واردات از چین

0

بازرگانان بسیاری هر ساله مقدار زیادی سود از طریق واردات از چین کسب می‌کنند. این فرآیند به خاطر اینکه هم به تامین کالای مورد نیاز بازار ایران ختم می‌شود و هم سود فراوانی برای واردکننده دارد، اهمیت زیادی در دنیای تجارت داشته و لازم است هر بازرگانی همه مراحل را به خوبی بشناسد. یعنی بداند که چه مراحلی دارد و چگونه می‌توان مراحل آن را به‌سادگی پشت‌سر گذاشت.

مرحله اول واردات از چین شامل تحقیق روی بازار ایران و شرکت‌های فروشنده کالای چینی است که درنهایت منجر به خرید کالای مورد نظر می‌شود. مرحله دوم عبارت است از ترخیص کالاهای خریداری شده از گمرک چین و آخرین مرحله آن با ارسال کالاهای خریداری شده به ایران به‌پایان می‌رسد.

واردات از چین

خرید از چین

اولین مرحله واردات از چین با تحقیق در مورد اینکه بازار ایران چه کالایی نیاز دارد، آیا واردات آن کالا به ایران سودآور است؟ و در نهایت خرید کالای تحقیق شده از بهترین شرکت فروشنده چینی انجام می‌شود.

لازم است که پیش از هرکاری اقدام به تحقیقی جامع در مورد نیازهای بازار ایران کنید. مثلا تحقیق کنید که آیا درحال حاضر واردات گوشی سود بیشتری دارد یا واردات لوازم خانگی؟ این تحقیقات مشخص خواهد کرد که چه کالایی را وارد کنید بهتر است.

بعد از مشخص شدن نوع کالا، نوبت به خرید آن از بهترین شرکت‌های فروشنده چینی می‌رسد. برای اینکه بتوانید از بهترین نوع کالاهای مدنظرتان وارد کشور کنید، در این مرحله هم لازم است که درمورد این شرکت‌ها به اندازه کافی تحقیق کنید.

این تحقیقات در نهایت منجربه ارتباط با بهترین شرکت‌ها شده و نوبت به مذاکرات و شرایط خرید از آنها می‌رسد. برای خرید رسمی لازم است که یک پیش‌فاکتور یا پروفرما تهیه کنید و برای شرکت فروشنده انتخابی خود بفرستید.

خرید عمده از چین

یکی از شرایط بسیار مهم که تاثیری مستقیم در سود واردات از چین دارد و لازم است که آن را در پروفرما رعایت کنید، نوع خرید کالاهاست. به‌طورکلی در دنیای بازرگانی دو نوع خرید کالا وجود دارد. یکی خرید تکی محصولات است که تعداد اندکی داشته، ولی قیمت آن بسیار بالاست.

این نوع خرید از شرکت‌هایی که امکان فروش عمده ندارند انجام می‌شود. روش دیگر خرید، خرید عمده از چین است که در آن می‌توانید تعداد زیادی کالا را با قیمت نهایی بسیار اندکی خریداری کنید. اگر قصد دارید از واردات کالا سود فراوانی ببرید لازم است که این روش را جهت تهیه محصولات انتخاب کنید.

ترخیص کالا

بعد از خرید کالاها، مرحله دوم واردات از چین آغاز می‌شود. در این مرحله کالاهای خریداری شده توسط شرکت فروشنده به گمرک چین تحویل داده می‌شود و لازم است که شما برای ترخیص آنها اقدام کنید. ترخیص کالاها از گمرک چین یک عملیات کاملا تخصصی است که نیازمند کمک متخصصان این امر است.

حالا چه کسانی توانایی لازم برای ترخیص کالا از گمرک را دارند؟ ترخیص‌کارانی که دوره‌های ترخیص کالا را در گمرک ایران و زیرنظر شرکت‌های بازرگانی معتبر دیده‌اند و بهترین مشاوران به شما در امر ترخیص کالا هستند.

ترخیص‌کار کسی است که مدارک مورد نیاز برای عبور از گمرکی را تهیه و به کارگزار تحویل می‌دهد. همچنین همزمان با تحویل این مدارک، برگه درخواست ترخیص محصولات را هم تکمیل کرده و به کارکنان اداره گمرک تحویل دهد. انجام این دو کار با پرداخت حق گمرکی و اخذ برگه ترخیص همزمان می‌شود. کار شما به‌عنوان بازرگان در این مرحله این خواهد بود که حق گمرکی کالاها را پرداخت کنید و با در دست داشتن برگه ترخیص، اقدام به ارسال آنها برای ایران کنید.

حمل از چین

ارسال کالا از چین به ایران نیازمند ارتباط و استفاده از شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی است. این شرکت‌ها کارگو نام دارند و روش کارشان اینگونه است که با استفاده از وسایل حمل‌ونقل باری مثل کشتی باری، قطار باری و هواپیمای باری، محموله‌های خریداری شده شما را از چین به ایران ارسال می‌کنند.

برای اینکه بتوانید با هزینه اندک و به روشی ساده کالاهای خریداری شده خود را به ایران انتقال دهید، استفاده از مشاوره‌های فورواردرهای باتجربه در این زمینه بسیار مناسب است. این فورواردرها را کجا می‌توان پیدا کرد؟ شاید بهترین آنها در شرکت بازرگانی علی والا مشغول فعالیت باشند. شرکتی که می‌توانید تمام کارهای واردات از چین خود را به متخصصان آن بسپارید. اما چگونه؟

مشورت با علی والا

شرکت بازرگانی علی والا سابقه‌ای طولانی مدت در واردات از چین دارد و به‌همین‌خاطر راه و چاه‌های این عملیات سودآور را به‌خوبی می‌شناسد. اینکه با چه شرکت‌هایی مذاکره کنید، واردات چه کالاهایی سودآور است و بهترین شرکت حمل از چین به ایران کدام است همه سوالاتی هستند که جواب آنها نزد شرکت بازرگانی علی والا است. متخصصان این شرکت بازرگانی می‌توانند تمام مراحل خرید از چین، ترخیص و ارسال کالاها به ایران را برای شما به‌سادگی و با کمترین هزینه ممکن انجام دهند. تنها کافی است که کارهای خود را به علی والا بسپارید./۱۹۹۰۵۵

نظرات