arongroups

مزایا و معایب رزرو آنلاین ویلا و سوئیت

0

یکی از نمونه‌های پرکاربرد دنیای تکنولوژی، امکان ایجاد پلتفرم هاست که اکنون، در بهبود عملکرد کسب و کارها نقش مهمی ایفا کرده است. قابلیت تجربه زندگی در دهکده جهانی که تقریبا محقق شده، دامنه ارتباطات را نیز وسیع‌تر کرده است و در این ساختار خدمات گیری و خدمات دهی شکل نو به خود گرفته که باید آن را شناخت و از آن استفاده بهینه داشت.

اجاره آنلاین اقامتگاه، یکی از این مواردی است که به واسطه پلتفرم ها می‌توان انجام داد. رزروی که به وسیله یک سیستم هوشمند و اینترنت، جستجوی حضوری و بررسی کردن تابلوهای اجاره ویلا و سوئیت در ورودی شهرها را، به خاطره تبدیل می‌کند.  همچنین نیازی به اتلاف وقت و انرژی نیست و به راحتی می‌توان از منزل، محل کار و حتی حین پیاده روی، مراحل رزرو آنلاین را با چند کلیک یا تاچ انجام داد. البته این نوع خدمات نیز، معایب و مزایای خود را دارد که بدون توجه به آنها، نمی‌توان قدم مناسبی برداشت.

مزایای رزرو آنلاین ویلا و سوئیت

 مزایای رزرو آنلاین اقامتگاه

معمولا فواید اجاره آنلاین ویلا، سوئیت، اقامتگاه های بومی و محلی و … از مضرات آن بیشتر است که مهمترین آن را می توان آسودگی خاطر قبل از سفر عنوان کرد. بخش های دیگری دارد که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم و آگاهی از آنها ضروری است.

 • امکان مقایسه اقامتگاه‌ها

رزرو حضوری معمولا وجود ندارد، زیرا مهمان در محل حاضر می‌شود و اجاره ویلا یا سوئیت رقم می‌خورد و نه رزرو! نهایتا مسافران امکان بررسی ویلا و سوئیت‌های انگشت شماری را دارند که آن‌هم به واسطه خستگی طول مسیر به شکل دقیقی انجام نمی‌شود.اما در رزرو آنلاین اقامتگاه، این مورد کاملا برعکس است. به عنوان مثال شما در یکی از شهرهای استان تهران ساکنید و قصد سفر به اطراف تهران را دارید. در مدل آنلاین، برای اجاره ویلا در فیروزکوه، گزینه‌های متعددی قابل رویت است و شما می‌توانید با خیالی آسوده و وقت کافی، به بررسی جزئیات آنها بپردازید. عکس‌های متفاوت که از اقامتگاه‌ها ارائه شده به خوبی نمایانگر فضای موجود است و با مطالعه امکانات درج شده می‌توان به نتیجه مطلوب رسید. امکان بررسی گزینه‌های موجود و دیدن اتفاقی مواردی که شاید تصمیم شما را تغییر دهد، بهترین نوع انتخاب را حاصل می‌کند.

 • قیمت مناسب اقامتگاه‌ها

دلالان حوزه رزرو اقامتگاه متاسفانه در بعضی موارد از شرایط حاکم بر مسافر سوء استفاده می‌کنند و نرخ‌هایی غیر واقعی را در نظر می‌گیرند. اما در رزرو آنلاین اینگونه نیست. دو عامل اصلی رقابت و اعتماد افزایی، قیمت ها را تقریبا متعادل کرده که شما می‌توانید با مقایسه آنها، مورد مناسب را انتخاب کنید. به همین دلیل اجاره اقامتگاه به صورت آنلاین پیشنهاد اولویت دار است. زیرا قیمت‌ و خدمات به صورت کامل درج شده و شما به راحتی می‌توانید اقامتگاه‌های متناسب با بودجه‌تان را پیدا کنید. همچنین در رزرو آنلاین، برعکس برخی اجاره‌های حضوری، بُعد هزینه‌های جانبی غیرمنتظره‌ای مانند هزینه صبحانه یا پارکینگ و… بدون اطلاع شما اضافه نمی‌شود.

 • بررسی نظرات مسافران قبلی

مزایا و معایب رزرو آنلاین ویلا و سوئیت

مقدمتا باید عرض شود که، عمدتا عبارت “اقامتگاه خوب”، بر اساس سلایق به اقامتگاه های مختلف اطلاق می‌شود. بنابراین بررسی تمامی نظرات درج شده زیر اقامتگاه‌ها جنبه‌های مختلفی از ساختار موجود را نمایان می‌کند. پر واضح است که کلیات مناسب مکان، بر اساس متر و معیاری تعریف شده نظیر، نظافت، رخت یا تخت خواب مناسب، وسایل سرمایشی و گرمایشی و سرویس دهی و … باید در هر انتخابی در نظر گرفته شود. اما در نظراتی مسافران قید می‌کنند، معمولا مواردی روشن می‌شود که از منظر نظر ما درست یا غیرقابل پیش بینی است. به همین دلیل بررسی نکات مهمانان حائز اهمیت عنوان می‌شود.

 • آسودگی خاطر در سفر

مهمترین دغدغه در هر سفر محل اسکان است. با رزرو آنلاین ویلا و سوئیت از قبل، نگرانی یافتن مکان مناسب، چانه زنی بر سر قیمت مکان، اتلاف وقت و … از بین می‌رود. این موضوع زمانی بیشترین بروز  و ظهور عینی دارد که پای  اجاره در مقاصد پر مخاطب به میان می‌آید.

 • امکان رزرو ۲۴ساعته

گاها در حین مسافرات مکان جدیدی به فراخور برنامه‌های لحظه‌ای سفر، نیاز می‌شود. اطراف تهران یکی از این مقاصد است که تجربه شخصی تغییر مکان را برای ما رقم زد. اجاره ویلا و سوئیت در اطراف تهران تصمیم گروهی ما بود. اما در حین بازدید از جاذبه‌های متعدد روستاهای اطراف پایتخت ویلایی را دیدم که به دلیل شرایط زمانی امکان اجاره حضوری آن میسر نشد. به همین دلیل از پلتفرم رزرو آنلاین استفاده کردیم و رزرو را انجام دادیم. زیرا در پلتفرم‌های اجاره ویلا و سوئیت، شما در هر ساعتی از شبانه روز، با دسترسی به اینترنت، می‌توانید رزرو آنلاین خود را انجام دهید. همچنین در این قالب، بدون تغییر برنامه‌هایتان و در زمان مساعد، می‌توانید ویلا یا سوئیت مدنظرتان را برای سفر به اطراف تهران اجاره کنید.

 • پشتیبانی سایت

مزایا رزرو آنلاین ویلا و سوئیت

اگر در حین رزرو، سوال یا مسئله‌ای برای‌تان پیش آمد، معمولا از ۹ صبح تا ۱۲ شب پشتیبانی سایت آماده پاسخگویی به شماست. زیرا امکان عدم پاسخگویی میزبان به دلایل مختلف، همیشه ممکن است. گاها دیده شده که برخی از میزبانان رزرو حضوری ضمن پاسخگویی، ترتیب اثر لازم را نمی‌دهند. اما سایت‌های رزرو آنلاین اقامتگاه، چندین امکان ارتباطی با میزبان دارند. همچنین تمهیدات الزام آوری برای میزبان اتخاذ کرده‌اند که مسئولیت پذیری آن را کامل می‌کند. بعنوان مثال، پول پرداختی شما به صورت امانت در کیف پول حسابتان است و بعد از اعلام رضایت و تایید اقامتگاه توسط شما، به حساب میزبان واریز می‌شود. بنابراین رزرو آنلاین شما مطابق با اطلاعت درج شده نیست و قصوری از جانب میزبان صورت گرفته، می‌توانید از طریق پشتیبانی سایت پیگیری کنید. برای بررسی این مورد، ما قصد سفر به شهریار را داشتیم اما برای اجاره ویلا در شهریار مردد بودیم. پس از مقاسیه اقامتگاه های مختلف در سایت مقصد سفر خود را به رودهن تغییر دادیم. در سفر ما به رودهن با پشتیبانی یکی از سایت های معتبر تماس گرفتیم و لیست بهترین اقامتگاه ها را برای اجاره ویلا در رودهن و سوئیت، متناسب با بودجه و سلیقه ما برای ما ارسال شد و تا زمان رزرو و حتی بعد از سفر برای نظر سنجی از کیفیت اقامتگاه پیگیری کاملی انجام شد.

 • صرفه جویی در زمان و انرژی

رزرو آنلاین با چند کلیک یا تاچ قبل از سفر یا نهایتا در مسیر سفر انجام می‌شود. در مقابل اما، اجاره حضوری باید بعد از رسیدن به مقصد و صرف زمان زیاد، جابجایی‌های متعدد، هزینه‌های اضافی انجام شود. بخش خستگی طی مسیر را هم فاکتور گرفتیم. سوالی که وجود دارد این است، کدام گزینه مناسب است؟ رزرو آنلاین یا اجاره حضوری؟

 • امکان رزرو ویلا و سوئیت از قبل

در ایام پیک تعطیلات، شمار کسانی که قصد مسافرت دارند به طرز چشم گیری افزایش می‌یابد. به همین دلیل تعداد اقامتگاه‌های خالی نیز کم می‌شود و محدودیت انتخاب نیز بوجود می‌آید. طبیعی است اگر بعد از رسیدن به مقصد در پی اقامتگاه باشید، با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد. پر واضح است که بهترین گزینه، استفاده از پلتفرم‌های آنلاین برای رزرو ویلا و سوئیت باشد تا پیش از سفر اقامتگاه مناسب و دلخواه خود را انتخاب کنید.

 • امکان رزرو راحت و سریع

کارکردن با پلتفرم‌های آنلاین اجاره ویلا و سوئیت، بسیار ساده و راحت است. بدون نیاز به رفت و آمد و تحمل ترافیک و غیره، شما به راحتی و تنها با دسترسی به اینترنت و یک دستگاه هوشمند، می‌توانید رزرو آنلاین خود را انجام دهید.

 • امکان لغو رزرو

اگر قصد لغو رزرو ویلا یا سوئیت خود را داشتید، برخلاف اجاره حضوری که به دلیل سلیقه‌ای برخورد کردن میزبان ممکن است دچار مشکل شوید. مثلا مبلغ زیادی به عنوان‌های مختلف از شما کسر کنند یا برگرداندن مبلغ را تعویق بی اندازند. در صورتی که در رزرو آنلاین اقامتگاه، به کمک پشتیبانی سایت یا از طریق تماس تلفنی، به راحتی رزرو خود را لغو می‌کنید. شایان ذکر است که سایت‌ها نیز قوانین خاص خود را برای لغو رزرو دارند. به همین دلیل، مطالعه دقیق آن قبل از اجاره ویلا و سوئیت، الزامیست.

 • امکان جستجوی پیشرفته

در سایت‌های معتبر اجاره ویلا و سوئیت به صورت آنلاین مثل لیدوماتریپ، شب و…، امکان جستجوی پیشرفته وجود دارد. شما اقامتگاه‌ها را بر اساس هزینه اجاره، نوع و منطقه اقامتگاه، تعداد اتاق، امکانات اقامتگاه، رزروهای آنی یا لحظه آخری، امتیازی که مسافران قبلی به اقامتگاه داده اند، دسته بندی می کنید. ضمنا، شرایط خاصی از جمله امکان بردن حیوان خانگی یا برگزاری مراسم و… نیز قابلیت انتخاب دارند. با این ساختار، شما از بین اقامتگاه‌های متناسب خود که از جستجوی پیشرفته سایت برای شما شخصی سازی شده‌، مورد دلخواه را انتخاب کنید.

 • شناخت کامل اقامتگاه

در رزرو آنلاین می‌توانید، متراژ، موقعیت مکانی دقیق، امکانات اقامتگاه و بصورت عکس اقامتگاه را مشاهده کنید. این مشاهده و اطلاعات باعث شناخت کامل از اقامتگاهی می شود که تصمیم به اجاره آن دارید. اما حین اجاره حضوری، امکان اینکه چندین اقامتگاه را بررسی و تمام مشخصات و امکاناتشان را چک کرده و به خاطر بسپارید، وجود ندارد. فقط انرژی و زمان زیادی از شما می‌گیرد.

معایب رزرو آنلاین ویلا و سوئیت

معایب رزرو آنلاین ویلا و سوئیت

همانطور که باهم مزیت های رزرو آنلاین اقامتگاه مرور کردیم، باید به معایب آن نیز توجه کنیم تا در صورت نیاز تمهیدات لازم از قبل اندیشه شود.

 • سایت‌های کلاهبرداری

قطعا کسانی که تا کنون رزرو آنلاین اقامتگاه را تجربه نکرده‌اند، نگران مبلغ واریزی خود هستند. برای رفع این دل نگرانی کافی است رزرو آنلاین اقامتگاه را از سایت‌های معتبر و تخصصی زمینه انجام دهید. به عنوان مثال، چک کنید پلتفرم مد نظر، نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت، پروانه کسب از اتحادیه کسب و کارهای مجازی و نشان ثبت در رسانه‌های دیجیتال را داشته باشد. سپس با خیال راحت، رزرو آنلاین خود را انجام دهید.

 • کارمزد سایت

کارمزد سایت‌، از مبلغ میزبان کسر می‌گردد. مسافر هیچ مبلغ اضافی از اجاره در قید شده پرداخت نمی کند. البته خرید و معامله بدون واسطه، برخی مواقع مقرون به صرفه‌تر است و کارمزدی که سایت‌های اجاره ویلا و سوئیت دریافت می‌کنند، عمدتا در رزرو حضوری وجود ندارد.( البته گاهی خود اجاره‌های حضوری نیز از طریق واسطه‌ها انجام می‌شود.)

 • نحوه پرداخت

برای پرداخت هزینه رزرو آنلاین، باید از درگاه‌های اینترنتی اقدام شود. بیشتر افراد به این روش پرداخت اعتماد ندارند. برخی نیز از نحوه پرداخت آگاهی نیستند. برای رفع این مشکل، در خیلی از پلتفرم‌های آنلاین، شما می‌توانید هزینه را کارت به کارت کرده و رزرو خود را انجام دهید.

 • قیمت بالاتر سایت‌ها

ممکن است در صورت اجاره حضوری اقامتگاه، هزینه‌ی کمتری متقبل شوید. هزینه‌ی کارمزد روی مبلغ اجاره اضافه نمی‌گردد و ممکن است صاحبان اقامتگاه‌ با قیمت‌ مناسب، فقط به صورت حضوری مکان اجاره دهد. البته اقامتگاه های با قیمت مناسب در رزرو آنلاین نیز مشاهده می شود.

 • عدم امکان درخواست تخفیف

امکان درخواست تخفیف به صورت مستقیم از میزبان، یکی از مزیت‌های رزرو حضوری است که امکان یک معامله بهینه را برای شما فراهم آورد. البته درخواست تخفیف ممکن است توسط میزبان رد شود. این قابلیت در رزرو آنلاین وجود ندارد و قیمت اعلام شده مقطوع است. گرچه گاهی سایت‌‎ها تخفیفاتی روی اقامتگاه‌ اعمال می‌کنند، ولی امکان درخواست کاهش قیمت مستقیم از میزبان وجود ندارد.

 • اعتماد نکردن به عکس‌های روی سایت

امکانات و عکس‌های درج شده در سایت، به دلیل باور غلط عموم معمولا غیر واقعی تلقی می شود. در صورتی که پلتفرم‌های رزرو آنلاین اقامتگاه، بخش پشتیبان دارد. پشتیبان‌ سایت تمامی عکس‌ها و مدارک میزبان را چک و بعد از اطمینان در سایت بارگزاری می‌کند. حتی  با این وجود نیز، در صورت بروز هرگونه مغایرتی، مسافر می‌تواند با پشتیبانی تماس گرفته و به انتخاب خود یا وجه را برگشت دهد، یا اقامتگاه جدیدی رزرو کند.

 • لزوم دسترسی به اینترنت

این مشکل، با توجه به دسترسی گسترده عمومی به اینترنت، زیاد جدی نیست. اما اگر کار یا دسترسی به اینترنت و رزرو آنلاین برای‌تان سخت است، می‌توانید به راحتی به کمک پشتیبان‌های سایت به صورت تلفنی، رزرو اقامتگاه را انجام دهید.

 • کم بودن اقامتگاه

ممکن است در پلتفرم‌های اجاره ویلا و سوئیت، اقامتگاه‌های زیادی برای شهرهای کوچک یا کم برخوردار، وجود نداشته باشد. در سفر به این مقاصد، شاید از طریق رزرو حضوری به نتیجه مطلوب‌تری برسید. اما این مشکل با مرور زمان رو به حل شدن است. چرا که سایت‌ها مدام در حال رسد و ثبت اقامتگاه‌های جدید در تمام نقاط کشور هستند.

توصیه نهایی برای تصمیم گیری بهینه در رزرو یا اجاره اقامتگاه

تکنولوژی و به واسطه آن امکاناتی که هر روز در حال رشد و ارائه است، موانع زندگی را کم کم برطرف و مسیر را برای ما هموارتر می‌کند. بدیهی است در ابتدای راه حس غریبه گی اسباب دوری شود. اما درست مثل سفر فقط باید قبول کنیم که حدف لذت بردن و ایجاد آسایش است که از طریق با سهولت بیشتری همراه شدن با این موج، شاید در ابتدا کمی چالش برانگیز به نظر برسد؛ اما بعد از ورود به دنیای تکنولوژی، مزیت‌های آن را از نزدیک لمس می‌کنید./۵۶۶۳۵۱

نظرات