بیوگرافی کیوان عباسی و مرجان عباسی مدیران شبکه من و تو کیست

0

بیوگرافی کیوان عباسی و مرجان عباسی مدیران شبکه من و تو کیست

کیوان عباسی در سال ۱۹۷۱ در شهر سیدنی استرالیا به دنیا آمد. فریبرز عباسی، پدر کیوان عباسی، یک خبرنگار و تهیه‌کننده تلویزیونی بود که در استرالیا زندگی می‌کرد.

مرجان عباسی، همسر کیوان عباسی در مجموعه تلویزیونی ماهواره‌ای به عنوان مدیر نیروی انسانی فعالیت می‌کند. در عین حال که برخی این دو را خواهر و برادر معرفی می‌کنند، واقعیت این است که آنها در سال ۲۰۰۱ در لندن با یکدیگر آشنا شده و ازدواج کرده‌اند.

کیوان عباسی کیست و اهل کجاست

کیوان عباسی متولد در سال ۱۹۷۱ در شهر سیدنی استرالیا است فریبرز عباسی، پدرش خبرنگار و تهیه‌کننده تلویزیونی بود که در استرالیا زندگی می‌کرد

کیوان عباسی یک ایرانی-استرالیایی است. تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه نیویورک به پایان رسانده است. او بنیانگذار و مدیر شبکه تلویزیونی منوتو است و از منتقدان حکومت ایران است.

بیوگرافی کیوان عباسی و مرجان عباسی مدیران شبکه من و تو کیست +عکس

بیوگرافی کیوان عباسی

کیوان عباسی متولد در سال ۱۹۷۱ در شهر سیدنی استرالیا است

کیوان عباسی یکی از چهره‌های شناخته‌شده در میان ایرانیان خارج از کشور است. او با راه‌اندازی شبکه منوتو، به یکی از صدای‌های مخالف حکومت ایران تبدیل شده است.

خانواده

فریبرز عباسی، پدر کیوان عباسی خبرنگار و تهیه‌کننده تلویزیونی بود که در استرالیا زندگی می‌کرد. عباسی تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه بهائی ایرانیان مقیم استرالیا در شهر سیدنی به پایان رساند. پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان به آمریکا رفت و در دانشگاه نیویورک در رشته ارتباطات تحصیل کرد. کیوان عباسی در سال ۱۹۹۶ به اسرائیل رفت و در آنجا تحصیل خود را ادامه داد.

تحصیلات

آقای عباسی تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه بهائی ایرانیان مقیم استرالیا در شهر سیدنی به پایان رساند. پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان به آمریکا رفت و در دانشگاه نیویورک در رشته ارتباطات تحصیل کرد. کیوان عباسی در سال ۱۹۹۶ به اسرائیل رفت و در آنجا تحصیل خود را ادامه داد.

ازدواج و همسر کیوان عباسی

او از طریق یک دوست صمیمی به نام سیروس با فرهاد اسکندری، استاد مرکز ایران شناسی در دانشگاه حیفا و خانواده همسرش مرجان آشنا شد. در دوران تحصیل، کیوان با مرجان اسکندری، دختر فرهاد اسکندری، آشنا شد. این آشنایی منجر به پیشنهاد ازدواج به مرجان شد و در سال ۲۰۰۱ با حضور خانواده‌اش در مشرق الاذکار شهر حیفا، آنها ازدواج کردند.

بیوگرافی کیوان عباسی

تغییر نام خانوادگی

مرجان اسکندری طبق خواسته شوهرش و به روشی که در اروپا رایج است، تصمیم گرفت نام خانوادگی خود را با نام خانوادگی شوهرش عوض کند.

فریبرز عباسی، پدر کیوان در سپتامبر سال ۱۹۷۰ به مناسبت نهمین جشن گشایش مشرق الاذکار سیدنی، همراه با سایر بهائیان از سراسر جهان به استرالیا سفر کرد. در این سفر، او با جیمز برایان، مسئول وقت رادیو استرالیا، آشنا شد و در رادیو استرالیا به عنوان تهیه کننده شروع به کار کرد. تهمینه برزگر، مادر کیوان به عنوان کارمند در سفارت ایران در کانبرا فعالیت می‌کرد.

کیوان‌عباسی پس از مدتی برای تامین زندگی خود به آمریکا بازگشت و در تلویزیون آزادی که توسط پدرش اداره می‌شد و به عنوان مدیر فنی مشغول به کار شد. پس از مدتی فعالیت در تلویزیون آزاد، به دعوت کارگردان شبکه تلویزیونی “طپش” برای مدتی به این شبکه ملحق شد.

در سال ۲۰۰۳، پدر کیوان با Michael H. Klein آشنا شد. آشنایی او با کیوان و فریبرز عباسی منجر به خرید Ten Broadcasting و ایجاد تلویزیون Hustler TV در کانادا شد. مدیریت این شبکه توسط کیوان انجام می‌شد.

عباسی با سرمایه‌گذاران شبکه هاستلر تی وی پیشنهاد راه‌اندازی یک شبکه تلویزیونی فارسی زبان را مطرح کرد. در نتیجه این پیشنهاد او توانست موافقت سرمایه‌گذاران را جلب کند و اولین شبکه تلویزیونی آنلاین فارسی زبان راه‌اندازی کند.

کیوان مسئولیت ارتباط با تهیه‌کنندگان و مجریان را به عهده دارد و به مدیریت امور اجرایی می‌پردازد. از سوی دیگر، مرجان عباسی در اتاق شخصی خود در طول روز برنامه‌های تلویزیونی و صفحات فیسبوک را بررسی کرده و گزارش تهیه می‌کند. همچنین، استخدام نیروی انسانی در این مجموعه تنها با نظر و تأیید مرجان عباسی انجام می‌شود.

تاسیس شبکه من و تو

عملکرد چهار ساله کیوان‌عباسی در جلسات گزارش‌های سالانه رسانه‌های فارسی زبان در لندن، عملکرد چهار ساله ببین تی وی، هاستلر تی وی، ایده پردازی‌های او و منابع مالی مورد نیاز که توسط شرکت‌های تجاری خصوصی تأمین شدند، این امکان را فراهم کرد که او در سال ۲۰۰۹ یک شرکت تلویزیونی را در لندن تأسیس کند.

به علت قدردانی و با موافقت پدرش، کیوان عباسی این شرکت تلویزیونی را با نام همسرش راه‌اندازی کرد و در اکتبر سال ۲۰۱۰ شبکه “من و تو” را تاسیس کرد.

من و تو (Manoto) یک شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای فارسی زبان است که به برنامه‌های علمی، سرگرمی و سیاسی تمرکز دارد. مرکز این شبکه در لندن واقع شده است.

حامیان مالی این شبکه از افراد ناشناسی تشکیل شده‌اند و هرگز هویت آن‌ها فاش نشده است.

شبکه تلویزیونی خصوصی منوتو که مقر آن در لندن قرار دارد در یک بیانیه‌ای که در آبان ۱۴۰۲ منتشر شد به مشکلاتی که در تأمین بودجه با آن روبرو است، اشاره کرد و اعلام کرده است که تا پایان ژانویه ۲۰۲۴، یعنی اوایل بهمن ماه، احتمال تعطیلی این شبکه وجود دارد.

لازم به ذکر است که در بیانیه‌ای که توسط کیوان و مرجان عباسی، بنیانگذاران این شبکه در تاریخ ۱۳ نوامبر، ۲۲ آبان، منتشر شد به طور قطعی به تعطیلی این شبکه اشاره نشده است.

ویژگی‌های مهم

کیوان عباسی یک ایرانی-استرالیایی است.
تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه نیویورک به پایان رسانده است.
بنیانگذار و مدیر شبکه تلویزیونی منوتو است.
از منتقدان حکومت ایران است.
جایزه آزادی بیان را از بنیاد دیده‌بان حقوق بشر دریافت کرده است.

نظرات