arongroups

هایفوتراپی چیست + عوارض،ماندگاری،هزینه و تمام نکات دیگر درباره هایفوتراپی صورت

0

هایفوتراپی چیست : امروزه، راه‌های متعددی برای مقابله و کاهش روند ایجاد چین و چروک و جوانسازی پوست وجود آمده از جمله این راه ها هایفو است که بسیار راه مناسبی است. همراه ما باشید.

هایفوتراپی چیست

هایفوتراپی چیست + عوارض،ماندگاری،هزینه و تمام نکات دیگر درباره هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی چیست ؟

هایفوتراپی صورت یک روش جوانسازی پوست صورت است که به شکل غیر تهاجمی انجام می شود. این روش برای رفع چین و چروک صورت و گردن و حتی خطوط بالای سینه (دکولته) استفاده شده و به دلیل اینکه در میان روش های درمانی تهاجمی کمترین عارضه را دارد، مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است.با هایفوتراپی صورت می توانید بدون عمل جراحی، لیف و سفت شدن پوست صورت و گردن را انجام دهد. یکی از کاربرد های هایفوتراپی صورت این است که با استفاده از امواج، امکان لیفت ابرو و حتی چشم هم وجود دارد. برای کسانی که از غبغب رنج می برند، این روش مناسب و بی خطر است تا در کمترین زمان و با ماندگاری بالا (حدود ۲ سال) نتیجه مورد نظر را بدست آورند.اگر بعد از انجام هایفوتراپی صورت احساس کردید که پوست صورتتان روشن و شفاف تر شده است، جای تعجب نیست چرا که با تحریک کلاژن ها و رشد مجدد کلاژن یک فرآیند ترمیم پوست شروع می شود. این روش درمانی علاوه بر روشن و شفاف شدن پوست صورت، برای رفع جای زخم و لک و حتی کاهش علائم پیری صورت استفاده می شود.

عوارض هایفوتراپی

  • تورم و قرمز شدن پوست در روزهایی ابتدایی پس از هایفوتراپی.
  • به دلیل نفوذ امواج فرکانس بالا، ممکن است ۱ الی ۲ هفته بی حسی ایجاد شود.
  • ممکن است با بیشتر شدن دمای لایه های پوستی، رنگ پوست تیره شود. یکی از عامل های مهم ایجاد این عارضه، قرار گرفتن در معرض نور خورشید می باشد.

عوارض هایفوتراپی

ماندگاری هایفوتراپی :

ماندگاری هایفوتراپی حداکثر ۲ سال است که البته افزایش میزان ماندگاری به دستگاه مورد استفاده و تکنسین یا پزشک بستگی دارد. هرچقدر تجهیزات مورد استفاده جدیدتر و البته مهارت پزشک بیشتر باشد میزان ماندگاری هم بالاتر خواهد بود. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر ماندگاری، افزایش سن است که باعث افتادگی پوست می شود؛ این بدان معناست که اگر در سنین پایین از این روش درمانی استفاده کنید، احتمالا با افزایش سن دچار افتادگی پوست می شوید.

تعداد جلسات :

تعداد جلسات هایفوتراپی مورد نظر به تشخیص پزشک است. حدود ۳ تا ۴ سال بیشتر نباید از این روش درمانی استفاده کنید که باعث تخریب سلول های زیر پوست نشود. پس از انجام یک جلسه، احتمالا آثار بهبودی را مشاهده نمی کنید اما نتیجه نهایی معمولا بعد از ۴ تا ۶ هفته نمایان می شود. مدت زمان مورد نیاز برای بهبود پوست صورت و بدن با توجه به طول زمان ریکاوری محاسبه می شود.

ماندگاری هایفوتراپی

این امواج چگونه باعث شادابی پوست می شوند؟

با یک طول موج مشخص، این امواج در زیر پوست نفوذ می کنند و با تحریک سلول ها، باعث افزایش کلاژن سازی می شوند. قسمت نخست این واژه، تلفظ حروف مخفف HIFU که مشتق از عبارت High-Intensity Focused Ultrasound می‌باشد. این عبارت به معنی امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا که در بسیاری از فناوری‌های پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. مکانیسم فناوری مورد استفاده در هایفوتراپی مشابه عملکرد متمرکزسازی نور توسط عدسی است.

فرآیند انجام :

فرایند انجام کار به این صورت است که شخص، در حالت درازکش قرار گرفته، پزشک حدود نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه، پروب هایفو را مانند دستگاه سونوگرافی روی پوست و در جهات مختلف حرکت می‌دهد. در این روش نیازی به بی‌حسی موضعی و یا استفاده از کرم نیست و این موارد به اختیار انجام می‌گیرند. هایفوتراپی تا حدی در رسیدن به اهداف مورد نظر خود موفق بوده که امروزه، انجام جراحی پلاستیک برای موردهای مشابه، منسوخ محسوب می‌گردد. البته این متد برای درمان چروک‌های عمیق و عمده مناسب نخواهد بود.

هزینه هایفوتراپی

همراه ما باشید

نظرات