تنظیم و دانلود انواع لوایح حقوقی، کیفری، قضایی و ملکی

0

عدالت یکی از مفاهیمی است که انسان از ابتدا به دنبال برقراری و حفظ آن در جوامع بود است و برای تحقق این منظور اقداماتی موثری را از قبیل وضع قوانین و همچنین دادرسی عادلانه انجام داده است، اما با این وجود در بسیاری از مواقع افراد به دلیل عدم اطلاع از حقوق و تکالیف و ناتوانی در گرفتن حق خود، متأسفانه دچار ضرر و زیان جبران ناپذیری میشوند.

رسیدگی عادلانه به دعوی اشخاص میتواند راهگشای بسیاری از مشکلات افراد باشد، لکن محاکم و دادگاه این امکان را برای افراد در نظر گرفته است تا بتوانند با روش های مختلفی اعم اخذ وکیل، ارائه دادخواست، شکواییه، لایحه و.. از حقوق و تکالیف خود به موجب قانون دفاع نمایند و از حمایت قانونگذار بهرهمند شوند؛ لذا ما در این مقاله قصد داریم به یکی از روش های موثر و کاربردی جهت دفاع در دادگاه بپردازیم.

دانلود انواع لوایح

لایحه چیه؟!

در سیستم قضایی کشور ما، دفاعیه در دادگاه به صورت کلی به دو روش شفاهی و کتبی انجام میگیرد، که هر یک به نوع خود در صورتی که به درستی انجام شود و مبتنی بر دلایل مستدل و قانع کننده باشد میتوانند رای دادگاه را به نفع شخص تمام کند، دفاعیه شفاهی در واقع روشی است که شخص پس از حضور در دادگاه دلایل خود را برای مقام قضایی و بدون واسطه بیان میکند و سپس مقام قضایی با توجه به دفاعیات متهم و تطبیق آن با مدارک و شواهد نظر خود را اعلام مینماید.

در دفاعیه کتبی هر یک از اصحاب دعوا میتوانند جهت دفاع از حقوق خود دلایل و مستندات مورد نظر خود را به صورت کتبی تنظیم کرده و تقدیم دادگاه نمایند، تا مقام قضایی همانند دفاع شفاهی، متن ارئه شده را با مستندات و شواهد پرونده مطابقت نماید و نظر خود را اعلام کند، و در اصطلاح حقوقی به دفاعیه که به صورت کتبی جهت بیان دلایل و استدلال های اصحاب دعوا به دادگاه صالح ارائه میشود لایحه گفته میگویند.

لایحه تعیین کننده نتیجه رای دادگاه

در مقام مقایسه میتوان گفت در صورتی که لایحه با رعایت تمامی قواعد و مقررات تنظیم گردد میتوانند اثری بیشتری نسبت به دفاعیه شفاهی داشته باشد، زیرا با توجه به حجم عظیم پرونده های قضایی و شلوغ بودن شعبات، قضات وقت بسیار اندکی برای استماع دفاعیات اصحاب دعوا دارند که غالباً غیر ضروری و اضافه میباشند، بنابراین قضات سعی مینمایند تمرکز و دقت خود را بر لایحه ها و اسناد و مستندات پرونده بگذارند تا به بتواند هر چه سریع تر دعوی مطروحه را رسیدگی نمایند، همچنین در صورتی که دفاعیه شما به صورت کتبی و با رعایت تمامی قواعد تقدیم دادگاه شود قاضی میتواند با تمرکز بیشتری دعوی مزبور را رسیدگی نماید

چرا لایحه باید توسط وکیل تنظیم شود؟؟

همان طور که گفته شد لایحه میتواند توسط هر یک از اصحاب دعوا برای ارائه دفاعیات خود به مرجع قضایی تسلیم شود، ولیکن مهم ترین نکته ای وجود دارد این است که، شخصی که لایحه را تنظیم میکند میبایست به دفاع از اتهام های انتسابی بپردازد، و تنها زمانی میتواند این امر را به درستی و صحت کامل انجام دهد که از قوانین و رویه های قضایی مطلع باشد تا بتواند آنها را به نفع متهم بکار ببندد.

در واقع نگارش لایحه در وهله اول نیازمند دانش حقوقی بسیار بالا است که صرفاً در دستان یک وکیل پایه یک دادگستری و یا سایر حقوقدانان خبره و با تجربه میباشد و در وهله بعد شخصی میبایست لایحه را نگارش نماید که علاوه بر دانش حقوقی بالا از هنر لایحه نویسی برخودار باشد تا بتواند لایحه مورد نظر شما را به زیبایی و اثر گذار نگارش نماید تا بتواند نظر قاضی را بخود جلب نماید، همچنین به دلیل اینکه مخاطب شما شخص مقام قضایی میباشد باید متن لایحه بسیار غنی از مفاهیم و محترمانه باشد تا بتواند تاثیر خود را داشته باشد.

برای مشاوره تلفنی با وکلا و کارشناسان ما بر روی این لینک کلیک کنید

دریافت لایحه آماده وکیل فقط ۱۰ تا ۵۰ تومن ؟!!

معمولا و کلا و حقوق دانان خبره و با تجربه جهت تنظیم لوایح خود تعرفه هایی را برای دعوی حقوقی یا کیفری در نظر میگیرند که برای بعضی از اشخاص که توانایی مالی بالایی ندارند بسیار سنگین و پر هزینه میباشد و این امر موجب شده است بسیاری از افراد از ارائه لایحه به مرجع قضایی صرف نظر نماید که باعث عدم موفقیت آنها در احقاق حقوق خود شوند.

لذا مجموعه حقوقی داپکده به جهت رفاه حال افراد تمامی لوایح آماده حقوقی، کیفری، ملکی و قضایی خود را که توسط وکلای خبره و مجرب این مجموعه نگارش شده است، تنها با قیمت ۱۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ تومان در اختیار شما عزیزان قرارداد است، تا بتوانید با استفاده این لوایح از حق و حقوق خود به نحو احسنت دفاع نمایید.

داپکده مرجع تنظیم و دانلود انواع لوایح

مجموعه حقوق داپکده با استفاده از وکلای خبره و مجرب خود به صورت تخصصی اقدام به تهیه و تنظیم بیش از ۲۰۰ نمونه لایحه آماده در انواع قالب های حقوقی، کیفری، قضایی و ملکی پرداخته است، که شما میتوانید با مراجعه به این وبسایت تمامی این لوایح به راحتی و کم ترین هزینه دریافت نمایید.

برای دریافت و مشاهد لوایح آماده بر روی این لینک کلیک کنید.

لوایح وکلا

مجموعه حقوقی داپکده برای وکلایی که قصد تنظیم لایحه برای موکلان خود را دارند و به دنبال لایحه آماده ای میگردند که به صورت تخصصی برای موضوع مد نظرشان نگارش شده باشد، و یا وکلایی که از تجربه کافی برای تنظیم لایحه برخودار نمیباشند، این فرصت را فراهم کرده است تا بتوانند از لوایح آماده مختص وکیل استفاده نمایند، تا بتوانند با استفاده از تجربیات وکلای خبره مجموعه به بهترین نحو ممکن از موکلین خود دفاع نمایند.

لوایح حقوقی

به دفاعیاتی که اصحاب دعوی در مقام دفاع از خود در دعاوی حقوقی تقدیم دادگاه می نمایند، لوایح حقوقی گفته می شود. برای آنکه لوایح حقوقی از ارزش بالایی برخوردار باشد باید منطبق با قوانین جاری کشور و شرایط پرونده حقوقی شما تنظیم شده باشد.

لوایح کیفری

دعاوی کیفری به دلیل آنکه از حساسیت بالایی برخوردار هستند، فلذا در تنظیم و ارائه دفاعیه این دعاوی باید دقت بسیار به خرج داد. زیرا در صورتیکه دفاعیه شما منطبق با قوانین مدون و اصول استنباطی تنظیم نشده باشد، یا از آنکه بار ثباتی کافی نداشته باشد، منجر به صدور حکم برخلاف آنچه که مدنظر شما بوده است، می شود

لوایح قضایی

به دفاعیات مکتوبی که حاوی اطلاعات لازم به همراه جزئیات کامل مرتبط با دعوی مطروحه می باشد و هر یک از اصحاب دعوی در مقاوم دفاع از حق خود به دادگاه ارائه می نمایند و تاثیر بر روند پرونده می گذارد، لایحه قضایی می گویند. از جمله لویح قضایی میتوان به معرفی به پزشکی قانونی، استماع شهادت شهود و… اشاره کرد حال اگر در تنظیم لایحه قضایی صاحب قلم نمی باشید ، می توانید از نمونه لوایح قضایی آماده داپکده استفاده نمایید

تنظیم تخصصی لایحه توسط وکیل

همچنین در صورتی که در میان لوایح آماده داپکده لایحه مورد نظر خود را یافت نکردید، و یا برای اینکه لایحه شما مختص پرونده مورد نظر تان تنظیم شود، میتوانید تنظیم لایحه تخصصی خود را به وکلای ما بسپارید تا ما با برسی شرایط پرونده و مقتضیات آن بهترین لایحه را برای پرونده شما تنظیم و ارائه نماییم.

برای تنظیم تخصصی لایحه خود توسط وکلای ما بر روی این لینک کلیک نمایید

نظرات