arongroups

مهم ترین عوامل موثر بر قیمت پوشک بچه

2

عوامل موثر بر قیمت پوشک بچه

یکی از مهم ترین نیاز های کسانی که به تازگی پدر مادر شده اند انتخاب پوشک مناسب برای دلبندشان می باشد و بیشتر آنها درصدد این هستند که پوشکی با کیفیت بالا و قیمت مناسب استفاده کنند؛ قیمت پوشک یکی از مواردی است که بر روی تصمیم گیری خانواده ها موثر می باشد و از طرفی هم عوامل متعددی بر قیمت پوشک تاثیر می گذارند از جمله:

 قیمت پوشک بچه

 1. مواد اولیه و کیفیت آنها

 2. برند پوشک

 3. تعداد پوشک موجود در بسته بندی

 4. نوع پوشک

 5. سایز پوشک

 6. محل فروش پوشک

 7. قیمت ارز

 8. تقاضای مصول

حال در ادامه به بررسی عوامل موثر بر قیمت پوشک می پردازیم:

 1. مواد اولیه و کیفیت آنها:

اولین عاملی که در این مسئله به چشم میخورد مواد اولیه مورد استفاده و کیفیت آنها می باشد که اولین فاکتور برای تعیین قیمت پوشک بچه می باشد.

برخی کارخانه ها برای کاهش هزینه تولید از مواد جاذب کمتری استفاده می کنند و یا از معطر کننده پوشک استفاده نمی کنند.

چسب پوشک نیز از دیگر مواردیست که در قیـمت پوشک موثر می باشد. استفاده از مواد ضد حساسیت، مرطوب کننده های پوشک و هرگونه روغن یا مواد محافظ پوست از فاکتورهای تعیین قیـمت پوشک می باشند.

 1. برند پوشک

برند پوشک فاکتوریست که در اولین مرحله خرید و انتخاب پوشک به چشم می خورد. مارک پوشک بچه تاثیر شایانی بر قیمت پوشک دارد و پوشک های برند، قیمت های بالاتری نسبت به سایر پوشک ها دارند؛ همچنین پوشک های وارداتی نیز از قیمت بالاتری برخوردارند.

 1. تعداد پوشک موجود در بسته بندی

برای افزایش توانایی خرید خانواده ها و به صرفه تر بودن، برخی شرکت ها پوشک هایی با تعداد بالاتر تولید کرده اند که مناسب خانواده هایی با تعداد فرزند بیشتر می باشد. برای مثال پوشک با تعداد بالا برای خانواده های دارای دو قلو یا فرزند های پشت هم انتخابی عالی می باشد. تنها نکته قابل توجه این است که فرزند شما به پوشک حساسیت نباشد و در صورت حساسیت پوشک ضد حساسیت برای او تهیه نمایید.

 1. نوع پوشک

پوشک ها دارای انواع مختلفی از جمله شرتی، استخری و ساده می باشند که هر کدام بسته به برند و … قیمت متفاوتی دارند.

به طور کلی پوشک های ساده خرید بیشتری دارند اما سایر مدل های پوشک نیز از آنجا که برای استفاده های خاصی طراحی شده اند، از فروش خوبی برخوردار می باشند. برای مثال پوشک های شرتی یکی از مواردی می باشند که در زمان گرفتن پوشک بچه کمک شایانی به والدین می نمایند.

 1. سایز پوشک

پوشک ها در سایز های مختلفی تولید و عرضه می شوند. به طور معمول سایز بندی پوشک ها از پوشک سایز صفر که مناسب نوزاد ۲ تا ۵ کیلو است شروع می شود تا سایز ۵ یا ۶ که مناسب کودکان با وزن ۱۱ تا ۱۸ کیلوگرم است مورد استفاده قرار می گیرد. به طور معمول هر چه سایز پوشک بالاتر می رود قیـمت آن نیز بیشتر می شود.

 1. محل فروش پوشک

محل فروش پوشک تاثیر شایانی در قیمت پوشک دارد و بسیاری از فروشندگان بسته به محل فروش کالا، قیمت متفاوتی ارائه می دهند. به طور کلی برای رهایی از این مسئله بهترین کار خرید اینترنتی می باشد که شما می توانید پوشک را با قیمت یکسان یا حتی با تخفیف تهیه کنید.

 1. قیمت ارز

برخی از محصولات موجود در بازار وارداتی می باشند و به همین دلیل تاثیر مستقیمی با قیمت ارز دارند و هر گونه تغییر و نوسان در قیمت ارز در قیمت پوشک های واردتی نیز موثر است.

 1. تقاضای مصول

یکی از موثر ترین عوامل بر قیمت پوشک، میزان تقاضای آن می باشد. در سال های اخیر تقاضای پوشک بالا رفته که تاثیر زیادی بر قیمت آن داشته است.

به طور کلی مهم ترین عوامل موثر بر قیـمت پوشک بچه را بررسی کردیم علاوه بر عوامل ذکر شده، عوامل دیگری مانند نرخ ارز، هزینه‌های حمل و نقل، و مالیات‌ها نیز می‌توانند بر قیـمت پوشک تاثیر بگذارند.

خانواده‌ها می‌توانند با توجه به این عوامل، انتخاب مناسبی برای خرید پوشک بچه داشته باشند و هزینه‌های خود را کاهش دهند.

قیمت پوشک بچه

چند نکته برای خرید پوشک بچه با قیـمت مناسب

 • برای خرید پوشک، به کیفیت آن توجه کنید. پوشک‌های با کیفیت بالاتر، احتمال ایجاد حساسیت در پوست کودک را کاهش می‌دهند.

 • از خرید پوشک در بسته‌بندی‌های کوچک خودداری کنید. خرید پوشک در بسته‌بندی‌های بزرگ‌تر، معمولاً هزینه کمتری در بر خواهد داشت.

 • اگر فرزند شما به زودی به مرحله از پوشک گرفتن می‌رسد، خرید بسته‌بندی بزرگ‌تر منطقی نیست.

 • در صورت امکان، از تخفیف‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای یا آنلاین استفاده کنید./۵۸۵۱۴۲

2 دیدگاه در “مهم ترین عوامل موثر بر قیمت پوشک بچه

 1. صابری گفت:

  واقعا قیمت پوشک خیلی بالا رفته ماهایی که چندتا بچه داریم چی بگیم

 2. مهینی گفت:

  قیمت پوشک پدرمونو دراورده امیدواریم مسئولین رسیدگی کنن

نظرات