arongroups

آخرین خبرهای تعطیلی مدارس دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ آلودگی هوا

0

آخرین خبرهای تعطیلی مدارس دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ آلودگی هوا

مدارس دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ تعطیل می شود؟

خیر، مدارس دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ تعطیل نیست ولی منتظر بمانید تا خبر جدید برسد.

آخرین خبرهای تعطیلی مدارس دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ آلودگی هوا

آیا مدارس دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ تعطیل است؟ | تعطیلی مدارس فردا دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ به علت آلودگی هوا و گرد‌و‌خاک و بارش تگرگ و سیل و آیا تعطیل است؟

مدارس دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ تعطیل نیست

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش روز دوشنبه در حاشیه نشست پاسخگویی برخط مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران درباره احتمال تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا اظهار کرد: ما از سال گذشته اعلام کردیم مدارس تعطیل نمی شود.

وی ادامه داد: مدارس باید باز باشند و مدیران مدارس حضور یابند و معلمانی که امکان تدریس مجازی از منزل را ندارند این امکان برایشان در مدرسه فراهم شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امکان دسترسی به سامانه شاد برای ۸۰ درصد دانش آموزان فراهم است، افزود: از دو هفته قبل از همکارانم در استان ها خواستم تا اگر در جلسات کمیته آلودگی به ریاست استانداران تصمیم به تعطیلی مدارس گرفته شد، سامانه شاد در دسترس دانش آموزان قرار گیرد.

صحرایی با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان کلاس های مدارس نباید تعطیل شود، یادآورشد: در شهرهای بزرگ که تجربه آلودگی هوا داریم، از قبل تدارک لازم دیده شده است و سامانه شاد در جاهایی در دسترسی نیست که عمدتا مناطق دوردست و روستایی است که معمولا دچار مشکل آلودگی هوا نمی‌شوند.

وی اضافه کرد: از رییس سازمان حفاظت محیط زیست خواسته ایم تا الگوی روزهای آلوده در طول سال را به ما ارائه دهد تا بر اساس آن برنامه ریزی کنیم.

صحرایی خاطرنشان کرد: از کمیته آلودگی می خواهیم تا جایی که امکان انتخاب بین مدارس و صنایع باشد، صنایع را انتخاب کنند تا مدتی تعطیل شوند.

آلودگی شدید هوا تهران

درحالی کارشناس هواشناسی جمعه پیش بینی کرده بود، شهر تهران امروز یکشنبه ۲۸ آبان آلوده ترین روز را تجربه خواهد کرد که نه تنها این برآورد محقق نشد، بلکه امروز شاخص آلودگی شهر تهران زیر ۸۰ و قابل قبول بوده است.

پیشتر هم برخی پیش بینی های غلط سازمان هواشناسی و برخی کارشناسان این سازمان حاشیه ساز شده بود.

همچنین سازمان هواشناسی هشدار سطح قرمز را برای برخی از استان‌های کشور در روز دوشنبه (۲۹ آبان) صادر کرد. بدین ترتیب، بالاترین سطح هشدار هواشناسی در روز دوشنبه می‌تواند مخاطرات جدی را برای برخی از استان‌ها به وجود بیاورد.

به گزارش همشهری آنلاین، به گفته کارشناس سازمان هواشناسی کشور، برای روز دوشنبه بارش‌های شدید در جنوب و جنوب غرب استان‌ کهگیلیویه و بویراحمد، شمال بوشهر، جنوب استان‌های ایلام و لرستان، شمال غرب فارس، نیمه شمالی و غربی خوزستان و همچنین دامنه و ارتفاعات چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی شده است.

کبری رفیعی به همشهری گفت: «باید اقدام فوری در این استان‌ها صورت بگیرد تا از وقوع حادثه برای مردم جلوگیری شود. در واقع هشدار سطح قرمز خیلی باید جدی گرفته شود.»

هشدار قرمز رنگ بالاترین سطح هشدار هواشناسی به حساب می‌آید که پیش‌بینی می‌شود یک پدیده جوی می‌تواند خسارت‌های وسیعی به دنبال داشته باشد. از این‌رو با صدور هشدار قرمز به دستگاه‌های مختلف اعلام شده که وارد عمل شوند و اقداماتی را برای کاهش خسارات وقوع پدیده‌های جوی انجام دهند.

شرایط آب و هوایی در اغلب استان‌های کشور از یکشنبه تا چهارشنبه (اول آذرماه) ناپایدار خواهد بود. به گفته کارشناس هواشناسی، در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، قزوین، زنجان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس، مرکزی، جنوب اصفهان و همچنین ارتفاعات البرز و تهران هشدار سطح نارنجی صادر شده است.

رفیعی در این باره گفت: «بارش‌ها در این استان‌ها شدت خواهد گرفت و مخاطراتی به همراه خواهد داشت. برای همین، بهتر است نکات ایمنی جدی گرفته شود.»

کارشناس هواشناسی همچنین اعلام کرد هشدار سطح نارنجی دریایی را خواهیم داشت. او گفت: «در سواحل دریای خرز، گیلان، مازندران، گلستان و… و. سرعت وزش باد افزایش پیدا می‌کند و ارتفاع موج را داریم که می‌تواند مخاطراتی برای فعالیت‌های دریایی ایجاد کند.»

این هشدار برای روزهای دوشنبه الی چهارشنبه از سوی سازمان هواشناسی صادر شده است

نظرات