arongroups

سی چنل یا سی ریل چیست ؟ انواع + کاربرد آن

0

سی چنل یا سی ریل چیست؟

سی چنل به‌عنوان یکی از تجهیزات مهم و کاربردی در پروژه‌های تاسیساتی شناخته می‌شود. استفاده از این تجهیز برای مراقبت از کابین‌های برق و نظم بخشیدن به سیم‌ها تعریف شده است. در واقع این ابزارهای آلومینیومی گالوانیزه با هدف محافظت از کابل‌ها و سیم‌هایی که نیروی برق را توزیع می‌کنند، تولید می‌شوند؛ بنابراین می‌توان اهمیت استفاده از سی ریل‌ها را در سلامت کابل‌های انتقال‌دهنده انرژی در شبکه‌های گسترده کابل‌کشی درک و توجیه کرد. با‌توجه‌به نقش محافظتی و نظم‌دهی سی چنل‌ها، غالبا از این تجهیزات برای نگه داشتن کابل‌ها در محیط‌های باز استفاده می‌شود. در شناخت سی چنل فاکتورهای متعددی مورد بررسی قرار می‌گیرند. با ما همراه باشید تا با این تجهیزات کاربردی بیشتر آشنا شوید.

 سی چنل یا سی ریل

​معرفی سی ریل

ریل C شکل که به آن ریل بست دو تکه یا ریل پانچ شده نیز می‌گویند، یک تجهیز نگهدارنده کاربردی است که در تاسیسات ساختمانی و زیر سینی کابل استفاده می‌شود. این تجهیز مانند بست عمل می‌کند و با استفاده از آن می‌توان یک شبکه نگهدارنده و پشتیبان برای کابل‌های برق ایجاد کرد. علاوه‌بر کابل‌های برق این تجهیز نگهدارنده برای نگه داشتن لوله‌های فاضلاب، لوله‌های آب و لوله‌های فولادی نیز کاربرد دارد. این تجهیز با نام‌های مختلف چنل کابل، سی ژل و ریل بست چنگالی نیز شناخته می‌شود و حالت ریلی دارد. عملکرد چنل کابل به وسیله بست‌های مخصوص دو تکه امکان پذیر می‌شود. این تجهیزات بر اساس استاندارد ISO وBS تولید می‌شوند.

​مشخصات فنی سی چنل

در بررسی مشخصات چنل کابل می‌توان ویژگی‌های ظاهری آن را مورد بررسی قرار داد. این ابزار در شاخه‌های دومتری و سه متری و در ضخامت‌‌های یک میلی‌متر تا دو‌و‌نیم میلی‌متر تولید و عرضه می‌شوند. در واقع در اکثر کاربری‌ها از سی ژل‌های یک میلی‌متری استفاده می‌شود. نگه داشتن تجهیزات سنگین‌تر مانند: تأسیسات آب و فاضلاب به عهده سی ژل‌های دو‌و‌نیم میلی‌متری است. این تجهیزات در برابر رطوبت، بارگذاری‌های خارجی و فشارهای عمودی مقاومت بالایی دارند. طراحی ساخت این ریل‌های بست چنگالی سبب شده که حمل‌و‌نقل آن‌ها آسان بوده و اتصالات به‌راحتی در دسترس باشند. در کنار ساختار فنی و استاندارد این ریل‌های پانچ‌شده و مقاومت فوق‌العاده آن‌ها، تأثیر این ابزارهای تأسیساتی در جلوه دادن به محیط نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. مشخصات فنی سی ژل‌ها برای کابل‌کشی و لوله‌کشی ایمن و پایدار در ارتفاعات سازه‌های مختلف بهینه‌سازی شده است.

​نحوه تولید سی چنل

این تجهیزات از ورق‌های فولادی گالوانیزه‌شده تولید می‌شوند و طی چند مرحله خم‌کاری به شکل C درمی‌آیند. چنل کابل دارای ساختار شش خم است و برای شکل‌دهی به آن از تجهیزات مختلف و ماشین‌آلات اتوماتیک صنعتی استفاده می‌شود. چهار خم از این ساختار ریل بست چنگالی مربوط به لبه‌ها و دو خم آن مربوط به سطح مقطع است. این خمکاری‌ها در فرآیند شکل‌دهی منجر به ایجاد شکل C استاندارد و کاملا بسته شده و سبب می‌شوند که قطعات مکمل هم مانند بست چنگالی با حفظ امنیت و ‌پایداری داخل ریل قرار بگیرند؛ به‌همین‌خاطر می‌توان با اطمینان از استاندارد بودن این تجهیزات صحبت کرد.

سی چنل یا سی ریل

​انواع سی چنل

سی ریل‌ها علاوه‌بر دسته‌بندی از لحاظ ابعاد و سایز، بر اساس فاکتورهای دیگر مانند‌ روش تولید و نوع کارایی نیز دسته می‌شوند. به‌این‌ترتیب انواع این تجهیز را می‌توان به چند دسته شامل‌ سی ژل برای نگهداری ساپورت سینی کابل، سی ژل نگهدارنده لوله فولادی برق و با کابل برق و سی ژل با یک سمت بسته جهت حفاظت بیشتر از سیستم سیم‌کشی تقسیم‌بندی کرد. کف چنل کابل به دو شکل پانچ شده و بدون پانج تولید می‌شود که کف بدون پانچ برای نگهداری سینی کابل و کف‌های پانچ شده برای نگهداری لوله‌های فلزی و پی‌وی‌سی استفاده می‌شوند. در مورد دسته‌بندی این تجهیزات بر اساس نحوه تولید نیز می‌توان گفت که نوع گالوانیزه و ضخامت این قطعات بر حسب کاربرد آن‌ها تعیین می‌شود. به‌این‌صورت‌ که در محیط‌های مرطوب یا دارای دمای بالا از قطعات گالوانیزه گرم با ضخامت بیشتر استفاده می‌شود.

​سی چنل گالوانیزه

همانطور‌که گفتیم این قطعات با آلومینیوم فولادی تولید شده و مانند سینی کابل و سایر اتصالات آن با پوشش گالوانیزه از لحاظ مقاومت در برابر عوامل محیطی بهینه‌سازی می‌شوند. روکش گالوانیزه از خوردگی و زنگ‌زدگی این تجهیزات جلوگیری می‌کند. سیریل‌ها به دو روش گالوانیزه سرد و گرد تولید می‌شوند. سی ژل‌هایی که به روش گالوانیزه سرد پوشش داده می‌شوند، مقاومت مناسبی در محیط‌های خیلی مرطوب یا دمای بالا ندارند و در چنین محیط‌هایی به شدت دچار خوردگی و سایش می‌شوند؛ چون سطح عایق آن‌ها با استفاده از اسپری آب و نمک ایجاد شده و ضخامت آن در حد چند میکرون است. این در حالی است که در روش گالوانیزه گرم، ریل‌های بست چنگالی داخل یک وان پر از روی مذاب قرار می‌گیرند و در این روش پوشش گالوانیزه در آن‌ها ایجاد می‌شود. با‌توجه‌به نحوه فرآیند گالوانیزاسیون‌، تمام قسمت‌های پانچ‌شده و زوایای قطعه توسط روی پوشانده می‌شود. این لایه عایق مقاومت بالایی در برابر رطوبت و دمای زیاد دارد.

سی چنل یا سی ریل

​کاربردهای سی چنل

با‌توجه‌به گستردگی شبکه‌های کابل‌کشی و لزوم استفاده از این پروفیل تأسیساتی در تجهیز و نگهداری کابل‌های شبکه و مقاومت بالا در برابر فشارهای عمومی، کاربردهای گسترده‌ای نیز برای آن تعریف شده است. در‌حالت‌کلی می‌توان کاربرد این ابزار را در ساپورت کابل، افزایش انسجام در خطوط انتقال نیرو و بهبود روال انتقال تعریف کرد. سی ژل‌ها در تأسیسات ساختمانی، آپارتمان‌ها، مراکز تجاری و …. ضمن مرتب کردن بست‌های سینی برق به زیبایی نمای ساختمان نیز کمک می‌کنند. در نهایت با مهار انواع لوله‌های برق فلزی، سیم‌های انتقال انرژی نیز سالم می‌مانند. بیشتر این پروفیل‌ها برای سیم‌کشی‌های روباز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

​کاربرد سی چنل در تأسیسات برقی ساختمان

این روزها معمولا تأسیسات برقی از سقف عبور داده می‌شوند تا فرآیند تعمیر یا تعویض آن‌ها به‌راحتی و با کیفیت بالا انجام شود. به‌این‌ترتیب قبل از اینکه لوله برق به جعبه تقسیم گرد برسد، باید به طریقی به سقف وصل شود. این نوع بست یا عامل اتصال‌دهنده باید ضمن نگهداری لوله‌های برق در سقف، از آن‌ها در برابر ضربات و خطرات محافظت کند. چنل کابل دقیقا این کار را انجام می‌دهد. علاوه‌بر‌آن، این تجهیزات از لوله‌های فولادی برق که به جعبه تقسیم‌های ضد انفجار وصل شده و در هوای آزاد مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز محافظت می‌کنند.

​کاربرد چنل کابل در ایجاد سیستم ساپورت سینی کابل

منظور از ساپورت سینی کابل، قطعات و تجهیزاتی هستند که از انواع سینی کابل در سایزهای مختلف پشتیبانی می‌کنند‌. این ساپورت‌های سینی گالوانیزه در نواحی مختلف سازه مانند ناحیه سقف اجرا می‌شوند. سی چنل به همراه دو عدد راد گالوانیزه قطعاتی هستند که در ایجاد سیستم ساپورت سینی گالوانیزه کابل به‌کار گرفته می‌شوند. سینی‌های کابل می‌توانند با استفاده از این قطعات در مرکز سازه به صورت معلق مسیر خود را دنبال کنند. طول سینی و متراژ آن مشخص می‌کند که در یک مسیر واحد به چه تعداد ساپورت سینی کابل احتیاج دارید. متراژهای خیلی بلند به چند ساپورت سینی کابل نیاز دارند تا بتوانند امنیت سینی‌ها را فراهم کنند.

این نوع پروفیل تأسیساتی از چندین پانچ در طول خود برخوردار است که کاربرد آن‌ها عبور دادن رادهای گالوانیزه و ایجاد یک ساپورت یو شکل است. زمانی که رادهای گالوانیزه در دو انتهای سیریل نصب شده و مهره‌ها بسته می‌شوند، انتهای راد یک ساپورت یو شکل ایجاد می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از این تجهیزات برای سینی کابل و نردبان کابل یک ساپورت طبقاتی ایجاد کنید.

نکته: از آنجا که سینی کابل از تنوع سایزی مختلفی برخوردار است، کاهش یا افزایش ابعاد در سطح مقطع آن یک امر طبیعی است و شما باید متناسب با سایز سینی ابعاد مناسب ریل چنل کابل را انتخاب کنید. همانطور که گفتیم شما می‌توانید با استفاده از این ریل‌ها چندین سینی را به صورت طبقاتی به کار گرفته و آن‌ها را پایدار نگه دارید. قدرت نگهدارنده این ریل‌ها به اندازه‌ای است که به خوبی وزن سینی‌ها و کابل‌های برق را تحمل می‌کند.

​بست‌های چنگالی برای پشتیبانی از لوله‌های برق

از دیگر قطعات مکملی که داخل سی چنل گالوانیزه به‌کار گرفته می‌شود، بست چنگالی است که در دو نوع عایق‌دار و ساده یا بدون عایق تولید و عرضه می‌شود. نوع پایه این بست‌ها به گونه‌ای است که وقتی داخل چنل کابل گالوانیزه قرار می‌گیرند، کاملا قفل شده و می‌توانند انواع لوله‌ها و کابل‌های برق را در خود نگه دارند. اگر از بست‌های چنگالی برای پشتیبانی از لوله‌های برق استفاده می‌کنید، امکان استفاده از بسته چنگالی بدون عایق برای شما وجود دارد؛ اما برای پشتیبانی از کابل‌های برق بدون لوله، توصیه می‌کنیم که حتما از بست چنگالی عایق‌دار استفاده کنید. این نوع بست‌های عایق‌دار خاصیت الاستیکی دارند و از بدنه کابل در برابر آسیب‌دیدگی محافظت می‌کنند.

​کاربرد سی چنل در محیط باز

در بیشتر محیط‌های صنعتی، مسیرهای نصب سینی در یک محیط باز قرار می‌گیرند. از‌آنجا‌که این پروفیل تاسیساتی به روش گالوانیزه گرم پوشش داده می‌شود، به‌هیچ‌وجه در محیط‌های باز دچار خوردگی یا زنگ‌زدگی نمی‌شود؛ بنابراین اگر امکان استفاده از ریل چنل کابل در سازه‌های مسقف وجود نداشته باشد، می‌توان با‌توجه‌به محدودیت‌هایی که در پروژه کابل‌کشی دیده می‌شود، از این تجهیزات در محیط باز استفاده کرد. سیریل‌‌های گالوانیزه به خوبی می‌توانند ساختار خود را در محیط‌های پرتنش در دراز مدت حفظ کنند. در نظر داشته باشید که برای استفاده از این قطعات در محیط‌های باز یا محیط‌های پرتنش باید حتما نوع شرایط محیط و نوع پروژه را برای انتخاب ریل چنل مناسب از لحاظ گالوانیزه سرد و گرم مشخص کنید.

​کاربرد سی چنل در سقف و دیوار

اگرچه امکان نصب پروفیل‌های گالوانیزه در سقف و دیوار وجود دارد؛ اما قبل از آن نوع پروژه مشخص می‌کند که در کدام قسمت سازه می‌توانید از این تجهیزات استفاده کنید. برای اینکه بتوانید از سینی‌های کابل در مرکز سازه پشتیبانی درست به عمل آورید، باید از ساپورت‌های آویز استفاده کنید؛ به‌همین‌خاطر پروفیل‌ها برای شکل‌دهی ساپورت به صورت آویز به‌کار گرفته می‌شوند. د‌رحالی‌که باید برای هدایت لوله‌ها و کابل‌های برق در مسیرهای سقفی و دیواری، چنل کابل گالوانیزه را به صورت مستقیم به سقف یا دیوار نصب کنید.

اگر این پروفیل تاسیساتی به صورت مستقیم به سقف وصل شود، می‌توانید برای پشتیبانی از لوله‌های برق از انواع بست اسپید استفاده کنید. البته امکان استفاده از بست چنگالی نیز در این شرایط وجود دارد. در اتصالات سقفی نیروی وزن بیشتری به سیریل وارد می‌شود، در‌حالی‌که این نیرو در مسیرهای دیواری کمتر بوده و امنیت بیشتری برای سی چنل‌ها فراهم می‌شود. به‌همین‌خاطر باید هنگام استفاده از این پروفیل‌ها در اتصالات سقفی از پیچ‌های مخصوص و محکم استفاده کنید.

​مزایای استفاده از سی چنل

در بندهای قبل، کاربردهای این پروفیل تاسیساتی را مورد بررسی قرار دادیم. در‌حالت‌کلی می‌توان گفت که امکان استفاده از این تجهیزات در سیستم‌های حمایتی مانند: نصب تجهیزات پزشکی، پشتیبانی از سینی کابل و لوله‌های برق، نصب سیستم حمایتی پنل خورشیدی و موارد دیگر وجود دارد. از مزایای استفاده از این ابزارها که در بندهای قبل نیز به آن اشاره کردیم، می‌توان اتصال در دسترس و آسان، مقاومت بالا، جلوه بخشیدن به محیط، حمل و نقل آسان و پوشش گالوانیزه را نام برد. اگرچه سی ریل‌ها در کنار قطعات مکمل دیگر مانند: راد گالوانیزه و بست اسپیت و ریل بست چنگالی، نقش خود را در سیستم‌های پشتیبانی ایفا می‌کنند؛ اما نمی‌توان مزیت استفاده از آن‌ها برای حفظ پایداری انواع سینی کابل در ارتفاعات سازه را نادیده گرفت.

سی چنل یا سی ریل

این پروفیل‌ها در سیستم‌های پشتیبانی، مهم‌ترین قطعه به شمار می‌روند؛ چون به صورت مستقیم به سازه متصل می‌شوند. از‌آنجا‌که در سیستم‌های برق‌رسانی امنیت پیش از هر فاکتور دیگری مورد توجه قرار می‌گیرد، می‌توان مزیت و اهمیت استفاده از این تجهیزات را به‌عنوان اتصالات پشتیبان درک و توجیه کرد. در کنار تمام مزایایی که برای ریل چنل تعریف شده است، فاکتور امنیت در شبکه بیش از هر مورد دیگری اهمیت می‌یابد. این ایمنی توسط ریل چنل کابل با یک پایداری صد‌در‌صدی تأمین می‌شود.

​سایر نکات مربوط به ریل سی چنل

چند نکته قابل‌توجه دیگر در مورد استفاده از این ریل‌های گالوانیزه وجود دارد که به آن اشاره می‌کنیم.

  • معمولا برای برطرف کردن اختلاف سطح شیب از قابلیت نصب مهره فنردار روی ریل استفاده می‌شود. به این صورت که با رگلاژ مهره‌ها می‌توان نصب دو براکت را در یک راستا انجام داد.

  • ریل‌هایی که برای نگهداری سینی کابل استفاده می‌شوند، نسبت به ریل‌هایی که کابل برق و لوله‌های فولادی را نگهداری می‌کنند، اندازه بزرگ‌تری دارند.

  • پانچ‌های استفاده شده در کف این ریل‌ها امکان نصب راحت‌تر و اتصال بهتر آن‌ها را به دیوار و سقف فراهم می‌سازد.

  • با‌توجه‌به اینکه تمام اتصالات در نصب‌ها با استفاده از پیچ و مهره و بست انجام می‌شود و نیازی به قطعات به هم جوش داده نیست، شما می‌توانید به راحتی هر قطعه را تعویض یا اضافه کنید.

  • دو دیواره سیریل که از کف آن بالا آمده، دارای یک خمیدگی است. خم شدن دو دیواره این قابلیت را فراهم می‌کند که بست‌های نگهدارنده و پیچ و مهره‌ها در داخل ریل محکم شده و امکان نصب براکت را فراهم سازند.

  • وجود طرح‌های مشبک و سوراخ‌دار در طراحی مهندسی شده چنل کابل این امکان را فراهم ساخته که قطعات جانبی بتوانند به راحتی در زوایای مختلف این پروفیل نصب شوند.

  • این پروفیل‌ها بیشتر در قسمت‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که بتوان قسمت صاف و پشت شبکه را برای داشتن حداکثر سطح تماس روی سطح صاف دیگری قرار داد. ریل چنل‌های کابل به اندازه تیرهای متقارن در پروسه ساخت‌و‌ساز استفاده نمی‌شوند؛ چون محور خمشی آن‌ها روی عرض فلنج‌ها متمرکز نیست. به‌این‌ترتیب اگر بار به‌صورت مساوی در بالای چنل کابل اعمال شود، تیر از تاری که در دو طرف فلنج قرار دارد، در می‌شود. اگرچه این فاکتور به‌عنوان یک عیب در استفاده از سی چنل شناخته نمی‌شود؛ اما به‌هر‌حال باید در استفاده از این تجهیزات مورد توجه قرار گیرد.

سی چنل یا سی ریل

​قیمت سی چنل

با‌توجه‌به استفاده گسترده از این پروفیل تاسیساتی، بررسی قیمت آن به‌عنوان یک فاکتور مهم مورد توجه قرار می‌گیرد. تخمین قیمت هر پروفیل به ویژگی‌های کمی و کیفی آن بستگی دارد. ارزیابی این متریال کاربردی از لحاظ کمی و کیفی طی آزمایش‌های خاصی مشخص شده و میزان مقاومت و استقامت آن تعیین می‌شود. پس از اینکه ویژگی‌های کیفی و ساختار فنی این ریل‌ها مورد بررسی قرار گرفت، وزن آن‌ها نیز اندازه‌گیری شده و قیمت‌شان مشخص می‌شود. از‌آنجا‌که این ریل‌های چنل به صورت شاخه‌ای عرضه می‌شوند، طول شاخه در وزن ریل و در نهایت در قیمت آن تاثیر می‌گذارد.

در نظر داشته باشید که این تجهیزات تاسیساتی قیمت ثابتی ندارند و نرخ فروش آن‌ها مطابق با نوسانات روز اعلام می‌شود. با‌توجه‌به تفاوت در مواد گالوانیزه، ریل چنل کابل گالوانیزه گرم به دلیل استفاده از پوشش روی قیمت بیشتری دارد. مقدار روی نیز در وزن تقریبی این قطعات موثر است. در کل می‌توان گفت قیمت این قطعات هر چقدر که باشد، به دلیل امنیت و پایداری فوق‌العاده‌ای که در شبکه‌های کابل‌کشی تاسیسات ساختمانی و سازه‌های مختلف ایجاد می‌کنند، مناسب است.

​راهنمای خرید سی چنل

همانطور که در بند قبل گفتیم نمی‌توان قیمت این پروفیل تاسیساتی را در اولویت خرید آن قرار داد. فاکتورهای مهم دیگری وجود دارد که باید هنگام خرید به آن‌ها توجه کنید. سیریل‌ها قبل از استفاده، مرحله گالوانیزاسیون را برای ارزیابی کمی و کیفی پشت سر می‌گذارند و استاندارد بودن آن‌ها برای ایمنی و پایداری ۱۰۰ درصدی تأیید می‌شود. برای اینکه بتوانید از تولید استاندارد این قطعات اطمینان حاصل کنید، بهتر است که برای خرید آن‌ها به یک تولیدکننده معتبر مراجعه کنید. شرکت تولیدکننده نقش بسیار مهمی در تامین کیفیت این قطعات و فروش آن‌ها با قیمت عالی دارد.

شرکت‌هایی که سوابق درخشانی در زمینه تولید ریل چنل‌های گالوانیزه دارند، از بهترین ماشین‌آلات، تجهیزات و تکنسین با تجربه و متخصص برخوردارند و تمامی این ابزارهای کاربردی و قطعات مکمل آن‌ها را با یک طراحی با نظم تولید می‌کنند. برای اینکه از تعویض و تغییرات احتمالی سیم‌کشی برق آسوده باشید، بهتر است که یک تولیدکننده معتبر را برای خرید این تجهیزات انتخاب کرده و قطعاتی که دارای شناسنامه و داکیومنت رسمی هستند را خریداری کنید. معمولا مراجع فروش معتبر از مشاورین متخصصی برخوردارند که می‌توانند شما را برای انجام یک خرید اصولی راهنمایی کنند.

سی چنل یا سی ریل

​راهنمای نصب سی چنل

علاوه‌بر خرید و تامین قطعات این سازه‌های گالوانیزه، مقوله نصب و اجرای آن‌ها نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. نصب این تجهیزات به صورت مونتاژ با استفاده از بست‌ها و قطعات دیگر انجام می‌شود و ازآنجاکه به جوشکاری نیازی ندارند، جلوه ظاهری مناسبی خواهند داشت. بااین‌حال نصب سازه‌های گالوانیزه مانند: سینی کابل، انواع اتصالات، قطعات پشتیبانی، حمایتی و راه‌اندازی این سازه‌ها به تخصص، تجربه و مهارت بالا نیاز دارد؛ در نتیجه بهتر است برای نصب سیریل از افراد آموزش‌دیده در این زمینه استفاده کنید. نصب این پروفیل تاسیساتی و تک تک قطعات مکمل آن اصول و قوانین از پیش تعریف شده‌ای دارد که اگر با دقت و با جزئیات رعایت نشود، پایداری سازه تامین نمی‌شود.

به‌علاوه اینکه ممکن است عدم نصب اصولی خسارات جبران‌ناپذیری به بار آورد. اهمیت و لزوم استفاده از این قطعات به صورت غیر مستقیم روی کابل‌ها و لوله‌های برق مشخص می‌شود. در واقع با‌توجه‌به اینکه این قطعات وزن سینی‌ها و لوله‌ها را مهار کرده و تحمل می‌کنند، نقش تعیین‌کننده آن‌ها آشکار می‌شود. به‌این‌ترتیب نصب درست آن‌ها برای تحمل بار سازه اهمیت بیشتری می‌یابد. معمولا شرکت‌های تولیدکننده و عرضه‌کننده این پروفیل‌ها خدمات مشاوره و نصب آن‌ها را نیز ارائه می‌دهند.

​جمع‌بندی

در این مطلب سی چنل را به‌عنوان یک پروفیل تاسیساتی کاربردی معرفی کرده و هر آنچه مربوط به کاربرد، مزایا، اهمیت استفاده، نحوه مونتاژ، قیمت خرید و راهنمای خرید و نصب این تجهیزات بود را مورد بررسی قرار دادیم. این تجهیزات از آلومینیوم فولادی گالوانیزه تولید شده و نوع گالوانیزه گرم آن‌ها با استفاده از روی پوشانده می‌شود. این قطعات کاربردی و سایر اجزای مکمل آن‌ها به‌عنوان یک نگهدارنده ساپورت‌های سینی کابل، نردبان کابل و لوله‌های فولادی در شبکه‌های کابل‌کشی گسترده لوله‌های برق در فضای باز و سایر بخش‌های سازه مانند سقف و دیوار استفاده قرار می‌گیرند. نوع گالوانیزه و ضخامت روکش این قطعات بر اساس کاربرد آن‌ها انجام می‌شود. معمولا در محیط‌های خیلی گرم و مرطوب از ریل چنل‌های گالوانیزه گرم استفاده می‌شود؛ چون پوشش روی در آن‌ها از این قطعات در برابر خوردگی و سایش محافظت می‌کند.

این اتصالات مزایای بسیاری ارائه می‌دهند. این تجهیزات پس از تولید یک مرحله گالوانیزاسیون را پشت سر گذاشته و پس از اینکه از لحاظ کمی و کیفی مورد ارزیابی قرار گرفتند، قیمت‌گذاری می‌شوند. شما می‌توانید برای خرید ریل‌های چنل گالوانیزه استاندارد و دارای مشخصات فنی با قیمت مناسب یک تولیدکننده معتبر و تخصصی را انتخاب کنید که ضمن فروش این متریال‌ها، خدمات نصب اصولی و اجرای باکیفیت آن‌ها را ارائه می‌دهد. در نظر داشته باشید که مشخصات این محصول، استاندارد تولید، سایز، نام برند تولیدکننده و سایر مشخصات باید روی لوله ثبت شده باشد./۵۸۳۴۱۳

نظرات