مهاجرت به قبرس شمالی، راه‌ ها و روش ‌ها

0

یکی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی هر شخصی، تصمیم مهاجرت به یک کشور خارجی است. قبرس شمالی، یکی از بهترین گزینه‌های مهاجرت برای ایرانیان محسوب می‌شود. ورودی بدون ویزا، داشتن دانشگاه‌های بین‌المللی به رسمیت شناخته شده، مالیات بر دارایی پایین، عدم جرم و جنایت، آب‌وهوای فوق‌العاده، دریای تمیز، عدم وجود زمستان سرد و… ازجمله امکاناتی است که این کشور مدیترانه‌ای به ساکنان خود ارائه می‌دهد. مهاجرت به این کشور، از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است؛ اما تحصیل در قبرس، یکی از بهترین راه‌های مهاجرت برای ایرانیان به‌شمار می‌رود. در ادامه مقاله، روش‌های مهاجرت به این جزیره زیبا را شرح داده‌ایم تا شما بتوانید، بهترین مسیر را برای مهم‌ترین تصمیم زندگی خود، انتخاب نمایید.

   مهاجرت به قبرس شمالی

هدف از مهاجرت به قبرس شمالی

برای اینکه شما یک مهاجرت موفق داشته باشید، باید با دید بازتری به موضوع نگاه کنید. مسلماً هر شخصی برای مهاجرت هدف‌های خودش را دارد. ممکن است فردی بازنشسته، با هدف داشتن یک زندگی آرام این تصمیم را بگیرد. در این شرایط، قبرس شمالی گزینه بسیار مناسبی برای این فرد خواهد بود. برخی دیگر از افراد با هدف تحصیل در قبرس، به مهاجرت فکر می‌کنند. در نتیجه، اگر شما هدف خود را مشخص نمایید و تمامی جوانب را بررسی کنید، خواهید توانست درست‌ترین تصمیم زندگی خود را بگیرید.

روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به این جزیره بسیار راحت و سریع صورت می‌گیرد و شما این فرصت را در اختیار دارید تا از روش‌های مختلفی بهره‌مند شوید. به همین منظور در متن ذیل، شما را با ۵ روش پرطرفدار مهاجرت به این کشور آشنا می‌کنیم:

مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی، یکی از کم‌هزینه‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور مدیترانه‌ای است. اکثر افراد، با اخذ پذیرش از دانشگاه‌ بین‌ المللی قبرس می‌توانند به این کشور مهاجرت نمایند. شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه‌ها، متفاوت است. افراد برای تحصیل در قبرس، باید از یک دانشگاه معتبر در این جزیره پذیرش داشته باشند تا پس از اخذ آن، به سفارت قبرس شمالی در ایران مراجعه کنند و سپس، مدارک موردنیاز را ارائه دهند. بعد از دریافت ویزای قبرس، آن‌ها می‌توانند به این کشور سفر کنند و پس از ۹۰ روز ماندن در آن، می‌بایست اجازه اقامت را تقاضا نمایند. دانش زبان انگلیسی و داشتن سوابق تحصیلی، جزو مدارک بسیار مهمی هستند که هر دانشگاه، برای اخذ پذیرش به آن توجه می‌کند. شهریه مناسب، الزامی نبودن مدرک زبان، داشتن امکانات عالی برای خوابگاه‌ها و… ازجمله مزیت‌های مهاجرت تحصیلی به این کشور محسوب می‌شوند. یکی دیگر از معیارهایی که اکثر افراد، تحصیل در قبرس را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند این است که آن‌ها با دریافت بورسیه تحصیلی، خواهند توانست تحصیل تقریباً رایگانی در این کشور داشته باشند.

مهاجرت کاری

یکی دیگر از راه‌های مهاجرتی، اخذ اقامت از طریق کار است. برای دریافت این نوع اقامت، شما باید به یکی از زبان‌های ترکی یا انگلیسی تسلط داشته باشید؛ زیرا این مشخصه، شانس شما را برای گرفتن اقامت افزایش می‌دهد. تسلط به این زبان‌ها موجب می‌شود تا کارفرمایان، تمایل بیشتری به پذیرش شما از خود نشان دهند.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

این کشور دارای رشد سریع اقتصادی است و سرمایه‌گذاری‌های خارجی صورت‌گرفته، دلیل اول این رشد محسوب می‌شود. جدای از روش تحصیل در قبرس، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری هم گزینه فوق‌العاده‌ای به‌حساب می‌آید؛ زیرا این کشور به‌جهت موقعیت بی‌نظیرش، یکی از مراکز بسیار مهم در دریای مدیترانه محسوب می‌شود. از شروط اصلی این راه، داشتن درآمد سالیانه ۳۰ هزار یورو است. یکی دیگر از مدارک لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، داشتن سپرده بانکی که مبلغ ۳۰ هزار یورو در آن پس‌انداز شده باشد.

مهاجرت به قبرس شمالی

کارآفرینی، خرید ملک، خرید اوراق بهادار، ثبت شرکت، راه‌اندازی رستوران و… مهم‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور به‌شمار می‌روند. دریافت ویزای قبرس و اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری، دریافت ویزای شینگن و سفر به سراسر اروپا، برخورداری از امکانات بسیاری مانند امکانات آموزشی و درمانی، امکان دریافت تابعیت بعد از ۷ سال و … ازجمله قابلیت‌های بی‌شمار این روش هستند. تحصیل در قبرس نسبت به این روش کم‌هزینه‌تر است؛ اما اگر شرایط سرمایه‌گذاری را دارید، این گزینه بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

مهاجرت از طریق تولد

اگر پدر و مادر یک نوزاد دارای تبعه قبرس باشند و او در این کشور متولد شود، تبعه قبرس به‌حساب می‌آید؛ اما اگر تابعیت والدین مشخص نباشد، نوزاد با ۵ سال زندگی مداوم در این جزیره، می‌تواند تابعیت آن را دریافت نماید.

مهاجرت از طریق اجاره‌خانه

اجاره‌کردن خانه، یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به قبرس است. هر چند قوانین در این زمینه هر روز در حال تغییر است و سپرده بانکی بالایی هم نیاز دارد. در نتیجه، این روش گزینه مناسبی به‌حساب نمی‌آید؛ زیرا شما با همان مبلغ سپرده، می‌توانید ۳۰ درصد از یک ملک را خریداری نمایید. راه‌های ذکر شده، جزو پرطرفدارترین راه‌های مهاجرت به این کشور مدیترانه‌ای هستند؛ اما در سال‌های اخیر، مهاجرت از طریق تحصیل در قبرس نسبت به روش‌های دیگر، طرفداران بسیاری را داشته است. به همین جهت در ادامه مقاله به بررسی بیشتر آن می‌پردازیم.

ویزای تحصیلی قبرس چگونه است؟

تحصیل در این جزیره برای ایرانیان نیاز به ویزا ندارد؛ اما دانشجویان باید پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه بین‌ المللی قبرس و ورود به خاک این کشور، مسیر مشخصی را در بازه زمانی یک هفته بعد از ورود طی نمایند. در این پروسه، دانشجویان به اداره مهاجرت و بایگانی مدنی مراجعه می‌کنند و به حضور و تحصیل خود در این کشور رسمیت می‌بخشند. برای دریافت ویزای قبرس از طریق تحصیل، اگر فرد نامه پذیرش تحصیلی تمام‌وقت را داشته باشد، حداقل باید ۳ ماه قبل از شروع دوره تحصیل در قبرس، برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نماید. پس از دریافت این ویزا، دانشجو می‌تواند برای همراهان خود که شامل: همسر دانشجو و فرزندان زیر ۱۸ سال است، ویزای همراه تقاضا کند.

مهاجرت به قبرس شمالی

سخن پایانی

در این مقاله، راه‌های مختلف مهاجرت به قبرس را موردبحث قرار دادیم تا شما بتوانید بهترین گزینه را با تحقیق و بررسی کامل انتخاب نمایید. تحصیل در قبرس، یکی از گزینه‌های برتر و پرطرفداری است که مزیت‌های خاص خود را دارد و درعین‌حال، کم‌هزینه‌ترین راه هم محسوب می‌شود. درهرصورت، شما باید همه روش‌ها را برای بزرگ‌ترین تصمیم زندگی خود، به‌خوبی بررسی کنید تا در راهی درست قدم بگذارید./۵۷۹۲۸۰

نظرات