مهمترین فاکتورهایی که در قیمت های درب ضد سرقت اثر می گذارد، چیست ؟

0

با توجه به استقبال و استفاده روز افزون شرکت های سازنده ساختمانی و مردم عادی از درب ضد سرقت، ممکن است این سوال مطرح شود که چه عواملی بر قیمت این درب ها اثر می گذارد؟ چگونه می توان این عوامل را شناسایی کرد؟ وزن هر یک از این عوامل بر تعیین قیمت چقدر است؟ قطعأ سوالات بیشمار دیگری وجود دارند که ممکن است برای خوانندگان محترم پیرامون این موضوع پدید آیند.

این سوالات و مطالب ما را بر آن داشت تا در این مقاله در خصوص فاکتورهایی که در تعیین قیمت های درب ضد سرقت اثر گذار هستند با شما همراه گرامی گفتگو کنیم. ما قصد داریم نکات مهم و موارد ارزشمندی را با شما به اشتراک بگذاریم که قطعا دانستن آن ها برای شما مفید به فایده خواهد بود. پس در ادامه با ما همراه باشید تا این نکات را بررسی کنیم.

جنس درب ضد سرقت

 قیمت درب ضد سرقت

یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده بر قیمت درب ضد سرقت، کیفیت و ارزش جنس و متریالی است که درب با آن ساخته شده است. اگر دربی شما از چوب ساخته شده باشد؛ جنس چوبی که از آن برای ساخت درب ضد سرقت استفاده شده است، عاملی تعیین کننده خواهد بود و اگر درب مد نظر شما فلزی باشد، جنس آلیاژ مصرفی و وزن آن حائز اهمیت می شود.

درب ضد سرقت چوبی

معمولاً برای ساخت این مدل درب ها از چوب درخت روس، درخت بلوط و درخت گردو استفاده می شود. هرچند هر سه چوب یاد شده قیمت های بالایی دارند؛ اما این بدان معنا نیست که چوب هر سه این درختان یک قیمت داشته باشد. معمولاً چوب روسی که از نوعی کاج روسی به دست می آید؛ قیمتی مقرون به صرفه تر دارد و به همین دلیل درب هایی که با این چوب ساخته می شوند، ارزانتر بوده و مقرون به صرفه تر هستند. چوب درخت گردو به علت دوام فوق العاده و طرح ذاتی بی نظیری که دارد، قیمت بالاتری دارد و در نهایت چوب درخت بلوط با توجه به اینکه سالیان بیشتری برای رشد کردن و بزرگ شدن درخت آن نیاز است، قیمت بیشتر‌ و گرانتری بر روی آن تعیین می شود.

درب ضد سرقت فلزی

معمولاً قیمت این درب ها با توجه به نوع و میزان آلیاژ مصرفی، مشخص می شوند. هرچند درب های فلزی در زیبایی ظاهری به پای درب های چوبی نمی‌رسند؛ اما در عین حال مزیت های بی نظیری دارند؛ که در قیمت گذاری آن ها تعیین کننده است. این درب ها به خاطر استحکام بالای خود معمولاً در ورودی مکان هایی استفاده می شوند که اهمیت استراتژیک دارند و مصرف کنندگان روی مقاومت بالای آن ها در برابر ضربات و فشار های بیرونی حساب باز کرده اند. ضمن آنکه آلیاژ قوی تر، مقاومت بیشتری در برابر رطوبت نیز خواهد داشت و دیرتر دچار خوردگی و زنگ زدگی می شود.

ابعاد درب ضد سرقت

معمولاً در هنگام ساخت این درب ها در کارخانه ها، ابعادی استاندارد مد نظر تولید کنندگان است؛ اما در شرایط خاصی که مشتری دربی سفارشی با ابعادی ویژه در نظر دارد، استاندارد ها بهم می ریزد و شرایط تغییر می کند.

معمولاً درب هایی که با سفارش مشتریان ساخته می شوند، ابعادی بزرگتر از حد استاندارد دارند. این موضوع در نهایت بر روی قیمت اثرگذار خواهد بود و دربی که با چنین شرایطی ساخته می شود قیمت بیشتری خواهد داشت.

تأثیر وزن درب ضد سرقت بر قیمت 

از آنجا که دربی که وزن سنگین تری دارد، از استحکام بیشتری برخوردار است؛ قیمت بیشتری نیز خواهد داشت. در درب ضد سرقت چوبی، هرچه درب سنگین تر باشد، نشان از مرغوبیت بیشتر چوب دارد. در مورد درب ضد سرقت فلزی نیز ماجرا یکسان است، درب سنگین تر نشانه ای از آلیاژ محکم تر و پایداری بیشتر است. ناگفته پیداست که نتیجه استفاده از متریال قوی تر، درب مرغوب تر خواهد بود و به تبع آن قیمت درب افزایش بیشتری پیدا خواهد کرد.

قیمت های درب ضد سرقت

یک لنگه یا دو لنگه بودن درب ضد سرقت و اثر آن بر قیمت 

با توجه به اینکه در ساخت درب ضد سرقت دو لنگه، سازنده مجبور است؛ متریال بیشتری استفاده کند. همچنین یراق آلات بیشتری برای ایجاد اتصال بین لنگه های درب باید مصرف شود. در نتیجه قیمت درب دو لنگه از درب تک لنگه بیشتر خواهد شد.

یراق آلات مصرف شده در تعیین قیمت درب ضد سرقت

یکی از مهمترین آیتم هایی که بر تعیین قیمت درب ضد سرقت، اثر بسزایی می گذارد؛ نوع و میزان یراق آلات بکار رفته در این محصولات است. شاید از خود بپرسید منظور از یراق آلات چیست؟ در ادامه ما به معرفی و بررسی یراق آلات درب ضد سرقت می پردازیم؛ تا اگر شما در این خصوص اطلاعات چندانی ندارید، بتوانید از نکات مطرح شده نهایت استفاده را ببرید.

لولاهای درب ضد سرقت

یکی از عناصر بسیار مهم و ضروری در تولید درب ضد سرقت، لولاهای بکار رفته در آن است. این لولاها معمولاً مخفی هستند. این موضوع کمک می کند تا مزاحمان و سارقان به راحتی به آن ها دسترسی نداشته باشند. هر چه این لولاها قوی تر باشند، امکان اتصال و سوار کردن درب سنگین تر و قوی تر بر روی آن ها بیشتر می شود. پس وجود و کیفیت این لولا ها از این منظر حائز اهمیت است.

دستگیره درب ضد سرقت

دستگیره های یک درب ضد سرقت بیشتر از آنکه به لحاظ کارایی اهمیت داشته باشند، فاکتوری برای جلوه ی زیبا دادن به درب به حساب می آیند. معمولاً دستگیره ها با آلیاژ های مختلف مانند برنج، استیل و…. ساخته می شوند. پس برای تعیین قیمت دستگیره ها توجه به دو نکته ضروریست؛ اول جنس بکار رفته در ساخت آن ها و دوم فرم لحاظ شده برای ساخت آن ها.

قفل درب ضد سرقت 

قیمت درب ضد سرقت

سازندگان در ساخت این درب ها معمولا از قفل های گاوصندوقی استفاده می کنند. ویژگی بارز این قفل ها آن است که چندین زبانه دارند. شما می توانید با چرخاندن کلید، این زبانه ها را در چهارچوب درب فرو کنید. وجود این قفل های چند زبانه باعث می شود تا امنیت این درب ها چند برابر شود.

لازم به ذکر است که در سال های اخیر قفل های هوشمند برای این درب ها ساخته شده و سازندگان با اتصال آن ها به درب ها، امنیت بیشتری را برای مصرف کنندگان فراهم کرده اند.

نصب درب ضد سرقت

فراموش نکنید که شما برای نصب این درب ها نیاز به مهارت یک نصاب مورد تأیید شرکت دارید. در واقع برای نصب این درب ها شما باید با پرداخت هزینه ی نصب از توانایی و مهارت یک نصاب استفاده کنید. افرادی که می خواهند یک درب قدیمی را با یک درب ضد سرقت جدید جابجا کنند، لازم است بدانند که این کار به تخریب و بنایی نیاز دارد و این بازسازی کار یک فرد معمولی نبوده و فردی با مهارت و تجربه خاص خودش را می طلبد.

کلام پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا مهمترین فاکتورهایی که در تعیین قیمت یک درب ضد سرقت، اثر گذار هستند با شما در میان بگذاریم. امیدواریم پس از خواندن این مقاله بتوانید مهمترین عوامل که بر کارایی این درب ها اثرگذار هستند را شناسایی کرده و با پرداخت هزینه برای آن، درب ضد سرقت مناسبی تهیه کنید./۵۷۸۴۰۰

نظرات