از بهترین خواننده های ایرانی به تازگی گروه موسیقی جدیدی به نام صاصا را تاسیس کرده است.

گروه آبجیز تا به حال سبک‌های مختلفی را برای اجرای آهنگهای خود گزیده است. این تنوع گاه تاثیر گرفته از تنوع فرهنگی و ملی اعضای گروه است (مانند نوازنده سابق سازهای کوبه ای “نیک ُ” که از آمریکای جنوبی است) و گاه یادگار محیط مدرسه موسیقی ای است که افکار و سلیقه های مختلف را زیر یک سقف جمع می‌کند، محیطی که در آن با هم آشنا شدند.

فعالیت ها

به کلاس های موسیقی رفت در سال ۱۹۹۸ در مدرسه موسیقی Hvitfeldska در گوتنبرگ در رشته موسیقی به تحصیل پرداخت او در سال ۲۰۰۱ به سوئد مهاجرت کرد به تحصیلات خود را ادامه داد.صفورا صفوی خواننده ، آهنگساز ایرانی است ه در حال حاضر در سوئد زندگی میکند او فعالیت موسیقیایی خود را در سن ۱۴ سالگی آغاز کرد و و علاقه زیادی به آهنگسازی پیدا کرد به گونه ای که هر روز وقت زیادی را به موسیقی میپرداخت.

در سال ۱۹۹۸ در مدرسه موسیقی گوتنبرگ تحصیلات خود را در عرصه موسیقی پیش برد و در سال ۲۰۰۱ به سوئد رفت و در دانشگاه تحصیلاتش ادامه داد.صفورا صفوی در سال ۲۰۱۵ موفق شد که مدرک لیسانس خود را در رشته طراحی صدا اخذ کند در ژوئن ۲۰۲۱ مدرک فوق لیسانس را در رشته هنرهای نمایشی با تحقیق “نگاه درونی در تمرین هنری” دریافت کرد و حالا به عنوان خواننده فعالیت میکند او حالا به عنوان خواننده گروه آبجیز مشغول به کار است.

صفورا در طول فعالیت موسیقی خود با گروه‌ها و نوازندگان مختلفی در سوئد، آمریکا و اسپانیا اجرا داشته است. همچنین در حال حاضر او با پروژه‌های مختلف تئاتر و موسیقی در سوئد فعالیت می‌کند.در سال ۲۰۰۵ به همراه خواهرش یک گروه موسیقی به نام آبجیز را راه اندای کرد و به شدت مورد استقبال مردم قرار گرفت و به شهرت زیادی دست یافت.

همسرش کیست

از زندگی شخصی این هنرمند اطلاعاتی وجود ندارد

نظرات