بهترین سازنده برج های لوکس تهران مهندس محسنی پور

0

سوابق شرکت بتیس به مدیریت مهندس محسنی پور در طراحی ساختمان‌های مدرن و لوکس ایرانی

شرکت ساختمانی بتیس، با مدیریت مهندس محمدرضا محسنی پور، با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در این زمینه، از جمله معتبرترین شرکت‌های ساخت‌وساز در ایران شناخته می‌شود. بتیس با استفاده از جدیدترین روش‌های معماری در تلاش است تا اصالت و فرهنگ ایرانی را زنده نگه دارد.

شروع استفاده از طراحی ایرانی توسط تیم ساختمانی بتیس، از ساختمانی در خیابان دولت بود که از سبک معماری بستک استان هرمزگان الهام گرفته شد؛ طرحی که اولین بار ۳۰۰ سال پیش اجرا شد و تا اواسط دوره قاجار استفاده می‌شد.

حالا سال‌ها است که این سبک فراموش شده و بخش عمده‌ای از ساختمان‌های آن تقریبا از بین رفته‌اند؛ بعد از استقبال عجیبی که از سبک منحصربه‌فرد این ساختمان شد، بتیس این راه ادامه داد و با الهام از سبک معماری گذشته، ساختمان‌های مدرن را طراحی کرد.

محسنی پور بهترین برج ساز و سازنده برج های لوکس تهران

سازنده محسنی پور

پروژه‌های جدید شرکت ساختمانی بتیس شامل طراحی منطقه زعفرانیه و فرمانیه می‌شود که سبک معماری آن‌ها از ترکیب معماری دوره اشکانیان تا دوره ایلخانی برگرفته شده است. طراحی‌های جدید بتیس در پروژه مسکونی زعفرانیه حاصل برداشت‌هایی از معماری دوره صفویه است.

این شرکت با استفاده از معماری منظم و هندسه کاملا ساده، ساختمان‌های شیک و باشکوهی را طراحی می‌کند. شرکت بتیس با الهام از معماری ایرانی به فرهنگ اصیل ایران ادای احترام می‌کند و سعی دارد تا پیوندی عمیق بین فرهنگ و سنت گذشته و هنر مدرن برقرار کند.

لازم به ذکر است، مهندس محسنی پور، مدیر عامل شرکت ساختمانی بتیس، برنده جایزه کیفیت، اجرا و مصالح در مراسم جایزه بزرگ ساخت مان شده است.

بتیس با استفاده از کاشی‌کاری‌های اصیل ایرانی با متریال فوق‌العاده و فرم‌های تعلیق در داخل لابی و فیگورهای خلق اثر در نمای ساختمان و ترکیب آن با معماری مدرن، سنت و مدرنیته را به هم وصل کرده است. مجموعه بتیس با تمام توان خود در تلاش است تا فرهنگ غنی ایران را تا همیشه زنده نگه دارد.

دلیل بازار داغ طراحی‌های رومی و مدرن برج‌های مسکونی

در جهانی که همه‌جا یکنواختی دیده می‌شود، حضور همه‌جانبه سبک‌های معماری رومی و مدرن روی هویت منحصربه‌فرد طراحی ساختمان ایرانی سایه انداخته است. نتیجه روی آوردن طراحان به سبک‌های مدرن و رومی باعث سازه‌های زیادی شده که در عین چشمگیر بودن، شباهت خیلی زیادی به هم دارند.

کافی است کمی در خیابان‌های شهر قدم بزنید. دیگر امکان تشخیص یک ساختمان یا مرکز خرید از دیگری وجود ندارد؛ چون همه آن‌ها شبیه هم هستند. این تکرار سبک معماری چند پیامد ناخواسته به همراه دارد که مهم‌ترین آن‌ها محو شدن هویت منحصربه‌فرد شهر و فراموش شدن تاریخ و فرهنگ غنی ایران هستند.

اما وقت آن رسیده که وضعیت موجود را به چالش بکشیم و اصالت را به فضای شهری‌مان برگردانیم و جان تازه‌ای به شهر بدمیم. کافی است از جادوی طراحی ساختمان ایرانی در ساختمان‌های شهری باخبر شوید تا برای همیشه با معماری‌های مدرن خداحافظی کنید.

شرکت ساختمانی بتیس با بیش از ۲۰ سال تجربه، با معماری اقلیم های متنوع، شعری تازه از معماری ایرانی سروده و هدفش ایجاد آرامش بصری و حس ایرانی بودن در مخاطب خویش است. در بتیس احداث بناهایی که هم اصالت و فرهنگ را حفظ کنند و هم در آن ها از نیروهای مشخص و باسواد و مصالح مرغوب روز دنیا استفاده شده باشد یک اصل همیشگی است که این اصل باعث رسیدن بتیس به هدف غایی این گروه یعنی رضایت مشتری و کیفیت کارش شده است.

بتیس، رویکرد رو به جلو با دیدگاه معماری ایرانی

نظرات