بیوگرافی اسماعیل داورفر بازیگر کیست با علت فوت و سوابق +‌عکس و همسر و فرزندان

0

بیوگرافی اسماعیل داورفر بازیگر کیست با علت فوت و سوابق +‌عکس و همسر و فرزندان

اسماعیل داورفر در تاریخ روز ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۱۱ در شهر تهران دیده به جهان گشوده است. وی هنرپیشه سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان بود. او در مدرسه تئاتر آمریکا درس خوانده است و مدرک دانشگاهی خود را از دانشگاه هنرهای زیبا و همچنین مدرک دکترای وزارت ارشاد را نیز دریافت نموده است آقای اسماعیل داورفر در پایان بعد از چند سال متحمل شدن بیماری سرطان در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۷ زمانی که ۷۶ سال سن داشت و به خاطر ناراحتی قلبی درگذشت. بیوگرافی اسماعیل داورفر بازیگر قدیمی و همسرش و فرزندان و علت درگذشت و فوت +عکس های اسماعیل داورفر او را در این صفحه از مجله حرف تازه مشاهده نمایید.

بیوگرافی اسماعیل داورفر بازیگر کیست و همسر و فرزندانش +‌درگذشت و عکس

بیوگرافی زنده یاد اسماعیل داورفر

اسماعیل داورفر متولد ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۱۱ در شهر تهران می باشد او بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان بود که در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۷ در سن ۷۶ سالگی بر اثر بیماری سرطان داشت.

تحصیلات

او در مدرسه تئاتر آمریکا درس خوانده است و مدرک دانشگاهی خود را از دانشگاه هنرهای زیبا و همچنین مدرک دکترای وزارت ارشاد را نیز دریافت نموده است آقای اسماعیل داورفر در پایان بعد از چند سال متحمل شدن بیماری سرطان در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۷ زمانی که ۷۶ سال سن داشت و به خاطر ناراحتی قلبی درگذشت.

بیوگرافی اسماعیل داورفر بازیگر کیست با علت فوت و سوابق +‌عکس و همسر و فرزندان

همسر و فرزندان اسماعیل داورفر

متاسفانه اطلاعات بیشتری درباره خانواده و فرزندان ایشان در دست ما نیست.

آخرین بازیگری اسماعیل داور فر

ایشان سینما را در سال ۱۳۷۴ زمانی که ۶٣ سال سن داشت با فیلم تعطیلات تابستانی به پایان رسانید و آخرین بار هم با مجموعه تا غروب در سال ۱۳۸۴ در قاب تلویزیون مشاهده شد. تله فیلم روز سرخ هم در سال ۱۳۸۶ اختتامیه حاضر شدن ایشان در دنیای هنر بود.

سوابق

وی در سال ۱۳۴۸ زمانی که ۳۷ سال سن داشت با فیلم گاو ساخته داریوش مهرجویی پا به سینما نهاد.

اسماعیل داوود فرد در سال ۱۳۴۹ در فیلم آقای هالو نیز ایفای نقش نمود و پس از آن در فیلم صادق کرده و غبارنشین نیز هنرنمایی نموده بود.

در سال ۱۳۵۳ با مجموعه دلیران تنگستان مقابل دوربین تلویزیون قرار گرفت. ولی معروف شدن ایشان از مجموعه سلطان صاحبقران در سال ۱۳۵۳ آغاز و با مجموعه دایی جان ناپلئون در سال ۱۳۵۴ بسیار خوش درخشید.

تا قبل از انقلاب ۵ فیلم سینمایی و چهار مجموعه تلویزیونی ایفای نقش نمود تا در سال ۱۳۶۰ با مجموعه مثل آباد ساخته مسعود فروتن پابه زمینه هنرپیشگی نهاد.

مجموعه بازم مدرسم دیر شد در سال ۱۳۶۳ معروفترین آثار بعد از انقلاب ایشان به شمار می‌آید. آرایشگاه زیبا در سال ۱۳۶۹ و آژانس دوستی در سال ۱۳۷۵ نیز از دیگر فعالیت‌های فراموش‌نشدنی ایشان محسوب می شود.

همسر و فرزندان اسماعیل داورفر کجا هستند

علت درگذشت و فوت زنده یاد اسماعیل داورفر

آقای اسماعیل داورفر در پایان بعد از چند سال متحمل شدن بیماری سرطان در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۷ زمانی که ۷۶ سال سن داشت و به خاطر ناراحتی قلبی درگذشت. پیکر ایشان از سه روز پس از آن در تالار وحدت به سوی قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.در طی مدت زمان زندگی ایشان هیچ بزرگداشتی برای وی برپا نشد. فقط یکی دو ماه پیش از درگذشت ایشان، آقای عزت الله انتظامی به همراه جمعی از موزه سینما با دوربین فیلمبرداری به دیدار ایشان رفتند و صحنه هایی را برای یادگاری آرشیو موزه سینما ضبط نمودند.

بیوگرافی و علت درگذشت و فوت زنده یاد اسماعیل داورفر

فیلم ها و سریال های اسماعیل داورفر

تعطیلات تابستانی سال ۷۴،
تحفه هند سال ۷۴،
روزهای خوب زندگی سال ۷۳،
مهریه بی بی سال ٧٣،
پادزهر سال ٧٢،
عیالوار سال ٧٠،
زیر بامهای شهر سال ۶۸ ،
روز فرشته سال ۶۸،
افسون سال ۶٨،
لنگرگاه سال ۶۷،
وکیل اول سال ۶۵،
تا توره سال ۶۳،
سرایدار سال ۵۵،
غبار نشین‌ها سال ۵۳،
صادق کرده سال ۵۱،
آقای هالو سال ۴۹ ،
گاو داریوش سال ۴۸.

بیوگرافی اسماعیل داورفر بازیگر و همسرش و فرزندان + عکس جوانی

بیوگرافی اسماعیل داورفر بازیگر و همسرش و فرزندان +‌علت درگذشت و عکس

بیوگرافی و زندگینامه زنده یاد اسماعیل داورفر

نظرات