arongroups

ثروت زایی با فارکس، دروغ یا واقعیت ؟

0

امروزه تب و تاب بازارهای مالی مانند فارکس و ارزهای دیجیتال بالاگرفته و افراد زیادی رو به این بازارها آورده اند. برخی اعتقاد دارند برای ورود به این حیطه ، نیاز به آموزش و کسب مهارت داشته و عده ای نیز بر این باورند که با هوش خود و کمی چاشنی شانس می توانند موفق شده و به درآمد برسند. ما قضاوت در مورد نتیجه را به شما می سپاریم …

اما آن دسته از افراد که طالب آموزش و کسب مهارت هستند ، احتمالا با توجه به تنوع متد های آموزشی و تعدد اساتید در این زمینه ، کمی گیج شوند و در انتخاب روش بهتر مردد شوند. به همین علت ما در این مقاله قصد داریم بهترین روش های معامله گری در فارکس و فیوچرز را بررسی و بهترین آن ها را به شما معرفی کنیم.

 فارکس

اما قبل از هر کاری لازم است کمی شما را با واقعیت های این بازار آشنا کنیم.عده ای معتقدند معامله گری در بازار های مالی از راحت ترین و پردرآمد ترین شغل هاست و شما با خرید دوره ها و پکیج های آموزشی آنها می توانید به راحتی آب خوردن به درآمد و ثروت برسید.

باید گفت که رسیدن به ثروت آنچنانی براحتی آب خوردن و تنها با خرید یک پکیج آموزشی تا حد زیادی خوش بینی است. موفقیت در این بازار مانند همه ی بازار ها مستلزم انتخاب آموزش درست و بروز ، تلاش و البته صبر است و شغل معامله گری نیز مانند همه ی شغل ها سختی های خودش را دارد.

جالب است بدانید طبق آمار حدود ۹۰ درصد افراد در بازار های مالی شکست می خورند و ناچارا این بازار را ترک می کنند در حالی که قسمتی از سرمایه یا حتی همه ی آن را از دست داده اند ! فقط ۱۰ درصد افراد هستند که موفق بوده و در این بازار ماندگار می شوند. در ادامه به این که چگونه جزو این ۱۰ درصد باشیم می پردازیم .

بهترین متد های معاملاتی در فارکس

امروزه متد های زیادی برای آموزش فارکس ارائه شده. برخی از این روش ها هنوز کارآمد و برخی منسوخ شده اند.

پرایس اکشن از معدود روش هایی است که همچنان کارآمد است و می تواند گزینه خوبی برای آموزش باشد.

اما باید به نکته ای توجه کرد. با گذشت زمان بازار های مالی تکامل پیدا کرده. امروزه ابزار هایی در دسترس معامله گران است که به آن ها اجازه می دهد به داده هایی خاص دسترسی داشته باشند که دیگران از آن بی اطلاع هستند.

اگر بخواهیم خلاصه بگوییم باید گفت که امروزه دیگر مثل گذشته نمی توان با روش های قدیمی در بازار کسب درآمد کرد حتی با روشی قوی مثل پرایس اکشن. چرا که بازار هوشمند تر شده و نیازمند روش های جدید و ابزار های قدرتمند تر است. در ادامه شما را با یکی از دقیق ترین و بروزترین متد های معاملاتی در جهان آشنا خواهیم کرد.

ولوم تریدینگ

ولوم تریدینگ از بهترین متد های معاملاتی در بازار فارکس است. این روش از داده هایی استفاده می کند که اصطلاحا به آن دیتای لول ۲ گفته می شود. این دیتا مقدار سفارشات خرید و فروش انجام شده و همچنین سفارشات باز را در اختیار ما قرار می دهد و ما می توانیم با این دیتا، رد پای بزرگان بازار و بانک ها را ببینیم و از آنها ایده بگیریم. بطور دقیق تر اگر بخواهیم بگوییم باید گفت آنچه قیمت را جابجا می کند و روند ها را می سازد ، حجم پول هوشمند است و ما در این روش میتوانیم این حجم ها را به راحتی رصد کنیم و از آنها استفاده کنیم. ما با اتکا به این دیتای لول ۲ در اصل یک قدم از دیگر معامله گران به روش های دیگر جلوتر هستیم و دید عمیق تری به بازار خواهیم داشت.

در ادامه معامله ای را خواهید دید بر روی جفت ارز GBPUSD که در تایم فریم ۱ دقیقه انجام شده است. دقت و قدرت این روش شما را شگفت زده می کند :

فارکس

همانطور که می بینید ما در سقف مارکت وارد معامله فروش شدیم و این معامله را در کف قیمتی تسویه کردیم. سپس از همانجا وارد معامله خرید شدیم و قیمت رشد کرده و اهداف ما را دیده است.به شما اطمینان می دهیم این دقت را در کمتر روشی خواهید یافت.

مزایای ولوم تریدینگ نسبت به روش های دیگر

۱_این روش ساده و قابل فهم است و پیش نیاز خاصی برای یادگیری ندارد.

۲_این روش بسیار دقیق است . ما با پیاده سازی این متد ، بهترین و بهینه ترین نقاط را برای ورود به معامله پیدا می کنیم و بواسطه ی نقطه ورود مناسب ، حد ضررهای ما در این روش بسیار کوچک است که این از بزرگترین مزایای اردرفلو است.

۳_بعلت کوچک بودن حد ضرر در معاملات ، معامله با این روش ریسک به ریوارد (R/R) بسیار خوبی دارد و می توان امید داشت که حساب معاملاتی ما در میان مدت ، رشد خوبی را تجربه کند.

۴_ولوم تریدینگ نسبت به دیگر روش ها کم ریسک تر است . به این علت که ما از معامله گر های خرد الگو برداری نمی کنیم و سعی داریم هم جهت با بزرگان مارکت وارد معامله شویم و این مورد ، احتمال استاپ لاس خوردن ما در معاملات را کمتر می کند.

همانطور که در این مقاله مطالعه نمودید ، بازار فارکس میتواند بسیار ثروت زا باشد به شرط آنکه بصورت اصولی و با بروزترین روش های ممکن در این بازار معامله نمایید./۲۲۹۵۵۱

نظرات