arongroups

سود عالی خرید نهال بادام دیم و کاشت آن در مناطق کم آب

0

مصرف بادام در کشور ایران نسبتا بالا است. اکثر ایرانیان، بادام را به شیوه های متنوعی و در غذاهای مختلفی، مورد استفاده قرار می دهند. از طرفی دیگر درخت بادام، درختی نسبتاً مقاوم می باشد و برخی از نمونه های آن، با استفاده از روش دیمی نیز محصول می دهند. تمامی دلایل فوق سبب شده است تا کشاورزانِ بسیاری به کاشت درخت بادام تمایل داشته باشند.

خرید نهال بادام

از طرفی احداث باغ بادام بصورت دیم می تواند سودآوری بسیار خوبی به همراه داشته باشد؛ زیرا هم نیازی به آبیاری و هزینه های مربوط به آن نیست و هم می توان زمین های دیم که عمدتا محصولات تجاری و زیادی نمی توان از آنها برداشت نمود را به باغات بادام پرمحصول تبدیل نمود.

در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی جامع را در مورد خرید نهال بادام دیم به شما ارائه دهیم. اگر شما هم علاقه دارید تا با انواع نهال های بادام دیم آشنا شوید و نحوه خرید نهال مناسب را نیز یاد بگیرید، تا پایان با ما همراه باشید.

انواع نهال بادام دیم

نهال بادام دیم به نهالی گفته می شود که نیازی به آبیاری نداشته باشد و از طریق بارش باران، نیاز خود به آب را تامین کند. اگر شما قصد خرید نهال بادام دیم را دارید، باید ابتدا شرایط زمین کشاورزی خود و شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید و سپس، نهال مناسب را خریداری نمایید.

امروزه به لطف پیشرفت های علم کشاورزی، متخصصین این حوزه با انجام برخی اصلاحات ژنتیکی بر روی بهترین ارقام نهال بادام آنها را دربرابر کم آبی مقاوم و برای کاشت و بهره برداری بصورت دیم آماده ساخته اند.

در ادامه این مقاله، تعدادی از این نهال های بادام دیم و مرکز تولید و عرضه آنها را به شما معرفی خواهیم نمود.

نهال بادام دیم دیرگل مامایی

اولین موردی که در مبحثِ خرید نهال بادام دیم، به توضیح آن خواهیم پرداخت، نهال مامایی می باشد. این نهال برای کاشت در نواحی گرمسیری و کوهستانی مناسب است و در محیط های مرطوب، رشد نمی کند.

نکته‌ی دیگر اینکه، نهال بادام دیم مامایی از دو سالگی باردهی خود را آغاز می نماید و پس از گذشت ۸ سال، میزان تولید محصول آن، به حداکثر مقدار ممکن می رسد.

نهال فرانسوی بادام دیم خوشه ای

یکی دیگر از مواردی که در مبحثِ خرید نهال بادام دیم، به آن خواهیم پرداخت، نهال خوشه ای می باشد. این نهال از فرانسه به ایران آورده شده است و مقاومت آن در برابر سرما بسیار بالا می باشد. به همین دلیل، شما می توانید نهال فوق را در محیط های سردسیر و خشک، مورد استفاده قرار دهید.

نکته­ی دیگر اینکه، عمر باردهی نهال بادام خوشه ای حدود ۲۵ سال است. کشاورزان می توانند با آبیاری، سم پاشی و هرسِ به موقع درخت بادام، حداکثر مقدار محصول را در طی این ۲۵ سال، از این درخت به دست آورند.

نهال بادام دیم

نهال فرانسوی بادام دیم دیرگل آذر

نهال بادام دیرگل آذر همانگونه که از نامش نیز مشخص است، نسبت به سایر درختان بادام، دیرتر بارور می شود. به همین دلیل، این نهال برای کاشت در نواحی کوهستانی و خشکی مناسب می باشد که سرما در فصل بهار نیز ادامه دارد.

نکته­ی دیگر اینکه، نهال های بادام دیرگل آذر اگر در مناطقی کاشته شوند که سرمای زمستانه شدیدی نداشته باشند، نمی توانند در فصل بهار بارور گردند. بنابراین، این نهال ها در شهر های شمال غربی ایران و همچنین در استان هایی مانند کرمان و کرمانشاه، بالاترین میزان بازدهی را دارند.

نهال بـادام دیم فرانیس

چهارمین موردی که در مبحثِ خرید نهال بـادام دیم، به آن خواهیم پرداخت، نهال فرانیس می باشد. این نهال فرانسوی، مقاومت بسیار بالایی در برابر انواع آفت ها دارد و به همین دلیل، توسط کشاورزان بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین، مغز مرغوب و پوست کاغذی بـادام های نهال فرانیس، به شهرت هرچه بیشتر این نهال افزوده است.

نهال بادام دیم سوپر نوا

نهال بادام سوپر نوا، نژاد ایرانی دارد و مخصوص کاشت در نواحی سردسیر می باشد. اگر شما در منطقه ای زندگی می کنید که بهار های سردی دارد، کاشت نهال سوپر نوا، مناسب ترین گزینه است.

نکته‌ی دیگر اینکه، عمر باردهی نهال سوپر نوا، حداکثر ۲۵ سال می باشد و شما می توانید با هرس، سم پاشی و آبیاری به موقع این نهال، بیشترین میزان محصول را برداشت نمایید.

نهال بادام دیم تونو

آخرین موردی که در مبحثِ خرید نهال بادام دیم، به معرفی آن خواهیم پرداخت، نهال تونو می باشد. این نهال، نژاد ایتالیایی دارد و بیشترین میزان باردهی آن، در مناطق سرد و خشک است.

نکته‌ی دیگر اینکه، نهال بادام تونو تا چند سال پس از کاشت، نیاز به آبیاری دارد و پس از آن می تواند به صورت دیمی رشد کند.

همچنین، اگر شما در مناطق گرم و یا مرطوب زندگی می کنید، خرید نهال بادام دیم تونو، گزینه ای مناسب نمی باشد. این نهال بدونِ قرار گرفتن در معرضِ سرمای خشک زمستان، شکوفه نمی دهد.

بهترین نهالستان برای خرید نهال بـادام دیم

همانگونه که در پاراگراف های قبل نیز بیان کردیم، شما باید قبل از خرید نهال بادام دیم، دو نکته مهم را در نظر بگیرید؛

  1. وضعیت آب و هوا و شرایط اقلیمی: شما می توانید به منظور بررسی وضعیت آب و هوای منطقه خود و تناسب آن با نوع نهال انتخابی، ۶ نژاد نهال بادام معرفی شده در این مقاله را مطالعه نموده و همچنین برای انتخاب بهترین نهال، با افراد متخصص در این حوزه مشورت نمایید.
  1. خرید از نهالستان معتبر: در ایران، مراکز بسیاری جهت فروش نهال تاسیس شده است. مطمئنا شما نمی توانید به تمامی این مراکز اعتماد کنید و نهال مورد نظر خود را از آنها خریداری نمایید. در این بخش ما قصد داریم تا یکی از معتبرترین مراکز فروش نهال بخصوص نهال بـادام دیم را به شما معرفی کنیم.

نهالستان بادام

در صورتی که تصمیم به خرید نهال بـادام دیم دارید توصیه می شود در انتخاب نهالستان دقت بیشتری داشته باشید. یکی از بزرگترین و معتبر ترین نهالستان های کشور که بصورت تخصصی در زمینه پرورش و فروش انواه نهال اصلاح شده فعالیت دارد، نهالستان میاندوآب نهال می باشد.

تضمین اصالت نهال فروخته شده توسط این نهالستان و کیفیت بالا و اصول پرورشی صحیح سبب شده که باغداران بسیاری با اطمینان به تهیه نهال از این نهالستان بپردازند. همچنین نهال‌های خریداری شده همگی شناسنامه دار و دارای گواهی سلامت می‌باشند.

شما می‌تواند برای خرید نهال بـادام ، خرید نهال گردو و سایر نهال‌ها با نهالستان میاندوآب نهال تماس بگیرید و اطمینان داشته باشید که متخصصین این نهالستان از مشاورات پیش از انتخاب و خرید نهال تا راه اندازی کامل باغ در کنار شما خواهند بود.

شماره تلفن: ۰۹۱۴۵۵۳۰۳۳۶ (مهندس دانیال رجبی)

همچنین می‌توانید با جستجوی عبارت “میاندوآب نهال” در گوگل یا مراجعه به وب‌سایت نهالستان میاندوآب نهال به آدرس www.m2bnahal.ir بررسی و مشخصات انواع نهال را مشاهده کنید./۲۳۰۰۰۱

نظرات