arongroups

طرز تهیه سس بشامل برای لازانیا به روش رستوران ها + نکات مهم تهیه سس بشامل

0

طرز تهیه سس بشامل : سس بشامل یکی از انواع سس های خوشمزه فرانسوی است که در تهیه برخی غذاها از جمله لازانیا استفاده می شود. در حرف تازه ما تهیه این سس خوشمزه را برایتان آماده کرده ایم. همراه ما باشید.

طرز تهیه سس بشامل

مواد لازم

شیر   ۲ لیوان
آرد سفید   ۴ قاشق غذاخوری
سس مایونز یا خامه صبحانه   ۱ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه و پودر آویشن   به مقدار کافی

طرز تهیه

برای تهیه سس بشامل ساده ابتدای کار آرد را به همراه شیر درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس مخلوط می کنیم تا آرد درون شیر حل شود. در ادامه قابلمه حاوی مخلوط شیر را روی حرارت ملایم قرار می دهیم.حالا مخلوط شیر را به صورت مداوم هم می زنیم تا سس به غلظت مطلوب برسد. در ادامه زمانی که سس کمی غلیظ شد، مقداری نمک، فلفل سیاه، پودر آویشن به همراه سس مایونز یا خامه صبحانه را اضافه می کنیم و هم می زنیم.در این مرحله سس را هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه توجه داشته باشید تا زمانی که سس به غلظت مطلوب برسد هم زدن را متوقف نکنید به دلیل آن که سس بشامل سریع ته می گیرد.در نهایت زمانی که سس بشامل به غلظت فرنی رسید حرارت را خاموش می کنیم، سپس قابلمه را از روی حرارت بر می داریم. در آخر از سس بشامل برای تهیه غذاهایی مانند لازانیا، پاستا آلفردو و پیتزا استفاده می کنیم. نوش جان.

طرز تهیه سس بشامل لازانیا

تنها نکته در تهیه سس بشامل این است که آن را خوب هم بزنید تا گلوله های آرد در سس حل شوند. البته اگر موفق نشدید و گلوله های زیادی در سس باقی ماندند میتوانید آن را از صافی رد کنید. از سس لازانیا برای تهیه غذاهای دیگر هم استفاده میشود. مثلا میتوان آن را با قارچ مخلوط کرد و در کنار مرغ گریل استفاده کرد.

سس بشامل

همراه ما باشید

نظرات